Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zaciekawiona misia

Co najlepsze na KOMARY?

Polecane posty

Gość monkay1
Każda z nas ma inny sposób na te komary latem, ale chyba lepiej jest szukać też porad w internecie z sprawdzonych źródeł. Ostatnio znalazłam artykuł https://www.bravebeaver.pl/sport-czas-wolny/spraye-na-komary/ o sprayach na komary, może tutaj komuś się przyda? Ja teraz po przeczytaniu tekstu, zwracam uwagę na skład, a nie na markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hertula

Ja kupiłam odstraszacz komarów akumulatorowy od ryobi. Mam kilka urządzeń innych z ryobi i się sprawdziły, a ten sprzęcik nie wydziela zapachu, nie trzeba się męczyć z dymem, bo nie wymaga ognia, do działania wystarczy naładowany akumulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

do domku namiotu czy kempingu polecam lampę owadobujczą przez samo brzęczenie nie można spać, a na ciało jakiś żel albo spray najlepiej spytać w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ciągle wracam do domu pogryziona z działki. Ale koleżanka dała mi ostatnio spray do wypróbowania na komary i działa. Mugga - do kupienia w hebe i na allegro - kosztuje ok. 15-20 zł (mówię o tym zwyklejszym na komary, bo jest jeszcze na komary tropikalne, ale używałam tego zwykłego). No i polecam, bo po spryskaniu komary nie gryzą. Sama kupię sobie zapas na wakacje w górach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena

Ja kupuję gotowe już specjalne preparaty, ale tez olejki eteryczne których komary nie lubią. Smaruję się nimi (zawsze z olejem bazowym, nie na gołą skórę) i rozpylam w powietrzu w nawilżaczu powietrza. Olejki (np. eukaliptusowy, choć jest ich dużo, w internecie sa listy) kupuję online w aptekamirowska.pl/ U nich też kupuję silniejsze preparaty na komary przed wyjazdem na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia

Ja ostatnio podczas wieczornego grillowania zapaliłam na spodku fusy z kawy, jakie było nasze zdziwienie, gdy nagle wszystkie owady w koło nas przestały latać. Innym dobrym sposobem jest zapalenie liści laurowych działa w podobny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiii

Nie wiem jakie macie doświadczenia z kleszczami czy komarami, na pewno sporo różnych propozycji preparatów próbowaliście. Ja również i szczerze mówiąc różnie to wygląda jeśli chodzi o skuteczność. Nie tak dawno miałem okazję spróbować Kleszcz STOP, wiele osób zachwala ten preparat, możecie też spróbować może się u Was dobrze sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komary i kleszcze dobrze działa Balsam Galbanum odstraszajacy kleszcze i komary - balsam do ciala w 100% naturalny i wspaniale nawilżajacy skóre, a przy tym ma działanie odstraszajace na insekty. Na wakacjach mnie sie wspaniale sprawdziła wiecie jak na Mazurach jest - komar komara pogania , a tym razem z tym balsamem miałam spokój i ani jednego kleszcza, a sie po lasach nachodziłąm 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moskitiery 🙂 I nic innego. Zamontowałam sobie w zeszłym roku w środku sezonu - ogromna ulga. W tym roku juz w ogrodzie mam komary. Jednak w domu ani jednego bo mam moskitiery w oknach. Można spać w nocy w lecie przy otwartym oknie, jednoczesnie nie obawiać się, ze jakiś komar wpadnie nam do domu. 

Można zamówic gotowe moskitiery w dobrej cenie tutaj

https://sklep.voppi.eu/kategoria/moskitiery/

Montaż jest prosty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Moskitiery są w takich miejscach jednym rozwiązaniem, które ma sens, bo przynajmniej masz skuteczne zabezpieczenie na lata. Nie ma z tym tyle zabawy i chyba ogólnie kierunek jest zdecydowanie odpowiedni. Kwestia taka, na czym dokładnie wam zależy. Jeśli jesteście z okolic Krakowa to kontaktujcie się z krakowrolety.pl. Powinni wam wszystko szybko załatwić - a w sumie czas walki z robalami już nadszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×