Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość blackstar
mój mąż jest Turkiem :) Najcudowniejszy człowiek na świecie. Ale trzeba kogoś (wszystko jedno, Polak, Niemiec , Turek.. ) baardzo dobrze poznać, przed takim krokiem jak związek na całe życie. Każdy człowiek jest inny.. nie można generalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
mam tylko 16 lat..Poznalam go na wakacjach w Turcji.Byl sporo starszy, ale idealny, stwarzal romantyczna aure, niczego mi nie narzucal....Moze to byla naiwnosc,ale nieswiadomie doprowadzilam do sytuacji,kiedy zostalismy sami, w odludionym miejscu..Mogl zrobic ze mna co chcial..Ale nie zrobil..Nawet wtedy byl dla mnie delikatny i czuly...Nie wiazalam z nim zadnych planow..PO powrocie do Polski, zaczal pisac...Po jakims czasie powiedzial ze kocha...Przez 4 miesiace dzwonil codziennie bez wyjatku...Pocieszal mnie w kazdej sytuacji..Po prostu czulam jakby byl obok..Jednoczesnie nie bylam zaslepiona..Z czasem to sie zmienialo..Nie do konca,bo nic mi nie zrobil..ale chcial wyslac mi pieniadze..namawial do ucieczki..I to nas poroznilo, kontakt sie zakonczyl..Ja jestem mloda, lubiana, na brak zainteresowania tez nie narzekam..Dla mnie to byla zabawa,chociaz jest nadal gdzies tam w mojej glowie..Niedawno odezwal sie znowu..minelo 8 miesiecy,a on napisal ze nie chce bym byla smutna,bym zle go wspominala..Nie zwiazalabym sie z nim na stale-- z obawy...Wiedzialam to od poczatku..Niedlugo znow tam jade..i on tam bedzie,ale ja nie stracilam rozumu..Mysli ze mam kogos i lepiej niech tak zostanie.. Dodam ze znam jeszcze kilku Turkow i Kurdow rowniez..Znam ich od innej strony- jako kolegow...Jeden z nich jest inny..wrazliwy,romantyczny,uczuciowy,,,(co swiadczy o tym ze sa wyjatki).A reszta..no coz..pokazywali mi zdjecia swoich zdobyczy..Norwegia, Rosja,Niemcy,Polska..to dla nich po prostu wyzwanie..Pozniej nawet nie pamietaja ich imion...Tak wiec moge podsumowac to jedna rada: dziewczyny, jesli podobaja Wam sie orientalni chlopcy,to bawcie sie..ale bez angazowania..Jestem mloda,ale doswiadczona zarowno jesli chodzi o Polakow,jak i o inne narodowosci...Faktycznie- bywa roznie.. Dlatego traktujmy ich tak, jak same jestesm przez nich traktowane:)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
kurcze duzo tych tematow na tym forum...Tatlim , yavrum gdzie piszemy? wybierzcie cos , ja sie dostosuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik propozycje chetnie przyjme od Ciebie:-) wiec gdzie sie przenosimy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
załoze nowy wątek i zaraz dam Ci znac gdzie będziem buszowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Cos widze,ze troche to potrwa, trzeba załozyc konto, zgłosic chęć udziału w forum, zostac zaakceptowanym, wiec dzis chyba juz nic z tego... w kazdym razie zaloguj sie w tym czasi i Ty t jutro nie będzie juz z tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeby poznac czlowieka
trzeba z nim wiele rozmawiac, trzeba znac jego jezyk doskonale, znac jego kulture i jego zwyczaje. Tatlim - tak doskonale to wszystko wiedzialas, ze jak sama twierdzisz "polecialas na jego wnetrze"??????? Nie wciskaj nikomu kitu ze poszlo o to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trudny temat
"Setki przypadkow tortur"? Ciekawe, kobiety zyja jak ksiezniczki przeciez w tej bajecznie cudownej Turcji.... PS. To tez lubie: UNICEF szacuje ze rocznie od 600 000 do 800 000 dziewczynek jest powstrzymywanych przez rodzine przed pojsciem do szkoly i Zwazywszy ze dnia 6 marca 2005 policja gwaltownie rozpedzila demonstracje kobiet z okazji Miedzynarodowego dnia kobiet w Stambule i aresztowala demonstrujace kobiety Ach ta tatlim i yavrum wszystko wiedza doskonale - byly az kilka razy w Turcji!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teby poznac czlowieka Wiesz,roznica miedzy nami polega na tym,ze ja na nikogo nie lece! Niemam pojecia jak Ty poznajesz czyjes wnetrze,ale dla mnie jest to jednoznaczne z rozmowa i poznaniem nie tylko kogos,ale i jego swiata. Poza tym nie oceniaj ludzi,po samej sobie. A jesli chodzi o zwyczaje i kulture narodowa,to bardzo latwo sie o niej czegos dowiedziec...wystarczy zaczac czytac,polecam,to nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Tatlim Amant Wszech Czasow Mowisz,ze byla Toba zainteresowana,no fakt,napewno okaz z Ciebie nie z tej ziemi bo na zainteresowaniach sie skonczylo,moze ona Ci sie tylko przygladala badawczo ? \" Chyba nie masz na tyle rozumu żeby domyślić się z czym był problem:P.A mafię turecką możecie sobie tu reklamować ale ja nigdy się nie zgodzę z tymi bzdurami:P!!!!A jak tych alfonsów i oszustów matrymonialnych tureckich dorwę to zadbam o to aby ich los był marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amant.... Daj sobie spokoj,przeginasz rasisto i myslisz,ze komus tym zaimponujesz...Agresja i niewiedza duzo nie zdzialasz... Zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudny temat, naucz sie czytac ze zrozumieniem, zadna z nas nigdy nie twierdzila, ze wie wszystko, wrecz przeciwnie. poszukaj sobie na forum... W Turcji rozpedza sie kobiety, a w Polsce gejow, lesbijki(ktore skadinad tez sa kobietami) i innych odmiencow typu niepelnosprawni i wszechpolacy obrzucaja ich jajami...a poza tym jak to sie ma do zwiazku dwojga ludzi??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trudny temat
Wystarczy zaczac czytac - o fakt, ale nie ksiazki "allah akbar" albo "jak to dobrze byc muzulmanka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudny temat proponuje Ci zebys wogole zaczal czytac na temat kultury...OSOBISTEJ. Moze wtedy zrozumiesz watek tematu,a poza tym wchodzisz na niezbyt stabilny grunt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canim
SAMA BYLAM Z TURKIEM 5LAT I MUSZE POWIEDZIEC ZE MAM MIESZANE ZDANIE NA TEN TEMAT:OTOZ OD ROKU NIE JESTESMY RAZEM ALE DOKLADNIE OD MIESIACA NIE SPOTYKAMY SIE WOGOLE I MUSZE POWIEDZIEC ZE TO CHYBA NAJLEPSZE WYJCIE:GDY GO POZNALAM MIALAM 20LAT GDY POZNALAM SAVASA NA POCZATKU MI SIE WOGOLE NIE PODOBAL;ZRESZTA NIE CHCIALAM TURKA :MIESZKAM W NIEMCZECH ICH JEST ICH TU NASRANE WIEC MIALAM KUPE ZNAJOMYCH ALE NIGDY BYM NIE POMYSLALA ZE TAK SIE ZAKOCHAM: BYL WSPANIALYM FACETEM ZAWSZE BEDE GO WSPOMINAC Z SYMPATIA ALE NIGDY TO NIE BYLO TO CO CHCIALAM ROZNILA NAS KULTURA MOZE NIE TYLE ON CO JEGO RODZINA MIALA DUZO ZARZUTOW CO DO MNIE OBOJETNIE CO ROBILAM NIGDY NIE BYLAM WYSTARCZAJACO DOBRA;CIGLE SIE MIESZALI SZCZEGOLNIE JEGO BRAT I NIE MOGLAM TEGO DLUZEJ WYTRZYMAC ZRESZTA NIE JESTEM OSOBA ZBYT LATWA W ZWIAZKACH:I WIEM ZE WSZYSTKO BYLOBY INACZEJ GDYBY JEGO RODZINA BYLA W TURCJI:PRZEZYLAM Z NIM WSPANIALE CHWILE BYLISMY TRZY RAZY W TURCJI MIESZKALISMY RAZEM I MIMO UPLYWU CZASU CIAGLE MIELISMY WSPOLNE TEMATY I CIAGLE MNIE CZYMS ZASKAKIWAL;ROZUMIELISMY SIE BEZ SLOW WYSTARCZY ZE NA MNIE SPOJRZAL;BYL MILOSCIA MOJEGO ZYCIA I MIOMO TO;ZE BYL MUZULMANINEM SUPER SIE ROZUMIELISMY:JA AKCEPTOWALAM JEGO RELIGIE A ON MOJA:NIE ZAPOMNE JAK POJECHALISMY DO CZESTOCHOWY BYL ZACHWYCONY JASNA GORA BYL ZE MNA W KOSCIELE BO BARDZO CHCIAL ZOBACZYC JAK TO JEST U NAS;PROWADZILISMY NORMALNE ZYCIE MIMO ROZNYCH KULTUR I NIGDY BYM GO NIE ZAMIENILA NA INNEGO ALE COZ MARZENIA NIE TRWAJA WIECZNIE BEZ WSPARCIA JEGO RODZINY TYLKO UTRUDNIALO MI TO WSZYSTKO ZACZELY SIE KLOTNIE;ZACZELAM ROZMYSLAC JAK TO BY BYLO JAK BYM BYLA JEGO ZONA??? MOJE MARZENIE O SLUBIE KOSCIELNYM ODPADA;CO Z CHRZCINAMI;JAKIE IMIONA;JAKA RELIGIA DLA MOICH DZIECI;KOMUNIA SWIETA ITP: WIEM ZE BYM SIE Z NIM DOGADALA BO LUBIAL KOMPROMISY ALE TO NIE NA MOJE NERWY;IERPIALAM BARDZO GDY WYCHODZIL NA RODZINNE IMPREZY A JA BYLAM W DOMU WIEM ZE BYLO MU PRZYKRO ALE NIE POTRAFIL DLA MNIE Z NICH ZREZYGNOWAC;CORAZ CZESCIEJ DOCHODZILO DO KOLOTNI ON WYCHODZIL DO DOMU JA DO KNAJPY SIE NAPIC WSZYSTKO BEZ SENSU I TAK POWOLI SIE TO WSZYSTKO SKONCZYLO STWIERZIL ZE JESTEM LADNA;CZYSTA SUPER GOTUJE IDEALNA NA ZONE ALE NIE TURCZYNKA ZE ONI MNIE NIGDY NIE ZAAKCEPTUJA JEDYNIE JEGO MAMA MNIE KOCHALA RAZEM PLAKALYSMY ALE TAK BARDZO GO KOCHALAM ZE NIE MOGLAM DALEJ TAK ZYC A ON NIE ROBIL NIC ABY MI POKAZAC ZE MU ZALEZY:TO ZE MNA MIAL ZYC NIE Z NIM:PRZYZYWALAM 5 MIESIECY PLAKALAM:PILAM I UZALALAM SIE NAD SOBA I GDY W KONCU ZACZELO MI SIE UKLADAC ON ZNOWU POJAWIL SIE W MOIM ZYCIU I ZNOWU TO SAMO JEDNAK NIE BYLO TO TAKIE WSPANIALE JAK WCZESNIEJ LACZYL NAS TYLKO SEX ALE WOLALAM Z NIM BO GO DALEJ KOCHALAM JEDNAK ON TEGO NIE DOCENIL BO MNIE DALEJ RANIL A JA WYBRALAM INNA DROGE W MARCU SIE ZENIE Z POLAKIEM NIE WIEM CZY DOBRZE ROBIE ZALEZY;KOCHAM GO;MOZE NIE TAKA MILOSCIA SZALONA ALE WIEM ZE TO JEST TO CZEGO SZUKAM I POTRZEBUJE:TYLKO JEST ZNOWU JEDEN PROBLEM TUREK ZNOWU SIE ODEZWAL BOLI MNIE JAK DZWONI ALE NIE POTRAFIE MU POWIEDZIEC ZEBY TEGO NIE ROBIL I NIE CHCE STRACIC BARTKA BO WIEM ZE MNIE BARDZO KOCHA ALE JA NIE WIEM KOGO KOCHAM::::::POMOZCIE BO NIKT MNIE NIE ROZUMIE::::::DLETEGO WIEM ZE SA ONI WSPANIALI HOJNI POMOGA W POTRZEBIE ALE TO JEST INNA MENTALNOSC;OWSZEM SAMA MAM KOLEZENKI KTORE WYSZLY ZA TURKOW SA SZCZESLIWE ALE TO JEST NAPRAWDE MALO: I PATRZAC NA NIEKTORE POLKI BEDACE TUTAJ JAK SA PONIZANE BITE ONI SIEDZA W KNAJPACH I GRAJA W POKERA NOCAMI I DNIAMI A ONE SA Z NIMI DALEJ TO MI SERCE SCISKA;JEDNAK MUSZE POWIEDZIEC ZE CORAZ MNIEJ POLEK DECYDUJE SIE NA ZWIAZEK Z MUZULMANEM:DLATEGO JEST WIELE OPCJI;INNE ZWIAZKI TAK SAMO JAK Z INNA NARODOWAOSCIA:JA MIALAM SZCZESLIWY ZWIAZEK MOMO ZE NIE JESTEM Z NIM ZAWSZE ZOSTANIE W MOJEJ PAMIECI::TYLKO:::!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canim
WYBACZCIE ZA BLEDY I TE BUZKI ONE SAME TAK WYSKOCZYLY:POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztucek
Przeczytalem juz troche na ten temat, i musze powiedzic od razu ze nie mieszkam w polsce tylko w anglii. Przyklad Canim, to juz zgadza sie z tym co myslalem. Powoli zmienia sie opinia w polsce znowu, jak w kazdej zywej kulturze, zmiani sa. Dlaczego niektore polskie dziewczyny zwiazaly sie z turkami ? Bo nie wiedzieli jakie oni sa. Dlaczego kobiety z innych kraj nie zwiazaja sie z Turkami bo unikaja ich. Musze powiedzic ze w Anglii byz nigdy nie widziala Angielke z turkiem, nawet wyjatki nie ma gdzie Angielka by byla z Turkiem, jak ktos chce to niech przyjedzie i popatrzy. Jest inna mentalnosc tutaj, Angielki raczej szanuja i trzymaja swojich i nie chwala innych. Dziwne tez slyszec wogole ze Turek to przystojny jakis, jak ktores z was by to powiedziala tu to was by wysmieli. Znowu inna mentalnosc. Polska naprawde dopiero otworzyla granice, i wielu takich "lekcje" kulturowe jeszcze muszy przejsc zeby dogonic reszte europe wschodnia. Jak mowilem z poczatku opinia w polsce sie zmienia, wyglada ze na bledach innych ucza sie niektore dziewczyny,mniej bedzie sie wiazalo z turkami, nie kryje ze to mnie osobiscie cieszy. Taka jest moja opinia niestety, jak to kogos obraza to przepraszam. Tak sa naiwne dziewczyny, i w anglii znajduje sie duzo polskich dziewczyn w bardzo trudnej situacji, jest tu duzo tez Turkow w pewnych dzielnicach ktorzy dobrze o tym wiedza i bez skrulpulow ludzi jest wiele. Wykorzystuja polskich dziewczyn tu tez, a jak mozna komus przetlumaczyc ze to nie jest milosc jak milosc czuje. Nie da sie. Mysle ze jeszcze ta cala "situacja" potrwa troche i wygasnie. Pozdrawiam, wszystkich ktorych pozwola na wolna opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canim, wylacz capslocka,bo nikt nie bedzie w stanie tego doczytac do konca.Potwornie bola oczy:-) Sprawa religii zawsze jest trudna w takich zwiazkach,bo oboje wierza,ze ich wiara jest wlasciwa i chca ja przekazywac swoim dzieciom...Przykro mi,ze jego rodzina sprawiala Ci problemy,musze Ci powiedziec,ze na poczatku rodzina mojego chlopaka,takze byla do mnie nastawiona na zbyt sceptycznie...ale przezylam i jest ok.;-) Zycze Ci szczescia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztucek, Niewiem dlaczego tak palasz niechcecia do Turkow,bo nie opisales powodu.Na przykladzie canim,mozemy zauwazyc,ze byla zwiazana ze wspanialym czlowiekiem,aktorego kochala ze wzajemnoscia,poprostu wzgledy religijne i kulturowe(rodzina miala wobec syna inne plany widocznie:-()... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztucek
Tatlim, Opinie taka mam, nie jest warto rozmawiac o powodu bo na tym ja ciebie nie przekonam ani ty mnie. Nie zgadzamy sie, wiadomo. Szczerze wiesz sama ze wiekszosc kobiet w innych krajach nie wiazaja sie z turkamy. Polki jeszcze tego nie znaja, troche mi jest przykro ze Turki, przenajmniej tu w Londynie bardzo wykorzystuja polskie dziewczyny. Dlaczego wykorzystuja bo dziewczyny im pozwalaja wykorzystac, bo inne dziewczyny tu, nawet nie mozna powiedzic ze unikaja, tyklo nie ma szansy zeby nawet zwroczyli uwage na Turka bo to jest za duza roznica kulturowa. Jak to, nie mowilem ze nie ma przystojnich Turkow, napewno sa, ale taki mit, to tylko sie znajduje w polsce. Dlaczego ? Nie wiadomo. Widzialem co sie tu dzieje w anglii, moze widzialem za duzo zlych przykladow, ale jest cos w tym ze inne dziewczyny, kobiety tak na nich nie leca jak polki. Sama pomyslij sobie dlaczego tak moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztucek, uwazam,ze to jest indywidualny wybor kobiety,niektore zwiazuja sie z milosci,ale niestety niektore robia to z wygody lub trudnej sytuacji(uwazam to za chore),moze wlasnie dlatego masz takie zdanie o tym wszystkim,bo dziewczyny wymienione przeze mnie na drugim miejscu rysuja wlasnie taki obraz Polki...Przykro mi,ze ktos ocenia cala reszte ich miara... Widzimy w Polsce tylko to,ze Polki \"leca\" na Turkow,bo tylko ten krag nas interesuje,w rzeczywistosci jest tak,ze na calym swiecie,kobiety wiaza sie z Turkami,czy Arabami,bo poprostu laczy ich milosc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztucek
Moge sie zgodzic z toba, dlatego taka opinie mam bo tyle widzialem ale to jest szok na jaka skale to sie widzi tu. Wiadomo ze to wina dziewczyn z Polski ze taka opinia jest o nich, ale oni sami nie biora w tym udzial. Dlaczego nie dozwolisz sobie do mysli ze Turki tu tez wykorzystuja polskie dziewczyny? Tak, inny tez, wiem, ale jakos widac ze Turki wiecej i przez to pytanie, dlaczego tak? Odpowiedz znowu bo Polki na to pozwalaja, i w kolko idzie rozmowa. I jak porozmawiasz tu z innymy polakamy to zlosc jest i to nie malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo musisz tez zauwazyc z jakiej pozycji ja to widze,czy dziewczyny,ktore sa w identycznej sytuacji...Ja w pelni rozumiem bulwersje i zlosc na dziewczyny,ktore sa lekkomyslne lub \"sprytne\" i wiaza sie z Turkami dla wygody lub przygody.Mnie to tez drazni,tymbardziej,ze ludzie oceniaja nas,dziewczyny w szczesliwych zwiazkach,ta sama kategoria...To smutne,ze tak jest... Co tutaj duzo szukac u Turkow,facet jak facet,kazdy korzysta jak nadarza mu sie okazja i kolo sie zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztucek
Ja nie mowilem o Arabow ?? Widocznie jakos widzisz cos wspolnego i wyjatkowego tez u Turkow i Arabow ?? Tez to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztucek
Okay, tak jak jest prawdziwy zwiazek to nikt nie ma prawa przeszkodzic czy miec przeciwko tego. Ale taka opinia jest i to teraz na dzien dziszejszy problem. Co do, facet jak facet, zgodze sie tez do pewnego stopnia, to wychodzi z tego ze widzisz wiekszosc winny po stronie dziewczyn z polski, bo cos ich ciagnie do tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×