Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mariah

kaszak/ tłuszczak

Polecane posty

Gość gugu s
a jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia1987
ja miałam usuwanego kaszaka jakieś pół roku.cholernie się bałam zabiegu( mam go na kości policzkowej).dostałam zastrzyk (strasznie się boję zastrzyków) no a później nic nie bolało.leżałam i gadałam sobie z lekarzem.szwy zdjęli mi po tygodniu.blizna była praktycznie niewidoczna.tylko kurde jestem wkurzona bo właśnie mi odrasta ten kaszak i jest już duży.no i będę musiała znowu iść na zabieg.kurde na samą myśl jest mi słabo.a zabieg robił mi bardzo dobry chirurg-onkolog.no i tak z.... sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 razy l
ja mam kurcze juz od tygodnia tluszczaka na czole ;;/ jest wielkosci 1-1,5 cm ;/;/ nic nie boli i nawet nie jest widoczny, tylko jak sie spojrzy z profila to widac taka smieszna gorke :P, jak mysliscie wybrac sie do chirurga zeby mi to usunal ? jak wielka blizna po tym zostaje ? bo szczerze mowiac mnie to nei przeszkadza tylko boje sie ze moze mi to niedlugo urosnac i wtedy bedzie gorzej ... ps. kiedys tez mialam kaszaka za uchem :) pamietam ten zabieg, bylo bardoz przyjemnie tylko nie za ciekawie przedstawia sie znieczulenie :(, dostalam dwa ukucia w okolice ucha, myslalam ze umre :):) ale potem juz bylo elegancko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łonek
a co jeżeli zrobiło mi się to we wlosach łonowych?? prosze o pomoc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emil Jabłóński
Ja tez amm kaszaka na glowie jest zarosniety jak dziki agrest mam pieniadze na operacje ale bojes ie wyciac. Czuje sie jakbym mial dwie glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszak z cukrowni
bardzo współczuje emilowi maSZ U MNIE POMOCNĄ DŁOŃ PMIIĘAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę nie bójcie się usuwac kaszaków!! najlepiej sie pozbyc tego dzidostwa jak najszybciej zeby nie doprowadzic do takiego stanu jak ja miałam!! :( chyba nikt z was nie chciał by tego widzieć!! u mnie już prawie wszystko ok, blizna sie ładnie goi a była naprawdę duza!! :/ pozdrowienia dla wszystkich!! trzymajcie się mocno!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia82
Heh, ja tez mam tłuszczaka ale w tak glupim miejscu bo pod broda, np. z mojego profilu okropnie to wyglada (jakbym miala druga brode:) Chcieli mi go usunac ale wstrzymali sie jeszcze trzy miesiace. Przez ten czas mam zrobic sobie usg, no i bylam wczoraj po skierowanie u laryngologa ale nie dal mi bo uwaza, ze usuniecie jego jest zbedne gdyz naciecie po zabiegu ma ok. 2 cm i po co mi to, jemu to nie przeszkadzalo:z czego to sie bierze?Pod brodka chyba tak nie bedzie az tak bardzo widac blizny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia czy robilas juz to usg? jestem ciekawa bo moj maz ma taki guzek jak sliwka -mirabelka ,podobno to tluszczak(inny stwierdzil tak na oko) ,ostatnio jak byl z przeziebieniem to internista kazal mu przyjsc po infekcji po skierowanie na usg i jeszcze badania krwi aby sie dowiedziec co to jest i ewent.wyciac,troche sie martwie...... czy masz moze jakies stronki pokazujace tluszczaki? ja cos znalazlam jakby co to sie mozemy wymienic....pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia82
Heh, rrenka 037 nie martw sie ja w koncu dostalam termin na usg 14 marca, jak bede po to dam znac. O tluszczakach mozna dowiedziec sie duzo na internecie...To nic groznego, nie wiem tylko gdzie Twoj maz ma tego guzka, bo tak jak u mnie to zuca sie w oczy (bo pod brodka) i chcialabym sie tego jak najszybciej pozbyc. Lekarz stwiedzil, ze bedzie blizna 2 centymetrowa, jak dla mnie to nic strasznego, tylko zastanawiam sie czy nie mozna tego nakluc zeby wyplynelo a nie nacinac, medycyna poszla przeciez w gore!!Ale po co mu badanie krwi? Moja mama miala juz 3 kaszaki wycinane z czego na jednym zalozyli saczek i nie ma zadnego sladu..A kaszaki chyba sa gorsze od tluszczakow...zreszta nie wiem do konca. Glowa do gory, pozdrawiam:>...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj nadia! moj maz ma tez w widocznym miejscu z tylu na karku ,jesli to tluszczak to wiem ,ze nic groznego ale ten lekarz zapytal czy wie ,ze to napewno tluszczak czy sie w tym kierunku badal ,ale jemu nikt tego nie stwierdzil badaniami tylko na oko wiec widzisz ,nastraszyl go i dlatego te badania.....dlatego sie martwie......narazie idzie w tym tygodniu po skierowanie na usg ,z tego co ja widzialam w internecie to mi wyglada na tluszczaka, teraz czeka nas okres nerwowki ,ech!Pozdrawiam! i napisz jak juz bedziesz po ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie wiem po co badania krwi chyba ze sie chce pod kontem nowotworu badac...bo tak ogolnie to maz jest wsweitnej formie ,ma ksiazkowe wyniki badan(latem robione) ,jest typem sportowca.....tego guza ma od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia82
Tez dlatego musi zrobic biopsje, wtedy bedzie wiadomo. A pozatym lekarze nigdy nie sa pewni, najlepiej gdybysmy my wiedzieli wszystko...Ja po usg musialam sie wrecz prosic, jest srtaszny balagan w szpitalach i osrodkach. Ja bedac w szpitalu nie dostalam skierowania na usg tylko musialam isc do ogolnego lekarza:< A poszlam wczesniej do laryngologa to nie chcial mi dac gdyz stwierdzil, ze po co mi usg skoro nie ma takiej potrzeby zeby wycinac mi tego tluszczaka, jasne. Nie rozumiem lekarzy przeciez usg jest po to by stwierdzic czy to jest duze i czy jest cos ewentualnie pod tym tluszczakiem...cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli mialas juz jedno usg a teraz idziesz na drugie ,czy tak? i czy bedziesz miala biopsje? wogole czy po wycieciu tluszczaka nie dajatego materialu do badania histopatologicznego jak np.po wycieciu pieprzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy bylas w szpitalu w zwiazku z tym tluszczakiem ,nie da sie tego wyciac w przychodni czy ytrzeba isc na oddzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia82
nie nie mialam usg robionego, dopiero 14 marca ide - wkoncu- a czy sie da wyciac w przychodni tluszczaka to sama nie wiem, akurat kolo mojej miejscowosci jest szpital z oddzialem chirurgi szczekowej, jakos tak pewniej w szpitalu niz gdzie indziej. Chociaz roznie to bywa:)cdn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grado
ja za chwile idę do szpitala na wycięcie kaszaka. to już drugi raz w moim życiu. zabieg nie jest taki straszny choć trochę boli. mam rade dla wszystkich którym się robi takie cholerstwo- idźcie do lekarza jak będzie jeszcze małe,potem mogą być problemy. no i zostaje brzydka blizna. ja mam na głowie już dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...17...
Witam tez mam kaszaka/tluszczaka (sam niewiem co to za swinstwo) srednicy ok. 1 cm, znajdujacego sie na napletku. Mam go od urodzenia i rosnie on bardzo wolno razem ze wzrostem mojego ciala. Nieprzeszkadza Mi on w niczym ani nie boli, ale oczywiscie oszpeca. Nieboje sie samego zabiegu ani bolu, tylko krepuje sie zeby isc z tym do lekarza i niewem zabardzo jak mam z nim rozmawiac:( Moze poradzicie Mi do jakiego lekarza mam sie udac z tym problemem? Z gory serdecznie dziekuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam
jestem tu pierwszy raz ostatnio sie okropnie przestraszyła bo podczas prysznicu wyczółam gózek pod piersią poszłam na 2 dzien do naszej lekarki i powiedziała mi zebym sie nie martwiła bo to jest jakis tłuszczak dała mi skierowanie na mamografie ale jeszcze nie byłam jak wyglada usówanie tego przy znieczuleniu miejscowym??? jesli moze ktos to niech napisze pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alebazi
Hej, ja tez miałam kaszaka w dolnej części pleców. Poszłam do dermatologa i zalecił, by tego nie ruszać, jeśli bardzo nie przeszkadza. Po pewnym czasie zrobił mi się wokół niego jakby czerwony pierścień i zaczął boleć. Poszłam do mojego dermatologa i przypisał mi dwie maści do smarowania na przemian i po kilku dniach kaszak zniknął. Wypałynęło trochę ropy i teraz po nim ani śladu. A swoją drogą, moja koleżanka usunęła kaszaka chirurgicznie i zrobiło się jej mnóstwo przerzutów!! Także, jak nie wadzi, radzę zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfunia-andzia
a mi się ciagle odkształca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam cos pod pachami
a ja mam takie cospod pachami .boli ,nie zmienia swoich ksztaltow i jest duze .jak sie dotyka to nie boli!to sa wezly chlonne czy kaszak/tluszcxzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam guza na czole
mam juz od dwoch lat takiego guza na czole.nie boli ,nie ropieje,jest twarde i nie zmienia swoich ksztaltow.co to moze byc?dodam jeszcze ze dwa lata temu wywalilam sie i mialam bardzo duzoego guza i pozniej znikl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloeloeloeloeloleo
niech ktos mi pomoze bo sie zalamie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia jestes juz po usg ,jak mozesz to napisz co i jak... moj maz idzie w poniedzialek do internisty po skierowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz byl dzis na usg tego guza ,poszedl prywatnie bo nawet zapisow narazie nie ma ,wiec wydal 60 zl,potwierdzilo sie ze to tluszczak ,ma jeszcze zrobic ogolnie krew z jakims badaniem na ewent.markery nowotworowe(na wlasna prosbe to dostal)i pozniej do chirurga i ewent. wyciecie ,nie wiem tylko czy to robia jako zabieg na miejscu w przychodni specjalistycznej czy na oddziale w szpitalu,ufff! ulzylo nam ,ale jeszcze nie tak do konca.... nadia jak tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGIS
ja tez mam kaszaka :) jutro ide na zabieg usuniecia za ktory musze zaplacic 200 euro... i to mnie bardziej boli niz sam kaszak... pozdrawiam... PS. mieszkam na cypze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×