Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość zaniepokojonaa ...
mi sie również diabeł przygląda ; DD . właśnie na pewno nie jest to powodem tego że gdzieś zahaczam kolczykiem albo coś . bo mam to już kolejny raz .. za 1 się zagoiło .. teraz niechce .. ;/ do DidiLbn : po jakim czasie mogę włożyć długi kolczyk ; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DidiLbn
Najlepiej wogóle unikać wiszących kolczyków. Jeżeli już to po roku i tylko na krótki okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonaa ...
aha . ok ; ) dziękuję ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas gojenia się dziurki w pępku musi lecieć ta przezroczysta czy biała wydzielina? Bo ja mam około 3 tygodni i nic takiego nie zauważyłam ( bo tak tom wszystko jest w porządku ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Mi nic nie leciało. A kolczyk mam już 7 lat przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maa...
Mi też nic nie leciało w trakcie gojenia ;) jedynie w trakcie wymieniania kolczyka wydobyła się biała wydzielina. Więcej nic takiego nie miałam. To też zależy od organizmu, jak reaguje na nasz kolczyk. Jednak trzeba pamiętać o tym, żeby sprawdzać wydzieline. Może to być limfa, która jest normalna w takiej sytuacji, ale może się okazać, że to ropa, która taka normalna już nie jest i może świadczyć o zakarzeniu. Tak więc nie przejmuj się brakiem wydzieliny i dbaj o higiene swojego pępka, a będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudii
Ja mam kolczyk w pepku i nic mnie nie bolało. Goiło sie przez 3-4 misiące. kosztowało 60 zł. najlepiej isc do salonu poniewz oni powidza ci wszystko i zroba to profesjonalnie a nie jak kolezanka. to nie prawda ze strasznie boli wiadomo ze cialo musi przyzwyczic sie do czegos nowego wiec przez 1 noc trochce poboli. Nie dotykaj brudnymi rekami moja kolzeanka raz tak zrobila i miala strasznie zakarzenie ze lekarz musiał jej zdejmowac bo ja tak bolało. Dbaj o niego jak to by byla najwazniejsza zecz w twoim rzyciu ;D. Mam nadzieje ze pomogłam. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żacncia
Hmmm moje koleżanki maja kolczyk w pępku i niektóre zrobiły sobie same ale nie wyszło im to na dobre ale inne nie mialy az tak duzego problemu różnie bywa hmmm moja bratowa zrobila sb kolczyk u kosmetyczki pistoletem i dobrze jej sie zagoiło ale samemu zrobic to troche ryzyko hmmm w studiu tatuażu najlepiej zrobic a o tych niby tipsach nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilikeit
Mam 19 lat i kolczyk w pępku jakis 1,5 roku. Przekłucie bolało mnie fest :D ale efekt jest naprawde super. Osobiście bylam u kosmetyczki (nie mam jej nic do zarzucenia) aczkolwiek polecam bardziej profesjonalne studio. :) Mi sie kolczyk goił około 4 miesięcy. Takze to zalezy od czlowieka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilikeit
Aha kilka słow do pielęgnacji.. Nic nie jest tak dobre jak TYLKO I WYŁĄCZNIE SÓL FIZJOLOGICZNA. Niczym więcej nie przemywajcie. Naprawde. Nie polecam zadnych masci nic zupelnie. Oczywiscie nie bawcie sie nim brydnymi rękoma. Najlepiej niech sam sobie goi się wlasnym tempem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaczek123456
hej, mam pytanie, mam kolczyka 4 dzien i leci mi ropa.. czy to cos zlego sie dzieje, czy taka 'rutyna' przy gojeniu? dodam ze mialam u kosmetyczki 2 razy przekluwane, gdyz za 1 razem robila mi inna i krzywo, ponadto za wysoko. dopiero za drugim razem poprawila mi dobrze w ogole inna kobieta. tylko nie dostalam nowego kolczyka, a stary mi zdezynfekowala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki123123
witam. mam pytanie :) chciałabym zrobić sobie kolczyka w pępku lecz mam uczulenie na nikiel... ;/ doradźcie mi jaki mam wybrać kolczyk... czytałam o kolczykach z tytanu i z pdfe i mam już mętlik jaki wybrać... proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki123123
poprawka... ten kolczyk jest z ptfe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusss__
hej, mam pytanie, mam kolczyka 4 dzien i leci mi ropa.. czy to cos zlego sie dzieje, czy taka 'rutyna' przy gojeniu? dodam ze mialam u kosmetyczki 2 razy przekluwane, gdyz za 1 razem robila mi inna i krzywo, ponadto za wysoko. dopiero za drugim razem poprawila mi dobrze w ogole inna kobieta. tylko nie dostalam nowego kolczyka, a stary mi zdezynfekowala.... maciaczek123456 Jestes pewna że to ropa? może jest to limfa która jest normalnym zjawiskiem. Czesto jest ona mylona z ropą. Jeśli to ropa kup maść tribiotic i smaruj nią pepek wieczorem na ok.30 min.( nie za grubą warstwe) . Tak mi kiedys polecono i zadziałało. Wgl mam nadzieje ze drugie przebicie było dopiero po zupełnym wygojeniu rany. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaczek123456
nie właśnie, tego samego dnia, po kilku godzinach jak nie wytrzymałam wkurzona :) ale już wszystko oki :) wysuszyłam spirytucem i octeniseptem, do tego stosowalam detreomycyne i tribiotic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki123123
podnoszę.. ;) słyszał ktoś o kolczykach z ptfe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asa----
mam problem..pomóżcie plis..w marcu zrobiłam sobie kolczyk bolało jak nic,ale dotrwałam do końca,zrobiony trochę krzywo ale trudno..gorzej że pomimo tego że wyjmowałam kolczyk i nic się nie działo teraz włożyłam ślicznego tribala,możliwe że był troszk ę grubszy ale przeszeł bez problemu dwa dni później bolał mnie strasznie parę razy przyhaczyłam go bluzka teraz nie boli ale wydaje się że mam mniej skóry zmieniłam na ten co miałam wcześniej,może ten był za ciężki,słyszałam ze moze to być migracja i kolczyk mi wypadnie razem ze skóra da się to jakoś odratować?jest szansa po zmianie na poprzedni kolczyk?mam zaczerwienienie większy otwór i chyba ropę...POMOCY...nie chcę męczyć się znowu przekłuciem to strasznie bolało może miałam za płytko przebity?ale czy to może powrócić do stanu poprzedniego zarosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm dziwna sytuacja... Może poprostu był z innego materiału i masz na niego uczulenie itp., przemywaj na razie maścią Tribiotic, jeżeli nic nie pomoże radziłabym ci wyjąć. U mnie też właśnie zauważyłam bo mam kolecyzk jakieś 3 miesiące że najpierw nie było wgl. tego pręcika widać od kolczyka, a teraz widać go tak gdzieś z połowe, a skóry na nim mam z 5 mm . Czy to normalne, czy powinno byc tej tej skóry więcej ? A może poprostu na początku było spuchnięte i teraz tylko tak mi się wydaje ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaczek123456
niee, ja tez tak miaam, to po prostu opuchlizna Ci zeszla. bo u mnie jest tak samo. co prawda ja mam kolczyka 2 miesiace, ale tez na poczatku kolczyyk mi sie ledwo miescil, a teraz normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość separate
Cześć, pomóżcie coś.... zrobiłam sobie kolczyk 5 dni temu, wygląda suuuper, byłam w studiu tatuażu więc wszystko sterylnie, trochę trzęsłam gaciami:D i nie patrzyłam. Ale po chwili piercer powiedział, że "siedzi" i po wszystkim:D Nie miałam żadnych problemów przez pierwsze dni, przemywałam tylko szałwią zgodnie z zaleceniem piercera z mnóstwem kolczyków:D ale od wczoraj na kolczyku i na skórze zaczęły pojawiać się takie białe kluski i nie wiem co robić:(( te kluski się nie kończą, co spojrzę na pępek to znowu są:(( wychodzą z dziurek i zaczęło mnie boleć, miejsce jest czerwone. Co robić??? a jeszcze kurde dzisiaj apteki u mnie zamknięte:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaczek123456
mi kazala os ktora przekluwala przemywac spirytusem, zeby wysuszyc rane. zeby zadne wydzieliny sie wlasnie nie pojawily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że pojawia sie osocze to normalna sprawa, przemywać spirytusem i jeszcze można smarować specjalna maścią z apteki, nie pamietam nazwy:) ale jest biała i sprzedawana w takich małych saszetkach.a jeśli was coś swędzi to nie jest to czasami uczulenie? ja np. nie moge nosic zwykłej biżuterii tylko srebro lub złoto. na inne metale jestem uczulona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość separate
Ja właśnie mam kolczyk z tytanu który podobno ma nie uczulać.... chciałam to wszystko zrobić tak, żeby było jak najmniej kłopotu później, niestety nie uniknęłam tego. Dzisiaj w pracy bolało mnie cały dzień, na dodatek kolczyk się lepi w tych kluskach co wypływają. Ale nie wiem czy to tak ma być i to normalne, czy już mi się zabagniło...? w aptece kazała mi wodą utlenioną przemywać bo te rumianki nie pomogły, i zobaczymy co dalej. Ale nie chciałabym usuwać kolczyka, w końcu nie po to tyle cierpiałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poobserwuj jeszcze troszke a jak nadal będzie coś nie tak to lepiej wyjąc kolczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ale mnie tu dawno nie było. Widzę że wiele dziewczyn porobiło kolczyk w pępku. A ja dalej się zastanawiam. Najpierw miałam problem z rodzicami a teraz z moją wagą.. Bardzo chce kolczyk ale myślę że nie będzie za dobrze wyglądała na moim brzuchu bo jest wystający;/ Chyba w tym roku sobie odpuszczę,schudnę i dopiero zrobię:) A wy jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość separate
Izza, prosiłam o sensowne wskazówki, które pomogą mi i innym dziewczyną które mają tego typu problem. Lepiej wyjąć kolczyk i pewnie lepiej założyć moherowy beret. Dużo dziewczyn robi sobie kolczyk w brzuchu i nieźle to wygląda, myślę, że waga nie ma tutaj takiego znaczenia. Ważne aby czuć się z tym dobrze, i być przekonanym, że naprawdę akurat tego potrzebujemy. Kolczyk przecież zawsze można zdjąć, a w pępku pod ubraniem nie jest on tak widoczny jak monroe np. na twarzy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i koniec a może początek....
mam kolczyk w pępku od kilku lat przekuwałam w profesjonalnym salonie z miejscowym znieczuleniem kosztowało mnie to 150 zł niem ie miałam żadnych problemów z gojeniem ale wszystko zależy od umiejętności osoby przekuwającej i od pielęgnacji samego pępka po przekuciu to zn....przemywaniem co najmniej 3 razy dziennie rumiankiem i tylko rumiankiem bez stosowania wody utlenionej czy maści bo to jest największa głupota rana ma się goić a nie jadzić co właśnie często występuje po stosowaniu maści, a w codziennej kąpieli delikatnie przesuwać w duł i w górę kilka razy mi się ranka bardzo szybko zagoiła i jestem zadowolona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość separate
po przekłuciu pępka 2 tyg. temu nadal mam jakieś problemy... dolna dziurka ok, gorzej z tą na górze. Ale teraz ta "obręcz" zrobiła się brązowa i nie wiem czy to lepiej czy gorzej...? nie wiem czy to znaczy, że powoli sie goi, czy zrobiło się gorzej...? miała któraś z Was taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec a może początek.. nie jesteś może z warszawy? Szukam dobrego piercera i najlepiej z znieczuleniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×