Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość sarisin
moi przyjaciele to tacy muzułmanie jak ja katoliczka - mamy swoje przekonania, trzymamy się ich, ale z poszanowaniem praw innych i bez wchodzenia w cudzą prywatność z buciorami, wartości i tradycja? owszem, ale po co na sztandarach partii politycznych? dlatego oni nie popierają AKP a ja nie popieram LPR czy PiSu :) i tyle :) ja wiem, że mniejszości mało gdzie mają łatwe życie, ale to nie powód do tego, żeby to akceptować, ale żeby z tym walczyć, co mam nadzieję robię (vide krzyż w Parlamencie, na przykład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
magi34 a jakbys miała syna to byłby obrzezany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
czt ro 100 pytan do ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
Czy to wam sie podoba ze kaleczy sie młodych chłopców po przez obrzezanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
a skod o tym wiesz ??? niech zgadne z propagandowych stronw internecie gazety czy tv ?? porozmawiaj z prawdziwym muzulmanninem o obrzezaniıu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
magi34 A ty co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
Panuje zgodne przekonanie, że nie powinno się praktykować obrzezania i jest ono przestępstwem przeciwko kobietom”. Często doszukujemy się związku islamu z obrzezaniem, ponieważ wiele grup narodowościowych mylnie powołuje się na religię mahometańską. Nigdzie w Koranie nie ma wzmianki o obrzezaniu kobiet. Jest to zwyczaj przedmuzułmański. Baghajati podkreśla, że „ciało jest postrzegane jako dar Boga. Dlatego też oficjalnie są zabronione operacje plastyczne. Poza tym, w islamie kobieta ma prawo do życia płciowego. Niespełnione życie płciowe jest dla kobiety powodem do rozwodu. (…) Udane życie seksualne w małżeństwie ma dużą wartość. Islam dopuszcza również zapobieganie niechcianej ciąży.” Najważniejszym jednak dowodem na to, że obrzezanie nie ma związku z islamem jest fakt, iż „Prorok, który jest przykładem dla wszystkich muzułmanów, nie kazał obrzezać swojej córki” – kwituje Baghajati. Należy zauważyć, iż obrzezanie dziewczynek jest problemem powszechnym nie tyle w społeczności afrykańskiej, co w muzułmańskiej. Okaleczanie genitaliów kobiecych odbywa się, bowiem głównie z krajach, gdzie wyznaje się islam. Analizując ten problem trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż islam ma specyficzną strukturę. W religii mahometańskiej nie ma jednego najwyższego przywódcy duchowego, który by ustalał jedno, powszechnie obowiązujące prawo – tak jak to robi papież w chrześcijaństwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
ja na początku też myślałam, że to okaleczenie i w ogóle coś strasznego, przerażona byłam tym celebrowaniem, a jak widziałam chłopców w tych białych strojach na ulicy to miałam im ochotę powiedzieć "uciekajcie, póki możecie!" :D ale teraz mi przeszło i uważam, że to nie takie głupie ;) chociaż w dziwnym wieku to robią w Turcji... swoją drogą - dlaczego tak późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
moze dlatego zeby ten chlopiec byl bardziej swiadomy tego moi drodzy wiekszosci obrzezanie kojazy sie z okaleczaniem w miejcu do tego nieodpowiednim typu jakas komorka czy pustynia gdzie pelno zarazkow. Jak cytowalam wczesniej zabieg ten to tradycja a nie praktyka islamu.Obrzezanie wykonuje sie w szpitalach i dokonuje tego lekarza a nie jakis szarlatan z wioski ( mam tu na mysli turcje) Jak wydaje sie wam po co jet ten zanieg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
hmm... z tego co wiem, mój nie był obrzezany w szpitalu... nie wiem, jak to nazwać, chyba nie ma takiego odpowiednika w polskim, ale to raczej wyglądało jak jakiś przymeczetowy budynek, specjalnie do obrzezania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedah
napisalam tu wczesniej bardzo prosze jak ktos zna turecki: yeter artik bunca naz uzatmadan gel sevgilim verde kurtul... saf kalbini... nasi bi sarkidir bu bardzo chcialabym wiedziec co to znaczy wiec jesli ktos moze mi pomoc... dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
sarisin a jest juz obrzezany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
to troche jak slang ale nşe bede tlumaczyc bo tu troche nşe wypada ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
magi34 a syna bys obrzezała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
co ty masz jakis kompleks?? a ty bys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
Sam nie wiem a y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedah
magi34 bardzo prosze mozesz mi napisac na gg co to znaczy to moj numer: 3373902... blagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedah
blagam ktokolwiek jak ktos wie co to znaczy... prosze napiszcie mi na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedah
dziekuje bardzo jednej osobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NELKA123
Dobry wieczor ! mam pytanie, czy ktos z Was moze polecic strone ,na ktorej mozna kupic tanie bilety lotnicze do Istambulu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
Edunia co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
NELKA bilety do Stambułu niestety tanie nie są - jest to koszt ok. 1200 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
widze ze dzialo sie tu wiele ciekawych rzeczy:) Nelka123 sprobuj na tej stronie: http://loty.esky.pl/loty/wyszukiwanie_zaawansowane ja tam znalazlam bilet:) najtaniej jest z bratyslawy lub z berlina (tzn tak slyszalam i ja mam np z bratyslawy, bo byl najtanszy) co tam u Was slychac:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
jak Wam sie zyje w takim zwiazku?? w ogole jacy sa Waszym zdaniem turcy, pytam oczywiscie ogolnie... na jakich natrafiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
www.condor.de www.sunexpress.com pierwszymi lecę teraz (580 zł), poprzednio sun expressem (bookowałam późno, więc ok. 800 zł), w promocji można znaleźć za ok. 100 euro, wszystko z Berlina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
kobieta1234 - ja trafiłam na fantastycznego, ciepłego, otwartego, opiekuńczego faceta, wykształconego, z pasją... poza tym, że mieszka troszkę daleko i nieco poczekamy, zanim się to zmieni - bajka :) magi, a do Ciebie, jako do muzułmanki mieszkającej w Stambule mam jeszcze jedno pytanie - będę teraz w Stambule na przełomie listopada i grudnia, wypada tam w tym czasie święto - nie wiem jak ono się nazywa po polsku, Ofiary? coś takiego, na pewno wiesz o co chodzi (będzie 8.12); mogłabyś mi powiedzieć jak to mniej więcej wygląda? nie chcę popełnić żadnego faux pas ani zrobić z siebie kretynki... nie wiem w jakim stopniu brać w tym udział, czy może nie wypada i lepiej, żebym sobie znalazła jakieś zajęcie na ten dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Kobieta1234 ja Ci powiem, że mam chyba jakieś szczęście do Turków - mam faceta Turka i masę znajomych - kochanych, dobrych, mądrych ludzi. Uwielbiam ich za otwartość i ciepło, jakie wyzwalają, za czas jaki poświęcają bliskim, za to, że się nie śpieszą, zatrzymają się, pogadają, wypiją z Tobą kawę... Powiem Ci jeszcze coś - miałam w życiu bardzo, bardzo ciężki okres, odeszła moja Mama (wiele lat prowadziła interesy z Tukami, uwielbiała Ich a Oni Ją...), zostałam sama... Moi polscy przyjaciele umilkli, Turcy byli zawsze przy mnie, dzwonili, pytali jak mogą pomóc, mówili, że są ze mną... Nie wiem jak to jest z wakacyjnymi miłościami, bo tego jak raz nie doświadczyłam, moi przyjaciele są w przedziale wiekowym od 35 lat w górę (w duuużą górę) i kocham Ich za to, że są... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×