Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość Karolinqa...xD
wielkie dzieki... wlasnie jej to pisze... to ten zaklad chyba nie jest jakis... yy... nei jest w tym dobry.. skoro takie ma uslogi... dobrze ze ja tam nie ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinqa...xD
mam jeszcze jedno pytanie... bo w takim pistolecie... nie da sie wlozyc kolczyka do pepka co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinkaa ; **
ja myśle ze przeklucie bedzie kosztowało gdzieś około 80-100 zł w studiu . ja mam kolczyk w pępku i jestem z niego zadowolona :D wprawdzie przekłucie bolało ale nie było tragedii ; ) przekłuwała mi kolezanka ;) mam kolczyka juz około 4 miesiące i jeszcze mi sie paprze ; / ale na ogół polecam ;) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinqa...xD
... mam ostatnie pytaine...xD jutro czyli w piątek ide do kosmetyczki zeby zrobila mi kolczyka... i moje pytanie brzmi... czyli wychodzi na to ze po przebiciu nie wolno wystawiac brzucha na slonce? bo teraz jest u mnie taka ladna pogoda ...slonce swieci i jest goraco.... i chodzi mi np. nie mozna wyjsc na dwor w krotkiej bluzce,takiej zeby bylo widac pepek? bo wiem ze opalac sie nie mozna.. ale w tym przypadku co napisalam tez brzuch bedzie wystawiony na slonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinqa...xD
;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinqa...xD
;p wysle to bo mi sie cos wczesniej zacielo... i chce obaczyc czy juz moge wysylac xD heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinqa...xD
... mam ostatnie pytaine...xD jutro czyli w piątek ide do kosmetyczki zeby zrobila mi kolczyka... i moje pytanie brzmi... czyli wychodzi na to ze po przebiciu nie wolno wystawiac brzucha na slonce? bo teraz jest u mnie taka ladna pogoda ...slonce swieci i jest goraco.... i chodzi mi np. nie mozna wyjsc na dwor w krotkiej bluzce,takiej zeby bylo widac pepek? bo wiem ze opalac sie nie mozna.. ale w tym przypadku co napisalam tez brzuch bedzie wystawiony na slonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie radziłabym wystawiać pępka od razu po przekłuciu na zewnątrz. To jest mimo wszystko rana, zaciągniesz sobie tą bluzką i zacznie się paprać albo czymś zabrudzisz. Wiadomo nie jest bezpośrednio na słonce wystawiony ale wystawiony bezpośrednio na zabrudzenia. Poczekałabym półtora tygodnia ale jeśli będzie ładnie się goić to tylko pod takim warunkiem. Ogólnie powinnaś unikać też wtedy obcisłych bluzek, które mogłyby urażać przekłucie. nie nie da sie włożyć kolczyka do pępka do pistoletu, a nawet jeśli by się dało to jak sobie wyobrażasz takie przekłucie. Banan ma średnicę 1.6 mm i coś takiego by rozrywało a nie przekłuwało skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinqa...xD
dzieki za odp..;D juz o 15 ide do kosmetyczki trzymajcie kciuki ;D heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinqa...xD
i nic z tego...;/ dopiero za rok bede mogla sobie przebic... pani powiedziala ze nei mam tluszczu i jestem za chuba i nei ma za co zlapac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylfil
Ja mam pępek od jakiś 2 tygodni i (jak na razie) jestem bardzo zadowolona ;) Robiłam w salonie kosmetycznym i wszystko było profesjonalnie wykonane. Na sam początek pani dała mi do podpisania formulasz, że jestem pełnoletnia i że sie godze na przeciukanie pepka i takie tam... oraz ulotke ze szkoły percingu co to percing w pepku, jak pielęgnować, co można a co nie itp. Troche się stkałam ale było spoko :D Położyłam sie na specjalnej leżance, pani zaznaczyła gdzie bedzie dziórka, przemyła mi pępek, zdezynfekowała i spryskała jakimś znieczulaczem, zawołała koleżanke do pomocy (obie panie oczywiscie wymyły rączki i ubrały rękawiczki) i jedna złapała mnie szczypcami za fałd skóry nad pepkiem (to mnie bolało troche bardziej niz samo przekłucie - ale spoko, nie aż tak bardzo żeby było się czego bać - może dlatego, że chociaż figóry modelki nie mam to mam zdrową, napiętą skórę, więc trudno ja było naciągnąć ;)) a druga założyła kolczyka (nie wiem dokładnie jak to robiła, bo nie kazały mi sie podnosić, wiec nie widziałam ;P) troszke zabolało ale trwało to dosłownie 2 sek. więc serio nie ma sie czego bać :) no i potem pani mi to jeszcze raz przemyła bo sie troche zakrwawiło i zalepiła jałowym opatrunkiem. Poleżałam jeszcze chwilutke żeby za szybko nie wstawać bo to jednak stres i mogło mi sie od tego w głowie zakręcic ;P Pępek nie boli ani nie bolał, na poczatku troche bałam sie schylać żeby nie urazic ale nie ma źle ;p raz mi sie zakrwawiło bo sie zaczełam na żarty z koleżanka szarmać po przedawkowaniu napojów % ;p to sie przestraszyłam, ale przemyłam i już wszystko ok było. Przemywam zawzięcie rumiankiem i kazałam tacie kupić sobie Tribiotic bo podobno dobry... Pępek mam tylko leciutko zaczerwieniony wokół tej górnej kuleczki i ostatnio zaczeła mi sie lekko limfa sączyć ale to tak raczej mniej niż więcej tego jest. Wygląda ładnie, jak ktos się dokładnie nie przyglądnie to tego zaczerwienienia nawet nie zauważy ;P O i jeszcze jedno - kolczyka kupowałam u tej kosmetyczki co mi przekłówała bo powiedziała że ona ma sterylne i w ogóle, i nie chce jakiegos niewiadomo jakiego i nie wiadomo skad zakładać. Za przekłucie (razem z kolczykiem) zapłaciłam 60 zł. ;] P.S. Największa wada mojego kolczyka - babcia sie na mnie obraziła jak zobaczyła i już drugi tydzień sie do mnie nie odzywa XD XD XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa 12 ;D
jaaa mam kolczykaa ww pępku a mam 12 lat ; D strasznie mnie kusilo , żeby to zrobić . przebiła mi koleżankaa ;D mam go 12 dni jak narazie wszytko sie bardzo ładnie goi . i dziewczyny , które chcą sobie zrobić kolczyk w pepku zachęcam ;D i nie przejmujcie sie innymi , ktorzy mowią , że to jest okaleczanie ciała ;D ps. gdy mi koleżanka przebijala pępek ;D nawet nie bolalo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DżuDżu
Dzisiaj chciałam przekłuć sobie pępek, poszłam do salony piercingu. Ale tam powiedziano mi ze to może się goić nawet do 6 miesięcy :/ masakra a poz tym podobno jak się świeżo co przekłuje pępek to nie można kąpać się w morzu ani w basenach :/ A ja za 2 tygodnie jadę nad morze, wiec z mojego wymarzonego kolczyka nici ! Ale za to jak tylko wrócę z obozu to idę tam znowu i przekłuje sobie pępek ;d Bo to naprawdę super wygląda :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylfil e no to pełen profesjonalizm - boki zrywać. Po pierwsze PIERCING a nie percing. Po drugie przekłucia nie można niczym zaklejać, żadnym jałowym opatrunkiem, plastrami! Po trzecie nie wolno używać TRYBIOTYCU! Owszem rumianek jak najbardziej, do tego sól fizjologiczna lub Octenisept. Trybiotyc to antybiotyk a dokładnie 3 antybiotyki. Antybiotyku i to jednoskładowego używa się tylko w przypadku gdy zaczyna przekłucie się babrać. DżuDżu tak w żadnych akwenach wodnych nie można się kąpać przez miesiąc, półtora. I rzeczywiście goi się niektórym nawet 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
Kolczyka przebijałam własnoręcznie. Ból był, owszem, ale strasznie nie było :) przebijałam powoli, tak aby jak najmniej bolało. Pomimo że mam kolczyka od tygodnia jestem bardzo zadowolona. Przemywam 3 razy dziennie najpierw woda utleniona a nastpenie smaruje Trybiotykiem. Goi sie bardzo dobrze, praktycznie nie czuje już bólu. :) Widac tylko lekkie zaczerwienienie. Jesli macie jakies pytania to piszcie na gg:12687260, spróbuje pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytającccaaaa
Dziewczyny, a jak mam pytanie odnośnie sino-fioletowych obwolutek wokół dziurek. Wiecie może czym może być to spowodowane? Już kawał czasu (ok. 10lat) mam po 2x dziurki w każdym uchu. Jedna para dziurek jest ok, druga od jakiegoś czasu posiada właśnie ciemne obwolutki od strony zapięcia. Zastanawiałam się czy to nie wina zakrętek... Dodam, że w tych gdzie pojawiły mi się te objawy nie mam kolczyków już z prawie 2 m-ce jednak ciemne plamki jeszcze są... Wcześniej myśłała,że może zatrzaski "farbują", teraz już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktusik1992oo
Ja robiłam 2 dni temu u kosmetyczki wenflonem. zapłaciłam 50 zł z własnym kolczykiem, który kosztował 17 zł. Ze stali chirurgicznej z fioletowym oczkiem :). Smaruję szpatułką trybiotykiem 2-3 razy dziennie. Jak przebijała to miałam mroczki przed oczami tak baaardzo bolało, nie mogłam się doczekać kiedy się to wszystko skończy. 1 dnia (wczoraj) nie mogłam się ruszyć, dziś już jest lepiej , ale nadal boli. Mam nadzieje że bedzie wszystko ok. Bo wygląda świetnie i nie babra sie (odpukać xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igg. ^^
zrobiłam sobie dzisiaj u kosmetyczki ;) zapłaciłam zaledwie 80 zł;p nic a nic nie bolało i nadal nie boli, tylko dziwne uczucie-po prostu kwestia przyzwyczajenia. nie bolało dlatego,że posmarowała mi maścią znieczulającą. ;] więcej strachu niż bólu. szczerze polecam sobie zrobienie.! :D tylko trzeba potem o to dbać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia :)
Siemka, ja zrobiłam se kolczyk wczoraj. Po zakończeniu roku. I to wszystko na spontanie. Zaszłam do apteki, kupiłam igłę (12 bo grubszej nie było) no i ciach nad zalewem. hehe. bez żadnego zamrażania ani nic. I jakoś przeżyłam. I jak na chwilę obecną mnie nie boli ( w sumie nawet jeśli trochę, to taki ból to nie ból) hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PamelllA
Cześć.! Zrobienie kolczyka planuje od kilku miesięcy. Zrobię go sobie sama bo, interesuję sie piercingiem od kilku lat. Nie jestem tylko pewna czy ból nie będzie zbyt duży. Poradźcie robić czy nie...? Biorąc jeszcze pod uwagę to że jestem dość gruba... Co wy o tym myslicie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia :)
PamelllA, powiem tak: każdy jest mniej lub więcej wrażliwy na ból- to indywidualna sprawa. Ja np. znoszę go dzielnie. :) A co do przekłucia to wystarczy kupić dość grubą igłę (żeby nie była cieńsza niż sztyft kolczyka) i odpowiednio złapać skórę na brzuchu. żeby nie było jej za dużo. No i cała filozofia w tym. Tylko pamiętaj aby wszystko zdezynfekować. :) A kolczyk naprawdę fajnie wygląda ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli dziewczyna się na tym nie zna to niech sobie sama nie przebija. Nie ma być zdezynfekowane tylko kolczyk ma być wysterylizowany a skóra zdezynfekowana. Kolczyk można wysterylizować tylko i wyłącznie w autoklawie. A tym bardziej, że napisała, że nie należy do najszczuplejszych, więc kolczyk powinien zrobić profesjonalny piercer bo skórę trzeba odpowiednio złapać, żeby nie nastąpiła migracja. Ból to kwestia po pierwsze umiejętności przekłuwającego i kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumciaa
Kolczyk w pępku to wspaniała sprawa . To zależy jak i u kogo się goi bo taka prawda ze u każdego inaczej . A wygłąda fantastycznie , ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anesia20
Hej! 17 kwietnia zrobiłam sobie kolczyk w pępku w studiu, po jakimś miesiącu zaczeły mi sie robić krostki wokoło kolczyka, które swędziały, nie ropniały, później troche na twarzy. Pępek przemywałam jedynie gazikiem jałowym z akloholem Lekarz uznał to za uczulenie, koleś ze studia i kosmetyczka raczej skłaniali się ku poparzeniu jednak krostki na twarzy o czymś musiały świadczyć. Kosmetyczka wymieniła mi kolczyk na posrebrzany i okazało się że w środku się sonczy... Przestałam przecierać pępek gazikami, jednak przetarłam sobie nimi czoło i rano jak wstałam od razu miałam na czole krostki, więc chyba to było uczulenie. Jednak moim największym problemem są plamki po krostkach przy pępku... Kosmetyczka stwierdziła że jak dotyka się tego miejsca to jeszcze troche sie czerwieni i zaleciła mi smarowanie okolic pępka kremem alantan plus, co o tym sądzicie? Czy ktoś kto na tym się zna może mi odpowiedzieć? Pępek ogólnie mnie nie boli, nie mam zaczerwienienia, moge spokojnie kolczykiem poruszać... Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejcia!!! ja jutro rano jadę sobie zrobić kolczyk w pępku i trochę się boję. Wiem że efekt jest zajebisty ... będę gosobie robiła w Gdyni na świętojańskiej 135 (sama góra ul.świętojańskiej) jak go sobie zrobię to napiszę wrażenia,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anesia wymień ten kolczyk na tytanowy. Tytan jest całkowicie bezpieczny i w 100 % przyswajalny przez ludzki organizm, a przede wszystkim NIE UCZULA! Sączyć się może równie dobrze i limfa i ropa, więc na wszelki wypadek dobrze by było fukac to 2 x dziennie octeniseptem Pij wapno. Ewentualnie skonsultuj to z dermatologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka69 co ty gadasz to jest bez sensy!!! dzisiajbylam zrobic sobie kolczyk w profesjonalnym stubiu tatuażu i kolczykowana w gdyni na starowiejskiej 8/4 w studiu SKORPION bardzo szybki i profesjonalny zabieg mam kolczek ze stali hirurgicznej!!! nic nie bolalo i teraz tez nie boli tylko jak siadam albo sie schylam, ale ogolnie ok ... ;) bardzo sie ciesze że mam juz kolczyk. kosztowalo mnie to 110 zl. to bardzo malo jak na taki profesjoonalny i bezbolesny zabieg. naprawdę serdecznie polecam . mam kolczyk z różowyn oczkiem... jest śliczny. polecam wszystkim zrobienie sobie kolczyka... ślicznie wyglada. nic mi nie napuchlo i jest super. facet kazal mi smarowac TRIBIOTICIEM i przecierac WODĄ UTLENIONĄ a niżadną wodą z solą czy octem.! pozdrawiam... zakolczykowana daga ;')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati_0709
Kolczyk w pępku robiłam sobie 29.06.2010r :) w salonie kosmetycznym. Troszkę bolało :D ale warto hehe. Smaruję tibioticiem i przemywam rumiankiem. Super to wygląda, tylko mam w kolczyku biale oczko :/ Jak sie zagoi to musze szybko wymienic na rozowy, albo jakis inny kolor, albo z jakims serduszkiem lub króliczkiem playboya :D Wie ktos moze ile mogą kosztowac kolczyki do pępka?? Albo czy takie z allegro mogą byc dobre? Pliss piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Nati_0709 taki kolczyk u jubilera kosztuje około 60-90zł to zależy z jakiego materiału sobie wybierzesz, te ze stali chirurgicznej są tańsze i lepsze. tych z allegro nie polecam. moja kuzynka Natalia też ma kolczyk w pępku. kupiła sobie z allegro niby ze stali chirurgicznej, ale to było po prostu jakieś gówn...o,które zrobiło się zielone i w ogóle, a poza tym z allegro wychodzi drożej i często okazuje się że nie wygląda tak ładnie jak na obrazku. Więc polecam tylko od jubilera. nie koniecznie kolczyk firmy Apart hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taa aaaa
Ja mam kolczyk juz 2 tyg i jest dobrze Robila mi go kosmetyczka wzieła 70 zł ale bardzo dobrze zrobiła troche bolało... nie ma sie czego bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×