Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość zabytkowo
witam was dawno mnie nie bylo na forum mam do was pytanie pracuje u jednego pracodawcy 8 miesiecy na caly etat ale za miesiac sie przeprowadzamy do innego miasta i bede musiala zrezygnowac z pracy czy na ten okres poszukiwania innej pracy dopuki nie znajde jakiejs pracy to czy jest mozliwosc ze bede mogla pobierac zasilek dla bezrobotnych poszukujacych pracy jesli ktos cos wie na ten temat prosze o odpowiedz dziekuje z gory pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
jedno pytanie dzwonilas do jobcentre i umowilas sie na rozmowe jesli tak to w przeciagu trzech dni przychodzi potwierdzenie twojego interview z data i godzina spotkania.dostajesz tez cala liste potrzebnych dokumentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
dzxisiaj do mnie dzwonili z jobcentre i umowili mnie na spotkanie czy bede musiala tam cos wypelniac o podjeciu pracy i podpisywac bardzo dziekuje powiedzcie jak wy mialyscie dodam ze mam syna ktory ma dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeaaaa
zeby dostac zasilek dla bezrobotnych trzeba miec rezydenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
advocaat, a skierowali cie z ChTC??? ja bylam skierowana wlasnie dlatego ze staram sie o ten zasilek, co prawda na meza, bo ja nie pracuje, u mnie rozmowa byla ok, nawet mi sie babeczka nie pytala czy szukam pracy czy cos,tylko czy pracuje, jak dlugo tu jestem itp, czy jest tutaj ktos z mojej najblizszej rodziny, kiedy bylam ostatnio w polsce itp, musialam tez wypelnic kilka pytan w ankiecie po polsku....... numer NIN przyslali mi po dobrym tygodniu, a na karte czeka sie okolo 2 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
dzieki za odpowiedz mam rezydenta i to nie jest zalezne ze nie przepracowalam roku ciagowo a mieszkam tu 4 lata z mezem i 2 dzieci mamy wszyscy rezydenta i pobieram ctc na dzieci i chb bo wczesniej jakas niemila osoba mi napisala ze musze miec przepracowany rok i kazala mi spadac ale cuz jak ktos jest glupi to az milo ale ktos madzejszy musi ustopic i nie pisac wiecej z nia dzieki za odp. i ja musze isc do job centre to zglosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
Witam!!!!!! Wiem że to odbiega od tematu ale mam problem,odezwał sie mój (niby) zaleczony ząb.(boli jak jasna cholera!!!).nie mam kasy na dentyste,a słyszałam że rodziny z 2 dzieci mają dentyste za darmo!!!dajcie mi prosze znać o możliwościach odwiedzin dentysty-sadysty,za możliwie najmniejsze koszta!!!! BŁAGAM O POMOC BO ŚCIANY Z BÓLU GRYZE!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
tak tez mnie skierowali z chtc tez wniosek wypelnilismy na meza bo ja nie pracuje wielki dzieki za podpowiedz na spotkanie jestem umowiona na 6 listopada napisz jak dlugo od spotkania w sprawie nin-u czekalas za pieniazkami bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweczka1982
A masz kochana karte z tax credit odnosnie nhs?Jesli masz to idz i masz za darmo,jesli nie cena za zeba u nhs to 44funty.Nic innego nie zostaje,tez maialm jakis czas temu ten problem:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
czesc dziewczyny, ja tez czekam dalej w sprawie umowienia na NIN, dwa tygodnie temu, powiedzieli, że tak zrobią.Dzisiaj męża zagoniłam do telefonu, bo jak sama rano dzwoniłam, to nie chcieli w ogole ze mną gadać, musi zadzwonić mąż jak wroci z pracy....no i zadzwonił i pani była bardzo zdiwiona, że to tak długo trwa i powiedziała ,że wyśle pismo to jakiegoś tam głównego i że w końcu mnie skieruja.....juz sama nie wiem co o tym mysleć, tez tak miałyście? Eweczka, a jak u Ciebie sprawy postępują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
CZESC my wysłalismy wniosek dwa miesiace temu i teraz dostałam na spotkanie w sprawie nin-u zobaczymy jak dalej sie sprawy potoczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
ja jak juz podalam im NIN to powiedzieli ze musze teraz czekac 3 tygodnie na wprowadzenie go do moich dokumentow ,jakies to dziwne i co dalej?????moze ktos wie????w kazdym razie dzwonie do nich czesto zeby nie zapomnieli ze tu jestem i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
advokat to szybko dostala NIN, my czekamy cierpliwie dalej, najgorsze, ze dopoki nie dostane NIN-u nie moge do nich dzwonic sie przypominac, tylko maż, a jego posadzić z telefonem to graniczy z cudem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
Anielaa a dlaczego nie umowisz sie sama do jobcentre ja tak zrobilam bo na spotkanie z revenue pewnie dalej bym czekala a i tak minelo 5 miesiecy od zlozenia wniosku i jak maz dzwonil to mu ciagle mowili ze mnie umowia a czs lecial,mam juz nin co im zglosilam no i dalej czekanie zaczyna mnie to wkurzac ale sie nie dam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweczka1982
Witam:) U nas cisza.Ale znalazlam kobiete ktora miala tak jak ja,ze byla decyzja,kasa na krotko,a potem,,lipa.Ale ona mowila,ze juz mam taxy,tylko wstrzymane,ze decyzja jest tamta wazna,nowej nie dadza,i wysla kase i potem sprostowanie.Jej wyrownali.Czekala jakies 3tyg,ja czekam 5tyg od decyzji...Sama nie wiem.Jak do konca mca bedzie cisza,ide Do Citzenu,oni zalatwiaja to w 2dni!!! Wkuzra mnie to,bo mamy dlugi w Polsce,splacic mamy do stycznia,nie wiem kiedy moge rezerwowac lot,bo nie wiem co i jak z kasa.Wisza mi juz ponad 3500L:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym sposobem jest pójście do Revenue.Mój M. poszedł,bo wisieli nam za zeszły rok niecałe 3 tyś i cisza była.Pojechał do Revenue i za tydzień ostateczna decyzja i pieniądze na koncie.A do tego przysłali nową decyzję na ten rok i o 100f mi podnieśli miesięcznie.Nie mam narazie żadnych problemów z płatnościami ze strony Revenue. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
ja teraz to zgłupiałam, bo powiedzieli, że mnie skierują, babka była zdziwiona, że to tak długo trwa, wiec nie wiem, czy mam im wierzyc i czekac, czy samam sie umówic...a jak sie umówię i oni mnie też, to co? Najgorsze jest to że jobcener nie mam w mojej miejscowości, tylko 20 mil musze jechac, a reveniu, tez na miejscu chyba nie ma, tylko gdzies dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_extasy
witam wszystkich. tak na poczatku to smiac mie sie chce z was wszystkich i zali mi anglikow. wy tlko umiecie pisac jak brac benefity i reszte dofinansowan . to po to tu przyjezdzacie zeby cos wziasc??? ludzie zastanowcie sie. naprawde nie potrafie was zrozumiec.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweczka1982
Dj_extasy-spadaj na szczaw i nie bierz udzialu w dyskusji,na tematy na ktore jak widac nie masz zielonego pojecia!!! Nikt tu o nic nie zebrze,skladamy wnioski o rzeczy,ktore nam sie naleza,jako obywatelom UE..Placimy tu kupe podatkow czlowieku i zrezygnowalismy z benefitow w Polsce!!! Pobiera kazdy te dodatki,ale widze ze nie masz pojecia!!!Ciezko tu pracujemy i nic nie jest za darmo.Mnie smiac sie chce jak wlasnie takie osoby jak ty pisza o czym glupio a nic nie wiedza... Kochane dziewczyny!!!Pomijajac wypowiedz tego kogos wyzej,ja mam dobra wiadomosc!W niedziele rano w sklepie jak zwykle sprawdzilismy stan konta...i dostalismy taxy!!Calosc wyrownana,glowa do gory-kazdy doczeka tego momentu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
wstrzymali mi wyplate child benefitu dopiero dzisiaj ktos zadzwonil i raczyl wyjasnic dlaczego tak sie stalo,otoz powiedziano mi ze to sa kontrole danych i ze cos tam sie zmienia w zakresie przyznawania benefitow ,chcieli tez informacje czy dziecko przebywa na terenie Anglii i czy uczeszcza tu do szkoly .CZy ktoras z was tez tak miala bo to troche dziwne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnielaaEw
Eweczka dobrze Ci w koncu sie doczekaliscie, a napiszesz mi ile dostaliscie, na ile dzieci?bo nasze dochody sa zblizone do tego co u was krotko czekaliscie w sumie, napewno dlatego ze mialas ten NIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Czy ktoś się może orientuje ile miesięcy lub tygodni trwa urlop macieżyński. Różne wersje słyszałam. Jedni mówią że 6 miesięcy inni że 9 . Czy ktoś może zna jakąś strone internetową gdzie są podane prawnie ilości urlopu macieżyńakiego? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_extasy
witam ponownie. urlop macierzynski trwa 9 miesiecy. pierwsze 6 tygodni placi pracodawca a reszte placie HR. smiac mi sie chce z tych ludzi co pytaj najpierw ile sie dostaje a pozniej dopiero przeliczaja czy sie oplaca przyjezdzac. nie mam zadnych pretensji do tych co pracuja. przpraszam jesli obrazilem owych. jesli ktos potrzebuje pomocy prosze smialo pisac a pomoge mam duze doswaidczenie i wiem gdzie z czym dopisac. pozdrawiam uczciwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
A kogo zaliczysz do uczciwych????? moj maz pracuje tu juz trzy lata ja z synem przyjechalam do niego kilka miesiecy temu i do taj pory jedyne co bralismy to CHB teraz zlozylismy o WTC bo sadzimy ze nam sie nalezy czy to jakas zbrodnia???skad ten podzial dobrze wiesz ze jak sie tu nie pracuje to nic sie nie nalezy.mysle ze kazdy kto tu przyjechal to chce lepszego zycia dla siebie i rodziny i nie jest to latwe nawet tu!!!!!!!wiec jesli chcesz pomoc to zmien swoje nastawienie bo ja osobiscie nie skorzystalabym z twojej rady w obawie ze nie zyczysz mi dobrze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
misia ---popieram...a najlepiej to sie nie przejmować takimi wypowiedziami A Ciebie jak postepuja spray, bo Eweczka juz do nas nie zaglada pewnie a reszta jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
siemka dziewczyny popieram was najlepiej sie takimi osobami wogole nie przejmowac.Ja czekam teraz na 6 listopada bo mam wtedy wyznaczony termin na spotkanie w sprawie nin-u a potem to zobaczymy jeszcze sie odezwie i napisze a co tam u reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
od zlozenia NIN minelo juz 3 tygodnie jak ostatnio dzwonilam to mi babeczka powiedziala ze rozpatruja tyle ze tym rozpatrywaniom konca nie widac.narazie jestem cierpliwa zreszta dalam im czas do nowego roku na wczesniej nawet nie licze,pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweczka1982
Witam:) Anielaa-zagladam,zagladam:) do Was. I trzymam za Was mocno kciuki.U nas poszlo szybko,moze dlatego,ze mialam NIN od poczatku,dokladnie wypelnilam aplikacje,dzwonilismy i sie pytalismy co potrzebuja,na jakim etapie jest sprawa... Szkoda tylko,ze cala prawie kasa pojdzie na dlugi w Polsce...hmm,ale przynajmniej czlowiek spokojny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
hej dziewczyny!!! advocat----? jak do Ciebie dzwonili z Jobcentre to juz przez tel Ci powiedzieli date spotkania , bo do mnie wczoraj dzwonili i zrozumiałam, że mam czekać na list od nich.... mam nadzieje, że już coraz blizej..... a co tam u Was??? nina.... eweczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
siemka tak jak zadzwoniła pani to przez telefon mi juz powiedziała kiedy bedzie to spotkanie i oprocz tego dostałam list tak za trzy dni .Teraz w czwartek jada na spotkanie zobaczymy jak długo to jeszcze potrwa.Odezwie sie jeszcze pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×