Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość do Inzynier
Oleńkaaaa - nie rozumiem, on wyjedzie potem wróci. Powinnaś być szczęśliwa, że pokazał swoje prawdziwe ja właśnie teraz, a nie później. Nie pozwól mu na takie traktowanie. Masz bliskie osoby, rodzine, która Cię będzie wspierać. zadbaj o siebie, a nie patrz na to co inni sobie pomyślą. "Mój" turek to ma taki turecki charakter, że każdy powód dobry, żeby zrobić trochę wrzasku to ja wtedy robie mine jak kot ze Shreka ;). Czasem pomaga... Oni chyba tak już mają, ze każdy winny tylko nie oni. Ale jakby mnie uderzył to by mnie ostatni raz zobaczył. Nie zrób z siebie worka treningowego. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak się tutaj wpiszę
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Galatasaray wiemmm.... Przegralismy ;] W tym artykul pisze ze 45 letni czlowiek mial problem z oddychaniem w samolocie, samolot chodzil do lotnisko Erzurum. Powinein miec lekarz w lotnisko ale nie znalazli, zaglosowali na pasazerow i znalazli jeden lekarz, on pomagal niego. Nic zlego o Sun Express tylko przypadek zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lot i TA - no masz pecha :O A kiedy jedziesz do domu niedługo? Był ktoś z rodziny Ciebie odwiedzić w Polsce? Podobało im się? Wiesz dzisiaj jadłam kebaba i w tym barze (Fatih Servet Beysan) było miedzy innymi danie o nazwie \" sacz\" i to było mięso z indyka pokrojone w kostkę (gulasz - to polska nazwa). Co znaczy sacz? Pewnie pisze się sac. Ja w Turcji jadłam sac kavurmę i to też było mięso w kostkę, ale grillowane, takie: http://altinsini.com.tr/Resimler/yemekler/diger/sackavurma.JPG czy \"sac\" znaczy pokrojone w kostkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena Bagienko z Lipnej
TYLKO FENERBAHCE :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kiedy pojade do domu. Teraz moj asistent zajmuje o mojej zezwolenii o pracy oraz karta pobytu. Naprawde ciezka praca... Moze najpierw dostaja karte potem pojade do domu. Moja rodzice nie byli w Warszawie, moze kiedys. Planujemy, robimy rezerwacje, potem anulujemy... Kilka razy tak bylo. Saç kavurma dokladnie w tym zdjecie :) Ale saç ma 3 znaczenia. Jeden \"wlosy\", a drugi, metalowy rzecz jak w zdjeciu ten metalowy talerz, trzeci, nie wiem jak to powiedziec po Polsku ale po Angielsku \"throw all around\" cos takiego. Dziekuje Ci Galatasaray, juz bylem glodny, teraz bardziej jestem :P Niedlugo musze cos gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynier a lubisz gotowac? Moze chciałbys cos dopisac o kuchni tureckiej na innym forum. Ja troszke popisałam i moze sprawdzisz? Jak chcesz to podam Tobie stronę, ale na maila bo to kulturalne forum i nie chce żadnej dodzi i innych złośliwców :) powiedz mi jak parzysz herbatę w caydanlik to zalewasz wodą te liście w górnym czajniku czy zostawiasz suche? Afiyet Olsun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galatasaray, Lubie gotowac, ale nawet nie bym lubil musialbym bo ogolnie nie dla mnie cos w restauracji, i nikogo nie ma w domu oprocz gotowania, sprzatania itd. Dzis jest urlop wiec jak pani domu sprzatam :) Jescze nie decydowalem co ugotowac dzis ale moze robie ciastki z ziemniakiem :) Od dawno nie robilem... Ugotuje ziemniaki, potem dodaje pieprz cierwony i czarny, robie jak maslo (squezee) i innym miejscu robie ciastka z drodzce, jak bulka na srodku dodaje ziemniaki i smaze. Polecam obok \"kısır\" albo salatka. O çaydanlık, na gorze dodajesz herbate bez wody, na dole tylko woda. Gdy woda jest gotowana, dodajesz wode na gorze i ponownie wypelnisz na dol z innym wode. Troche poczekasz zeby herbata jest gotowa, najpierw troche od gory herbata, rzesta od dole gotowana woda. Tak sie robi herbata Turecka. Widzisz moj email obok moj nick jak chcesz wysylac cos uzywac ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok zaraz wyśle Tobie stronkę. A z ta herbatą to się pytam bo mi moj były powiedział, ze mam dolać troszkę wody, a dziewczyny na forum powiedziały, ze mają być suche liście. Dzisiaj zrobię na sucho i zobaczę czy jest różnica. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i się wydałam z moim drugim nikiem :D :D mądralińska :D W każdym raize to ja Galatasaray :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
wlasnie podajcie kilka namiarow na strony z kuchnia turecka. r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
fajnie tylko..... ja nie znam tureckiego.ale jak bys mogl to podaj mi przepis na peynirli tepsi boreg.bylabym wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turk zobacz sobie tutaj jeśli akurat znasz angielski: http://turkishanddelicious.blogspot.com/ http://www.cdkitchen.com/recipes/recs/262/Cheese_Borek22468.shtml i tutaj po polsku http://www.turcja.org.pl/pl/kitchen.htm Ja kupiłam ostatnio sobie książkę Smaki Turcji w empku za 15 zł i tam też są różne przepisy i to dość łatwe. Robiłam np. tureckie półksiężyce z serem feta i pietruszką , wyszły wyśmienite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grore
mam pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta.Grzechu.Warta
Witam, mam prośbę. Możesz wziąć udział w badaniu dotyczącym seksualności i wypełnić krótką, całkowicie ANONIMOWĄ ankietę. link do ankiety to: http://webankieta.pl/ankiety/w1hppw6himsg Ankieta jest dodatkowo chroniona hasłem. hasło to: seks Będę bardzo wdzięczna, bo potrzebuję kilkaset respondentek i respondenów do mojej pracy magisterskiej. W zamian na razie jestem w stanie przekazać Ci jedynie ogromne, serdeczne DZIĘKUJĘ, a kiedy będę już bardzo bogata i sławna, to obiecuję się odwdzięczyć i dać Ci coś więcej (upomnij się - mój e-mail to ona1984@gmail.com)! ...A będę jeszcze bardziej wdzięczna, jeśli uda Ci się przekazać linka do ankiety wraz z hasłem do jak największej liczby Twoich znajomych (najlepiej, gdy będą poniżej 26 rż., ale niekoniecznie) - bez względu na ich orientację psychoseksualną. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Marta Grzechu Warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGULKA11
Witajcie !!wlasnie przeczytalam co to kazda z was napisala na tym forum i prawda jest taka ze kazdy z was pisze to co widzial lub slyszal ja wam musze powiedziec ze dla mnie Turek,Polak i kazdy inny facet jest taki sam tu nie o narowowosc chodzi tylko o harakter!!! czym sie ruzni Turek od Polaka??NICZYM to wszystko oczym piszecie jest HARAKTER CZLOWIEKA !!!nie z kad pochodzi!!pisze tak bo jestem ze swoim nazyczonym 2 lata jest tez turkiem ma na imie hasan i napawde jest wspanialym facetem troskliwy opiekunczym mozecie myslec ze jestem zaslepiona ale wiezcie mi ze to nie prawda to on z kazdym dniem okazuje mi wieksza milosc dla mnie zmienil wiare na CHrzescijanska ma domnie duze zaufanie tagrze pracujemy razem i niemam problemow z jego zazdroscia mamy wspulnych znajomych rozmawiam z kim chce i on niema oto pretensji.Kiedys powiedzialam mu ze znalazlam w internecie stronke o turkach i ze bardzo zle onich pisza odpowiedzial mi wtedy ze kazdy facet sie ruzni wlasnie harakterem i zapytal mnie czy kazdy jeden Polak jest super wobec swojej partnerki??jedni bija kobiety drudzy sa wspanalymi mezami tak samo jest w turcji.Powiedziama mu w tedy ze ma racje ale powiedzialam tez ze boje sie jechac do jego kraju i niechce z nim tam jechac zasmial sie wtedy przytulil mnie i powiedzial ze niebedzie mnie zmuszal i tak jest do dzis!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekcji o midnight express: 1. Nie uzywac narkotyki 2. Jesli uzywac, nie przynosic do Turcji 3. Czasami czytac gazete, bo authora tego filmu przeprosila od Turkow i przeznal ze pisal bajka. Wiedziec o tym i nie badzic w glupim situacje. 4. Nie mieszkac w Niemcy, jesli chcec nie lubic Turkow, bo w Polsce kilka tysiadze, a w Niemcy kilka millionow (tylko ukrywac adres mailowy \"yahoo.de\" nie wystarczy ;)\" 5. Skoro temat forumu nie jest o filmy fantastyczny, nie pisac o filmy jak Midnight Express, Harry Potter, Iron Man, Chronicles of Narnia itd... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhyyyyyhhhujgjfkhvn
obaj nie zauważyliście że jej facet zmienił dla niej wiarę. albo udaliście że nie zauważacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka,a czego ty sie boisz w Turcji??? Turcja jest rzadzaona przez politykow,a nie przez religie tak jak inne muzulmanskie kraje. Ja bylam pierwszy raz w Turcji bez mojego meza i czulam sie tam swobodnie,bez obaw,prawie tak samo jak w Polsce,ale pogoda fajniejsza :) Od tego czasu jak jestem z moim mezem jezdze co roku do Turcji,nawet calkowicie w glab na wies do rodziny i nigdy nie czulam jakiegos strachu. Turcja jest pieknym krajem,ktory warto zobaczyc.Ja nawet nie bala bym sie tam zamieszkac,bo wiem jak tam ludzie zyja,w miastach tak samo jak i my.Pracuja,bawia sie,chodza na zakupy,kobiety sa nowoczesnie i elegancko ubrane,mlodziez chodzi na plaze i na basen...wiec czego mam sie bac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Ja poznałam swojego narzeczonego na skype i po pol roku wsiadlam w samolot i pojechalam do Niego - bylo pięknie :))) Jesteśmy razem już dwa lata, za 3 dni przylatuje do mnie po raz kolejny i nie zamieniłabym Go na żadnego innego człowieka tego świata - dobry, wrażliwy, delikatny, czuly, dbający o dom i o nasza rodzinę (bo tak już traktuje mnie i moją córkę). 11 lat miałam męża Polaka - 11 lat koszmaru... Hasan pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi, jest pełen ciepła i ma nieskończone pokłady cierpliwości. Chodzi ze mną do naszego Kościoła, jest ciekawy wszystkiego i nigdy nie namawiał mnie do zmiany mojej religii czy przyzwyczajeń. Jak pojadę do Niego (mała wioska na dalekim wschodzie Turcji) jestem traktowana jak królowa. Nie boję się niczego i gdyby nie to, że moja córcia ma 14 lat i musi skończyć szkołę już dawno bym tam wyjechała - życie bez pośpiechu, ludzie mają dla siebie czas no i słońce - duuuużo słońca :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkaaaa
nigdy bym się nie zdecydowała na bycie z Turkiem, i innym jakimś arabem. Z tego co wiem oni traktują kobiety gorzej niż my psy, więc nie daj mu się namówić broń boże do wyjazu do tej Turcji!! Bo tam jest tak, że jeśli facet ma kobietę to staje się ona jego własnością;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×