Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Galatasary Co to znaczy? Jeśli mogę zapytać:) Koçtaşa gidiyorum evimi çok seviyorum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia a my tu grzecznie pytamy co Ci dolega, oprócz rozdwojenia jaźni? Bo Twój Radzio chyba nie pochodzi z Turcji ? Skąd więc ta nienawiść do obcokrajowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Koctasa to sklep coś jak u nas OBI czy Castorama. Mniej więcej w wolnym tłumaczeniu znaczy to tyle co: chodze to koctasa bo uwielbiam robić tam zakupy. Reklama leci czesto w radio i tv. Teraz jak słucham tureckiego radia to tez leci i pozniej nuce to przez dwa dni ;) http://www.yayinonline.com/# tutaj są tureckie radiostacje, ja lubie alem fm i mega fm. Inzynier a jakiej druzynie piłkarskiej kibicujesz? Besiktas czy Fenerbahce? Bo rozumiem ze GS na pewno nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie koctasa, \"koçtaş\" koçtaşa => do koçtaş Powiedzmy ze Fenerbahçe ale od czasu dzieci nie podoba mi sie pilka. Wole sztuki walki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
no to jak zwykle trochę wszystko przekręciłam :) brrrr.... Fenerbahce :P hi..hi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia : Bardzo wyczerpująca odpowiedź na próbę nawiązania kontaktu i proste pytanie :D \"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. \" — Mark Twain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia nikt Cię nie będzie przekonywał.....sama dajesz popis swojego ograniczenia. A co do Turków to przykro że grupujesz ludzi na dobrych i złych nie ze względu na uczynki, charakter tylko narodowość... No cóż w takim razie przykro mi, :( bo jeśli jakiś Turek przeczyta Twoje wypowiedzi i będzie miał podobne do Twoich przekonania to wszystkie Polskie dziewczyny wrzuci do jednego worka z Tobą. A nie dajesz dobrego obrazu swoim prostackim i żenującym zachowaniem i słownictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh dodzia blyszczysz
nie wiem jak kobieta moze byc kurasem, ale niech ci bedze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turekmn
jezli ktos pragnie zawrzec zwiazek malznski zTurkiem (mulzumaninem) to najpierw niech przyjmie jego obyczaje i zwyczaje i Niech sie doatosuje do pewnych regul np dluga spodnica, dbanie o dom dzieci itd...wtedy napewno bedzie to udany zwiazek... no ale tez jezeli trafi sie na Turka zlego to tak samo jak dosatnie innego zlego niema reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia. Jak zwykle masz coś do powiedzenia:( Dobrze że mój kolega nie zna naszego języka, i nigdy się nie dowie co ty i jeszcze pare innych osób tu wypisujecie:( Chyba spaliłabym się ze wstydu, gdyby przeczytał te twoje \"mądrości\":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona dusza
Eryka83 mogę ci zadać kilka pytań? Ale nie na forum,może na gg, Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo juz rozumiem juz nasz \"diamound\" o czym mowi. Chciala mowic \"harem\" nie \"hamam\" :) Cos do wytlumaczenia o \"hamam\"u i o \"harem\"u. Hamam jest publiczne miejsce gdzie ludzi wykompa sie. Oczywiscie nie cala naga, ukrtyny miejsce gdzie musi byc. Hamam ma duza historia, ale nadal istnieja w Turcji. Jakis czas temu hamamy byli meijsce gdzie szukac kandydatke na zona dla matki synu :) Jesli charakter, moralnosc itd.. byli odpowiedni, matka chciala widziec tez ciala jaka piekna jest, wtedy do hamamu :) Harem... Te slowo chodzi od \"haram\" (zabroniony). W praktykie, gdzie kobiety mieszkaja i nie wolno chodzic tam obcy faceci. W domu Imperium Ottomanskiego (nadal tez w Turcji gdzie mieszkaja konserwatywnych ludzi) dla gosci, dom jest 2 czesc. 1. Haremlik 2. Selamlık Jesli rodzina chodzi jako gosc, pani domu zaprasza pani gosca do \"haremlik\", pan domu zaprasza panu na \"selamlık\". Nie siedza razem i ogladaja obcy kobiety/meczyni. U sultany... W palacie jest miejsce \"harem\", ten mieszkaja zony Padişaha (Sultana), matki, ich slugi itd. Jesli bedziecie mieli okazji aby widziec haremu, bedziecie widzieli za bardzo spokojnym, konserwatynwym miejsce. Nie tak jak w filmy Europanskim, miejsce gdzie uprawia grup sex. O znowu dodziu.. albo kononowcu... zgubie sie kim ale powiedzmy kondodziu :) \"z wyjątkiem tej populacji która ma pusto między nogami..ehm..\" \"hamam\", \"harem\"... Te zdany pachnia cala doswiadczenia kondodziu? :> Az tak sczegolne mowisz, mysle ze bez doswiadczenie z Turkem nie mowic az tak :) Prosze o dzielnic swoja doswiadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatek kondodziu, jesli zrobilabys jakis duzy blad i chodzic do Turcji ze mna, ja wiem gdzie ci zamykac :P "Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi" tzn "Bakırköy Szpital Mentalny" w Stambule ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona dusza. eryka.83@tlen.pl Pisz na ten adres:) postaram się pomóc:) Inzynier nie przejmuj się głupimi komentarzami dodzi, kononowicza i innych podobnych im osobników....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melunia
:) od jakiegos czasu obserwuje to forum i czasami niewierze co ludzie wypisują.I to są Ci wielcy katolicy ktorzy co niedziele do kosciołka radio maryja i inne tego typu ten... a tu jada po ludziach ktorych kultury nie znaja i nie rozumieja, w zyciu nie byli w turcji a oceniaja niewiedziec po czym (może po tekscie ze kobieta za kamele)steerotypy .Ciesze się bardzo ze znalazła się osoba z Turcji ktora może naświetlić sprawę od drugiej strony. od pół roku jestem w związku z Turkiem. Mam wielkie obawy boję się wyjazdu boję się wielu rzeczy ale lepiej załowac ze się cos zroilo niz ze sie nie zrobilo. Złych ludzi tak samo w Polsce jest wielu jak i w innych krajach co do Turcji coż rozbrajają mnie niektore pomysły typu blokowania dostępu do Youtube.com ale w polsce rzad ma równie idiotyczne pomysły, ale w turcji jest mnustwo rzeczy ktore mi się bardzo podobają przykladem jest własnie wiara ktora jest zupełnie inna od katolickiej. w polsce jest tak ze co niedziele do koscioła i na tym wiara sie konczy. niech ktos mi powie ze kazdy polak jest lepszy niz turek. bzdura i nic wiecej. a co do steerotypów w krajach europejskich polak to złodziej i pijak a w niemczech polka to kur.. czy to prawda? czy wszyscy poolacy sa alkoholikami i kradną ? !... pozdrawiam inzyniera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turekmn...niestety ,ale sie mylisz piszac,ze chcac byc z Turkiem trzeba dostosowac sie do niego,nosic dlugie spodnice itd... Ja niczego w sobie nie zmienialam jak poznalam mojego meza i do dzisiaj jestem taka sama jak 12 lat temu..Nadal ubieram sie modnie i tak jak chce,maluje sie,wychodze gdzie chce,na basenie czy na plazy nosze bikinni i moge smialo powiedziec,ze moj mazzmienil sie przy mnie,nie chodzi mi o jakies ogromne zmiany,ale jednak on poznal nasze obyczaje bardziej niz ja jego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Melunia :))) nie narodowość czyni człowieka dobrym czy złym. Ja w ostatnim czasie poznałam kilka rodzin polsko-tureckich i widzę że są szczęśliwi. Jedna z koleżanka od ponad 10 lat jest szczęśliwą zoną Turka. Mieszkała z rodziną w Turcji, teraz w Polsce. Miałam okazje być u niej w domu. Widziałam ciepło i wzajemny szacunek. Tobie również tego życzę. Myślę że jeśli dobrze poznasz kulturę i religię swojego narzeczonego masz szansę być z nim szczęśliwa . Mnie Turcy zaskoczyli uprzejmością, gościnnością i szacunkiem dla swojego gościa. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turekmn i Live Myślę ze w pewnym sensie oboje macie racje....wszystko zależy od związku, od ludzi którzy go tworzą. Dlatego warto przed ślubem dobrze poznać swoje wzajemne oczekiwania, swoje religie, zasady według których chcecie żyć. Ja myślę Live że Turekmn słusznie zauważył że wychodząc za praktykującego muzułmanina kobieta powinna znać i szanować zasady Islamu. Jeśli nie jest muzułmanką też powinna objaśnić jakimi ona zasadami chce się kierować w tym związku, aby mąż mógł je zaakceptować albo nie przed ślubem. Wiem że związek Muzułmanina z Katoliczką jest możliwy i może być szczęśliwy ale zasady wspólnego życia muszą być omówione przed zawarciem małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes252,oczywiscie,ze trzeba wszystko ustalic przed slubem,trzeba rozmawiac jak ma wygladac wspolne zycie ,ale mysle,ze nie tylko przed slubem z muzulmaninem,ale w kazdej kulturze i narodowosci...U nas w malzenstwie najwazniejszy jest wzajemny szacunek do naszych religii,do siebie i oczywiscie uczucie i zadne z nas nie probowalo na wzajem w sobie cos zmieniac,poznalismy sie tacy jacy jestesmy i tacy sie akceptujemy i kochamy...nawet z niektorymi wadami ,bo nikt nie jest idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pary mieszane
zapraszamy na forum dla par mieszanych www.parymieszane.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melunia, Bardzo prosze :) Tak jak pisalem wczesniej, jesli macie pytania o Islamie, o Turcji, o Turkach... zapraszamy do pytania. Jesli chcecie sie uczyc albo potwiedzic czym slysialiscie, postaramy sie pomagac jak najbardziej. Oczywiscie pytania aby sie bawic zostaje ignorowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mulunia
:) inzynier a jak napisac te twoje motto po turecku ?"Kto zamyka swoje oczy, robi noc tylko dla siebie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×