Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mariah

kaszak/ tłuszczak

Polecane posty

Gość apek
Dzieki bubola za informacje,przyznam się, że trochę sie boje i ciągle odkładam to na później...wiem wiem muszę zdecydować się jak najszybciej.Gdybym mogła prosić o nazwisko lekarza który dokonał usunięcia tego paskudztwa, dzieki. Obiecuję też,że jak tylko będę miała jakieś ciekawe informacje napiszę. Pocieszające są wieści tych którzy już usuneli... dzięki za dodanie otuchy.... Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubola
Apek...chirurg nazywa się Tomasz Sędziak(w tej przychodni trzeba się stawić o 6 rano w rejestracji, aby zarejestrować się do lekarza). Naprawdę warto się z tym śpieszyć, ja czekałam z jednym parę lat i urósł dosyć duży, ale i tak na szczęście blizna po nim nie jest wielka, reszta kaszaków była mała więc praktycznie blizny są nie widoczne i trudno znaleźć je we włosach. Acha! No i najlepiej usuwać je póki jest chłodniej, będą się lepiej goić. Apek...powodzenia i pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apek
Dziękuję bubola za informacje, ale jesli mogłabym cię jeszcze zapytać o sam przebieg tego zabiegu np. czy zgolili ci całą głowę?, czy tylko miejscowo?, czy podali jakieś środki znieczulające?, czy to było na kasę chorych, czy prywatnie i jaki był koszt? Przepraszam,że Cię tak męczę ,ale rozwiałoby to wiele moich wątpliwości i znacznie ułatwiło decyzję( myśle,że nie tylko mi)> Z góry dzięki za wszystkie uwagi i obiecuję,że juz Cię wiecej nie będę męczyć!!! I tak mi bardzo bardzo pomogłaś bubola!!!!! Pozdrowionka dla tych,którzy sie zdecydowali i dla tych którzy potrzebują natchnienia aby sie pozbyć problemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubola
Apek...nie ma za co:)!Co do golenia głowy, to o to w zupełności się nie martw, bo tak nikt nie robi, mi nawet miejscowo nie golili:), straciłam tylko tyle włosków ile lekarz wyrwał przy usuwaniu kaszaka i zaszywaniu, co jest w zupełności normalne. Jak pierwszy raz byłam się zarejestrować na zabieg, to inna pani chirurg powiedziała, że może będzie trzeba miejscowo lekko podgolić, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca i ten chirurg nie kazał. W każdym bądź razie te włoski, które zostały wyrwane już odrastają.:) Jeśli chodzi o znieczulenie, to chirurg daje znieczulenie w głowę, i to jest trochę nie przyjemne, ale nic strasznego. Samo usuwanie nie boli. Przez dwa dni po zabiegu ciągną trochę szwy i to też do przyjemnych nie należy, ale wszystko to jest do wytrzymania, óźniej czeka się dwa tygodnie na usunięcie szwów i już.:) Zabieg był przeprowadzany na kasę chorych. Apek...jak byś miała jeszcze jakieś pytania, to pytaj śmiało:).Jeśli będę potrafiła to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubola
Apek...nie ma za co:)!Co do golenia głowy, to o to w zupełności się nie martw, bo tak nikt nie robi, mi nawet miejscowo nie golili:), straciłam tylko tyle włosków ile lekarz wyrwał przy usuwaniu kaszaka i zaszywaniu, co jest w zupełności normalne. Jak pierwszy raz byłam się zarejestrować na zabieg, to inna pani chirurg powiedziała, że może będzie trzeba miejscowo lekko podgolić, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca i ten chirurg nie kazał. W każdym bądź razie te włoski, które zostały wyrwane już odrastają.:) Jeśli chodzi o znieczulenie, to chirurg daje znieczulenie w głowę, i to jest trochę nie przyjemne, ale nic strasznego. Samo usuwanie nie boli. Przez dwa dni po zabiegu ciągną trochę szwy i to też do przyjemnych nie należy, ale wszystko to jest do wytrzymania, óźniej czeka się dwa tygodnie na usunięcie szwów i już.:) Zabieg był przeprowadzany na kasę chorych. Apek...jak byś miała jeszcze jakieś pytania, to pytaj śmiało:).Jeśli będę potrafiła to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apek
Bubola jesteś wielka!!! Stukrotne dzieki za wszystkie informacje.!!!Mam nadzieje, że te informacje przydadzą sie też innym. Na pewno niebawem udam sie na zabieg żeby mieć to z głowy ( także dosłownie). Dzieki :) !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też kaszak
mam ich kilka na głowie. Jak długo nosi się szwy i jak jest z myciem włosów po zabiegu, bo słyszałam, że lepiej zaszytych ran przez kilka dni nie moczyć:( nie wyobrażam sobie nie myć włosów bo bardzo mi sie przetłuszczają:( po jakim czasie umyliście włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubola
Szwy nosi się dwa tygodnie!Mi kazano umyć głowę na drugi dzień po zabiegu, jednak że trochę ciągły mnie szwy umyłam włosy dwa lub trzy dni po zabiegu! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dazy
Ja miałam szwy przez tydzień, po ich zdjęciu okazało się, że nie do końca się zagoiło i założyli mi jeszcze jedną na kolejny tydzień. Głowy nie myłam przez prawie 2 tygodnie (tzn. nie tak dokładnie jak zawsze) a też mi się dość szybko przetłuszczają. Ale nie było tak źle, starałam się je myć omijając ranę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga02
Kurde, mam 3 kaszaki na głowie :/ Wkurza mnie najbardziej to, że kazali mi zrobić szczepionkę przeciwko żółtaczce. Ok, ale oczywiście, poszłam się zaszczepić do przychodi, bo akurat mieli tam jakąś akcję za 45 zł i? I nic, musze mieć specjalną 2- stopniową, bo to do zabiegu, ok. Więc załatwiam sobie receptę i co? I też nie, najpierw musze zrobić sobie badanie czy moge przyjąć tą szczepionkę, dopiero dostanę receptę :/ Nic, tylko się pociąć :/ I tak oto, tym sposobem, od roku bujam się po lekarzach i jeszcvze nic nie załatwiłam, czekam na jakieś dłuższe wolne i uderzam znowu do ataku :/ Czy włosy odrastają w miejscu wycięcia kaszaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga56
14.02. miałam usuwane dwa kaszaki, po jednym nie ma śladu a drugi babra mi się do dzisiaj co dwa dni chodzę na zmianę opatrunku i co dwa dni -już bez znieczulenia - usuwa mi resztki torebki, bo mu się porwała w czasie usuwania, dziś nie wytrzymałam i powiedziałam żeby mi jeszcze raz dał znieczulenie i raz porządnie wyczyścił, to mi powiedział, że on jest lekarzem i wie co robi, poprosiłam o zapisanie do innego chirurga ale mi odmówiono, w czwartek idę znów, p.s. nie wymagali szczepienia przeciwko żółtaczce, pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dazy
U mnie też nie wymagali szczepienia przeciwko żółtaczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta541
mam problem...w okolicach pochwy..a raczej kolo pupy zrobilo mi sie cos podobnego do tlusczaka-ginekolog powiedzial mi,ze jest to tluszczak i nic wiecej... pojawiaja sie one dosyc czesto i sa bolesne poniewaz utrudniaja mi czasami chodzenie a czasami nawet siedzenie. co mam zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga56
lekarz powinien ci dać skierowanie na wycięcie miałam to 2 lata temu, usunęli i nie odnawia się, ból był okropny przy chodzeniu, teraz mam spokój, zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dazy
Marta, nie zwlekaj! Po co masz się męczyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dazy
dzisiaj mijają dokładnie dwa miesiące od zabiegu :D ale co najważniejsze, pojawiły się pierwsze odrosty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga02
To chciałam usłyszeć :) Nie będzie łysych polanek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga56
wczoraj miałam usuwany trzeci kaszak, wszystko goi się ładnie blizny są tak małe, że prawie ich nie widać, przy usuwaniu drugiego porwała się torebka dlatego chodziłam co dwa dni na czyszczenie ale już wszystko jest dobrze, po świętach idę usuwać następny, lekarz powiedział żeby usuwać jak najwcześniej, bo wtedy torebka jest bardziej elastyczna i łatwiej ją usunąć, nie czekajcie tak jak ja tyle lat, życzę zdrówka Życzę wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy, obfitego dyngusa i bogatego zajączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzych
Witam. Mam na nodze od paru lat prawdopodobnie kaszaka. Ostatnio postanowiłem go usunąć domową metodą czyli poprzez wycisnięcie. Wycisnęła się z niego dosyćspora ilość śmierdzącej substancji prawdopodobnie ropy. Myślałem ,że problem mam z głowy ale okazuje się że guz na nodze stał się większy, zaczerwieniony wokół i na dodatek bolesny. Zaczynam smarować go maścią ichtiolową , ale jeśli kogoś spotkało coś podobnego to proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga56
Krzych- duży i ......nie wyciskaj, przykładaj maść przez kilka dni, zrobił ci się stan zapalny, to przejdzie, po świętach zgłoś się do lekarz i problem będziesz miał z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzych
maść mi pomogła bo sporo ropy wyciekło i tłuszczak zrobił się prawie płaski. Smaruje dalej i zobaczę co z tego wyniknie. Boli już dużo mniej i może uda się uniknąć wizyty u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga56
jeżeli już wyciekła ropa to przestań przykładać ichtiol, przemywaj wodą utlenioną i zaklejaj, trzymaj czysto, a swoją drogą to wizyta u chirurga wskazana, pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neti23
Cześć! kilka lat temu miałam wycinane dwa kaszaki na głowie, były bardzo małe i nic nie bolało ale lekarz i tak wyciął mi włosy. Trochę głupio się czułam z dwoma plamami na głowie, dlatego chciałabym się spytać, czy ktoś nie zna jakiegoś fajnego chirurga lub jakąś prywatną klinikę gdzie nie wycinają włosów ;], może stosują jakieś inne metody by pozbyc się tego dziadostwa :/, bo mam jeszcze 3 kaszaki ->małe na szczęście, z góry dziękuję za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neti23
chciałam dodać, że chodzi mi o kraków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chce was zapytać o tłuszczaki. Wiecie czy mozna je usunąć laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia2882
hej ostatnio wykryto u mnie tłuszczaka na piersi. lekarze przez pół roku myśleli że to torbiel 12 kwietnia mam wizyte u onkologa bo pierś mnie boli. jak sie go usówa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwokad
Witam, Miałem usuwanego tłuszczaka z dolnej części policzka(03.04.2008r).Nic strasznego zabieg był przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym,pobyt w szpitalu trwał ok 1,5h (przyjście ,odstanie swojego w kolejce,zabieg).Chirurg w trakcie zabiegu stwierdził że obędzie się bez histopatologi i pozwolił zabrać tłuszczaka do domu.Liduszka mnie przed zabiegiem kazali zrobic szczepienie przeciw WZW.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziekuje za odpowiedz ja mam 15 kwietna zabieg nic mi nie mówili ze mam miec szczepienie mam sie zgłosic na oddział chirurgiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwokad
Ja miałem zabieg w LIM-ie w Wawie i tam jeżeli nie masz szczepienia to nie masz co liczyć że cię przyjmą.A po drugie nigdy nie wiadomo czy czegoś niepotrzebnego nie złapiesz na oddziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×