Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

dzięki za opinie,nie poddam sie tak łatwo! 3 tygodnie to za malo na ubytek wagi-wiem o tym. pozdrawiam i zyczę wytrwałości Wam wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topka_
WITAM !!!! Potrzebuję POMOCY!!!! już dostaję oczopląsu od tych wiadomości ...:) Proszę pomóżcie mi wybrać orbitreka. Przeznaczone mam na niego ok. 1300-1500zł. Planowałam (wstępnie) kupić firmy KETTLER dwa rodzaje COSMOS lub ASTRO. Znalazłam na allegro obydwa w cenie 1000zl używane oczywiście. nie wiem czy dołożyć do 1500 i kupić innej firmy tyle że nowy czy zostać przy którymś z tych. Jeszcze znalazłam HAMMER ZX2 - 1200zł - no ale to nie kettler:) Może ktoś ma z Was inne propozycje co do orbitreka. Nie chciałabym kupić jakiegoś chinola więc stawiam też na jakość (wiem że jakość kosztuje). Proszę pomóżcie mi. Jeśli macie propozycje to proszę o konkretne modele. POZDRAWIAM!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supersheep
jagna55 a możesz podać model tego orbiego za 400 zł na allegro? ja ważę 80 parę kg pewnie i zastanawiam się czy taki sprzęt za 400 zł wytrzyma . masz 5kg koło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
z moimi nikami cos sie porobilo:(:( a moze haslo zle??:(:(no to jeszcze raz... prosze o rade ktory z tych najlepiej kupic?? sa o polowe ceny tansze niz zawsze wiec sie oplaca bardzo prosze o pomoc w poniedzialek chce dokonac zakupu..z gory bardzo dziekuje.......prosze o ewentualne linki. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
uupppssss sorrki....kurcze nie wiem jak wkleic tego linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
No i mam problem:(:(:(:(nie da sie wyslac linka stronki ze sprzetem:(:(:(:(:(mam prosbe jezeli ktos z Was moglby sie pofatygowac i na glownej stronie argosa...linka powyzej co wyslalam w wiszukiwarce wpisal Cross Trainer i zernol na te cuda bylabym ogromnie wdzieczna!!!!!!!!!!!!!! cena tak do 200 funtow z gory dziekuje i sorrki za zamieszanie ale nie znam sie na tym a chce kupic cos dobrego.dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku :) choroba mnie zmogła przez stres w pracy na koncówce roku, przez co orbi sie jakby przykurzył, od jutra ruszam z nowa siłą powróciwszy do tego forum :) zobaczylam przez przypadek swoje zdjecia z sylwestra u kolezanki na facebooku i sie załamałam... KONIEC z ustępstwami... oby moje "postanowienie" noworoczne choć raz się zrealizowyało :0 trzymam za was kciuki i do jutra :D jak dobrze być tutaj znowu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
witam to znowu ja prosze o rage bo zastanawiam sie nad dwoma modelami pierwszy to http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3357482/Trail/searchtext%3EREEBOK.htm a drugi http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3357619/Trail/searchtext%3EYORK.htm jutro chce go zamowic ale zalezy mi na opini ktory z tym wybrac nie zalezy mi na ich wygladach ale funkcjonalnosci hehhee chcialabym z niego wydusic co sie da:) i zeby nie rozsypal sie po miesiacu wisna niebawem trzeba sie zabrac za siebie:) prosze o pomoc!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersheep-ja ważę ,niestety, 84 kg i ten orbi to wytrzymuje, co wię cej jak dotąd-odpukować,nie musiałam nic smarować,dokręcać itp. (jak dotąd 3,5 tygodnia). Ten model się nazywa ET565,koło zamachowe 6 kg. Kupiłam go ,choć wybór był duży,trudno było zdecydować sie na konkretny model,bo cena mi odpowiadała i widziałam ,że wiele osób go już zakupiło. jak dotąd nie żałuję , ale nie mam porównania-cwiczyłam tylko na tym. ORBITREK MAGNETYCZNY Z POMIAREM PULSU I LCD ET565 Cóż...mam nadzieję ,że spełni swe zadanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wytrzymałam dzisiaj 55 minut - ćwiczę rano tak jak pisałyście. Z kilkoma przerwami na łyk wody. Zeszłam mokra - czyli działa. Mam nadzieję, że w tygodniu wytrzymam - trzeba będzie wstać godzinę wcześniej. Mam nadzieję, że wytrzymam, bo woerzę, że warto. Moim marzeniem jest wrócić do 58-60 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topka_
HEJ! Pomoże ktoś ?? Nie wiem czy wybrać orbitreka KETTLER Astro czy COSMOS :) są w cenie ok 1000zł na allegro używane oczywiście. Czy może jakiś inny z ergometrem np. Hammer ZX2 - 1200zł ?? Może ktoś ma komkretne modele do zaproponowania:):) Chciałabym w najbliższym czasie któryś kupić.:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez cwiczaca :-)
Hejka ja swojego kupilam jakies 4 lata temu (Domyos VE 630- dobry zakup) i z przerwami letnimi (bo wtedy wole biegać na dworze) dość często używam - kiedyś szybko, by jak najbardziej sie zmęczyć teraz zdecydowanie wolniej zgodnie z zaleceniami z tętnem 60-70% H max, czyli takie przy którym następuje najwieksze spalanie tkanki tluszczowej. Kiedys biegalam na maxa ok 30 min, teraz wolniej i dluzej 45-60 min Efekty - sa oczywiscie , jak tylko zaczne regularnie biegac tj te 4 razy w tygodniu - waga w dol . No i koniecznie bieganie do tylu - super rzezbione sa wtedy pośladki :-) Pewnie nie raz to widziałyscie ale wkleje jeszcze raz -wytyczne odnosnie tętna spalania : STREFA 1: 50%-60% HRmax ---> trening w tej strefie zalecany jest dla osob poczatkujacych. Cel treningu: - adaptacja do wysilku - redukcja sresu i napiecia nerwowego - aktywny odpoczynek STREFA 2: 60%-70% HRmax ---> to strefa przez wielu specjalistow uwazana za najefektywniejsza w spalaniu tkanki tluszczowej. Cel treningu: - najefektywniejsze spalanie tkanki tluszczowej - trening regeneracyjny (sportowcy wyczynowi) - trening wytrzymalosci ogolnej (wysilki dlugotrwale) STREFA 3: 70%-80% HRmax ---> strefa aerobowa. Cel treningu: - ogolna wytrzymalosc organizmu STREFA 4: 80%-90% HRmax ---> strefa anaerobowa. Cel treningu: - rozwoj wytrzymalosci beztlenowej - rozwoj wytrzymalosci szybkosciowej STREFA 5: 90%-199% HRmax ---> maksymalny wysilek, przeznaczona wylacznie dla wyczynowych sportowcow. poza tym z tym spalaniem miesni jest tak ze praktycznie przy kazdym wysilku sa narazona na spalenie, dlatego tez trzeba wzbogacic diete duza iloscia bialka ktore ochroni miesnie, jesli nadal te strefy sa dla ciebie nie jasne to najprostrza metoda okreslenia czy jestes w tetnie odpowiednim do spalania tluszczu jest sprawdzenie czy podczas cwiczen jestes w stanie rozmawiac i nie masz zadyszki http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif jesli nie masz zadyszki i gaworzyc mozesz to jestes w odpowiednim tetniehttp://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif poza tym strefe 2 i 3 mozna usrednic i najlepiej cwiczyc miedzy 60%-80% HRmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perszing
Witam Na wstępie chcę przywitac i pozdrowic wszystkie orbi-maniaczki :-)Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to aż się chce cwiczyc na orbitreku. Jutro jadę po mój pierwszy sprzęcik, zdecydowalam się na używany, ale markowy, bo tak jakoś mnie te tańsze dostępne na rynku nie przekonują. Mój wybór padł na starszego Kettlera. Może nie mam jakiejś potężnej nadwagi, ale przeraża mnie ogólny wygląd i stan wlasnego ciała (tu i tam cellulitis, wałeczki zaległego tłuszczyku no i całkowity zanik kondycji). Zaczęłam się nad sobą zastanawiac w momencie kiedy przestałam się dopinac w ulubione dżinsy, ale prawdziwa trauma dopadła mnie kiedy nie zmieściłam się w spodnie motocyklowe (a sezon tuż tuż). Więc jak już wspomniałam zaczynam od jutra "przygodę" z orbitrekiem i będę Was informowac o postępach (jeżeli takowe będą :-) ) Trzymajcie za mnie kciuki Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aexis;)
Hej hej, Ja zakupilam orbitrek jakieis dwa miesiace temu, pocwiczylam troszke na nim poczym przestala, a teraz po mocnym postanowieniu schudniecia, ujedrnienia sie, poprawy formy itp., itd.. po nowym roku zaczelam cwiczyc i od 3 stycznia cwiczylam juz 4 razy... Wiem, ze w poruwnaniu do niektorych to malo ale bede sie starala ;) i pisala o efektach dla zmobilizowania innych lachonow. Narazie przy 168cm wzrostu mam 67-68 kg. Narazie nie moge jeszcze ustalic sobie stalej formy cwiczen ,bo musze zlapac kondycje, ale staram sie zeby to na poczatku bylo przynajmniej 30 min. Wiem ze cwiczenia powinny sie odbywac na nizszym obciazeniu, ale o dziwo mimo zadyszek przy nizszym obciazeniu nie czuje satysfakci od strony tzw wypocenia sie... Wiec zwiekszam sobie co jakis czas obciazenie na wyzszy level na chwilke... obym tylko nie przypakowala przez to...bo wiekszej siebie nie zniose Trzymam za Was dziewoje kciuki!!! Naprawde fajne forum!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aexis;)
Do Bea1970 Podobno orbitrek jest jednym z najmniej kontuzyjnych i najmniej nadwyrezajacym stawy ( m. in .kolanowe) sprzetem. Sama mialam 4 lata temu maly zabieg na kolano (usuniecie lakotki i zlamany klykiec od kosci piszczelowej) i balam sie pozniej cokolwiek robic (stad to ponad 10 kg wiecej...) Takze spokojnie. Najwazniejsze zebys sama sie wyczula, i zachowala umiar, a po jakims czasie cwiczenia moga nawet Ci pomoc i wzmocnic. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_wcia
do Monika 1975 Witam i od razu pytam jak sprzęt, kupiłam taki sam tylko nadal na niego czekam i zastanawiam się czy dobrze wybrałam??? Trzymam kciuki powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_wcia
Sorki Monika1975 to jednak jest do Madlen88krk kupiłam takiego samego orbitka i właśnie zamierzam go złożyć (w końcu doszedł) zastanawiam się czy dobrze wybrałam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perszing
Hejka Kupiłam dzisiaj mojego wymarzonego orbiego :-) Starszy model Kettlera Verso 100, na jeździe próbnej chodził idealnie (używany), zaskoczyły mnie jego stosunkowo niewielkie rozmiary. Ma ktoś może ten model? Chętnie poczytam opinie na temat tego sprzętu. Niestety nie cwiczyłam na nim pełną parą, bo musieliśmy go rozkręcic do transportu, a teraz jestem w pracy i mąż miał się zając złożeniem go, więc próba generalna będzie po pracy.Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis;)
Hej hej. Byc moze poruszany byl juz ten temat ale jestem nowa i dopiero zaczelam sledzic wasze pogaduchy ( a jest co... ;) ) i mam oto takie sobie pytanko: Jak jezdzicie do przodu, do tylu, na przemian, jeden trening tak drugi inaczej???? Podzielcie sie ze mna doswiadczeniami. Ja zaraz ide sobie pocwiczyczyc, musialam najpierw wejsc tutaj i sie zmobilizowac, ciezko po pracy... oj ciezko... Ale nie odpuszcze! Zaczynam drugi tydzien!!! Raz, dwa ,raz dwa... ;b Ciekawe ile wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM wszystkich:) po 6-cio tygodniowej przerwie dzisiaj zabrałam się do biegania,trzeba spalić to co przybyło!!! 30 min, zaliczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny! codziennie po 15min, ale jak dziś przeczytałam co piszecie to już 30min się zrobiło. :) Ale macie dar mobilizacji :D Ćwiczę dopiero od tygodnia. Miesiąc temu kupiłam orbiterka ale choroba nie pozwoliła mi ćwiczyć. Teraz już mam nadzieję dam radę. Z tym, że coś serce mnie pobolewa jak ćwiczę :( I nie wiem jaka może być przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis;)
Yuhuuuu!!! 45 min! A dodatkowo rozciaganie, brzuszki i dzikie podrygi przy muzyce :D swietnie sie czuje!!! jutro planuje to powturzyc iiiii Zycze wszystkim powodzenia! a do prs = pamietaj zebys przy cwiczeniu miala doplyw swierzego powietrza!!! To jest bardzo wazne! choc nie wiem czy moze miec zwiazek z pobolewaniem Twojego serca... A i czy jestes pewna czy to serce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
i nikt mi nie pomogl:(:(:(szkoda.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja361
Witam wszystkich! jestem nowa na tym forum, naczytałam się trochę waszych opinii, bo zastanawiam się właśnie nad kupnem orbitreka lub gazelki i naprawdę nie mam pojęcia co wybrać. Gazela prezentuje sie fajnie, ale odstrasza mnie jej cena wg mnie za niska jak na taki sprzęt. Boję się po prostu, że od razu się rozleci, albo będzie za głośna. Jeśli ktoś z was posiada takową proszę o podzielenie się ze mną opinią. Orbitrek z kolei jest dosyć dużym urządzeniem, a ja nie mam zbyt dużo miejsca, poza tym wybór jest tak duży, że glowę urywa. A tu wiosna się zbliża i parę kilo wypadałoby zrzucić. Życzę wszystkim wytrwałości w ćwiczeniach i jak najwięcej spalonego tłuszczyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koraliq
Witam. Jestem nowa na forum:) Chciałabym zadać Wam pytanie.. Przymierzam się do zakupu w sobotę orbitreka firmy domyos ve 300. Tutaj jest link:http://www.decathlon.com.pl/PL/ve-300-135420507/ . Zastanawiam się, czy jest on warty owej ceny? Proszę o jakieś podpowiedzi i rady związane z tym sprzętem - byłabym OGROMNIE wdzięczna! Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w końcu ja też mam swojego orbitreka ;) nareszcie, czekałam na niego od 1stycznia. Dziś mi go mój mężuś poskładał i robiłam próbę ;) Za pierwszym razem wytrzymałam 10min,później chwilka przerwy i 12 min, ale zaraz chcę wsoczyć na jakieś 10 min jeszcze. No mam nadzieję że za parę dni dojdę do kondycji i wytrzymam 45min przynajmniej. A dodam jeszcze ,że wcześniej ćwiczyłam na Leg Magic - efekty takie sobie - bo nie byłam za bardzo systematyczna,ale myśle że jakby sie do niego porządnie zabrac to też można się zgrabnych nóżek dorobić ;) dobra zmykam na mojego orbitka. Spadeczków życze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×