Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość XYZb
Do nesie. Co do drugiej części twojej wypowiedzi. Byłam na zachodzie ,faktem jest że niektóre kobiety zachowują się tam skandalicznie. Ale wszystko jest indywidualną sprawą, Polka, Szwedka, Niemka itp.,wszystko to sprawa osobowości, moralności i wartości jakie są ważne dla każdego z nas...Ludzie różnią się między sobą, od zawsze tak było, są takie kobiety(łatwe) i będą... takie czasy;( Niestety. A co do mojej opinii o nektórych Polkach,w UK może lepiej przemilcze, ich życie, ich sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do InzynierNocny : SELAM ALEYKUM BRACIE Z przyjemnoscia podzielę sie z Wami swoimi doswiadczeniami. Jestam właśnie w sytuacji o jaka pyta Turk. Jestem muzułmanka, nie mam męza. Islam poznałam i pokochałam, nie ze wzgledu na mężczyzne. Więc chce powiadzieć że nieprawdą jest to co ludzie w Polsce uważaja, że skoro Polka zostaje muzulmanką, to zawsze ze wzgledu na męża. Z chwilą kiedy przyjelam Islam, poczulam się szczęśliwa osoba. To milość Allaha przepełnila moje serce. Stracilam wielu \" nieprawdziwych przyjaciół\", ale zyskałam siostry i braci muzulmanów. Sama mieszkam dośc daleko od duzych miejscowości, ale nigdy nie czułam się samotna. Poznałam siostry i braci , którzy nigdy nie odmowli pomocy. Obecie własnie zostalam zaproszona i korzystam z goscinnosci jednej z moich siostr. U niej uczę się modlić w praktyce, ona poświęca swój czas aby odpowiedziec na pytania. Oprócz wsparcia duchowego siostra zapewniła mi wyzywienie, nocleg....to nieczesto spotykana goscinność u niewierzących. Wczeeśniej opisywałam Wam wizytę w meczecie , gdzie również zostalam przyjeta bardzo cieplo. Od poczatku mojej drogi w Islamie, nigdy nie byłam sama. Jeden z braci przyslał mi ksiazki do nauki modlitw, pokazywał ciekawe linki w internecie. Do Turk : Jesli szukasz pomocy, chetnie sprobuje Ci podać kontakty do siostr muzulmanek. Podaje Ci swój adres mailowy i czekam na pytania. Napisz proszę skąd jesteś, postaram się pomoc. agnes1230@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Gunaydin, Inzynier z tego co piszesz to stwierdzam, ze nie znajdziesz w Polsce ani nigdzie w Europie dziewczyny a juz tym bardziej kandydatki na zonę, która całkowicie się Tobie i Twoim przekonaniom podporządkuje. Musisz szukać zony Turczynki bo Europejki myslą inaczej, sa bardziej wyzwolone i niezależne od męzczyzn. Poza tym sama wiem, ze jest wiele roznic ktore nas dzielą. Religia, tradycje, wychowanie. Niektorym się udaje, ale trzeba duzej sily i samozaparcia i przede wszystkim ogromnej sily milosci i uczuc zeby udało się to wszystko poukładac dwóm osobom i zyc szczesliwie. Ja tez przezylam w Turcji cos niesamowitego, to trwało krótko i wiem, ze to była milość. Przestałam szybko walczyć bo uniosłam się honorem i dzisiaj żałuję, ale nic juz tego nie wroci a ja dalej tesknie. Wy Turcy jestescie bardzo porywczy, szybko się obrażacie, chcecie postawic na swoim bo Turczynki Was sie słuchają i są uległe, i tego wymagacie od poznanych Europejek, a my jestesmy inne. Ciesze sie, ze mimo tych róznic komus sie udaje i jest sporo dziewczyn, ktore sa szczesliwe w tych mieszanych związkach. Pewnie jak w kazdym malzenstwie jest lepiej i gorzej, ale potrafia dojsc do porozumienia i jest dobrze. Iyi gunler :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona to żona
sorry Agnes. "TOY STORY" "GAME OVER" "SSM" "BUCHARA". WEST SIDE STORY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura007
do Galatasaray mysle, ze masz racje - Turcy sa troche porywczy i dosyc latwo sie denerwuja. jesli cos pojdzie nie po ich mysli, to wielka obraza i fochy. ja nigdy nie bylam w Turcji - nie znam Turczynek i nie moge powiedziec czy sa ulegle czy nie, czy potrafia postawic na swoim, czy tylko sluchaja mezow i nie maja nic do powiedzenia. Jesli mozesz sie podzielic wiadomosciami na ten temat, to chetnie poczytam. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
InżynierNocny - z tą Dodą chyba mnie źle zrozumiałeś. Chodziło mi tylko o to, że od kiedyś mojego kochanie (dzisiaj kolega, znajomy bo już w sumie nie wiem jak go nazwać) też coś tam usłyszałam o Dodzie. A tak naprawę Turcy są bardzo podobni do Polaków więc kto wie może znajdziesz w Polsce zonę ;). 20 lat temu w Polsce też uważana, że trzeba być dziewica do ślubu, ... ślub, dzieci...Panna z dzieckiem wielki skandal, żyć z kimś bez ślubu wielka afera. Ale wszytko się zmienia, u was tez się zmieni. Szybciej niż myślisz. Tak jak z waszą turecką "artystką" nie powinna, a jednak wszyscy biją jej bravo. Wiesz o czym mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
Sobieski - zanim zaczniesz się wypowiadać na tym forum, zacznij czytać ze zrozumieniem teksu. Wtórny analfabetyzm co? W poprzedniej wypowiedzi nie ma żadnej wzmianki na mój temat! Bardzo dobrze, że masz swoje zdanie, ale to nie daje ci prawa obrażać mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
Sobieski jeszcze jedno, popracuj trochę nad słownictwem. To naprawdę smutne jak się słyszy dziewczynę, która tak przeklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
Sobieski kiedyś tak dziewczyny nie przeklinały widzisz jak wszystko się zmienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZb
tosmeja222. Masz rację wszystko się zmienia. Sobieski to prawda kobiety powinne się szanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
te zmany niestety nie ida w dobra strone!ja mieszkam od 3 lat w szwecji!i to co tutaj sie dzieje mnie przeraza!90% malzenst sie rozwodzi!jedna matka ma 3 dzieci z 3 roznymi ojcami!nawet juz prawo jest dostosowane do takich warunkow!nieczego nie mozna byc pewnym!rozwod to bulka z maslem!mnie sie to wcale nie podoba!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic w zyciu nie jest latwe a to jak sie ktos prowadza to jego sprawa i nikt nie ma prawa ingerowac w czyjes zycie a co do zwiazkow to zaden nie jest latwy i albo sie przetrwa albo przyhodzi czas na ciezkie rozstanie wszystko zalezy od indywidualnego czlowieka i tego ile jest w stanie zniesc na poczatku zawsze jest fajnie potem zaczyna sie to co powinno byc naprawde czyli prawdziwe zycie i nie ma idealow czy to w polsce czy to w turcji czy gdziekolwiek indziej na swiecie i jezeli ktoras z was mysli ze faceta turka da sie wychowac tak jak polaka z latwoscia mozna to sie grubo myli i niech sie kazda z was pozadnie zastanowi czy jednak fact turek to jest to bo to ze jak juz slyszalam komus sie \"egzotyki\" zachciewa to nie tedy droga a zycie jest dlugie......potem bedzie placz i ze mozna bylo inaczej ale zycze kazdej z was dziewczyny wytrwalosi i powodzenia....w koncu kazdy chce byc szczesliwy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
żona to żona "Harry Poter", "5th Element", "Eragon", "Ninja Turtles", "Fantastic 4".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harry Poryp
hey Inżynier to prawda że jestes turkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Galatasaray... W Polsce jest kobiety lepjej niz niektorych Turczynki, osobiscie znam im i ich mezow. W 2gim rece, wiekszosc Polki sa bardziej uzalezona do ich wolnosc. Jakis czas temu siedzilem na restauracji i ogladalem ludzi, para przychodzi na restauracje, kobieta jest bardzo pewna siebie, decyduje miejsce, itd itd, a faceta z takimi pustymi oczami... O Turcy prawie odwrotne, wiekszosc zona zostaje deczyzja na meza. Przypominam jeden przyslowo z Turcji, "horozu çok olan yerde sabah erken olur" tzn rano chodzi wczesniej w miejscu ktory duzo koguty istnieje... Jesli wszystki mowi w domu ja jestem prezesem i postara sie zjyec osobiscie, to raczej "roommate" niz rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Harry Poryp tak naprawde Turkiem jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harry Poryp
popraw swój polski ,bo patałastwo ci chłopie wychodzi i nie można od razu zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
sobiesku, mnie zaskoczylas :) no czasami klamijesz ale zaskoczony jestem ze taka konserwatywna jestes... i mi sie podoba :) tylko polecam "spokojnie spokojnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
Zmiany zwykle idą zarówno na lepsze i gorsze. A to jak ludzie żyją i z kim sypiają to mnie ni ziębi ni grzeje. Pod warunkiem, że nie krzywdzą tym innych i nie dotyczy to mnie ;). I myślę czasem, że nie jest dobrze, że wychowałam się w takim tradycyjnym domu, gdzie chłopcom wszytko wolno, a dziewczynki mają tylko ograniczenia...., ze powinny się szanować. Być może byłabym bardziej szczęśliwa sypiając z ble kim, byle gdzie. Nie przejmowałabym się tym, że zmieniam facetów jak skarpetki. A tak spotkałam Turka, który mi pokazał jak mnie szanuje. Czekałam, nawet nie powiem ile miesięcy ( zabawne), a on się żeni z inną i przez te miesiące mnie okłamywał. A ja się męczę, a powinnam się bawić i korzystać z młodości. Coś odbiegłam od tematu. Wzruszyła mnie moja własna historia hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
harry, Pamietasz taka bajka tak... "Krola golasa!!" Kogos niego powiedzieli ze on ma taka ubranie ze tylko inteligentnych ludzi widza... Moje zdanie tez... tylko inteligentnych ludzi zrozumieja :):) A w 2gim reke, jesli od razu nierozumiesz, poczytasz ponownie, poczytasz ponownie, pamieteasz dluzej... 3.. Jesli poprawnie pisze po Polsku "oszukujesz nie jestes Turkiem" jesli poprawnie pisze, "popraw swoj polski" deczydujcie na cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sobieski
Naprawde się w kurzyłam, i jak ktos mnie wnerwi to nie panuje nad sobą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale znam taką sytuacje: "Jasiek! Bo twoje dzieci i moje dzieci biją Nasze dzieci!!!!!" Czy tego naprawde chcecie? Bo jak tak, to sie rozwódźcie, uprawiajcie sex przed ślubem, itp!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
dzidzia.. Gore napisane o dody... Moze cos ciekawi... Wiesz, po wojne moze steskniles jej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosemja222
Sobieski chyba jesteś idealną żoną dla Inżyniera Nocnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
do inzynier;to ty mnie chyba zle zrozumiales.przyjelam islam jestem z tego duma ,chce zyc w zgodzie z moimi przekonaniami prosze cie o rade a ty mi zarzucasz ,ze przyjelam islam zeby sie przypodobac mezowi!zaskoczyles mnie i to niemile!dobrze chyba wiesz ze w dniu ostatecznym bede sie rozliczac z Allahiem a nie z moim mezem!nie potrafie sypac wersetami z Koranu i cytowat sur jak ty przykro mi.ty to potrafisz ale wydaje mi sie ze robisz to pod publiczke.po 1to jest tulko dyskusja na pewien temat pada tutaj wiele obrazliwych slow a ty wstawiasz w to slowa Koranu.to powoduje pewien niesmak.po 2 bedac tak oczytany i zaznajomiony z Koranem i naukami islamu osadzasz mnie tak ostro? zatarles to mile wrazenie jakie sprawiles na poczatku .i nasuwa sie wniosek ze myslisz tak jak reszta ;polka dobra do lozka ale do zycia juz nie,bo za malo praktykujaca!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
turk, siostro... Widac ze mnie zle zrozumialas. Tylko napisalas "... ona przyjela dla ciebie islam..." i ja powiedzialem dla tej zdanie. Nie znaczylem ze zostalas Muzulmanka dla meza. Ja nie jestem na staniu oceniac ludzi, sczegolnie Tobie. Jesli przed przypadek to bylo od razu przepraszam. O przetlumaczenie Kur'anu... Widac tutaj jak bylo.. Nawet ktos chcial napisac wersety szatana jako "Kur'an". Jesli nie wyjasnic ta situacje, i jak ludzi zaczynala wyznac ze naprawde Kur'an jest wersety szatana..? Mialem 2 opcje, ani zamykac sie i dac pozwol albo wytlumaczyc czym jest Kur'an. Chyba juz wyjasnilismy nasza situacje. Mamy ksiazki o wiare i o codziennie modlitwe w Islamie. Tez zrobilismy recytacje Sura i suplikacje. Prosze zebys zostawila email do siostry agnes252 i wysle Ci ksiazke. Jakikolwiek masz pytanie, zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
"nie rozumiem cie inżynier... pisz bardziej po polsku..." harry... Teraz rozumiesz o co mi chodzilo? "Krola golasa!!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
do inz.nocy ;zarzuciles jeszcze mojemu mezowi ze on nie potrafi sie modlic dlatego nie moze mnie nauczyc.moj maz to jest 100% turek ktory edukacje Koranu lacznie z nauka arabskiego pzerabial w Turcji.piszac cos takiego podwazasz swoj wlasny system edukacji.wg ciebie to tylko turcy w warszawskim meczecie umieja sie modlic?wlasnie idz lepiej odwiedz imama (wez ze soba ta wczesniejsz odpowiedz co mi odpisales) i spytaj sie w ktorym miejscu tego tekstu zgrzeszyles.to taka rada jezeli chodzi o slepote i nieumiejetnosc czytania (pomiedzy wierszami tez!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda32
ja bym Turkowi nie ufała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×