Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

W 2. wojna swiata Niemca tez byla taka sama, popierales interwencji? sensacja bo nawet Imam Kaby powiedzial o tych El Kaide, ja odpisowalem, nie wiem co dalej chcesz slysiec Klasiczny dziennikarz tricky ale nie sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
roznica pomiedzy amerykanami a hitlerowskimi wojskami jest zasadnicza-czy slyszales o obozach smierci dla irakijczykow , lapankach na ulicach ,segregacji rasowej , publicznych rozstrzeliwan irakijczykow , palenia wiosek itd itd mi zarzucasz triki dziennikarskie-nie ja zadaje ci proste pytanai ale trafiajace w sedno sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Islamie zabic siebie nie jest wolno. Zabic niewinnych ludzi tez nie wolno. Ja nie podpisuje oto jesli zabije Muzulman Muzulmany oczywiscie. Ale to bardzo oczekiwany ze jeden Iraqianczyk znajdje bron i zabije zolnierz Amerykanu. Tam jest wojna. Zasadnica... Kto daje zasady, Ameryka? Widzielismy na gazecie skandaly na Ebu Gaib... Jest duzo do powiedzienia. To nie taki prosty 132. Tylko wam pokazuja ten ten ten "terrorisci" i tyle. Armia Iraq miala wiele bron, ale nic nie znalazli po USA... I.. Teraz Turcja ma problem z terroristami PKK, znajdja terrorisci, pistolet... made in USA. Mam nadzieje wystarczy prosty odpowiedz bylo. Bo dalej nie dam rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
nie masz argumentow inzynier , po prostu wy muzulmanie mierzycie i rozumujecie co innego , to nie swiat walczy z wami ale to wy ze swiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogąca zasnąć
inżynier miesza pojęcia.Co mają Stany Zjednoczone czy Busz do tematu?? to temat na inny topi ki tam możesz se popisać o tym i się pomądrować!!trzymaj się tematu bo jak czyta te Twoje wywody,pożal się Boże,to mi się robi niedobrze.Nie zagadasz inteligentnych,treżwo myślących,obiektywnych Polaków.Zegnam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
nie mozna tlumaczyc barbazynstwa jakim sa zamachy na niewinnych ludzi w zaden sposob. a ty twierdzisz telewizja pokazuje to , ameryka pokazuje tamto , robia z was muzulmanow kozłów ofiarnych a wy walczycie o swoje- bo to nie tak , nie mozna wam naprawde ufac , mnie oburza wrecz twoja proba tlumaczenia jakos tych zamachow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy inny punktu widzenia. Nie jestem w miejsciu zmienic. Ja mowie czym jest w Islamie jak najbardziej wiem. Nie powiem co kim robia. Sczegolnie nie powiem kazdy ludziom "terroristow" bo nie znam situacji, nie ufam na TV, co pokazuja. Od godziny pisalem argumenty ale jesli nie akceptujesz jako argument nie mam do pisania. Dziwny ze akceptujesz w wazsym religii istnieja dogmy, nieprawidlowej rzecy, a nie poszukasz czym jest prawidlowo, ale patrzysz zwyklymi ludzimi jako przyklad. Jesli szukasz przykladu, popatrz na zycie Proroka (SAV). Popatrz na 4 Halife. Swiat z nami nie walczy, tylko ktos jak ty, kto zamyka oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
i znow odwolujesz sie do koranu, ale tam odpowiedzi ni uzyskasz , co to za argumenty?! telewizji nie ufasz-ok dla ciebie to wszystko wymysly ameryki , ciekawe co czules jak w tv pokazywali na zywo jak sie worl trade center walilo... okolo 3000 ludzi ginie 11 wrzesnia-dla inzyniera do tylko tv , bez komentarza , wiesz juz czemu do was muzulmanow czuje czysta nienawisc dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze pokazuje Kur'anu i Hadisy. 5-6 razy pokazywalem argumenty. Caly czas powtarzam. Nic. Od Platon do Barnaba (nie bylo odpowiedz), od WTC, Ameryki do Iraku. Tu 3. razy pisze, przed 11/9 kazdy ludzi zostajeli Muzulmanami i po 11/9 dopiero zrozumieli? Mielismy inna etykieta przed 11/9, teraz mamy inny, moze w przyslosci inny. Przed 5 km od Pentagon nawet ptak nie leci, i ktos nakazal 2 mlodzi "idz uderz samolot do Pentagon" i oni potrafili! Niech zostanie w twoim mysli... Nie lubie zrobic pusta literatura ani polemika, wiec powiedzialem co mam powiedziec. Nasza religia dla nas, wasza religia dla was. Ja nie znam osoba ktory chce isc poza Islam po twoim zdanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inzynier nie obrażaj watykanu i religii! to przez takich jak ty , codziennie ginie na świecie tyle osób, przez wojny własnie o religie! popisujesz się tym islamem jak nie wiem, a znieważasz moją (naszą) religię narodową? co wasz niby kraj zrobił dobrego? sami terroryści, wy myślicie, że ten cały islam opanuje świat czy co? każdy ma własną wole ( chyba że są tacy co sie da nimi ustawiac jak pajacem)..i odwal nsię odpolski i zwalaj z tąd, powinneś siedzieć cicho jak juz ktoś to powiedział wcześniej, bo zaraz napewno od kogos po pysku dostaniesz, i przedewszystkim nie obrażaj NASZEJ RELIGII!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia, a co wy robicie z naszą Religią? Ten topik musi zniknąć, zdecydowanie. Ja bardzo szanuję, inne wyznania, i zawsze będę je szanowała, bo tak mnie wychowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera85
3 lata temu poznalam przez internet Turka, caly czas jestesmy w kontakcie mailowym, rozmawiamy, dzownimy do sibie. I wresszcie mozemy sie spotkac poniewaz w lipcu przyjezdzam do turcji na 2 miesiace. Moj turek jest cudowny, slodki, i straszniemi zakrecil w glwie. On chce sie nauczyc polskiego dla mnie, che bym zamieszkala z nim w turcji... bardzo tego chce, bardzo chce z nim byc.. ale po tym co tu piszecie to zaczynam miec watpliwosci.... co o tym myslicie..czy powinnam sie z nim wiazac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
->Inzynier :( kilka dni po 9/11 byl program u Drzyzgi(na temat) i tam jeden arab mowil ,,zobaczcie, pomyslcie kto na tym zyskal" kilku innych muzulmanow/ek dawalo podobne sygnaly ale zdecydowana wiekszosc (w programie byli mieszkajacy w Polsce muzulmanie- obcokrajowcy i muzulmanie -Polacy/Polki) wypowiadala sie w zupelnie innym tonie. ciebie sytuowalabym w tej drugiej grupie, jak widac mylilam sie :( moglbys mi cos powiedziec o tych wszystkich nagraniach z netu na ktorych Osama, Zarkawi i inni alkaidowcy ciesza sie z 9/11 i wychwalaja zamachowcow ? ,,odnieslismy wielki sukces , zadalismy silny cios szatanowi, chwala meczennikom "- troche pomysl :( jak ktos chce szukac usprawiedliwien na sile to zawsze je znajdzie np w filmie zrobionym przez ,,dwoch mlodych amerykanow" :O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura007
do Inzyniera nocnego Prosze napisz mi po turecku znane polskie przyslowie \"Klamstwo ma krotkie nogi\". Bardzo prosze i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni tak mowia ale dane nie tak pokazuje ze sam mozna dac rade. Powiedzialem wczesniej, przed 5-10 km Pentagon nawet nie ptak leci, ale \"civilian\" samolot uderzyli ale \"na pustym budynku\". Nie znalazli taka duza dziura jak samolot, od razu ruszali ten.. Mowili \"samolot samolot\". Jesli ktos wrzuci roket do jednego zywykliego budynku, to rozumiem. Ale ciwilian samolot do Pentagon? Wy 50 razy powiedzcie ze jestesmy terroristamy, ja 51. razy powiem nie. Bez poczytania o Islamu tak mowia. Po 11/9 duzy ludzi zostali Muzulmanami. Zaczynali byc ciekawy \"co to jest Islam?\" Czytali, widzieli ze Islam nie jest religii terroru i zostajeli Muzulmanami. Ja wiecej nie widze sens w diskutowac tematu terroru. Ani my ani wy nie wiemy co bylo, tylko az tak z telewizorami. Bez informacji ja nie rozmawiam z \"gossip\"ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
->Inzynier no wlasnie nie wiemy co bylo, ja podam taki przyklad: jeszcze przed 9/11 moj tata przeczytal ksiazke Toma Clancy'ego i jak byl 9/11 to mowil ,,jak u Clancego" ja wtedy to przeczytalam i tam byl opis jak samolot cywilny uderza w kongres USA -powiesz ze powiesc to nie zycie i masz racje, ale jak poszukasz o Clancym w internecie to sie dowiesz ze ten facet ma wielka wiedze o wspolczesnym uzbrojeniu, lotnictwie, rakietach itd, jest uznawany za eksperta w tych sprawach; ekspert jakos wiedzial ze to jest mozliwe, a ty wolisz wierzyc dwom mlodym gosciom ktorzy zrobili film z gory ustalona teza- i jak ja mam z toba rozmawiac Inzynier? :( piszesz najpierw 5km od Pentagon, potem 5-10 km -nie znam sie i nie wiem czy takie zasady istnieja, czy wprowadzono je po 9/11 czy wczesniej; i zeby byla jasnosc: ja nie stawiam znaku rownosci miedzy terrorystami a islamem, nie jestem idiotka, dla mnie terrorysci to zlo a Islam to religia ktora sie troche interesuje ,nie uwazam Islamu za powod terroru, moim zdaniem terrorysci uzywaja wlasnej interpretacji islamu do usprawiedliwienia wlasnego zla w swoich oczach, gadaja o jihadzie i robia pranie mozgu mlodym i biednym muzulmanom (chociaz nie tylko im) po to zeby miec nowych samobojcow;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samanta, Ten 5-10 km to byl moje zdanie. Ale ja wiem ze oni musza miec radary, anti-missile systemy ktory zawsze musi byc, jesli w wojnie jakiegos kraj atakuje z rocketem, oni musza obronic siebie tak? Ja pamietam od 1. wonja Iraku oni maja rockety \"Patriot\". Byloby glupi jesli uzyja w Iraku zeby obronic a nie sam w domu. Tu nie jest miejsce ale skoro otworzyl temat, powiem. W ekonomii USA duzy procent zajmuje od targi bron (weapon). Wiesz, w biznesie aby sprzedac cos, ktos musi uzywac prawda? 1. Dlatego ten zostaje powod ze bez wojna, oni nie robia pieniadze. 2. Aby trzymac sie zadbany, musisz sie czywiczic prawda? Bylo wczeszniej \"zimna wojna\" z Rosji. Teraz komunizm nie istnieje, wiec oni potrzebuja cos innego zeby walczyc. I to nazywa sie \"Islam\". Ich polityki tez przeznajeli tak. W domu podam imie i zdanie. Wedlug czas jesli znasz po angielsku prosze zebys poczytala http://www.danielpipes.org/article/955 I uwazaj na ten paragraf: \"The notion has been raised here that in about 1991-92, a search began in the United States for a new enemy to replace the fallen communist bloc. But I\'ve yet to hear of anyone who said, \"Okay, the cold war is won, who is the next enemy? Red is finished; now let\'s turn to green.\" What happened, rather, was a new assessment of American interests around the world and the discovery that Islamism poses a real threat to American interests. Nor did this issue appear overnight. I, for one, am on the record in a 1985 article in Foreign Affairs, a time when the Cold War was still very active, writing that Islamism is a problem, and we have to adjust American foreign policy to it.\" \".... Ok, zimniej wojna juz wygralismy, Kto nastepny? Czerwony juz skonczony, teraz zielony.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolkawItalii
Inzynier, Watykan wcale nie mówi że tylko Katolicy, idą do nieba. Ciekawa jestem gdzie to słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po lat 1000 pamietam zrobili przeklentswo w obu stronie katolicy i orthodoxy po wojna crusadera. Dopiero przepraszali jak dobrze pamietam w Stambule, w przeszlym roku albo kiedys blizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
->InzynierNocny piszesz o systemach antyrakietowych -> no tak na pewno maja i co z tego? jak ty to sobie wyobrazasz, taki system musi byc zaprogramowany na strzelanie do celow wojskowych w czasie wojny a nie do samolotow cywilnych w czasie pokoju, nie mozna tak po prostu wlaczyc ,,zestrzel latajace cele niewazne cywilne czy wojskowe\", skad oni mieli wiedziec ktory z kilkudziecieciu samolotow bedacych nad USA (w czasie miedzy WTC a Pentagonem) jest tym wlasciwym? mieli zestrzelic wszystkie? mieli zakladac w ciemno ze jakis uderzy w Waszyngton? a dlaczego nie w Chicago na przyklad? bo stolica i tak dalej? a skad oni mogli w ogole wiedziec ze beda nastepne? nie wiedzieli nic, po pierwszym samolocie mysleli ze to wypadek, idioci ; co do broni (weapon) i tego co jest dalej- to sie odnosi do iraku ale jaki to ma zwiazek z 9/11? wierzysz ze alkaida byla od samego poczatku zaplanowana przez USA albo Mossad ? dlatego bo CIA dostarczala broni Osamie i jego kumplom podczas wojny z Rosjanami w Afganistanie ? Massud\'owi tez dostarczala, wszystkim mudzahedinom ale oni jakos nie atakowali US tak jak alkaida (ambasady w Kenii i Tanzanii, niszczyciel Cole) to nie jest miejsce na rozmowe o 9/11 :( rozpisalam sie:( a powinnam napisac tak : wierzysz w film zrobiony przez 2 gowniarzy i ignorantow, bo (chyba) chcesz w niego wierzyc, ja nie wierze w ten film bo autorzy sa ignorantami. skonczmy ta rozmowe ty masz swoje zdanie ja mam swoje i tak zostanie, nie ma potrzeby dalej o tym mowic. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samanta, http://history.club.fatih.edu.tr/103%20Huntington%20Clash%20of%20Civilizations%20full%20text.htm Tutaj jest caly artykul "The Clash of Civilizations" od Samuel P. Huntington, zydowski professor z Ameryke, zydowski tak jak duzy procent "neocons" w USA. W podsumowanie, teoria on reprezentuje od Toynbee, "jedna ciwilizacja siebie budowi tylko gdy robi wyzywanie (challenge) i konkurencja (competite) z innymi ciwilizacjami. Jesli tak nie robi, pewnie sklada sie." I teraz Ameryka ma jeden projeky "Great Middleeast Project" zeby wykorzystac bogatnosc natury, markety aby sprzedac przedmioty itd. Ten obszar zaczyna od North Africa (Moroco, Tunezja, Egypcja), Middle East (Saudii Arabia, Irak, Iran) obszary USSR'a (Azerbaydzan, Turkmenistan, Kazakistan i inny), Sout Asia (Afganistan, China, Endonezya). Ta strategia ma inne imie "Strategia Euroasia". Middle East to wazniejszy bo tam jest israel. Nie powiem ze terazniejszy israel, w wyznaniu sionizm, srodka rzeka Firat i Dicle "obiecany obszar" dla israel. Jesli patrzymy na mapie, widzimy teraz gidzie jest wojna, gdzie jest pod uwage. Jak widac, wojna religijna wyglada juz zaczynala, jesli co ja mowiem prawde. I to nie jest przez stronie Muzulmanskiej. Krotka informacja o sionizmu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedi
Witam wszystkich, mam pytanie do Inzyniera na temat alkoholu w Turcji. Niedlugo wyjezdzam sluzbowo do TR, pierwszy raz. Czytalam ze muzulmanom pic nie wolno, a tymczasem moj turecki wspolpracownik poprosil mnie o przywiezienie flaszki zubrowki:) I w zwiazku z tym pytanie: jak to bedzie postrzegane jesli walne sobie browara albo dwa? Czy moge pic oficjalnie, czy lepiej sie z tym kryc? (zalezy mi na dobrych stosunkach w pracy, hehe) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedi, Rzad Turcji nie kierowane przez Szeriat, rzad jest \"laik\" jak we Francji. Wiec, jesli pijesz alkoholu nikt nie Ciebie ukara w Turcji. Ale wypic alkoholu tez ma inny sposob w Turcji. Nie pije sie na ulica, jesli kobieta pije piwo na ulica tak jak kola, bardzo brzydko. W Warszawie widze ludzi, pija np. piwo na publicznym miejscu. W Turcji jesli chca wypic, ukryja na papier i tyle pija. Jesli pijesz, pijesz na restauracji, na spotkanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO wera85 nie jedź tam, im nigdy nie nalezy wiezyć, a jeśli już naprawde chcesz, to za nic w świecie nie jedź tam sama! Najpierw będzie dobrze ale jak sie z nim ożenisz itp. to i będziesz mieszkać z nim w Turcji , to on bedzie na pewno Tobą żądził, więc najlepiej by było jak by on do Ciebie przyjechał a nie Ty do niego!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura007
do Inzyniera nocnego Sorry, ale mam jeszcze jedno pytanie; mozesz mi przetlumaczyc jedno zdanie na polski, a mianowicie: Yalancının mumu yatsıya kadar yanar Dzieki i pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Inżynier
Jakie było święto 23.04.2008?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×