Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość magdusinska25
Witam:) Ja za miesiac rowniez ide na komunie do corki mojej kuzynki:) Rodzice maja mnostwo pieniedzy a mala co tylko sobie zapragnie! Jednak zapytalam sie kuzyneczki co jej cora chcialaby dostac i uslyszalam"Maja powiedziala tak-"mamusiu dla mnie najwiekszym prezentem bedzie jak beda wszyscy goscie" Normalnie az sie chce isc na takie przyjecie :) Szukałam duzo w internecie czegos co by sie nie powtorzylo i znalazlam cos takiego... http://www.allegro.pl/item622168671_obrotowy_album_ramka_na_148_zdjec.html#gallery niedrogi a zarazem orginalny i przydatny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdusinska25
a do tego dokupie jej jakiegos aniolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
Gość kami42
Gość robotboy
A może laptopa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przenosze 19:34 chrzestna363636 witam.Mam teraz 2 komunie.Jedna chrześnicy a druga nie chrzesnicy.co teraz się kupuje.??? doradźcie. 19:36 [zgłoś do usunięcia] nvhbuifwvhjoic najwazniejsze to nie przesadziuc i pokazac rodzicow ze komunia to nie wesele i niech sie nie spodziewaja kupy kasy najlepiej cos zwiazanego z komunią, lancuszek, biblie w ladnym wydaniu nic innego mi nie przychodzi do glowy na pewnie nie tel, mp4, tv komp czy cos takiego, to nie ma nic wspolnego z komunia i uwazam ze jest to bezsensowne rozpuszczanie dzieciaka 19:39 [zgłoś do usunięcia] lalalalalalalallaalalalal ja tydzień temu kupiłam chrześnicy laptopa, dostała tez łańcuszek+kolczyki+medalik+branzoletka od chrzestnego,dostała zegarek, rower,aparat cyfr.-dogadywaliśmy sie w rodzinie zeby prezenty sie nie powtarzały. tak,tak zaraz któras wyskoczy laptopa!!!!!drogo!!!!! ale ja dobrze zarabiam, nie mam dzieci a moja siostrzenica to moje słoneczko i bardzo chciała laptopa.ale prezenty dostała rózne-drozsze i tańsze tak od 200-300zł w zwyz. 19:41 [zgłoś do usunięcia] nvhbuifwvhjoic to chore zeby na komunie dawac takie rzeczy sa inne okazje zeby dac prezent- imieniny, urodziny ale nie komunia!! uwazam ze najlepiej nie powinno sie w ogole dawac prezentow na komunie 19:42 [zgłoś do usunięcia] dlaczego nie mp3kompa itp dlaczego nie mp3,kompa itp jesli mnie stac -a mp4 za 100 mozna kupic(uwazam ze to wcale nie jest drogo)+ jakaś ładna biblia czy pamiatka.I jesli dziecko akurat tego nie ma to czxemu nie! 19:43 [zgłoś do usunięcia] chrzestna363636 myślałam nad paczką prezerwatyw, co o tym myślicie? 19:45 [zgłoś do usunięcia] lalalalalalalallaalalalal Bez sensu rodzice sie wykosztuja, a ja chcę sprawic przyjemnosc małej wiec dlaczego mam nie dawac prezentu. Odkąd swiat ,swiatem na komunie dawało sie prezenty. KOMUNIA TEZ JEST OKAZJA aby dać prezent.No i przeżyciem duchowym. jak nie chcesz to nie dawaj.ale nie pisz ze nie powinno sie dawać! 19:48 [zgłoś do usunięcia] chrzestna363636 to z prezerwatywami to podszy współczuje twojej rodzinie a pozaty ja sobie tez nie wyobrażam aby na komunie do dziecka isc z pustymi rekami lub tylko z pamiatką 19:48 [zgłoś do usunięcia] 7_lat_nieszczęścia Mi się dzisiaj przypomniało że ja na własną komunię (kilkanaście lat temu) dostałam od chrzestnego kompet słowników PWN - wiecie, tych grubych, ładnie wydanych. (Języka polskiego, ortograficzny i wyrazów obcych.) Służyły mi przez całą podstawówkę, gimnazjum, liceum, teraz na studiach też ich używam. Zdaję sobię sprawę że takie książki też tanie nie są, ale jezeli ktoś chce kupic cos co naprawdę się dziecku przyda to uważam że to świetny prezent. A poza tym to tak jak ktoś wyżej napisal - może być biblia, łańcuszek z krzyżykiem czy medalikiem itp. Ale nie laptop i komórka , ludzie... Najpierw poznajcie fakty, a później przekręcajcie je, ile wam się podoba. Mark Twain 19:55 [zgłoś do usunięcia] lalalalalalalallaalalalal a dlaczego uwazasz ze medalik ,łańcuszek tak a laptop czy komórka to nie???? kurcze jezeli mnie stac to dlaczego mam nie kupowac tego dziecku co takze przyda jej sie w nauce (zamierzam wykupic jej tezx internet do tego laptopa-czesto chodzi do kawiarenki i musi se sciagac rózne rzeczy do szkoły)bez sensu smedzicie, jakbyscie zazdrosciły. Ja nie pisze ze takie rzeczy tzeba-bo sa droge ale jak kogos stac to czemu nie/ a wiecie co za łańcuszek i medalik chrzestny zapłacił 1400 zł (tez napiszecie ze nie -bo co?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami42
ja tez dobrze zarabiam ale nie znaczy to ze mam wydac majatek na komunie chrzesnicy rozpieszcza sie dzieciaki od mlodych lat.a potem 18-tka wesele i co ciocia dalej dobrze zarabia to niech mi kupi samochod albo dom.masakra.nie mowie ze sie nie powinno nic kupowac bo zawsze na komunie daje sie prezenty ale trzeba pomyslec i z glowa je kupowac i nie wydawac fortuny bo to tylko dziecko 8-letnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lataka
Mój syn dostał rower,komórkę,laptopa,zegarek.play station3.biblię,encyklopedie,rolki,drukarkę.łańcuszek,mp3.aparat fot.Wszystkie prezenty były przemyślane.Zróżnicowane cenowo,dostosowane do możliwości finansowych,tzn nikomu nie były narzucane.Syn od dawna wiedział co mu się przyda. i co chce.Oczywiście droższe prezenty były składkowe.Nie chcieliśmy pieniędzy dla syna bo wiadomo,że pieniążki by się rozeszły.Bardzo liczna rodzina więc nie było problemów.Sama jestem za tym,że Komunia to święto a nie prezenty.Jednak takie mamy teraz czasy.Dzieci licza na prezenty,a goście jak ich stać sprawiają dziecku przyjemność.podczas rozdawania zaproszeń sami się pytali co syn chce.Zgrana rodzina więc naprawdę nie były to kolosalne kwoty dla pojedynczych osób,W latach poprzednich też My się składaliśmy dla bratanków i siostrzenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikaswinia
Witam, Mimo, iż czas komunii sie konczy i quady skutery i inne historie tez sie koncza to pojawilo sie cus takiego www.dzikaswinia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoha
Ja też idę w ten weekend na komunię,a prezentu jeszcze nie mam..;( Pytałam małego (bo to chłopiec),co chciałaby dostac, ale on sam nie wiedział...Najgorszj jest to, że on chyba wszystko już ma (laptop, telefon, mp3, mp4, pleya itp). Wiem,że gdybym kupiła np. biblię, to nie sprawi mu ona żadnej radości, z resztą nie taka jej rola- ale gorsze jest to,że prawdopodobnie nawet nigdy jej nie otworzy...no więc po co...Pieniędzy nie chcę dawac, bo albo- jak już było wspomniane- zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów obiadu,albo po prostu rozejdą się bez żadnej korzyści...I co tu zrobic...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka28
Zoha, nigdy nie mów nigdy - też za tydzien mamy komunię (mąż jest chrzestnym) i chcemy kupić małemu Biblię - to prezent na wiele lat, a przyjdzie czas, że zechce do niej zajrzeć, bo każdy człowiek w swoim życiu przechodzi etap poszukiwań religijnych. Oprócz tego chcemy kupić rolki, albo klocki Geomag (podpowiedź znalazłam na tym forum :-) ) i jeszcze strój piłkarski Smolarka (mały uwielbia piłkę nożną). Żadnych quadów, laptopów czy PS3 (przerost formy nad treścią). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debesciak84
Witam, ja to chyba przebije wszystkich w tym co dostalem na komunie... - rakieta do tenisa ziemnego (nie mam zainteresowan z tenisem ziemnym i nigdy nie mialem, jak sie okazalo, mojej chrzestnej maz kupil se rakiete ale zla i nie chcieli mu w sklepie jej przyjac to dal mi ja) - ponton (nie wiem po co... po 11 latach lezenia w szafie oddalem go znajomej bo miala 2 dzieci i miala rodzine na mazurach) - kasa (ktorej nie zobaczylem pozniej) - Nowy Testament (w ktory zagladnalem nie odrazu lecz po jakims czasie) i to by bylo na tyle... pozdrawiam ps. rok komuni 92/93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahha,wiesz co, ja bym ten ponton zostawiła, za jakieś kilkanaście lat pewnie by Ci się przydał:) ale wnioskując z Twojego przykładu,jak i wielu innych tym podobnych nie rozumiem, dlaczego na początku odrzuciliście tak popularne prezenty jak zegarki i rowery...skoro są popularne to znak, że pewnie się sprawdzają:) Ja np. żałowałam, że nie dostałam od nikogo rowerku, tylko jakieś złote łańcuszki, bo potem musiałam sobie rower kupić za kase, którą dostałam...a taki rower dla dziecka 8letniego to naprawdę niewielki wydatek - do koperty trzeba włożyć min. 200zł, a rowerek za 300 można już kupić. Np. ja na wiosnę mam zamiar kupic mojemu chrześnikowi trójkołowiec na rowery.com.pl - mają duży wybór rowerów i rowerków dziecięcych w dobrych cenach. Trzeba tylko dobrze poszukać, a atrakcyjna oferta się zawsze znajdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje chrzśsniaki (dwójka) ida do komunii w przyszłym roku. To chłopiec i dziewczynka. Prezenty już są bo nie lubię takich rzeczy zostawiać na ostatnią chwilę. W okolicach maja wszystko będzie dużo droższe, jak to zwykle przed komunią. Dziewczynka dostanie zestaw- złoty łańcuszek z medalikiem i złote kolczyki, a chłopiec zegarek (bo sobie zażyczył) - http://www.minuta.pl/Zegarek+Adidas+10-0256-102,7511130,1,i2.html i miniwieżę. Od chrzestnego chciał rower i takowy dostanie. W sumie prezenty w podobnych granicach cenowych i bez zbytniej przesady. Komunia to nie pokaz zamożności, a mam wrażenie że do tego została sprowadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie zegarek to też dobry pomysł. Pod warunkiem, że nie jest to zegarek na białej bransolecie, który nadaje sie do noszenia tylko w dniu komunii;P Przeglądałam ostatnio zegarki na zegarki.com.pl i kupno takiego markowego, uniwersalnego zegarka odebrałam jako dobry pomysł. Dzieciak prędko sobie tak dobrej jakości i marki zegarka nie kupi, a za parę lat doceni prezent od chrzestnego, kiedy to wszyscy znajomi zaczną sobie zdawać sprawę, co to znaczy Diesel lub Esprit:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarek może i był dobry ale jakiś czas temu... Teraz niewiele dzieci nosi zegarki, godzinę sprawdzają na telefonach... Mój zegarek leży w szafce, mojego brata również. Moja mama ma problem, bo jej chrześnik ma w przyszłym roku komunię, a rower już ma, rolki ma, komputer ma, dvd ma, niedrogą cyfrówkę ma, mp3 ma, klocki lego ma i górę pluszaków i pełno porozwalanych samochodów i gry planszowe i puzzle i książki i ogólnie to od małego grał w gry telewizyjne i teraz robi rzeźnie w grach na kompie, nie przepada za czytaniem ani nauką, ogólnie większość czasu spędza przed komputerem jak nie w domu to u kolegi, gdy jego mama zabrania mu grać to się wścieka. Prezenty typu PS i gry odpadają, bo mu to całkiem na mózg siądzie. Od swojego taty dostanie skuter. I co kupić takiemu dziecku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poniatowski
Teraz dzieciaki często mają już wszystkie przedmioty jakie kiedyś kupował się na prezent pod choinkę, dlatego warto się zastanowić czy nie kupić czegoś innego, czegoś co niekoniecznie dziecko zużyje od razu, może coś bardziej przyszłościowego? Podobno, chrześni wykupują czasem różnego rodzaju lokaty, fundusze aby dziecko miało coś z tego w przyszłości. Podobną formą inwestycji są numizmaty, medale czy monety, które z biegiem lat nabierają wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja z mężem
również idziemy w przyszłym roku na Komunie do Jego chrześniaka..Mąż dwoił się i troił,by wymyślić coś,bo ten Maly ma wszystko o czym tylko pomyśli..I wpadłam na pomysł, uważam genialny..Otóż zaproponowałam,by kupił chrześniakowi tłumacz elektroniczny. Są w różnych cenach..Może taki pomyśl spodoba się i autorce topiku:) A prezent bardzo praktyczny:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia gosia
Ja mam komunie chrzesnicy w maju 2010. i tak, najpierw myslalam o rowerze ale stwierdzilam ze ona sama nigdzie nie moze chodzi ( taka ma mamusie) pozniej o komorce, ale gdzies przeczytam ze mozna kupic ramke cyfrowe juz nawet upatrzylam taka fajna, wczoraj gadalm z siostra i okazalo ze ze ramka chrzesnicy sie nie spodoba. Rodzice jej kupuja notka po cholere 10 latkowi notek to ja naprawde nie wiem. teraz mysle o aparacie, o lancuszku, chrzesnica nie ma dziurek w uszach, wiem ze napewno kupie zegarek. Mowie wam masakra, nie chce " postaw sie a zastaw sie" bo ja nie pracuje, ale chce jej dac cos co zapamieta na dlugo dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama bliżniaków
Prawde mówiąz miałam podwójny problem z prezentem na komunie ponieważ mam blizniaki!! a do tego wyprawienie przyjecia dla gości również swoje kosztowało,na szczęście udało się wybrnąć z sytuacji. Nie byłam za bardzo przekonana pomysłem męża, mianowicie: http://www.dmuchane.pl/index.php?p390,pilkarzyki-121-x61-x79-cm-2032 ale okazało sie, że w związku ze zbliżającymi MŚ w piłce nożnej, nie mogłam lepiej trafić w ich oczekiwania :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i z tego co piszecie jasno wynika, że wcale ni trzeba wydawać majątku na prezent komunijny, wystarczy czasem jakiś gadżet, fajna zabawka żeby sprawić dziecku przyjemność. Jak mój chrześniak miał komunię, to kupiłam mu kierownicę do gier tracera, nie zapłaciłam za dużo, a dziecko miało wielką radość. Dziecko nie musi dostawać zbyt drogich prezentów, wystarczą symboliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosta odpowiedź
proponuje PSP dla chłopca który lubi gry komputerowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annles
Widze,ze nie tylko ja mam z tym problem:/ jestem chrzestna mojej siostrzenicy.Najgorsze jest to,ze mieszkam za granica i wszyscy spodziewaja sie po mnie Bog wie czego..czyli laptopa lub wiekszej kwoty w kopercie.Problem w tym,ze dla nas sam przylot jest juz kosztownym wydatkiem,oprocz tego choruje(jestem swiezo po operacji kregoslupa) no i nie rozumie dlaczego mam wydawac na Komunie dziecka wiecej niz dostalam kilka mies.temu w prezencie Slubnym od chrzestnych(po 1000zl) Nie wydam wiecej niz 800zl!!Poradzcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę na komunie mojego brata ale idę z chlopakiem i zupełnie nie wiemy co można mu dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antymolowa Panna
Według mnie fajnym (i uniwersalnym) prezentem na komunię jest mata do tańczenia (taka jak np. w http://actionpoint.pl). Sporo takich można znaleźć też na Allegro, choć są one droższe niż w tym sklepie wyżej. Prezent moim zdaniem fajny, bo pozwala dzieciom na połączenie gry na komputerze z aktywnością fizyczną (mogą się wyszaleć i wyskakać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotka z rezerwatu
Witam wszystkich dwa lata temu ja potrzebowalam rady. a teraz zwracam sie do Was z pomysłem podarowania obrazka recznie wyszywanego na kanwie z imieniem (mozliwe i z z data) jeśli ktośby był zainteresowany napiszcie do mnie wysle wam zdjecie jak by to wygladalo po skonczeniu :) jest to dosc pracochłonne ale efekt jest ladny :). pozdrawiam ewentyalnie prosze o kontakt na gg 2079439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna Franek
Witam serdecznie! jako mama chrzestna mialam Komunię w zeszłym roku i miałam bardzo duzy problem z tym co kupic. jednak kolezanka podsunęla mi myśl o wykupieniu polisy dla dziecka. Złożyłam się z ojcem chrzestnym i wspolnie podarowaliśmy Oli polisę, a z pieniędzy tam ulokowanych będzie mogła skorzystac od momentu osiągnięcia pełnoletności. Uznalismy, ze to naprawde świetny pomysł i dziecko będzie miało już jakieś fundusze na start w zycie studenckie w przyszłości. jeśli będzie ktoś zainteresowany to podaję tel. koleżanki-będzie mogła odpowiedziec na wszelkie pytania z tym związane: 503081281. pozdrawiam i zycze udanych prezentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATI PAC
Sama miałam podobny dylemat dopóki moja przyjaciółka nie pokazała mi jaki to prezent kupiła na 10 urodziny. Był to samochodzik na pilot. Nie wiedziałam, że do takich zabawek mozna kupić części i tyle to może kosztować (koleżanka wydała ok 1000Zł) Ale przejżałam kilka stron w internecie i nie koniecznie musi to aż tyle kosztować. I w końcu zdecydowałam się że zrobię chrzestniakowi frajde i kupie taka zabawkę. CO myślicie o takim prezencie. Mozna cos takiego kupić własnie na komunie? Myśle nad kupnem czegoś takiego http://www.gimmik.pl/buggy-xstr-p-233.html Proszę podpowiedzcie czy wypada cos takiego kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×