Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oolka

Dziewczyny po 30-które siedzą w domku

Polecane posty

Hmmm... Ta echinacea to dla kazdego? W jakim wieku mozna juz ja podawac dzieciom? Na co to jest dokladnie? Napisz mi cos wiecej na ten temat, prosze. Moze powiem kolezance by mi to przywiozla z Polski bo ona pojedzie na swieta do domu. Moj maly tez za duzo nigdy nie chorowal, ale w ostatnich dwoch latach chyba troche wiecej. Poza tym ta pogoda tu jest bardzo zmienna, moze to tez ma wplyw na niego. Na razie nie jest tragicznie bo ma apetyt i normalnie sie bawi. Przy ostatniej wizycie w kraju tez chcialam marsjanki dla malego, ale farmaceutka wcisnela mi kidabion i jakies tabletki musujace z Diseya. Jeszcze nie zaczelam mu tego podawac, bo na razie konczy inne witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeste,miałam dziś pracowity dzionek i jeszcze kubusia 5 letniego:):) jutro mnie nie będzie,jade z m do doktora...... połaże po sklepach,wydam kasę i wrócę:):) dopiero teraz robię obiad jeszcze do końca nie wiem co stworzę:D:D:D:D narazie pokrojone mięsko na grube plastry i to smaże, moze macie propozycje co dalej postąpić z tym mięchem...co??????? stwórzmy wspólny obiad :D:D:D:D:D:D batlanku ---wiesz ,że narazie grzecznie siedzę i czekam.....na przepis:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szybciutko co dalej z mieskiem:):):).....bo już jest podsażone ...sos??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oolka --> podsmaz i podus to miesko z cebulka i peczarkami, ugotuj ryz i jakies brokulki lub kalafior albo fasolke szparagowa - zarcie jak z obrazka! ;-) Jak szlo zajmowanie sie maluchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeważnie tak robie z pieczarkami ale skąd ja brokuły wezme ....mieszkam na wsi tu w sklepie czegos takiego nie ma:(:(:( poprosze o inna wersję:):):) monia zaglądaj w swoje przepisy !!!!szybciutko:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oolka biszkopt umiesz upiec to do tego ciasta ma być brązowy czyli do mąki dodajemy kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak....ucie3kły wszystkie!!!!! więc zostaje mi standart tzn.podduszę mięsko z warzywami -dużo tarkowanego selera(na popęd seler,wiecie o ty!!!prawda???) marcheweczka pietruszka por,no i sie tak dusi +cebulka na koniec zaprawie śmietanką z mąką i ugotuje kaszę gryczaną(wolę od ryżu) no i marynowane grzybki,zbierasne przeze mnie tego roku:):):) a gary to niech M -zmywa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batlanku poproszę o pełna wesję!!!!!!! bo jak nie.........to powiem Mikołajowi,że byłaś nie grzeczna i nic nie dostaniesz prócz rózgi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to piszcie prosze co przygotowujecie na świeta????? (mówię o potrawach i ciastach)ja pomimo ,że jade do mamusi to troszkę jej pomogę ,przygotuje w domu i dowioze . ja zrobię roladki z indyka z serem i boczkiem na 1 dzień Sw. oraz kapuste wigilijną,sałatkę--właśnie nie wiem jaka ciagle sie powtarzam z ryżem i kurczakiem,moze wy macie ciekawe pomysły na świateczne sałatki???? no i ciasta bo moja mama juz wyszła z prawy(tak twierdzi):):) -babeczki kruche z kutią -ciasto z jagodami i z galaretką -sernik na zimno(kupie w proszku) -babeczki z rodzynkami -piernik przełożony z musem czekoladowym no i ala\"batlanek \")\")\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOKOS 1 szkl.białek 1 szkl cukru 30 dkg.kokosu białka ubijamy na sztywno z cukrem na koniec dodajemy kokos i mieszamy łyżką wykładamy na blaszke i papier pod placek smarujemy margaryną wtedy ładnie nam odejdzie . MASA 1 kost.tłuszczu 2 żółtka cukier do smaku cukier vaniliowy mały kubek śmietany 30% paczke migdałów w płatkach tłuszcz ucieramy na puszystą mase z dodatkiem cukru i vaniliowego w trakcie ucierania dodajemy po 1 żółtku ubijamy Smietanę 30% na pianke i dodajemy pod koniec ucierania do kremu a na samym końcu wsypujemy migdały i mieszamy. 1.biszkopt 2.krem migdałowy 3.kokos 4.polewa czekoladowa-- czekolade mleczną rozpuszczam z dodatkiem mleka i polewam ciasto :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D zapisane ???? jeżeli są jakieś pytania to oczywiście odpowiem reklamacjii nie uwzględnia się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BISZKOPT 6 jaj 6 łyż cukru 6 łyż mąki jażeli ma być kakaowy to 4 mąki i 2 kakao albo 3 mąki 2 kakao więc tyle ile jajek tyle reszty składników jeżeli ma być np.cieniutki albo gruby bądź na dużą blaszke i na blaszke papier ale bez smarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia---ale tę fasolkę mam dołożyć do sosu?????jak ją przygotować???? Olinku----to się zaraziłaś od izao, ale za to masz juz świątecznie:):):) ja miesiąc temu zrobiłam porządki w szafie komodach--a resztę wywiozłam do mamy,troszkę oddałam.Więc w sumie mam poukładane,ale zostały mi jeszcze klosze,i na zewnątrz szafki w kuchni i cholerny okap-na niego nie mam cierpliwości:(:( a i dywan(ik)wytrzepać ale juz dwa dni przed świetami i pościel ubrać-aby była pachnąca :) choinkę ubieramy w diu wigiili,ale w tym roku dzień wcześniej bo w niedzielę z samego rana jedziemy. izao----U ciebie juz pięknie:):)ale dobrze masz z tym kominkiem,zazdroszczę Ci-to mówisz,ze dziś sie bedzie działo????? a co?????? hihi:P:P opowiesz nam:):):):) izao-----co sadzisz abyś sie nam pokazała na fotce a my oczywiście Tobie,tę tranzakcje chyba juz przeprowadziłaś z olinkiem jak dobrze pamiętam??? ewka----odezwij sie do nas🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supre batlanku to już mam ala pizza \'olinka ala sos beszamelowy\'olinka ala\'ciasto batlanek ala\'ziemniaczki batlankowe wszysto zapisane,wypróbuje to ciast jeszcze przed świętami tylko dokupie składniki,uwielbiam z kremami,jak będe robiła i ocoś będe chciała zapytac to zaczepie cię na gg-takze bądż czujna:) biszkopt --to mam wypróbowany juz przepis:) 🌻DZIĘKUJE🌻---ale musiałas sie na klikać:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oolka --> Ta fasolka to juz zalezy od Twojej inwencji tworczej. olinek --> Co z ta echinacea? Ide malemu wcisnac troszke rosolku. Moze wroce wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to oolka mam nadzieję,że jednak nie będzie rózgi ja spadam bo pewnie mój M zaraz wpadnie do domu papapapa do jutra a rano jade do mamy i dziadków odwiedzić więc nie wiem kiedy wpadne ciepła--❤️ ewka--🌼 co z wami?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie wy dziewuszki sie podziewacie???? olinek na angliku???pewnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam własnie ju z z angielskiego wkurw......jak diabli... Test byl i narobialam takich glupich bledow...same poiperdulki tu zapomnialam dodac\"is\" tam zapomnialam \"s \" na koncu dodac......jak sobie potem na spokojnie nad tym usiadlam to mnie malo krew nie zalala....ale dzieki bogu ze tylko dla nas samych...ale i tak czlowiek wkurza sie jak nie wiem... widze ze juz klimaciki swiat czuje....;) ja to tylko od strony sprzatajacej odczuwam swieta gdyz zawsze spedzamy je poza domem. w tym roku wigilia i 1 dzien swiat u tesciow a w drugo moja mama robi imieninki tradycyjnie wiec nastepan biesiadna posiadowka:D No wiec mam z \"głowy\" gotowanie i pieczenie. Zrezsta ja wogole cias nie pieke.Wyszlam za maz za cukiernika z wyksztalcenia wiec to bylyby jaja :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak a link Moniu??...:D Alez gapa ze mnie hehehehe... http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/jezowka.htm ja to kupuje w tabletkach-to jest do ssania.Oczywiscie ze dla dzieci jak najabardziej-tak mi powiedziala pani w aptece bo to Ona mi polecila. a dla takich calkiem malych dzieci albo takich ktore tabletki ssac nie chca jest jak tu znalazlam jeszce w kropelkach http://www.i-apteka.pl/go/_info/?id=754 ja nie wiem czy to dzieki temu czy poprostu taki zieg okolicznosci ale od ubieglego roku od wiosny nie miala jeszce kataru. A ja i M -to tak na zmiane cos nas zawsze łapie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Dziewczyny:):) .........trzymajcie kciuki za jutrzejszą diagnozę dla mojego M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem Jeśli chodzi o echinacee ( chyba tak się pisze ) to super sprawa.Jak moja córa była jeszcze córeczką też brała i nie chorowała.Ponoć skuteczniejsza jest PADMA,dawałam ją również( przepisał ją Pan profesor wtedy był ordynatorem na Niekłańskiej - czyli nie jakiś tam lekarzyna)i dzieciak jak ryba.Pół przedszkola chore a ona nic. Padam na ryja.......... śpijcie słodziutko -wpadnę rano na kawkę to poklikam więcej bo już teraz mi się klawiaturka mieni przed oczami a literki skaczą na trampolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha oolka ////...................trzyma kciuki bardzo mocno. olinek..................co się łamiesz niektórzy polskiego dobrze nie umieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinek --> Dzieki wielkie za linki! 🌻 Skoro tak dziala to na Twoja corcie to dlaczego Ty tego nie zazywasz? Powiedz mi jeszcze - ile to kosztuje i jaki to ma smak? Bede prosic kolezanke by przywiozla mi to z Polski bo tu chyba tego nie dostane. Chociaz - kto wie? Musze pochodzic po aptekach, ale znajac podejscie do leczenia w tym kraju - raczej watpie. olinek --> Rany..! To nie jest koniec swiata z tym angielskim. Robisz to dla siebie. Ciesz sie z tego, ze w ogole mozesz sie uczyc. Wiesz, kiedy ja mam zadanie domowe - przewaznie do przetlumaczenia 10 zdan - to robie 1, 2, najwyzej 3 zdania bezblednie, reszte musze poprawiac, choc czasem brak tylko "the". Takie zycie. Ciagle sie uczymy. oolka --> Jutro bede intensywnie myslec o Was! 🌻 Powiedzie sie, zobaczysz. izao --> Ta PADMA jest na recepte? Ile to kosztuje? Jak to podawac? Przepraszam, ze zawracam Wam glowe i pytam o takie bzdurne rzeczy, ale chce dla syna jak najlepiej, a nie mam tu mozliwosci konsultacji z normalnym lekarzem i zakupu dobrych lekow. Ja tez uciekam do lozeczka. Do jutra! Bye!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooo jeszcze nikogo nie ma niestety zmiana planów mama rano dzw.że tata ma wolny dzień dzisiaj i jadą na zakupy rano kupić kurtkę dla niego i buty dla mamy więc wpadną do nas na kawkę jak wszystko załatwią. mój M też w domu dzisiaj więc po obiedzie ja się zmywam po mamę i pojedziemy do dziadków kupię mikołaja jakieś owoce i budynie z bitą śmietaną strasznie to lubią i świeci u mnie słońce od rana więc pogoda całkiem całkiem pozdrawiam zaglądne może wieczorem papa🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Mychy!! No dzis to az sie cos chce ..:D U Was tez tak swieci słonce?? Balkon otwarty...posciel sie wietrzy... Oolciu->Mysle o Was caly czas...w sumie wiesz ze ja tez w kolko wokole tych temtow sie krece tym bardziej sa mi bliskie Wasze problemy.Jak juz bedzie cos wiadomo pisz!!!!! Monia-->Ta Echinacea to takie malutkie tableteczki jak Folik albo rutinoskorbin.Kolorek taki nieciekawy bo szary.Ale smak dobry-cukierkowy.moja mala sama sie upomina.Nie kosztuja chyba wiecej niz 20 zł. Dobre pytanko -dlaczego sama nie biore??:D:D Bo ja to tak-lekarzy nie lubie i chorowac tez;) Jak sie dobrze czuje to o tym wogole nie mysle a jak mnie juz cos łapie to wtedy na taka profilaktyke to juz za pozno!!! Wiesz to mu ni9e zaszkodzi.Ona juz łyka od wrzesnia -caly czas. Ale nie zarzekam sie! Moze byc tak ze przyjdzie jakis \"pomor\" i nie obroni sie przed tym. Poki co narazie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o ten angileski...;) Wiem wiem..ze to tylko dla siebie. ale wkurzam sie.Bo z jednej strony niby to wiem i kumam-a jak przychodzi co do czego to tu byczek tam byczek...Ale:D:D..wszyscy je robia wiec narazie tragedii jeszce nie ma;) Moniu-> a Ty jak? czujesz jakies postepy??? Napewno.....Masz na codzien ten kontakt a to pomaga.czlowiek słyszy wokol ten jezyk i mimochodem zapamietuje zwroty,słowa.. Kurka dzis sobie postanowilam ze pojade wczesniej na zakupy.Tzn, wwyszykuje sie i niedługo skocze.Moze nie bedzie jeszcze az takich kolejek do kas.Potem to poprostu koszmar...:(miedzy ludzmi tzeba jak miedzy tyczkami z tym koszykiem manewrowac a do kasy..l...stoi sie i stoi To ja nie chce myslec co sie tam dzieje wogole cakiem juz popoludniem jak wszystcy wyjda ze szkoly i pracy... U Was w marketach tez tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×