Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość elif
salman idz spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
do edunia Tak A ty jestes katoliczka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jestem ale TY przeszłas ze względu na męza czy od urodzenia jesteś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tutaj sie kurna.. dzieje.. co to za Salman .. i czemu wyzywa? Lan , r u turk or kurd? whatz goin on here?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
edunia juz pisalam na ten temat wczescniej a pytania typu czy przeszlas na islam dla meza sa smieszne jesli ktos to robi dla kogos to jest sory ale glupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no od urodzenia jestes xD Sorka laski .Nie raz mi się mysla wasze historie ....itp : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam kilku turkow bo u mnie w miescie prowadza mala siec fast foodow ;] Masakra...jego zona jest mieszana z blotem...bije ja srednio co 3 dzien...Nie angazuj sie w to.Poznaj go lepiej ;) To jest ta sama rasa co armenczycy a im niedaleko do arabow.dobrze sie zastanow ;) 3 mam za Ciebie kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
propaganda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elif mogłabyś to przetlumaczyć : bo to sa esy od takiego turka ja mu napisalam tylko ze mam jego nr b mi go dal i nie wiem kogo to teraz ,i powidzialam mi mojego hotmaila a on sie rozpisal i nie wiem o co mu chodzi ....napisalam ze nie gadam po turecku tylko po angielsku a on dalej swoje Dzieki z gory :):)): 1)Ya sen kimsin ben senin dilinden anlamiyorum ki ............. Ben turkiye istanbul da yasiyorum niye ariyoursun beni anlamadim ben ok havi eycallah hoscakal ..... 2)...,,......(to rozumiem).....i dalej ___ cok sasirdim canim saol bende iyim bak mesenger ok (nazwa msn )... ok kaydet msn mesenger ok ..birtanem tesekkurler nasil buldun ya namerami sen turkmusun 3)ok heheeheh !! :) sael bybie bebegim sonra masn ni kaydedip konsuruz taman hosccakal.......................(......)Seni seviyorum...turkce muck muck..hehe....anne ve baba ya muck muck ok turkce ok bys poland edy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lewatywa... sorry, ale Polacy w ogole nie bija swoich zon?? na dodatek jeszcze dzieci sa katowane!! A w Turcji .. nie sadze,zeby bili dzieci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewatywa : EH...ja tam nie bd się wypowiedac .....I tak zrobie swoje ,,Nie daj się !!! ludzie niech swoje mysla '' akurat gdzies to dzisiaj lecialo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
polak jako maz jest idalny nie bije i nie pije zarabia na dom i rodzine. takze wybierz polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie Lewatywa.. ze duzo nie wiesz o Turcji i ich kulturze.. zobaczylas jeden przypadek i mowisz,ze kazdy taak postepuje.. Polacy sie denerwuja kiedy ludzia mowia ze to pijacy .. ze wrzucani sa do the same wora.. a Ty co teraz zrobilas?? to samo .. zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to jest zalosne .... Przecież tak naprade na całym świecie się zdarza że mąż bije swoja żone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
polak jako maz jest idalny nie bije i nie pije zarabia na dom i rodzine. takze wybierz polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
tlumaczenie; 1- nie wiem kim jestes i nie rozumie twojego jezyka. mieszkam w turcji w istanbule , nie rozumie dlaczego do mnie dzwonisz. ok bay bay . 2. zaskoczony jestem jeste ok ( cos tsakiego) to jest moj msn dodaj moj msn. ty jestes tyko moja dziekuje , jak znalazlas moj numer czy jestes turczynka? 3)dziekuje baby dodaj moj msn i porozmawiamy potem bay bay . kocham cie ..... tureckie buziaki . ucalej mame i tate ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
rica ederim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedah
witam wszystkich! mam prosbe: czy ktos moglby mi przetlumaczyc zdanie po turecku: yeter artik bunca naz uzatmadan gel sevgilim verde kurtul... saf kalbini... nasi bi sarkidir bu z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
witam mam 34 lata i od 15 mieszkam w iznirze. Czytajac posty na forum zwrocilam na te dotyczace AKP i chcalam zabrac glos w tej sprawie. Otoz popieram ta partie i to co tobia dla turcji.Jedna z was napisala ze chca zrobic z turcji iran do sarsin piszesz -mnie się AKP nie podoba i to mało znaczy, bo głosu w ich wyborach nie mam, ale i mój facet i jego rodzina i znajomi są bardzo przeciw, mimo tego, że oczywiście są muzułmanami - praktykującymi, ale nie fanatykami Czym dla ciebie jest fanatyzm ??? Jesli twoi znjomi z turcji sa muzulamnami praktykujacymi wiec co oni maja do AKP skoro ta partia chce stworzyc panstwo w Ktorym Koran bedzie stanowilo prawo. Skoro sa praktykujacy czyli wierza w to co pisze Koran Popieraja to . Prawdziwy muzulmanin praktukujacy jak pşszesz nie moze sobie wybrac z religi w ktora wierzy to co mu odpowiada. Jesli wierzy to we wszytko i wszystko akceptuje.i to tyczy sie kazdej religi!!! Ludzie w turcji ktorzy nie popieraja w turcji budowy İslamskiej republiki najwyrazniej boja sie czegos albo sa niewierzacy. Pozatym co masz do iranu?? ( zapewne chodzi ci o islam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
ja mam 21 lat, moje opinie i wizja świata mogą przerażać naiwnością, ale trudno... studiuję stosunki międzynarodowe, o demokracji, państwie, prawie (wewnętrznym i międzynarodowym) wiem chyba trochę więcej niż przeciętny Polak, od dłuższego czasu interesuję się stosunkami UE z Turcją i stąd co nieco wiem o polityce tego kraju, to jako wstępik :) co do fanatyzmu - moim zdaniem (wyrobionym na podstawie zdań wielu mądrzejszych ode mnie osób) narzucanie prawa religijnego, czy to chrześcijańskiego, czy muzułmańskiego wszystkim ludziom mieszkającym w danym państwie jest łamaniem podstawowych zasad demokracji, stąd mój sprzeciw odnośnie wprowadzania szariatu jako obowiązującego w ŚWIECKIEJ Turcji prawa publicznego - jeśli kiedyś będę tam mieszkać, jako chrześcijanka chciałabym mieć zapewnione równouprawnienie i poszanowanie mojej odrębności - i religijnej i kulturalnej, oczywiście nie oczekuję tego, że nagle państwo z Islamem jako wiodącą religią stanie się całkowicie neutralne, ale skoro w mojej religii nie zasłaniam włosów nie chcę mieć takiego obowiązku z innym świeckim państwie poza tym każda myśląca osoba ma prawo mieć wątpliwości i pytania, nawet do swojej religii - u mnie w domu dyskusje na temat Biblii, niejasności, niedomówień, różnych interpretacji i jej wypaczania odbywają się mniej więcej co tydzień - poparte cytatami oczywiście, a nie narzekanie bez podstaw, dlatego nie wydaje mi się, żebym musiała przyjmować wykładnię Kościoła jako jedyną i nieomylną, jestem myślącym człowiekiem i mogę się nie zgadzać z księżmi, to też tylko ludzie nie oczekuję od ortodoksyjnej muzułmanki przyjeżdżającej do Polski tego, że zdejmie chustę, jej prawo, ale nie chcę być też zmuszana do jej zakładania w Turcji. Albo Iranie. nie mam nic do Islamu, absolutnie, ma kilka rozwiązań, które są świetne i bardzo bym je chciała widzieć w mojej religii, ma też kilka takich rzeczy, na które nigdy nie będę patrzeć przychylnie i żeby nie być gołosłowną - wysłałam list do posłanki, na którą głosowałam, żeby przyczyniła się do zdjęcia z sali Parlamentu krzyża, albo żeby znalazły się tam symbole innych religii, które w Polsce są reprezentowane, to jest moim zdaniem demokracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
do do sarsin. Widzisz moja droga ja tez jestem zdania ze sprawa religi powinna sie tyczyc kazdego czlowieka z osobna. Piszac na temet Turcji jako panstwie istamskim w ktorym obowiazuja wszytkie prawa islamu mialam na mysli to ze twoi tureccy znajomi powinni byc za AKP ( w punkcie Panstwo İslamskie) skoro za wierzacymi muzulmaninami. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
dodam jeszcz.. Polska niby panstwo swieckie ( chociaz czasem inaczej to wygşada) a muzulmanie tam zyjacy nşe maja spokojnego zycia. prawo prawem a ludzie i tak beda robic co im sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
do magi34 A muzułmanów sie obrzeza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
A ty syna masz obrzezanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi34
nie mam syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×