Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość naaaaaaaciaaaaaaaa
Dziewczynyyy... Mam takie dosyć dyskretne pytanie a mianowicie. Jestem już umowiona z kosmetyczka na przekuwanie. Coś wspominała mi o trudnach dniach (miesiączce) a mianowicie czy ja bede miala przy przekuwaniu, i troche lipa bo wlasnie jej dostalam a juz jutro mam wizyty i wlasnie czy to ma jakis wiekszy zwiazek czy chodzi tylko o bol brzucha bo niewiem czy mam ja troszecze oszukac . Potrzebuje szybkiej odpowiedzi pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
A ja się kąpałam w basenie po mniej więcej 2 tygodniach i nic się nie stało,ale jak się kąpałam w wannie to uważałam żeby jak najmniej zmoczyć kolczyka,bo basen miałam obowiązkowy ze szkoły więc musiałam chodzić,po feriach od razu poszłam na basen i minęło od przekłucia ok2-3tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze teoretycznie nie jest wskazane chodzic po 2 tyg na basen ale w praktyce i tak kazdy zrobi jak zechce co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naciaaaaaaaa to nie ma nic wspólnego nic jej nie mów. Niby tam nie powinno się robić tak, ale jak moja koleżanka miał przekłuwany język to miała i to 1 dzien i nic się nie stało :] weź przeciwbólowy żeby brzuch Cię tylko nie bolał i już :) madzia no pewnie :] niby po 1 tez nie mozna a ja byłam i co tam nic sie nie działo :] I nie wsadziłam tego kolczyka bo w końcu się dygnęłam, że nie wsadzę i odechciało mi się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sucha17
Hej;) Kolczyka już mam miesiąc ładnie się goi jest aby zaczerwienienie wokół niego (ale takie małe) Strasznie bym chciała chodzić na basen bo mam go w szkole i może ktoś wie czy są jakieś plastry które mogła bym nakleić na pępek żeby woda się do niego nie dostała. U mnie w szkole jeśli ktoś chodzi na basen nie musi potem na wf , lubię sport ale po prostu nie w tej szkole...więc chciała bym wiedzieć czy jest jakaś możliwość chodzenia na basen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaa17
hej Laski! troche mnie nie było ;] heh co do basenu to ja byłam jak kolczyk miałam1,5 miesiąca,i przed i po basenie mi coś "szalał" tzn ropa leciała i wogóle więc nie moge powiedziec ze to od basenu :D heh sucha17: a o takich plastrach to ja nie słyszałam ;) Mój pępek jakoś jakoś się trzyma...;) heh tzn nadal limfa leci i przemywam i tak w kółko :P i teraz już wiem co to znaczy że pępek się Dłuuuugo goi :P pozdrawiam!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
Sucha17 jak masz już miesiąc to możesz zaryzykować wejście na basen,ale lepiej nie zaklejać niczym bo plaster w basenie i tak się odklei a poza tym może się pępek jeszcze bardziej paprać więc nie polecam plastrów.A jak pępek się kilka miesięcy nie chce goić to nie trzeba panikować tylko przemywać i czekać,mnie najbardziej pomagały okłady z szałwi,jakoś na mnie najlepiej działają naturalne środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiiaaa**
Mam dość...Pępek od wczoraj zrobił mi sie bardzo czerwony i ropieje nawet lekko bluzka do dotknąć nie mogę bo juz strasznie boli =/ Polewam go ta solą fizjologiczna to przestaje bolec na jakis czas tak samo jest jak smaruje tribiotickiem... Długo to tak bd?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są ludzie, którzy przy kilku miesiącach panikują?! pamiętajcie, że pępek goi się DO 12 MIESIĘCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spiesia
Hej.. :) Ja mam pytanie kupiłam sobie kolczyk i niedługo chcę sobie zrobic troszke sie boje poniewaz duzo sie naczytalam na ten temat ze boli itp ale martwi mnie cos innego czy będe mogla sie w wakacje spokojnie kapac w morzu i opalac?? a i jak duza jest blizna po kolczyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Van_
Spiesia : mam nadzieję że ten kolczyk jest z tytanu - ten materiał jest najlepszy na początek ;) Dziewczyny, musiałam do nicku dodać " _ " bo niechcący poprzednim razem zaznaczyłam opcję : "Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych wypowiedziach w tym temacie" i mam całą skrzynkę e-mail zapchaną od wiadomości że pojawił sie nowy post. Musiałam coś zmienić w nicku, żeby "uwolnić" skrzynkę pocztową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie moja treść się podziała ???? Van- pisałam do ciebie że jesli otrzymywałas takie maile to nie musiałas zmieniac nicka poniewaz w kazdym taki mailu pisze ze jesli chcesz zrezygnowac z otrzymywania powiadomiec to wejdz na link..... zapewne nie doczytałas ale zwykle to wystepuje, nikt nas do niczego nie zmusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam ciekawostke, dzisiaj znalazłam jakies stare forum o piercingu , były tam rozmowy na temat roznego rodzaju piercingu ale zważywszy na to ze to jest o pępku to napisze co tam wypisywały dziewczyny. Jedna to napisała ze jej wychodzi jakieś mieso po 6 miesiącach od przekłucia, ze to chyba jakies bebechy albo mieśnie, matkooo ale ją tam zjechały. Przeciez to tylko przebicie skorki na brzuchu , zadne mięcho. Chyba dziewczyna limfe miała i coś jej sie pomechtało. Tylko ze potem wejdą na takie forum dziewczyny, naczytają sie farmazonów i panikaaaaa Jedna rzecz jest jak najbardziej prawdziwa, pępek może goić sie do ROKU czasu. Stety niestety takie miejsce, ale jak przeżyjemy gojenie pępka to inne przekłucia bedą pestką. Bo pępek najgorzej sie goi ze wszystkich :) z uwagi na to w jakim miejscu sie znajduje( schylanie, brak powietrza, ubrania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiiaaa**
Mam dość...Pępek od wczoraj zrobił mi sie bardzo czerwony i ropieje nawet lekko bluzka do dotknąć nie mogę bo juz strasznie boli =/ Polewam go ta solą fizjologiczna to przestaje bolec na jakis czas tak samo jest jak smaruje tribiotickiem... Długo to tak bd?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiiaaa**
Mam dość...Pępek od wczoraj zrobił mi sie bardzo czerwony i ropieje nawet lekko bluzka do dotknąć nie mogę bo juz strasznie boli =/ Polewam go ta solą fizjologiczna to przestaje bolec na jakis czas tak samo jest jak smaruje tribiotickiem... Długo to tak bd?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia575 - chcialam CI powiedziec ze ja po 2-3 tyg po przebiciu tez mialam to wystajace mieso i to nie zadna bujda tylko prawda. To poprostu trzeba oczyscic. MI sie wydaje ze zrobilo mi sie to od tego ze po tyg od przebicia wyjmowalam kolczyk.. i czesto sie nim bawilam (obkrecalam itd) ... Brudne dłonie, intensywnie perfumowane plyny do kapieli itd sa NIE WSKAZANE! Dlatego dbajcie o kolczyk... MI to zniklo po jakis 2 tyg i jest wszystko ook:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja bym chciala mieć takie problemy jak Wy teraz... uwieżcie mi naprawdę..;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaa17
Olusiiaaa: przez pewien czas też tak miałam,...ropa leciała,robił się strupek na pręciku...i bolało...Musisz byc cierpliwa,bo to może potrwac spory okres czasu (u mnie ok miesiąca) musisz pamiętac zeby jak najczęsciej przemywac pręcik(patyczek do uszu nasącz w soli fizjologicznej i czyśc pręcik...) mnie właśnie bolało od tego ze ten strupek drażnił kanał... Cierpliwości ;) przejdzie :) pozdrawiam :):):) Oj Frutka...co się dzieje?...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniusa
ej laski chce sobie przebic pepek oczywiscie ide do kosmetyczki z mama...ale ide przekluc w maju a w lipcu wyjezdzam za granice do hiszpani (18) czyto wystarczy zebym jak pojade kompala sie w morzu.....??nic mi sie nie stanie jak zamocze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Van
Madzia, masz racje. Nie doczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukartka
po praktych w gim. jako pedagog i nie tylko,uwazam,ze to dobre dla dzieci z gim,a nie np.30-latki.i wcale nie sa sexy.w pozniejszym wieku to po prostu raczej nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naaaaaciaaaaaa
heeeej laski. Od wczooraj mam przekuty pępek. Kosmetyczka dała mi niezle znieczulenie :D . Bardzo mi sie to podoba zwlaszcza ze długo na niego czekalam . eemmm troche sie niepokoje bo nie leci mi zadna krew ropa i kompletnie nic . Nie mam zadnego zaczerwienienia wyglada jak by byl kompletnie wygojony troche mnie to martwi bo niewiem czy mam sie spodziewac jakiś powiklan za 2 tyg ? kompletnie mnie nic nie boli nawet przy schylaniu czy dotykaniu . troche ze mnie glupek bo godzine po przekuciu poszlam na solarke chociaz mialam plaster ale nic sie z nim nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelika--> fakt ja też miałam mięso ale dlatego ze wyjełam kolczyk i po dłuzszej chwili chcac do włozyc miałam problem i przebiłam sobie błonke w srodku i to z mojej winy, ale po pol roku kanał juz jest coraz stabilniejszy i juz nie tak łatwo o miesko poniewaz kolczyk przechodzi ładnie przez tunel. No chyba ze ktos głupio sie bawi i sam sobie szkode zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naaaaaciaaaaaa, jeśli został przebity profesjonalnie (jak ktoś już pisał - najlepsze są na początek kolczyki tytanowe), będziesz się nim dobrze opiekować (przemywać np. solą fizjologiczną), nie pchać brudnych rąk (wiem, jakie to trudne ;) ), to nie powinno być powikłań. :) gwarantuje Ci, że w ciągu jednego dnia się nie zagoił (minimalny czas, to jakieś 3 miesiące). jeśli pojawi się jakaś wydzielina, to bez stresu, bo pamiętaj, że są wzloty i upadki:) odnośnie solarium, to mój \"pan od kolczyków\" (który niejedno miejsce na mym ciele przekłuwał ;) ) powiedział, iż nie powinno ono zaszkodzić, a w sumie może nawet pomóc w gojeniu, bo wysusza skórę (wspomniał też, że oczywiście może być inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaa17
hej dziewczyny ;) pamiętam jak czytałam tu posty na temat tego ze sól fizjologiczna jest na receptę...i można powiedziec ze się dziwiłam...:P a dziś poszłam do apteki i mówie ze poprosze sól fizjologiczną,a facetka:ale sól jest na receptę... A ja taaaakie oczy i co.wyszłam.Poszłam do drugiej apteki i też powiedziałam ze chce sól,a ona ze tez na receptę,a ja ze ostatnio jak kupowałam to bez recepty,a ona do mnie to ile chce tej soli...I kupiłam!! znów zapas zrobiłam,bo 20 buteleczek po 5 ml :D no ale to jak to jest?,kurde...niby na receptę ,a sprzedała mi normalnie...:P heh naaaaaaciaaaa:witamy w gronie przebitych pępków ;) pozdrawiam wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... bardzo dziwne. ja wiele razy (w różnych aptekach) kupowałam sól fizjologiczną i nigdy nie spotkałam się z koniecznością posiadania recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiiaaa**
Ja właśnie też;) jeszcze nigdy nie chcieli recepty^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu w koncu jestem :) No fakt dawno mnie nie było :) Mi nie potrzebna była recepta ^^ Ja się zapytałam.Jak ma się receptę to jest taniej (buteleczka kosztuje ok 15 gr.przynajmniej u mnie tak jest) Pozdrawiam ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×