Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Dodzia Dorcia napisała: "DO wera85 nie jedź tam, im nigdy nie nalezy wiezyć, a jeśli już naprawde chcesz, to za nic w świecie nie jedź tam sama! Najpierw będzie dobrze ale jak sie z nim ożenisz itp. to i będziesz mieszkać z nim w Turcji , to on bedzie na pewno Tobą żądził, więc najlepiej by było jak by on do Ciebie przyjechał a nie Ty do niego!!!!!!!" A skąd Ty masz takie przykre doświadczenia dziewczyno? Czy może jakąs książkę s-f czytałaś? CZy tak jest w KAŻDYM przypadku? Pytam bo pewnie wiesz i miałas z wiecej niz jednym Turkiem do czynienia. A może jesteś jedną z tych co to oglądają filmy i myślą, że taka jest rzeczywistość. Np w takim Klanie skoro pokazują, że razem jedzą śniadanka, razem idą na zakupy, piją popołudniową kawę z tacy i mają panią sprzątająca, codziennie mowia "kocham cię" to znaczy, że tak jest w absolutnie KAŻDYM polskim domu? hmmm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->InzynierNocny ja juz raz napisalam: ty masz swoje zdanie (moim zdaniem bledne) ja mam swoje zdanie(twoim zdaniem bledne) ja nie przekonam Ciebie a Ty nie przekonasz mnie przeczytaj jeszcze raz ostatnie 4 wyrazy z tego co napisalam akapit wyzej mozemy dyskutowac na argumenty a nie na teorie ale to nie jest temat do tego, zaloz inny na kafe jak chcesz. mam dosc, nie mam ochoty na przekonywanie Ciebie do mojego zdania (bo to moim zdaniem niemozliwe) i prosze zebys ty nie robil tego mnie jasniej chyba nie mozna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewnie już ją zamkneli
:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I całe szczeście
:) :) :) :) :) Teraz nawet Radzio nie pomoże naszej Dodzi :) :) :) Ale ona ma kontakt z KononowiczemTureckim może będzie bardziej przydatny niż Rutkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedi
Inzynier, tesekkur ederim za info:) Pierwszy raz jade do Turcji i nie chce zrobic nic glupiego, najwyzej bede trzymac flaszke w gazecie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedi
do Bodrum, bede tam przez pare miesiecy:) Mam nadzieje ze naucze sie tureckiego przez ten czas, jak wroce to pogadamy;) A Ty z jakiego miasta jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galatasaray - cim bom bom a co jak u Ciebie w domu jest? Stosują może jakies terroryzmy? takie poglądy jakie Ty masz,to naprawde współczuje. Ja zyje i widze że wszyscy co wierzą w Boga to świetnie im się wiedzie,a tacy dziwacy to w kosmos nie wyjadą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisha11
zdazylo sie raz ze Tunezyjczyk podszedl do mnie w clubie na parkiecie i zaczal ze mna tanczyc. nie tancze z obcymi,ze tak to nazwe, wiec odeszlam pare krokow na bok. on nie dawal za wygrana i odchodzilam tak kilka razy zeby zrozumial ze nie chce z nim tanczyc. po czesci tez myslalam sobie ze chce mnie po prostu wyrwac do lozka, sorry ale na imprezach 90% facetow tego szuka, i pomyslalam ze jesli mam racje to da za wygraną i odejdzie. ale, jak piszę, tak sie nie stalo. stwierdzilam ze moze nie szuka jakiejs latwej i zatanczylam w koncu z nim jeden taniec. okazalo sie ze tanczy swietnie... jakos strasznie odbrze czulam sie przy nim zatanczylismy jeszcze dwa utwory podczas ktorych rozmawialismy. poniewaz wszystko stalo sie kolo 4 rano chcialam juz wracac do domu ( bylam jeszcze z kolezanka). stwierdzil ze mnie odprowadzi. podal mi plaszcz, a rzadko spotykam takich facetow. wychodzac wzial mnie za dlon. spojrzalam na niego ze zdumieniem i powiedzialam grzecznie ze sobie tego nie zycze. byl zaskoczony tym ze jak to mozliwe skoro tanczylismy razem a teraz go za dlon nie chce trzymac.. dodam ze na koniec wymienilismy sie nr kom i powiedzial zebym to ja zadzwonila jak bede chciala. nie rozumiem mentalnosci i zachowania wyznawcow islamu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisha11
ja wkleilam bo nikt mi tam nie odpowiada a zarowno w Turcji jak i Tunezji wyznaje sie przede wszystkim islam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisha11, Czytalem co napisalas ale nie widzialem ze on powiedzial \"w naszym religie to tak wiec tak musze zrobic\". Sama powiesz ze on planowal wrzucic Ciebie do lozka, moze prawda. Co on zrobil to dotyczy o \"niego\" a nie zachowania Muzulmanska. W Islamie: 1. \"dotykac\" obcy kobiety (dla kobiety, obcy meczyni) nie wolno, (na przyklad my nie robimy \"handshake\" na witaniu z obcymi kobietami, one moze zle rozumieja, ale mowimy grzecznie ze u nas nie wolno) 2. \"ogladac\" jej ciala nie wolno. 3. \"Sex bez slubu\" nie wolno. Poprostu on moze byc nie praktykujacy Muzulman. Nie musisz generalizowac zachowanii ludzi, patrzyc jak rozkaz religii. Teraz powiem cos o nas. Niektorych panstwo reprezentuje ich kraj i ich religii wsrod innym, nawet on(a) nie wie albo nie chce. Na przyklad, zamiast niego w klubie mialo byc Turek i chrestianin. Ale spodziewany ze od czasu powie \"Jestem Turkiem\" Ty zaczynasz analizowac jego zachowania jako Muzulmana. Chodziaz on mialby powiedziec ze ok jest Turkiem ale katolikiem, moglabys powiedziec \"akurat akurat udajesz\". Tak to prawda ze nawet my nie zauwazymy albo nie chcemy, reprezentujemy tutaj nasza kultura, nasza religia, nasza identifikacja. I naprawde musimy pokazac sczegolniej ostroznosc u naszym zachowaniu. Kilka ludziom powiedzialem nastepne zdanie i nikt nie powiedzial przeciwko od Polakow: \"Jesli ja jestem bardzo dobrym facetem, ludzi mnie lubi itd... Co mowia? On jest dobrym facetem. A jeseli ja robie cos niedobry, -Turcy sa taki niedobry, widzisz??-\". W podsumowaniu aisha11, doradze Ci zebys nie wymyslala ze to byla zachowania Muzulmanska. Zycie Ci trafic kogos wstarczy da rade reprezentowac Islamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedi, ja jestem z Stambulu, miasto w 2 kontynentu. Polecam zebys pamietala roznica wg "ı" oraz "i" :) Jak wrocisz moze testujemy jak mowisz po Turecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura007
dzieki Inzynier Nocny :) Jeszcze spytam - dlaczego na koniec napisales \"spokojnie\". Pozdrawiam :))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura007
wiec o to biega. sorry,a le nie skumalam :) dlatego tak napisalam, bo Cie zameczam pytaniami :) pozdrawiam raz jeszcze :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedi
Inzynier, literki juz rozrozniam:) No i zaczynam sie uczyc, ale na razie jestem baardzo poczatkujaca, znam tylko pare slow. Do Konstantynopola chetnie bym sie przejechala, to piekne miasto, ale chyba niestety nie bede miala okazji. Gdzie mieszkasz w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kedi
Nie czepiaj sie:) Po pierwsze od 1453, po drugie ja i tak bede uzywac starozytnych nazw bo takie mam zboczenie zawodowe;) Zreszta Stambul to tez nazwa pochodzenia greckiego (od stin poli - do miasta). Tez jestem z Wawki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak chcalem napisac 1453. Jak pracuje do 5:00, czasami nie widac klawiatura :/ Dokladnie 29 Maj 1453. O nazwe Stambulu, Europejski historyki mowia tak jak Ty mowisz, oni mowia ze od 1453, niektorych Greki chieli nalezyc do Imperium Osmanski, Turcy pytali im \"gdzie idziecie?\" Oni mowili \"do miasta\" tzn \"eis-tin polin\". Ale od 1453 do tej pory miec imie Istanbul, czego mowili Turcy skoro Konstantyn juz nie wazny, to szary point. Inny historyk Mesudi (z 10. wieku) mowil o tej miasto \"ASTAN-BULEN\" w jego ksiazke “Efembih Velliszref” Tzn imie Istanbul istnielo prawie od 1453. Batuta (14. wiek) mowil \"İZTANBUL\", Vartan (14.wiek) mowil \"ESDAMPOL\". Wiemy ze tez w czasie 2. Murad (Ojca Fatih Sultan Mehmed) Istanbul znany jako İSTANBUL. Wtedy teoria Europanska wyglada posiada bledy. W Imperium Osmanskim, Istanbul mial inna nazwa \"ASITANE\". W starym Tureckim podobne slowo \"ASQAN\" ma znaczenia \"byc w nieba\", tez wyglada mozliwe ze kochajacy Istanbulu mogli nazywac Istanbul \"miasto jak nieba\". Tez w Imperium Osmanskim, Istanbul byl miasta nauki, tez religii tez nauki jak fizyka, astronomia itd. W Istanbule byl latwo zyjec i sie nauczycIslamu, dlatego niektorych ludzi mowili \"Islam bol\" tzn \"Pelny Islam\". Ale to raczej wyglada Po imie \"Istanbul\" niz najpierw Islam bol potem Istanbul. Ja tak znalazlem info. Jak to nazywasz Stambulu to Twoj biznes ale jesli pijesz w Turcji alkoholu nie wiem ile procent mozesz miec klopot, ale mowic Turkowi Kontantynopol moze byc powod klopoty oczekuje ze moze %90. Wiec, nie polecam zebys tak nazywala w Turcji, jesli nie mowisz tourisci ;) Dla nas dlaczego zwraca ostorznosc, nie tylko Turcy kochaja Istanbulu. Od 1. wojna swiata, Grecja ma projekt \"megalo idea\" tzn wiekszy pomysl. W tym teoria oni chca miec strona \"EGE\", Istanbul, i Cyprus. I jest marzenia zrobic Istanbul ponownie orthodox, zrobic Ayasofya ponownie kosciol itd. Tak samo ze vatikan tez mowi dla Istanbule \"Konstantypol bo nie zgadzaja sie Muzulman Turk w Istanbule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esmeralda rh*
Inzynier, pewnie tęsknisz za swoim krajem:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmeralda rh*, Istanbul tak jak kochana, bez niego czujesz ok, Tesknisz jesli jestes daleko, ani minuta, ani rok, Zdobywca Sultan Mehmed, chwalil niego Prorok (SAV), Czujesz "tu moje miasto", w Stambule kazdy krok... Nie wiem czy jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istanbul tak jak kochana, bez niego NIE czujesz ok, Tesknisz jesli jestes daleko, ani minuta, ani rok, Zdobywca Sultan Mehmed, chwalil niego Prorok (SAV), Czujesz "tu moje miasto", w Stambule kazdy krok... Mysle potrzebuje dluzej spac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esmeralda rh*
Tak jasne, zrozumiałam. Mnie też to czeka, nie długo muszę wyjechać z kraju:( Ale ta ziemia zawsze będzie mi najbliższa:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie pojedziesz? Do Anglii? Dawno temu ja tez mialem ofert na pracy poza Polska ale nie udalo sie. Teraz planuje zostac, nie wiem o przyslosci. Moze gdzies indzej moze Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esmeralda rh*
Tak wyjeżdzam do Anglii już w poniedziałek, na roczny kontrakt. Najgorsza będzie rozłąka z rodziną. A tam nie mam nikogo:( Pozdrawiam, i powodzenia ci życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×