Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość kobieta1234
bardzo milo mi slyszec pozytywna opinie :) wiem to sprawa indywidualna, a czy (usredniajac) sa bardzo konserwatywni w wyznawaniu swojej wiary, czy moze "nie praktukujacy"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Tzn powiem tak: mój Hasan nie przestrzega ramadanu, nie biega do meczetu ale jednocześnie uważa, że Bóg jest siłą... Jeśli chodzi o znajomych to pół na pół - niektórzy poszczą a niektórzy nie, ale meczet...niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
- Nocka73 :) tak waham sie czego sie spodziewac... a czy na ogol szanuja kobiety? czy traktuja je przedmiotowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
mój Ramadanu przestrzega, do meczetu raczej nie chodzi, wydaje mi się, że plasuje się gdzieś pomiędzy totalnymi ignorantami a głęboko wierzącymi, przeciętnie :) i bardzo tam szanują kobiety, przynajmniej wszyscy, na których ja trafiłam (i przepraszam, że odpowiadam na pytanie nie do mnie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
W rodzinie Hasana bardzo szanują kobiety, liczą się z ich zdaniem i opinią, pomagają im w domu... Jak tam byłam ostatnio to siedziałyśmy sobie z bratową Hasana i piłyśmy piwko a chłopaki szykowali obiadek :) Ale wiem, że nie wszędzie tak jest - nie będę ściemniać, że to kraj wielkiego poszanowania kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
Bardzo mi milo, ze dolaczyl sie jeszcze ktos do rozmowy ;) Hmm, nie znam na tyle dobrze mojego Turka.. a obawiam sie, ze zakochalam sie po uszy. Tak w zw. z tym zbieram ogolne info na temat tego narodu. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze wrzucanie wszystkich do jednego "wora" to przesada... Mam nadzieje, ze to ludzie na ogol godni zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
Czy jest cos o czym powinnam wiedziec angazujac sie w taki zwiazek na dobre? (procz dobrego poznania mezczyzny rzecz jasna :) ) Chodzi mi o kulture, obyczaje, cos co dla nas polek uchodzi, a dla nich moze nie... Nie wiem czy zrozumiale jest to co mowie. Obawiam sie, ze przestaje myslec logicznie a moje uczucia biora gore... nad rozumem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Jak ich dobrze poznasz to zobaczysz, jakie to słodkie kłamczuchy ;) A jeśli zakochałaś się na wakacjach to...uważałabym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
nie to nie na wakacjach. Tak? lubia klamac? heh nie dobrze... Moj to mi mowi, ze nigdy nie klamie ale pewnie klamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
A dokładnie co masz na myśli? Różnic jest wiele, to jest całkiem inny świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
A syna masz obrzezanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Moi znajomi sami mówią, że kłamią :P Ale to dopiero teraz, bo wiedzą że za dobrze ich znam :) A swoją drogą - co ma Ci mówić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
Chodzi mi o mentalnosc... usposobienie... dla nas uchodzi np w upalny dzien krotka spodnica i koszulka na ramiaczkach (nie mam na mysli takiego stroju w Turcji, ale w innym kraju np w Polsce i jednoczesnie byc w zwiazku z Turkiem), a dla nich? i chodzi o podobne sprawy itd jezeli to zbyt osobiste pytania to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
My chodzimy tam na plażę i ubieramy się dokładnie tak samo jak w Polsce - ja kostuim kąpielowy a On bokserki. Na zakupy do miasta krótkie spodenki i t-shirt :) Hasan twierdzi, że zakryte kobiety to dla Niego coś abstrakcyjnego i nie naturalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
Dziekuje Ci bardzo za rozmowe, nie bede Cie zajmowala :) Powodzenia Wam życze i duzzzo szczescia. aha i jeszcze jedno: czy oceniasz ich jako ludzi uczuciowych? czy raczej innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarisin
mój nie kłamie, ale czasem nie dopowiada wszystkiego do końca :D tylko, że nie robi tego jakoś perfidnie ani chamsko :D no i to są całkiem niegroźne sprawy, więc w sumie nic takiego :D a tak w ogóle to rzucam ponownie swoje gg, tak jakby co 8697784 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Możesz mnie zajmować ile tylko chcesz :D Oni są bardzo uczuciowi - z sercem na dłoni, i za to ich uwielbiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
jejkuuu jak mi milo:) powiem tak... jestem bardzo nieufna, nie chce dac sie skrzywdzic. Mnie z moim Turkiem łaczyła kolezenska znajomosc, az do momentu gdy zmienila sie w cos wiecej (taka tam dluzsza historia). Obecnie ja jestem w Polsce, on w UK. jest kontakt, internetowy i tel. Ja zastanawiam sie czy warto dla niego rzucic wszystko i jechac do UK, a tymczasem on przyjezdza, by choc na kilka godzin sie ze mna spotkac. Nie wiem co o tym myslec, czy ufac, zdaje sie byc dobrym czlowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
No w podjęciu takich decyzji to ja już Ci kochana nie pomogę :) Musisz słuchać siebie - swojego serduszka, ale i rozumu... Życzę mądrych wyborów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
wiem, wiem :) :) kurcze, ale sa ujmujacy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
kobieta1234 a jest obrzezany?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta1234
a co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
Tak pytam bo musze syna obrzezac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
opowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bndkgdldld
kobieta1234 jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
witam ponownie. Przegladalan ostatnie watki i pewna osoba cigle pyta obrzezanie. Radze isc do lekarza i zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bndkgdldld : Dziex u mnie ok .... NO też radze poczytaj o tym w necie albo idz do lekarza czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co bedzie dalej
Elif, moja droga , bardzo sie myslisz uwazajac ze jesli w Turcji nie ma szriatu to oni nie moga miec kilku zon. Moj byly pochodzi z Aksaray i jego wujkowie mieli 2 zony. Kwestia jest tak ze tylko z jedna moga wziac slub cywilny a z pozostalymi ida do meczetu. Wedlug prawa ma jedna zone, ale w rzeczywistosci 2. Poza tym nie zapomnij o Kurdach w Turcji, gdzie wielozenstwo jest praktykowane na duza skale. Oni maja tureckie paszporty. Moi znajomi maja zony w Turcji a tu albo nowe zony albo kochanki. Turek Turka do kobiety nie zdradzi wiec dla nich to nic strasznego. Pozdrawiam PS. Moj przyjaciel Turek moze opowiedziec Ci po ang oczywiscie co tam sie dzieje. Oczywiscie sa wyjatki ale zdrady sa bardzo czeste. Co do bicia dzieci - w Turcji jest ja w kazdym innym kraju, zalezy od rodziny. Problem jest duzy wredy gdy kobieta i dzieci sa bite bo nie maja pomocy z zewnatrz (jak nawet w Polsce) Moj ex np za kazde brzydkie slowo mial sypane sol albo pieprz na jezyk i zamykali mu buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif
do i co bedzie dalej . po pierwsze ja mowie o slubie LEGALNYM !!! LEGALNİE Nie moza mşec kilku zon w turcji ani w polsce ani w niemczech itd. poza krajamşi gdzie szarait stanowi prawo panstwa!!! a jak ktos robi cos niezgodnie z prawem to juz inna sprawa!!! W turcji jest szariat Nie mozna miec kilku zon wedlug prawa. Nie zapominj o tym ze np w polsce jescze kiedys nie bylo slubow gdzie mlodzi brali go tylko w kosciele ale tez szli do USC: Wiec moze i tam taki pan mlody szedl z zona do USC a potem z inna tylko do kosciola. dzieki ale nie potrzebuje opowiescie twojego przyjaciela.Zyje w turcji wiele lat mam codown rodzine meza i dzieci. Kurdowie to nie Turcy a ze zyja w turcji to juz inna sprawa. Nie wiem co tym masz do tego kraju . jak ktos cie skrzywdziil to bardzo mi przykor ale to nie prawda ze kazdy jest taki sam i przykre jest to ze przekreslasz cos od razu. apropo prawa; W polsce np ksieza nie mogo robic wielu rzczy ( wiadomo jakich A ROBİA Nezczyzni zenio sie a na boku maja inny powiedz mi gdzie tego nie ma !!! PS:dzieki za tego posta kolejny raz jest sie z czego posmiac. Aha i ja nigdzie nie napisze ze wszyscy w turcji to idealy. Ciekawa jestem co napiszesz na temat Niemcow niech zgadne ze kazdy nie nawidzi zydow i na drugie ime ma Hitler .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Elif: Selam :) Mam prośbę czy mogłabyś skontaktować się ze mną na mój adres mailowy podany obok nicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×