Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Arcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcia22
Apropo maila.. Wyslij i ta wersje turecka na moj e mail... bo on nie dostal.. nie wiem dlaczego... arcia_arletka@hotmail.com lub arcia_arletka@op.pl Ja to Ci chyba czekolade musze za to kupic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaaaaaa
Byłąm z chłopakiem (polak) 3 lata kochałam go jak głupia a on mi o 7 rano oznajmił ze ma inna,,,i co polacy sa najlepsi,,,takie same gnojki jak inni ,,,a Polska jako kraj jako ludzie nie potrafi sznaowac siebie to jak mamy oczekiwac by szanowali innych np .TAURKOW.spotykam sie z Turkiem od 17 miesiecy i jak jest raz dobrze raz zle ,,,,podoba mi sie ze maja straszny szacunek do rodzicow religii...nigdy mnie nie uderzył nie nakrzyczal przcujemy razem chodzimy do kina na basen spedzamy ze soba bardzo duzo czasu i niekiedy sie smiejemy ze zachowujemy sie jak stare dobre małzennstwo wspolne zakupy i romantyczne kolacje nigdy tego nie zapomne zrobilismy sobie nawet razem tatuze on moje imie ja jego cos to chyb znaczy ,,,byle nie glupote bo niekiedy strasznie sie boje ze powie mi wypad bo ja chce tyrke a nie polke przeciez nie wiadoma jak długo bym kogos znala nigdy nie moge byc pewna w 100 procentach jak bedzie dalej,,,a i nasze uczucie zrodziło sie z głebokiej przyajzni przyjazni w pracy ,,,bo ja tez kiedys bylam ztych ppolakow co uwazalam ze mieszane zwiazki sa chore ale do czasy gdy nie wiem jak nie wiem zkad przyszlo to czego nigdy nie oddam i nie zapomne,,,strasznie wstydzilam sie przyznac ze mam chlopaka turka balam sie reakcji znajomych polakow ,,,ale teraz mam to gdzies bo to ja znim zyje a nie oni to ja go kocham i nie za ciemne oczy i włosy tylko za SERCE,,,pozdrawiam i wszystkie dziewczyny ktore sie boj zycze powodzenia poprostu nie słochajcie co gadaj inni bo gadac beda zawsze bo taki jest nasz narod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika123
@paaaaaaaa Ja miałam podobna sytuację do Ciebie. Tzn. nigdy nic nie miałam przeciwko Turkom czy innym nacjom, ale uważałam, że nie mogłabym się z nikim takim związać. Wydawało mi się, ze faceci , którzy reprezentują ta kulturę nie potrafią traktować kobiety jak równorzędnego partnera. Dla mnie było nie do pomyslenia, że ktoś może dyktować mi co mam robić, gdzie chodzić, jak się ubierać. To było chore! Dopóki nie poznałam mojego M:). to jest całkowite zaprzeczenie tego, czego nasłuchałam się na ten temat od ludzi. Aż wstyd mi, że wszystkich oceniałam przez pryzmat jakiś wynaturzeń. Nie wiem czy on jest dlatego (czasem bardziej liberalny niż ja:), bo urodził się w Europie. Ale wiem jedno - ten facet jest na prawde wspaniałym człowiekiem na początku też wstydziłam sie powiedzieć, że on jest z pochodzenia Turkiem;/. Głupie to było z mojej strony... Teraz mam to gdzieś, co inni myśla i mówią o mnie. Wiem, że niektórzy moi znajomi dopisują do mojego życia niestworzone historie. A niech gadają...:) jA JESTEM SZCZĘSLIWA, A WIĘKSZOŚC Z NICH NIE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcyska_86
Zgadzam się z Tobą Live,ale to była przede wszystkim decyzja mojego narzeczonego.Długo rozmawialismy na temat zmiany Jego wyznania,ale w rezultacie Vedat sam podjął tą decyzję.Chciałam tylko innym pokazać tym samym ,że nie wszyscy Turcy są zawziętymi muzłumaninami,chociaż i tak bardzo Ich za to szanuję. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Mój Hasan-ek chodzi ze mną do naszego kościoła, jest ciekawy wszystkiego o czym mówi nasza religia, nigdy nie próbuje wpoić we mnie, że Jego wiara jest lepsza - szanuje mnie i moje poglądy i uważam, że obrażanie Turków przez niektóre osoby na forum świadczy jedynie o braku kultury i całkowitej nietolerancji (jak również błędnych wyobrażeniach, mitach które bardzo często można usłyszeć lub przeczytać). Wiecie - kiedy jestem chora mój narzeczony dzwoni do lekarza, wysyła mi leki, troszczy się bym miała wszystko czego mi potrzeba kiedy Jego przy mnie nie ma... Powiedziałam Mu np w zimę, że marzną mi nogi - za 5 dni przyszła paczka z ciepłymi skarpetkami... Śmieszne? Dla mnie to urocze - za to Go kocham - za drobne gesty, które świadczą o tym ile dla Niego znaczę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Nika123 - ja też na początku wstydziłam się powiedzieć, że Hasan jest Turkiem... Ile ja się nasłuchałam (jesteś głupia, nienormalna, chora)... Aż któregoś dnia pomyślałam - chcę być z tym człowiekiem i wstydzę się powiedzieć gdzie się urodził i w jakim kraju żyje???? I aż sama się zawstydziłam... Teraz mówię to z dumą i mam w nosie co kto o mnie myśli - to jest moje życie, moje szczęście i moja miłość i będę ją pielęgnować, bo dla takiego człowieka WARTO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin
ty uwazaj co muwisz gamoniu ja ma klawiatue turecka jak mam pisac po polsku normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin
w zyciu nie jest waznie jaka szkole zkonczyl ale to nie zanaczy ja jestem po szkole technow to mi wystarczy potem wyszlam za niego dla mnie to nie wazne wazne ze to muj maz ja nie sucham durnych polakow czyli chlopakow sa zazdrosni ze my polki chcemy inna kulture ja nie lubiem polakow czyli chlopakow ja kocham turcje ponad zycie dla mnie to wzne w zyciu nie jest wazne jaka szkole skonczyl tylko wazne oboja sie dokduja ze soba to wazne ja zawsze bede za turkami nie za durnymi polkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin analfabetko
mam nadzieję, że ten powyższy post to podszyw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin
ja przeszlam na islam bardzo mi sie podoba nawt prawa zwierzat lubie swieta zabijania krowy i lubie ramazam to dlamie wazne religia kocham alaha wy piszecie brednie o islamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG rozmawiam z Bielanem
:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin
izynier nocny co ty za gupoty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasemin
do ciebie pisze co ty za gupoty piszesz ja mieszkalam w turcji ty nie poruwnaj z egiptem egipie tak mam wiele zon ale w turcji sie zmienilo prawo akurat moim rodzinnie maja po jednej zonie takie czasy sie troche zmienilo prawdziwy muzumani ma jedno zona a nie prawdziwy muzumanim ma wiele zon ale widze ty nic nie wiedz o codz\ienosci zyciu muzumanina ja przeszlam na islam i kulture bardzo dobrze wiem o islamie ich kultur i traktowania kobiet oni bardzo dobrze traktuja kobiet to zalezy gdzie bo nie wszystkie kopiety sa zle trakoowane ruwiniesz sa bardzo szczesliwe widze ze ty nie roz\umniesz kultur tureckich i obyczajach to sa pisza ksiaszkach to sa bzdury ludzie w ksiazkach nie pisza prawdy o kulturach i slamnie tylko trzeba przebywac na codziedzien ty bardzo gupoty piszesz pozdrawiam okruszek okruszek wielozenstwo w turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haydeee... Wyglada jak kto wystaje wczesniej, atakuje do mnie... Yasemin nie wytlumacz mi jak to w Turcji, ja jestem Turkiem i mieszkam w Polsce wiecej niz 5 lat. Gerçekten sen Polonyalı olduğudan emin misin? Ben bile senden daha düzgün yazıyorum sanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak moze ktos mi pokazuje gdzie napisalem cos o Egipcji? Bo ja nie pamietam, albo ja zastarzenie sie, albo yasemin pomyli ze co ja napisalem... !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumie jak można wiezyć w islam z taka świadomością... Ta religia (sekta?) jest przesączona ninawiścią, cierpieniem do ludzi! Przejżyjcie na oczy! Poczytajcie o Magdi Cristiano Allan..http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1207756861&dzi=1104764436&katg= Dlaczego terroryści wyznaja właśnie ta religię? Bo ona na to pozwala! na Zabijanie! A to jest najokropniejsze.. Dlaczego chcą zabić Magdiego ? za to że przeszedł na chrześcianizm? a Jak chrześcijanin przejdzie na islam to co? nim się nie dzieje? Ten świat jest okropny! Na to zabijanie, krew wojny nie moge juz patrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Islam pozwala na zabijanie ?????? Czytałaś Koran ??? Nie sądzę, skoro piszesz takie rzeczy. Radziłabym też sięgnąć do Kapuścińskiego - bardzo mądrze pisze o Islamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie nie lubie odpisywac powaznie posty dodzy albo ktokolwiek bo juz 3 razy oszukiwala z roznymi nickami jak dobrze pamietam. Ale postaram sie zrobic wjatek. Dlaczego terrorisci wyznaja na tej religi pyta. A moze tak sie pyta.. - A moze my etyketujemy od razu \"terrorista\" bo jest Muzulmanem? - Dlaczego jestesmy na Iraku? Gdzie jest Irak gdzie jest Polska? - Dlaczego prawoslawnow i katolikow przeklinali obie strony ok 1000 lat temu? - Dlaczego w drogie Jeruzalem, katolikow zostajeli bez pieniadze i atakowali do Istanbul (wtedy bylo konstantinopolis i prawoslawny) skoro ludzi w stambule tez byli chrestianami? Religia pozwala? Czy krzycowiecy byli w wojne zamiast w imieninu Boga, imieninu z swojej kiesieni? - itd itd itd Czytac Koran... Allah w Koranie opisiwal niektorych ludzi: \"Stworzyliśmy dla Gehenny wielu spośród dżinów i ludzi: oni mają serca, którymi nie pojmują; oni mają oczy, którymi nie widzą; Oni mają uszy, którymi nie słyszą! Oni są podobni do bydła, a nawet jeszcze bardziej zabłąkani! Tacy są całkowicie beztroscy! \" Sura A\'raaf, Werset 179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000 lat temu chrzescijanie byli takze dzicy.Lecz dzis mamy rok 2008:-) Kto nie idzie naprzod ,ten się cofa . Koran to zwykła paranoja.Kobieta powinna byc Twoim partnerem a nie niewolnikiem. Wyobraz sobie ,ze Ty chodzisz cały dzien z zakrytą szatami twarzą i całym ciałem a kobiety w pieknych kostiumach,dobrze by Ci było? Ten styl spowodowany był zazdroscią a zazdrosc to choroba. Lecz jesli koran Tobie słuzy, zatrudni się w haremie jako eunuch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do książe z jastrzebiem Nie rozumiem dlaczego piszesz i pytasz o temat ubioru i niewolnictwa mojego brata. jestem kobietą muzułmanką. Nie uważam aby kobieta w małżeństwie muzułmańskim była niewolnicą, ani nie czuje sie gorsza nie nosząc odsłaniających moje ciało ciuchów. Wręcz przeciwnie w Islamie kobieta ma wiele praw i przywilejów ( o których już wiele było napisane na tym forum, więc odsyłam poczytać). Natomiast co do ubioru to wynika on nie z zazdrości mężczyzn muzułmanów ale z nakazu jaki pochodzi od Allaha. Ponadto kobieta czuje się szczęśliwa mogąc podarować swoje ciało jednemu mężczyźnie - swojemu mężowi. Jeśli całe ciało pokazuje innym , co zostaje dla męża. No i jeszcze kwestia tego , że muzułmanki przez zakrycie ciała pokazują się innym nie jako seksowny obiekt ale istota myśląca i rozumna. Nie chciałabym być lubiana i podziwiana za to jak wygladam i jakie mam ciało. Z Twojego nicku wnioskuje ze jesteś mężczyzną dlatego nie rozumiem dlaczego współczujesz nam muzułmanką zamiast nas zapytać o zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000 lat temu chrestianiny tacie byly, a w tym czasie tez wyznajeliscie w \"papierz NIGDY nie wypelni nawet maly bledy, jest perfektem\" a przypominam ze przeklinali obie strony i papierz nie przeprosil bo papierz nie wypelni bledy, powiedzieli. Rok 2000 iles tam, obie papierz i patrik prawoslawny przeprosili i usunowali przeklinac w obie stronie. To bylo w Stambule, papierz chodzil na kosciol prawoslawny. Widzisz situacje? Jesli papierz nie wypelny nawet maly bledy po co przeprosic, 1000 lat temu dzicy i ruszali do Jerusalemu, a teraz tyko miejsce zminil i teraz zamiast Jerusalem, Bosnia, Irak i Afganistan jest. Nawet papierz sam poprawie sie i przed niego, a to nie pokazuje wam ze masz cos nieprawidlowo w wiare, a nadal szukacie gdzie i jak mozna ogladac cialy Muzulmanki. Muzulmanka chce ukrywac swoje ciala, a nie wiem czemu to ciebie przeskada. A moze jednak wiem, malo kobiety do ogladania, zona czeka w domu a meza w klubie bawie sie z kims innyms, potem jesli jest zlapane w zdradzie, \"To nie moja wina, kobiety mnie daja i ja przymuje...\" Styl zycia i ubrania to nasz biznes poprostu. Keep out ;) Jesli Allah takby rozkazal, zeby meczyni byli ukrytnym cialem, oczywiscie dobrze mi bylo bo to rozkaz Allaha, my bez oceniac bez porownac akceptujemy kazdy rozkazy Allaha. O haremie, polecam zebys poczytal strona \" http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3229645&start=1680 \", bo juz napisalismy czym jest harem i selamlık, czym nie jest. \"Kto posiada uste, to mowi\" ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Mój narzeczony (Muzułmanin - Alewita) od razu zaznaczył, że nie chce abym zasłaniała ciało bo tego nie lubi i jest to niekomfortowe dla mnie - szczególnie w lato, kiedy w Turcji jest naprawdę gorąco. Kiedy chodzimy razem na plażę - On jest w spodenkach ja w kostiumie, gdy idziemy na zakupy zakładam krótkie spodenki i koszulkę - wszystko jest odkryte identycznie jak w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkay23
Cześć Jestem związana z turkiem od trzech lat od siedmiu miesięcy jestesmy małzeństwem a za trzy miesiące będziemy rodzicami. Jestem bardzo szczęśliwa i nie żałuje On jest dobrym czułym i spokojnym człowiekiem. Dopuki mogłam to pracowałam zawodowo ale ciąża doprowadziła ze musiałam iść na zwolnienie lekarskie. Mąż bardzo się mną opiekuje, sprzeciwił się nawet swoim rodzicom którzy byli dla niego autorytetem ale jak sam mówi, On czuje się europejczykiem. Kochamy się i mam nadzieje, że już tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfikowylas
ania kotwicka ... nie studiowalas czasem filologii germanskiej we Wrocku? sorry, musze zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samael 666
kebaby wygrały, a to niespodzianka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inci ona
co do meczu mam nadzieje ze waygram choc z chorwatami :-) a co do tematu, hm ja tez spotykam sie z turkiem i nie powiem zeby to bylo cos super fajnego, tylko on nie jest takim prawdziwym turkiem (od kilku pokolen jego rodzina we francji mieszka), wiec ma raczej francuska mentalnosc. moja kolezanka spotyka sie z turkiem wychowanym w turcji a mieszkajacy od kilku lat we francji (a my mieszkamy w niemczech ale przy francuskiej granicy) i musz epowiedziec ze miedzy nimi jest baaardzo duza roznica. moim zdaniem turcy z turcji nie sa cywilizowani i zachowuja sie raczej jak nieokrzesani barbazyncy. na poczatku jest ok, ale po jakims czasie zauwaza sie roznice w kulturze. tureccy turcy bardzo slodza kobieta i naprwade traktuja je jak ksiezniczki, moj "turek" traktuje mnie raczej normalnie, nie slodzi o milosci itd. poprostu sie zachowuje raczej ja kumpel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galatasaray, No tak, nie spodziewalismy chyba, ale bylo... W Marmarisie... Enjoy it :) inci, Najpierw jako Turecki Turek mieszka w Polsce wiecej niz 5 lat, nikt nie etyketowali mnie jako \"barbarzyn\", chyba graniczisz sobie z sterotypami. Najpierw musisz zrozumiec, nie mozesz spodziewac od Turka zeby zachowywal jak Polak z ciemna karnacja. Mowisz \"na poczatku jest ok\", najpierw jeden uwaza \"a jaka fajna blondynka\" a druga uwaza \"o carne oczy\", bez diskutowania o przyslosc, slub albo zwiazek, potem powoli powoli zauwazyc ze cos nie pasuje. Nawet nie z Turkiem, tez z innego kraju mialo byc, trzeba diskutowac. Gdzie mieszkac, jak zachowywac, jak pilnowac dzieci... Czego on oczekuje czego ona... A drugi, jak napisalem moze oczekujesz Turek bedzie zachowywal jak Polak. Tak nie jestem pewny ze dostaniesz. Jesli nie dasz rade bez dekoltowa ubrania, isc do diskoteka sama albo z dziewczynami, wrocic do domu o ktores tam, jak on wraca do domu z innym pokoju muchac \"czesc kochanieee\" przed telewizorem, to chyba Turecki Turek nie jest dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykla ja
a ja kochani czytam i czytam i widze ze zdecydowac sie nie mozemy czy to dobrze czy zle z taka mieszanka:)znam wielu turkow z jednym spotykam si eod jakiegos czasu bylam tam nie raz i wiem ze niejest do konta tak jak inni mysla....raczej nie zauwazylam zeby narzucali swoja wole...fakt po slubie z nim nie jestem wiec praw nie ma ale inni maja zony i zyja normalnie...szanuja je kochaja kochaja dzieci jest ok..w polsce tez zdaza sie poznac milego favceta a potem okazuje sie bydlakiem...chyba nie ma regoly...raczej od charakteru to zalezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×