Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość swoja
mam kolczyk od niecale 1.5tyg i poraz pierwszy opalalam sie po tygodniu czasu od przebicia ale bylam na sloncu od 9 rano do 15 i zrobilo mi sie zaczerwienienie...co zrobic aby to zniklo???? czekam na rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolnk
Hmm dziewczyny co myslicie o przelozeniu kolczyka po 4tyg po przebiciu? chodzi mi dokladniej o chwilowe zalozenie innego gdyz w piatek 20 szykuje mi sie fajna impreza chcialabym zalozyc bluzke odslaniajaca brzuch i kupilam sobie ostatnio fajnego "wiszącego" kolczyka. teraz zastanawiam sie czy moge go na ten jeden wieczor zalozyc a pozniej znow nosic swojego tradycyjnego? Myślicie ze beda tego duze konsekwencjie czy jednak taka jednodniowa zmiana nic nie zaszkodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbuntowana_p
Hej:) mam pytanie ile kosztuje ta sól fiziologiczna:) :) :) :) aha i jeszcze jedno jutro przebijam pępek boje się troche że w nocy mi się urwie albo coś to trzeba na noc zaklejać albo co ???????????:) JAK MOŻECIE TO NAPISZCIE BD WDZIĘCZNA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kolczyk w pepku od 6 lat, przypadkiem trafilam na ten topik, i wprawdzie nie przeczytlam tutaj waszych wypowiedzi,ale czytalam poczatkowie i widze,ze duzo jest mowieone o tym ile to sie niby nie goi i jak okropnie ropieje. wydaje mi sie to dziwne, bo ja w momencie gdy kosemtyczka mi przebijala pepek poczulam tylko lekkie uklucie,ale nic poza tym a zagoilo sie bardzo szybko. kosmetyczka posmarowala mi pepek jakas specjalna mascia ktora w jakis sposob znieczulala (nie pamietam czy to nie bylo mrozone przypadkiem) i zadnego bolu nie czulam!! a z gojeniem tez nie mialam najwiekszych problemow, kosmetyczka kazala mi kupic w aptece saszetke tribiotic\'ku i smarowac 2x dziennie. pomaga naprawde. saszetka tego antybiotku kosztuje nie cala 1zl, a pomaga na wszelkie rany, goi sie duze szybciej, bezbolesnie i przyjemnie. widze dziewczyny,ze chcecie przebic te pepki, wiec robcie to bo naprawde to ani nie boli ani nie goi sie super dlugo. wiele moich kolezanek ma kolczyki i tez to przeszluy jak ja, dlatego jestm zdziwinia takimi opiniami tutaj. ja placilam za swoje przebicie ok. 130zl ale to bylo kupe lat temu, teraz ile kosztuje ta przyjemnosc?? i musze wam powiedziec ze brzuszek wyglada na bardziej plaski z kolczykiem, ja teraz nie moge patrzec na moj bez kolczyka;) a co do oderwania sie noca...nigdy mi sie to nie zdarzylo i nie slyszalam od nikogo znajomego ze cos takiego bylo, pamietajcie dziewczyny ze grubosc skora,ktora ma byc lapana na kolczyk musi miec 1cm.. bo nie kazda kosmetyczka tego przestrzega ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól fizjologiczna kosztuje ok. 2 zł. Powtarzam, nie używajcie tribioticu jeśli nie ma większej potrzeby. Powinno się go używać tylko jeśli jest wyraźna potrzeba, jeśli coś z pępkiem dzieje się nie tak, bo jest to maść z antybiotykiem! Teraz przekłucie pępka kosztuje mniej-więcej 100 zł, tyle kosztowało w moim przypadku. A co do jakiegoś tam urwania kolczyka podczas spania czy czegoś takiego, to o niczym takim nie słyszałam. Ja śpię normalnie, tyle że na plecach, a ni tak jak zwykle na brzuchu bo wolę nie "nadwyrężać" nazbyt rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbuntowana_p
Dzięki jejku zaraz ide przebić jak wruce to wam wszystko opowiem:) TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!!!!!!!!;););););p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbuntowana_p
Dzięki jejku zaraz ide przebić jak wruce to wam wszystko opowiem:) TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!!!!!!!!;););););p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka15
Krolnk ja zmieniam swojego kolcyka chyba po ok miesicu po przebiciu. wszystko bylo ok ale mialam troche ciezkiego i sle sie spalo bo jestem przyzwyczajona do spania na brzuchu;p. Teraz niestety mi sie ten kolczyk rozwalil. Dziewczyny moze wiecie czy naprawiaja kolczyki ze stali chirurgicznej? (rozwalil mi sie tak ze pret byl zespawany z zawiesza i teraz to odeszlo od siebie) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga94
hey dziewczyny, mam 14 lat i juz od dawna planuje sobie zrobic kolczyk w pępku. Byłam juz u kosmetyczki i nawet bybałam ten kolczyk. Lecz cały cza się wcham bo boję sie tego bólu czytałam kilka wszych wypowiedzi i stwierdza ze z ty bóle nie jest tak źle ale moja kolezanka z klasy przebiła pępek 2mies temu i strasznie sie jaj babrze i mówiła ze bardzo boli. Co robic???????? niecierpliwie czekam na wasza odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolnk
izka15: niom własnie moj tez bedzie dość ciezki:P hehe ale nic ci sie nie paprało? daga94: Bólu sie nie boj bo jesli trafisz na dobra kosmetyczke to serio nawet nie poczujesz kiedy:) Ja mialam bez znieczulenia i jakos przezyłam:) To ze jej sie paprze to tylko i wylacznie jej sprawa. najwidoczniej ma bardzo wrazliwa skore. Jesli inne twoje kolczyki np w uszach goily sie szybko i ladnie to prawei na 100% tak samo bedzie z pepkiem. To zalezy tylko i wylacznie od skory, u kazdego bedzie inaczej! Moj np goi sie bardzo dobrze, nawet nie wiem czy kiedykolwiek leciala mi ropa. na poczatku troche czerwone a teraz w ogole. nie ma sie czego bac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga94
Krolnk: Dziekuje za odp. Faktycznie mam 4 dziurki w uszach i wigule sie nie babrało tylko błyskawicznie zagoiło. Wkońcu się przekonałam i umówiłam na termin przekłucia pępka na 25czerwca. Troche się boję ale jednocześnie nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga94
kiedy wróce od kosmetyczki to zdam wam relacje jak było w moim przypadku . >pozdrawiam<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga94
kiedy wróce od kosmetyczki to zdam wam relacje jak było w moim przypadku . >pozdrawiam<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invisible0
przekłucie wraz z kolczykiem kosztuje 100 zł w normalnym salonie kosmetycznym. dziewczynom, które chcą przekłuć sobie sama pępek nie radzę. znam przypadek, w którym dziewczyny zrobiły koleżance kolczyk na przerwie w toalecie, uszkodziły jej mięsień brzuszny i miała ona problemy z chodzeniem, więc ostrzegam. radzę zaoszczędzić, i zrobić to dobrze, by później nie mieć większych problemów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje invisible0 nie jest o dobry pomysł. Ja wkoncu znalazłam w mojej miejscowosci studio tatuażu i piercingu. Wiec któregos pięknego dnia wybiorę się tam i obczaje jak i co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no... sędzia nie fer !!! ;/ ale Boruc świetnie bronił! on nakopie reszcie do dupy za spacerki na boisku!! Powinni byc bardziej zgrani! Boruc i Podolski RLZ!! xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xOluSsx
Hejka chcialabym zrobic se kolczyk teraz w czerwcu rodzice sie zgodzili i wogole ale boje sie ze nie bede mogla kapac sie w morzu ? ile musi minac zeby mozna bylo sie kapac w morzu w jeziorze z kolczykiem ? Plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katius
zrobilam sobie kolczyka w pepku 3 dni temu troche sie balam... ;)) ale boli bardziej niz w jezyku bo w jezyku tez mam ;)) dowiedzialam sie ze przez kolczyka w pepku mozna sie nabawic jakiejs choroby czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolnk
daga94 : Życzymy powodzenia! i Pamiętaj nie bój się! xOluSsx: Zrób sobie kolczyka jak najpredzej! nie czekaj do wakacji, gdyz bedziesz sobie musial odpuscic dlugie kapiele w morzu i jeziorze, a nawet na basenie i w wannie przynajmniej jakies 3/4 tyg. Na twoim miejscu robilabym go juz teraz albo poczekala do wrzesnia! Ze świezo przebitym pepkiem mozna coi najwyzej brac krotki prysznic! Katius: Jesli kolczyk przebila Ci wykfalifikowana osoba, a wszystko osbywalo sie w sterylnych warunkach i bylo odpowiednio odkarzone to nie musisz sie bac zadnej choroby! Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xOluSsx
Dzięki wielkie ;) jednak we wrzesniu se zrobie nie bede musiala sie niczym martwic ;p I jeszcze jedno pytanko czy to przeklucie boli ? a moze zrobic se znieczulenie ? Dzieki z Góry ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) sluchajcie mam problem :( rodzice pozwolili mi na kolczyk w pepku, ale dopiero po zakonczeniu roku szkolnego (czyli 20) a wyjezdzam na wakacje na poczatku lipca...bardzo chce miec ten kolczyk juz tego lata a pozniej sobie nie zrobie bo duzo wyjezdzam i nie bede miala jak go pielegnowac a we wrzesniu nie chce bo ide do szkoly i tylko bede miala problemy...juz nawet nie musze sie kapac w basenie czy w morzu ale czy moge sie opalac 2 tyg po przebiciu? Czytam te posty i nie wiem co mam myslec na ten temat...dodam ze w uszach mimo rany zmienilam kolczyk na sztuczne tworzywo juz po kilku dniach i nic mi nie bylo, chociaz nie wiem czy ma to cos wspolnego z pepkiem :) BLAGAM ODPISZCIE SZYBKO BO NIE WIEM CO ROBIC! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talaa : ja nie radze przebijać na wakacje. Jak cos to dopiero jesienią. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym po wakacjach, bo jest ryzyko że po opalaniu się tak szybko po przebiciu moze sie paprac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invisible0
wiecie, powiem wam szczerze, że same sprawiacie sobie problemy. jeżeli kolczyk został zrobiony profesjonalnie i sterylnie nie bójcie się żadnych chorób. chyba same potraficie stwierdzić, czy osoba, która przekłuwała wam pępek miała doświadczenie, zadała kilka pytań i miała sterylny sprzęt. mając wątpliwości po zrobieniu kolczyka zwyczajnie zapytajcie się kosmetyczki, z pewnością wam doradzi. sądzę, że trochę to wszystko wyolbrzymiacie... tą całą aferę, że będzie się coś dziać z kolczykiem. każda z was ma inną skórę, i jedna nie będzie miała żadnych problemów, zaś druga może mieć ogromne. wszystko zależy od rodzaju skóry. jeśli miałaś problemy z dziurkami w uszach przypuszczam, że z kolczykiem w pępku również mogą one wystąpić. pytanie o znieczulenie jest chyba oczywiste. w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym jedna godzina poświęcona jest na znieczulenie. wtedy już masz pewność, że nie powinno boleć. jeśli zaś boicie się bólu, z góry odpuśćcie sobie kolczyk w pępku, niż macie panikować przy przekłuwaniu, bo będzie bolało. nie powinno boleć ze znieczuleniem, a nawet jeśli to tylko sam moment przekłucia. nie zrozumcie mnie źle, po prostu denerwują mnie tego typu pytania. oczywiście, każda z nas ma wątpliwości i boi się tego co będzie działo się po przekłuciu, jednak zastanówcie się dwa razy zanim coś napiszecie, i same odpowiecie sobie na owe pytania. a jeśli nie wystarczy poczytać wypowiedzi innych dziewczyn i na pewno znajdziecie gdzieś odpowiedź na pytania, nie dające wam spokoju. mam nadzieję, że zrozumiałyście co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katius
Krolnk: Dzieki za odp mam jeszcze 1 pytanko bo mam 1 raz kolczyka w pepku i nie wiem kiedy moge sie kompac w morzu jeziorze itp a pod koniec lipca jade na kolonie a wiem ze kolczyk moze sie gojc nawet pół roku a to mnie bardzo martwi ;(;( przemywam se go woda utleniona a jak przemyje to smaruje takim lekiem Tribiotic robie to rano i wieczorem czy dobrze robie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×