Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

prosze o radę- córcia ma czerwone place na buźce co robic?

Polecane posty

córeczka ma niecałe 5 miesiecy i zrobiły jej sie na buźce czerwone okragłe plce jeden nachodzi na drugi nie sa ani szorstkie satak jak skórka, zauwazyłam że ma tez na uszkach takie placyki co robic czym to smarować ? wciagu dnia raz baledna a raz sa bardziej czerwone poradzcie cos sensownego ... wiem moze usłysze że mam isc od lekarza ale na ta chwile potrzebuje porady dodam że mala jest karmiona piersia i nie jadłam nic innego niz zwykle wiem tez że jest alergikiem i mysle że na tym tle te plamy POMÓZCIE DROGIE MAMUSIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie alergia na coś
nie prałaś w jakimś nowym proszku ubranek albo pościeli? Pojechałabym na dyżur z dzieckiem, bo jak jeszcze wystąpia duszności, to może być źle. Więc nie zwlekaj tylko dla uspokojenia sumienia jedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mama
To napewno od alergii. Dla pewności idz z mała do lekarza.Mój synek tez jest alergikiem i też miewał takie plamy ale jakoś same mu schodziły. za to na ciałku ma nietety plamki które j uż musz esmarować kremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to nie rumien
????? Znasz moze taka chorobe jak rumien??? czy te plamy nie pojawily sie po przebyciu na sloncu??? poszukaj czegos w necie o chorobie tzw motyla lub toczniu.. W tej chorobie tez sa takie objawy i choruja na nie glownie kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIESZKAMY W MAŁYM MIESCIE A DO LEKARZA NASZEGO PEDAITRY MAMY 60 KM JAK POSZŁABYM TU DO LEKARZA DADZA MI MASCI ZE STERYDAMI JUZ TAZ TAK SIE ZDARZYŁO A ONA MA DOPIERO 5 MIESIECY WIEC UWAZAM ŻE NA TAKIE MASCI ZA WCZESNIE DODAJAC IZ ZMIANY NA SKÓRZE SA SPORADYCZNE PROSZKU NIE ZMIENIAŁAM ALE OD KILKU TYGODNI UZYWAM TROCHE PŁYNU DO ZMIEKCZANIA ALE TO TERAZ BY WYSZŁO SKORO UZYWAM GO OD KILKU TYGODNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wprowadziłąś już stałe posiłki dziecku to może być to alergia od tego co zjadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie była troche na słoncu ale to by miała tez na uszach t zmiany zaraz poszukam o tym rumieniu az jestem przerazona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że skoro nic nie wprowadzałaś nowego do jedzenia to będzie to liszaj. Wszyscy zaraz nic innego tylko alergia:p ;) Musisz mocno natłuszczać te placki kremem. Ja mojej córce smarowałam te placki, które miała na plecach w wieku 4 miesięcy, zwykłym bambino. Wcierałam dosć długo co pół godziny, po 4 dniach była wielka poprawa. Teraz córa ma 9 miesięcy i po suchych placach ani śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to napewno skaza białkowa!!!! tak naprwdę to reki sobie nie da,m ciać bo nie widzę twojego maleństaw a ale tak też mi sie wydaje....bo moja mała miała tak samo jak była na piersi. wtedy odstawiłam nabiał i plamy znikły . teraz jest na mleku modyfikowanym specjalnym na takie obiawy.Jest to BENILON PEPTI który jest wypisywane na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisals ze od kilku tygodni dodajesz plynu do zmiekczania to moze byc to.reakcja wcale nie musiala wystapic odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle że to nie jest skaza białkowa gdyz od kilku tygodni nie jem nabiału moze ten płyn zmiekczający.. mysle że liszaj tez nie za bardzo bo to nie sa suche place ale takie gładziutkie jak skórka jedynie zmieniły koloryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc azs
czyli atopowe zapalenie skory, inaczej skaza bialkowa, nie musisz jesc duzo nabialu, wystarczy nawet wolowina, koniecznie idz do dermatologa, ja mam to do dzis i powiem szczerze, ze jedzenie/niejedzenie nabialu nie ma na to zadnego wplywu (u mnie) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Asiulku! Czy kąpałaś malutką w rumianku? Dawałaś jej do picia lub przemywałaś jej nim buzię? Rumianek jest silnie uczulający, mówię to każdej mamie, ale prawie nikt mnie nie słucha, budzą się jak pokazuję zdjęcia syna jak wyglądał po kąpieli w rumianku... Po pierwsze nie panikuj... Posmaruj malutkiej bużkę maścią ochronną z witaminą A i rób to jak najczęściej... Po drugie : koniecznie idź do lekarza! Jeśli masz możliwość to idź prywatnie. Mój syn miał również paskudną wysypkę i męczyliśmy się z niewłaściwymi lekami 2miesiące. @miesiące płaczów przy aplikacji maści, które miały pomóc a zaogniały skórę... Będąc u lekarza, NIE DAJ SOBIE WCISNĄĆ STERYDÓW! Bo wystarczy maść cholersterolowa z wit. A , która jest robiona w aptece i jest refundowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×