Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Ach, jeszcze jedno: * tym kraju podobno nikt sie nie spieszy* Tu rowniez poprosze o doprecyzowanie. Ja mam dokladnie odwrotne wrazenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nat a sha
* tym kraju podobno nikt sie nie spieszy*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcemiecturka!!!
zuzano jak ty atakujesz normalnie??hihi ;p powiem tylko to co wiem o tym temacie bo i tak szczerze mowiac jeszcze nie bylam w turcji.o turcji wiem tylko z filmow i od znajomych ktorzy byli w turcji. a w tej opiece poprostu mysle ze taki ma byc kazdy facet. a co do religii no bo jak juz mowilam sa to ludzie wierzace i mi sie podoba ze moga poslubic z chrzescjanka ale nigdy nie z atiesta. co ja sadze o swieta ofiary??no wiem ze to najwazniejsze swieto muzułmanskie trwa kilka dni w celu oddania sie bogu ,zaufania w nim i oddaja pieniedze aby pomoc biednym ludziom wiec nie mam nic przeciwko tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcemiecturka!!!
zuzano jak ty atakujesz normalnie??hihi ;p powiem tylko to co wiem o tym temacie bo i tak szczerze mowiac jeszcze nie bylam w turcji.o turcji wiem tylko z filmow i od znajomych ktorzy byli w turcji. a w tej opiece poprostu mysle ze taki ma byc kazdy facet. a co do religii no bo jak juz mowilam sa to ludzie wierzace i mi sie podoba ze moga poslubic z chrzescjanka ale nigdy nie z atiesta. co ja sadze o swieta ofiary??no wiem ze to najwazniejsze swieto muzułmanskie trwa kilka dni w celu oddania sie bogu ,zaufania w nim i oddaja pieniedze aby pomoc biednym ludziom wiec nie mam nic przeciwko tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcemiecturka!!!
zuzano jak ty atakujesz normalnie??hihi ;p powiem tylko to co wiem o tym temacie bo i tak szczerze mowiac jeszcze nie bylam w turcji.o turcji wiem tylko z filmow i od znajomych ktorzy byli w turcji. a w tej opiece poprostu mysle ze taki ma byc kazdy facet. a co do religii no bo jak juz mowilam sa to ludzie wierzace i mi sie podoba ze moga poslubic z chrzescjanka ale nigdy nie z atiesta. co ja sadze o swieta ofiary??no wiem ze to najwazniejsze swieto muzułmanskie trwa kilka dni w celu oddania sie bogu ,zaufania w nim i oddaja pieniedze aby pomoc biednym ludziom wiec nie mam nic przeciwko tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie atakuje, po prostu bylam ciekawa co Ci sie podoba w obyczajach i kulturze tureckiej (myslalam, ze ja znasz, skoro twierdzisz, ze Ci sie podoba), ale skoro jedynym zrodlem Twoich wiadomosci sa filmy (i wspomnienia znajomych z wakacji) to faktycznie nie podyskutujemy, bo i nie ma o czym... :( Gwoli wyjasnienia w czasie swieta ofiary nie oddaje sie pieniedzy biednym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do *Zuzanna* Po wypowiedziach tutaj widzę,że Pani jest najbardziej w temacie więc pozwolę sobie zadać pytanie. A mianowicie czy to prawda że Turcy dużą uwagę zwracają na to czy kobieta jest dziewicą czy nie i jeśli kobieta straci dziewictwo z danym mężczyzną to możliwe,że będą ze sobą do końca życia? Z ciekawości chciałabym się dowiedzieć jakie znaczenie w Turcji jest bycie dziewicą:) Jeśli znalazłaby Pani czas i chęć na odpowiedź to byłabym wdzięczna i z góry dziękuję:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aqua150, Stereotyp :) Choc na pewno zwraca sie na to wieksza uwage niz w Polsce. Na dziewictwo kobiet zwraca sie uwage przewaznie w kregach bardziej konserwatywnych, natomiast dosc czesto kobiety uwazaja na siebie z obawy przed tym co ludzie powiedza. Z tym, ze trzeba pamietac, ze Turcja to kraj pozorow (i pozorantow) tutaj wszystkie kobiety/ dziewczyny sa dziewicami :) Znam dziewczyne, ktora jest po aborcji (nie ma slubu, wiec nie ma mowy o dziecku), ale utrzymuje, ze jest dziewica :) Kolezanka z pracy opowiadala o swojej sasiadce 16 letniej dziewczynie, ktora rodzice napredce wydali za maz, bo ta zaszla w ciaze. W Polsce kiedys mowilo sie o lapaniu mezczyzny na ciaze tu czasem lapie sie na dziewictwo, tzn. kobieta idzie do lozka z mezczyzna, by ten poczul sie winny (bo ja *zepsul*) i przez to zobowiazany do malzenstwa. Sa rowniez kobiety, ktore w ramach pozostania dziewica az do slubu praktykuja seks analny (czesto zakryte). I sa w koncu kobiety i mezczyzni, ktorzy seks traktuja jako ludzka i naturalna rzecz i nie czekaja z tym do slubu. Na koncu chcialabym dodac, ze bardzo czesto mezczyzni, ktorzy sami nie stronili od kobiet, od swojej wybranki oczekuja tzw. czystosci. Z taka hipokryzja spotkalam sie tu tylko wsrod mezczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muneca brava
co do tego dziewictwa - to fakt, tam się uznaje że każda dziewczyna jest dziewicą, wielka hipokryzja :) obecnie o czystość dziewczyny dba się w rodzinach konserwatywnych, te dziewczyny najczęściej chodzą zakryte, w większości rodzin, wybór pozostawia się dzieciom i seks przed ślubem nie jest jakimś wybrykiem. aczkolwiek trzeba pamiętać że tam dziecko NIE MOŻE być bez ślubu, ja nie spotkałam się z takim przypadkiem, i moi znajomi turcy również mówią że nie spotkali się jeszcze z takim przypadkiem. zgadzam się również że chłopacy tzw. macho ( u nich to się nazywa 'apaji') kiedy już po swoich ekscesach znajdą wybrankę serca, oczekują od niej dziewictwa :) pewnie boja się zeby dziewczyna nie była taka sama jak oni przed hehe :) "Zuzanna" mam pytanie do Ciebie, bo ja wśród swoich znajomych turków zauważyłam jedna rzecz (już nie chodzi mi o dziewictwo :) ) Dostrzegłam pewne ciekawe zjawisko - akurat złozyło sie tak ze moi znajomi tureccy to faceci :P a dodatkowo nie posiadający sióstr, ale braci (swoją drogą to też jakiś standard chyba hehe, w turcji wiecej facetów chyba zyje co?) I powiedzmy taki schemat żona, mąż i dwójka synów. I odnosze wrażenie że oni są jakoś tak samopas chowani, mama zapracowana w utrzymaniu domu, chyba nie ma już na nich siły, jest jakaś taka pobłażliwa, oni robią właściwie co chcą, nie pracują w wakacje, nie pomagaja w domu itd. - ale oczywiście szacunek do rodziców, do matki mają. I to troche taki paradoks.. Wydaje mi się że w Polsce jednak dzieci są 'chowane' bardziej rygorystycznie: nie dostaja na wszystko pieniedzy, chłopacy powinni coś pomagac w domu , jakoś tak mam wrażenie ze w Turcji to 'faceci' rządza, i mama nie moze nawet nic powiedziec bo i tak jej nie psolichaja echhh no nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam, mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi, proszę powiedz też coś takiego zauwazyłąś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*w większości rodzin, wybór pozostawia się dzieciom i seks przed ślubem nie jest jakimś wybrykiem* Nie naduzywalabym slowa *wiekszosc*. Mam znajoma, kobieta przed 40. Bardzo nowoczesna, zajmujaca wysokie stanowisko w bardzo dobrej firmie. Dotychczas nie wyszla za maz i nie wyobraza sobie nie isc do slubu *nieczysta* ze wzgledu na opinie. *aczkolwiek trzeba pamiętać że tam dziecko NIE MOŻE być bez ślubu* Tylko teoretycznie :) Osobiscie zna kilka par (co prawda mieszane), ktore zyja w konkubinacie i maja dziecko (mieszkaja w Turcji). Rodzina wie o braku slubu, ale nie patrzy na to nieprzychylnie. Wszystko zalezy od ludzi. *zgadzam się również że chłopacy tzw. macho ( u nich to się nazywa 'apaji') * Jestes pewna co do tego slowa? Ja sie z takim slowem nie spotkalam, moj maz tez nie, ono nawet nie brzmi jak turecki :S Jelsi chodzi o wychowanie mezczyzn znow trzeba uwazac, by nie generalizowac :) Kobieta, ktora pracuje nie bedzie latac z herbatka za synkiem :) Natomiast trzeba zrozumiec kobiete, ktora cale zycie zajmuje sie domem i jedyne co potrafi to gotowac, sprzatac i zajmowac sie tzw. robotkami recznymi. Kobieta, ktora spelnia sie zawodowo nie potrzebuje nikomu odowadniac, ze cos potrafi, natomiast turecka pani domu spelnic sie moze jedynie przy gotowaniu, czy sprzataniu, wiec z drugiej strony nie ma co sie dziwic, ze swoja *prace* chce wykonac jak najlepiej. Druga sprawa, ze czesto jest niedoceniona, ale wydaje mi sie, ze to jej wina, bo przyzwyczaila meza czy synow do wygody. Na corki panie domu patrza surowszym wzrokiem, bo sa nauczone, ze najwazniejsze z umiejetnosci *kobiecych* to gotowanie i sprztanie, wiec chca te umiejetnosci przekazac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do "Zuzanna*
nie do końca mnie zrozumiałaś jeśli chodzi o moje pytanie dotyczące 'rozpieszczonych' chłopaków :) co do słowa "apadżi" zapytam kolelge by napisał mi jeszcze raz jak się dokładnie je pisze po turecku i wtedy wkleję tu i już Ty i Twój maż bedziecie wiedziec o co chodzi ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do *Zuzanna*
apai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do *Zuzanna*
apai - apaci (nie mogę wkleić tureckiego znaku ) ;/ chodziło mi o to słowo :) mam nadzieje ze juz je znasz i wiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym znala *apaci*, to zrozumialabym *apaji* bo brzmia podobnie. Ale dalej nie znam :) Moze Twoi koledzy mowia tak miedzy soba, ew. jest to dialekt (oni sa ze Stambulu?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do *Zuzanna*
tak Istambuł. i to nie jest ich słówko, to raczej dialekt pewnie, ale jak to nie znasz takiego slowa? :P nawet na facebooku apaci mają swoj profil, naszym odpowiednikiem to chyba takie macho metroseksualne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, ja nawet okreslenie *metroseksualny macho* slysze (widze) po raz pierwszy :) Adres, ktory podalas nie wchodzi, na facebooku znalazlam jedynie *apaci dans grubu* ale to co innego. W slowniku tez nie ma apaci, a szkoda bo naprawde mnie zaintrygowal (bo chyba nie chodzi o Apacza) ;) http://www.sozluk.web.tr/index.php?locale=tr_TR&dictionary=all&word=apa%C3%A7i No nic, nie jestem w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do *Zuzanna*
hmm rzeczywiście, a wczoraj jeszcze adres wchodził :P no tego apaci to raczej nie będzie w słowniku, no nic, trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efti
Witam :). I jak tam Wam sie układa z Turkami? :) Ja znam jednego i musze powiedzieć, ze jestem pod wrażeniem. Nie chodzi o sam wyglad ale o charakter (nie jest typem wyznajacym milosc itp jak sadzi wiekszosc osob o stereotypowym mysleniu). Czekam na jakies ciekawe historie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Są, są
Efti - twierdzenia o Turkach wyznających miłość i słodzących kobietom-turystkom to niestety nie stereotypy, w miejscowościach turystycznych to standard. A mówi Ci to ostatnia osoba, która mogłaby się kierować stereotypami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efti
Oczywiście, znam takich, którzy proponowali mi ślub, ale nie każdy jest taki i o to mi chodziło :). Sama często podróżuję więc poznaje sporo ludzi. W Tunezji też mężczyźni wykazują duże zainteresowanie turystkami :D. Może to wynika z mentalności? Ale wole pożartować z turkiem na temat jego uczuć do mnie, niż słuchać żałosnych tekstów polaków. Niestety sądze, że faceci w krajach arabskich mają lepsze podejscie do kobiet. NIE WSZYSCY! Zaraz na pewno bedzie jakis odzew, wiec mowie od razu, ze wiem, ze wszedzie sa wyjatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja1993
hej ludzie mam do was pytanie bo ostatnio slyszalam ze w turcji maja taki zwyczaj ze wycinaja u kobiet lecztaczke a u mezczyzn skorke co laczy z napletkiem!!!czyzby to prawda??prosze o odp pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosalim
To nie prawda,ze w turcji"kobietą wycinają łechtaczkę"Mezczyzn obrzezaja.To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy aby na pewno nosiłaś
oficjalnie nie okaleczają kobiet, ale muzułmanie stosują sunnę, tzw wycięcie łechtaczki dziewczynkom około 5 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muzulmanie w Afryce (i to nie calej) obrzezaja dziewczynki. W Turcji jest to zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efti
Dokładnie, polecam film "Kwiat pustyni" jest właśnie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich !!! mam pytanie dotyczace zwiazkow polek z turkami??? czy ktos mi moze powiedziec czy istnieja te zwiazki naprawde szczesliwe czy sa one stworzone na pozur... bede wdzieczna za szczera odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odsprzedam bilet lotniczy ze Stambułu do Warszawy na 31 lipca za 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×