Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość kiz88
co do wojska jest jeszcze mozliwosc zeby zaplacic wszystkie formalnosci odbywaja sie za pomoca ambasady tureckiej w kraju w ktorym facet aktualnie przebywa nie wiem czy dla kazdego koszt jest taki sam moj placil i zabrali go na 21 dni wiec da sie przezyc :-)))gdyby cos to pytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to zaplacil w ambasadzie? ale to przy takim dluzszym pobycie w innym panstwie tak? kurcze bo ja tez nie wiem co zrobic zabardzo, nie chec zeby mi go zabrali na 15mc.... tyle tylko ze on jest teraz w turcji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakis czas temu rozmawialam o tej sluzbie wojskowej z pewnym turkiem i powiedzial, ze teoretycznie nie jest ona obowiazkowa, ale trzeba ja odbyc, jesli sie chce znalezc dobra prace w turcji. spytam o to dzisiaj mojego u. tak czy siak, nie chce tu nikogo wpowadzac w blad, nie jestem ekspertem od tureckich militariow;p (przynajmniej na razie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
no tak ambasada pomaga zorganizowac to wszystko i koszt jest nie maly tylko jak juz wczesniej wspominalam nie wiem czy dla kazdego taki sam noi moj zalatwial z jednego z panstw EU tez nie jestem ekspertem ale bylam z nim kilka razy w ambasadzie to cos tam wiem i teraz odbywa swoj drugi tydzien w wojsku w turcji nie martw sie bedzie dobrze!!! uszy do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
a co do tego dluzszego pobytu to moj jest poza granicami turcji ok.7lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj ma dopiero w planach przyjechac do mnie..... ale wojsko nam troche plany krzyzuje:( ja nie chce zeyb on na 15mc szedl do wojska ja sie zalamie chyba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
ymmm poki co nie mysl o tym zreszta takie zalatwianie tego wojska nie jest z dnia na dzien trwalo to ok roku cala papierkowa robota noi ta kasa a co z Twoim juz cas zalatwial??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilayda
Jesli chodzi o wojsko, zgadza sie, ze jest obowiazkowe i trwa 15 czy 18 miesiecy. Jesli jednak mezczyzna zyje za granica, moze spokojnie odroczyc sluzbe lub zglosic sie sam i wtedy placi spora sumke (rzedu kilku tysiecy euro w Niemczech) i zabieraja go na kilka tygodni do tureckiego wojska:) Odroczyc nie ma problemu (mieszkajac poza granica Turcji) trzeba tylko pamietac, zeby w odpowiednim momencie przedluzyc odroczenie:) Inaczej po wjezdzie do Turcji taki zapominalski pan zostaje zatrzymany i musi odbyc pelna sluzbe wojskowa, a co za tym idzie, traci prawo do powrotu do panstwa, z ktorego przyjechal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plisssssssssssssssssss
mam ogromną prośbę czy jest ktoś w stanie przetłumaczyć mi tekst z tureckiego na polski? to jest bardzo ważne i pilne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nic nie zalatwiamy narazie i chyba nic nie bedziemy :( on mieszka w turcji i chyba nawet woli isc niz miec potem jakies problemy, szkoda tylko ze to teraz nam tak wyskoczylo bo m y dopiero zaczynamy ten zwiazek a juz nas bedzie czekala taka proba czasu:( tylko w sumie ja nie umiem sie od niego dowiedziec kiedy in konkretnie ma isc do tego wojska .... on tylko mow ze juz niedlugo ale nie wie kiedy dokladnie:(( i taka niepewnosc dodatkowo mnie dołuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki ;) Co tam nowego u Was? Ja wlasnie wrocilam ze spotkania z moim ex (Kurdem) fajnie tak bylo sie spotkac i pogadac.. i dostalam roze.. nie wiem z jakiej okazji (nawet moj mi takich niespodzianek nie robi) .. tak szczerze, to brakuje mi go troche.. ale juz nigdy nie bedziemy razem. A moj H .. znow jakies fochy .. dzwonil do mnie .. a mialam wyciszony telefon i nie odebralam;/ teraz on nie odbiera.. coz za facet lo jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
dzis poznym wieczrem A bedzie dzownic ....moze wreszcie mi powie o co chodzi...wczoraj byl tak smutny jak nigdy wczesniej go nie widzialam .... heh w ogole zawieszona jestem pomiedzy dwoma swiatami ...cche m isie ryczec nonstop ,nie umiem sie juz w Polsce odnalezc ,raz chce na Litwe raz na wyspy i tak tlyko medrkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muruh
turcja i niemcy to 2 rozne swiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muruh
jesten turkiem, i mieszkam od 2 lat Wroclawiu. Sorry jesli nie pisze super, ale staram sie. :-) Ale musze powiedziec ze polska i turecka mentalnosc to calkiem inne swiaty. Zaczyna sie od religii i sie konczy na zasadach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki no i serdecznie witam nowego pana na forum, miło, że do nas wpadłeś - mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze czuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
witam Was, nie wiem czemu moj H. jest strasznie czyms przygnebiony, nie chce mi powiedziec, martwie sie, chcialabym porozmawiac, a on chce tylko spac w przeciwienstwie do mnie, bo ja spac nie moge, niestety nie wiem co mam myslec, coz czas pokaze o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się kochana, z własnego doświadczenia wiem, że Turek nie dzieli się problemami, nie jest zbyt wylewny i nie chce, abyś się martwiła, więc nie mówi... Nie wypytuj Go - po prostu powiedz, że jesteś z Nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - powiem tak: - jak Ty nie odbierasz - jest problem - jak On nie odbiera - nie ma problemu, widocznie nie mógł... No niestety - to działa tylko w jedną stronę... Znam to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
wczoraj tak mu powiedzialam, ale jednak chcialabym zeby tego w sobie nie dusil, w koncu moze mi powiedziec, a on taki zrezygnowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
no ja tak uslyszalam,za nieodebranie tel---odebral to tak,jakbym juz nie chcaola miec z nim kontaktu ;/ a ja po prsotu siezialam u dentysty :] hehehe ale zaarz napsize smsa z netu hehehe i oddzowni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki;) Widze,ze jestem tutaj sama heh bo rano jest.. dzisiaj wolne od szkoly .. to sie nudze heh :) Co do tego telefonu, to mnie to irytuje, bo ja tak samo nie moglam odebrac, a on mi teraz robi na zlosc i nie odbiera.. Denerwuje mnie to,bo jak on nie odbiera to czegos takiego nie robie.. Zobaczymy czy dzisiaj zadzwoni jak nie to trudno. Juz mam dosc dolowania sie przez niego i myslenia co jest nie tak. A co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nie odbierał bo był zajęty?? dziewczyny naprawde czasami nie rozumiem- jesteście z facetami, kochacie ich, nie wyobrażacie sobie bez nich życia. tymczasem przypisujecie im wszystko co najgorsze, jak nie odbiera, to specjanie, jak już odbierze to rozmawia SPECJALNIE zbyt oschle, jak zbyt wylewny to coś chce, jak nie mowi o uczuciach to sobie znalazł inną... ja rozumiem że rozłąka przynosi naszemu umysłowi dziwne obrazy i myśli, ale sztuka polega na tym żeby sie im nie dać zdominować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga.................
ben selçuk üviversitesi beden egitimi spor yüksek okulu antrenörlük egitimi mezunuyum bu senen mezun oldum türkiyede yüksek lisasn başvurusu yaptim olumsuz oldu ben poland devlet üniversitesinde bölümümde yada yakin bir birimde yüksek lisans yapmak istiyorum polonyda çalişadabilirim ben polonyda çalişabilirim yüksek lisansda yapmak isterim bunun için ne yapmam gerekiyor vize türkiyeden zor oluyor sebep sunmam gerek kto wie co to kurcze znaczy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazzy...
błagam o szybkie tłumaczenie tych zdan. moj mustafa cos mi takiego wyslala sms , pomylil sie hehe z kims innym , ale jestem ciekawska co.. 1.bu gavat evden cikmir 2.bende buna bagli kaldim dzieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
nie mam bladego pojecia co to znaczy i nie znma nikogo kto molgby to rpzetluamczyc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×