Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość kaja361
To naprawdę ciekawy i pouczający artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koraliq
Czy może mi ktoś pomóc? Jak już pisałam mam nie dużo czasu do namysłu.. Proszę, niech któraś odpisze. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do koraliq - jeśli miałabym wybierać to bym szukała z cięższym kołem zamachowym - im cięższe tym ruch płynniejszy , a tak poza tym to jest ok ten model orbitreka ;) pozdrawiam, ja zaraz zmykam pobiegać na orbicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżę codziennie od 3 tyg dziś zrobiłam 10 km na 2gim obciążeniu i 5 na 3cim.Zobaczę ile jutro zdołam.W każdym razie spodnie jakby ciut luźniejsze i przemiana materii lepsza :) Może to nie wiele w porównaniu z osiągnięciami niektórych, ale i tak się cieszę. Na którym obciążeniu jeździć żeby wyrobić mięśnie nóg? Skala 1-8 w moim modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,dziewczyny. Zaliczyłam kolejne 50 min-12,5 km. przeczytałam ten artykuł o tym jak skutecznie ćwiczyć i wiem ,że za mało ćwiczę ,ale na razie więcej nie daję rady...I tak się zastanawiam ile kalorii spalam w ciągu tych cwiczeń ? Ile Wy spalacie? przeczytałam,że żeby stracić kilogram tłuszczu muszę spalić 7000 kalorii a to strasznie duzo ...i tak sobie wstępnie wyliczyłam,że gdybym na godzinę spaliła 200 kalorii to żeby stracić ten kilogram tłuszczu muszę ćwiczyć ok. 35 godzin a tyle przez miesiąc nie ćwiczę.. Trochę mnie to zdołowało,ale może jednak więcej tych kalorii się spala...Co o tym sądzicie? Pozdrawiam i przyjemnych ćwiczeń życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na dziś już też trening zaliczony rano 46min i godzinke temu drugie tyle- ćwiczę dopiero drugi dzień , mam nadzieję ,że za niedługo dam radę po godzinie pedałować. No u mnie komputerek pokazuje bardzo mało spalonych kalorii mniej więcej na te 46 min miałam 45 kalori.Wiem,że to jakoś mało ale tym się nie przejmuję- grunt ,że się ćwiczy a kalorie się same spalą -jak to już ktoś wcześniej powiedział. No i kilometry mi też jakoś powoli przybywają w ciągu tego czasu przejechałam niecałe 5 km. Wyliczyłam ,że na 100m potrzebuję zrobić 45kroków. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis;)
ja np mam orbiego body sculpture be 7200 bk h ... wszystkim szukajacym polecam dzis nie cwiczylam dzien przerwy ... nie wiem czy to dobrze czy zle. potrzebuje chyba wiecej mobilizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koraliq
moni66613 - dziękuję za odpowiedź. Wiem, wiem.. że czym cięższe koło tym lepiej. (Przymierzam się do kupna już od miesiąca:D) Tylko pod żadnym pozorem nie chcę wydawać na sprzęt ponad 1000 zł.. Nie wiem nawet czy będzie w stu procentach wykorzystywany przeze mnie i moją rodzinę, a szkoda by było gdyby pieniądze poszły w błoto. A co do tego modelu, który podałam wcześniej, to zastanawia mnie tylko jego cena.. Na innych stronach podobny sprzęt a nawet i lepszy jest w takiej samej lub (nawet!) niższej cenie. Wiem, bo duużo czytałam o orbitrekach itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, trafiłam na to forum jak przymierzałam się do kupna orbitreka, wasze posty zachęciły mnie do jego nabycia:D. jestem szczęśliwą posiadaczką od ok 2 tyg. pierwszy dzień wytrzymałam zaledwie 5 min-wiem, porażka totalna :-), obecnie jest już trochę lepiej ok 30 min, z czasem będę wydłużać ćwiczenia. koło zamachowe 20 kg., ale ćwiczę na trzech pierwszych obciążeniach. w sklepie przymierzałam się do 8kg i na początek chyba byłoby ok, ale dla mojego faceta za małe koło dlatego zdecydowaliśmy się na cięzsze. bardzo się cieszę, że tak piszecie na bieżąco, na prawdę jest to mobilizujące :D. trzymam za nas kciuki :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiee777
Witajcie. Jeżdżę na orbitreku od poniedziałku, na najniższym obciążeniu, godzinę. Dodatkowo balsam wyszczuplający+ folia na brzuch i łydki. Efekty powoli widoczne, skóra jędrniejsza, brzuch wydaje się szczuplejszy. Nie odchudzam się, chcę zrzucić 10 cm z talii, 3 z bioder i ze 3 z łydek i ud. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do angiee777 - ale tą folię to już później stosujesz czy w trakcie? Ja też używam reduktora cellulitu i globalnego reduktora cellulitu i nawet peelingu antycellulitowego, ale efektów to jakoś nie widzę. Na mój cellulit to nawet reduktory nie chcą pomóc. Mam też takie mazidło które sie właśnie później owija folią i na 45 minut leżakuje (i ma ponoć działać...)- czy to o tym mówisz? Czekam na info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam trafiłam przypadkiem na to forum i interesuje mnie czy na takim sprzecie można zgubić "duży" brzuszek??? bo jeśli tak to bym była zainteresowana kupnem :D może w końcu udałoby mi się pozbyć kilku kilogramów i w końcu zgubić brzuch bo jestem już zdesperowana i tracę nadzieję na to ze kiedyś schudnę a dodam że ważę już 105 kilo :O pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj syrenka- jeśli mogłabym Ci jakoś doradzić to orbitrek jest na pewno dobrą formą ruchu ponieważ pracują niemalże wszystkie mięśnie- ale grunt to systematyczność, nie zniechęcać się, na pewno ograniczyć jedzenie- chodzi mi o słodycze(najlepiej wcale) węglowodany (tzn ryze makarony ziemniaki pieczywo ) a spożywać nieco więcej chudego białka (chudy nabiał , drób, ryby ) dużo płynów min 1,5l dziennie, warzywa najlepiej do kazdego posiłku a owoce tylko raz dziennie nie więcej (zawierają duzo cukru) No i na efekty trzeba troche poczekać , cierpliwości ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni66613 dziękuję ci bardzo za rady na pewno je wykorzystam i jak tylko zakupię sprzęcik a na pewno to zrobię to się odezwę :) pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
Witam dziewczyny :) Nie było mnie jakis czas ale pilnie cwiczylam i nie wazylam sie od ostatniego razu ale dzis waga zaliczona i chcialam sie pochwalic osiagnieciami i tez zmotywowac inne kolezanki .Moje drogie cwicze na orbim od 5 grudnia prawie codziennie po 40 minut i waga 11 kg w dol:):):):)czyli w miesiac i troszke:):):)Moje triki to:owijam brzuch folia to swietne na poty,slodycze na bok ale czasem cos skubne,po 18 staram sie nie jesc:):):)Tak wiec moje drogie mam nadzieje ze teraz bedzie wam sie swietnie cwiczylo bo ja oprocz spadku wagi mam jedrniejsze cialo,ramiona ladniejsze,celulit minimalny:):):)Jestem po drugiej ciazy wiec mam co zgubic jeszcze jakies 10 kg i bede szczesliwa....Odezwie sie za dwa tygodnie z kolejnymi efektami mam nadzieje:)Pozdrawiam serdecznie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja361
mamuska3232, no naprawdę jestem w szoku. Nie wiedziałam, że można tyle schudnąć w tak krótkim czasie i stąd moje pytanie, jak długo jesteś po ciąży, bo z tego co pamietam, ja po ciąży chudłam bardzo szybko bez jakichkolwiek ćwiczeń ani diet. Ćwiczenia na pewno pomagają, ale tak duża utrata wagi jest chyba dla większości nieosiągalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki mam jeszcze pytanko jaki sprzęcik najlepiej kupić magnetyczny czy mechaniczny bo rozglądam się za magnetycznym i nie wiem czy dobrze robię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrenka lepiej magnetyczny moim zdaniem, mam porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrenka ja proponuję magnetyczny bo lepszy komfort ćwiczeń i cicho pracuje ;) Ja mam kolejny dzień zaliczony tzn w sumie 90 min treningu (30 rano i 60min wieczorem) Wiecie co dziś zrobiłam ubrałam sie dodatkowo w spodnie i kurtke przeciwdeszczową mojego męza ;) ;) ;) ;) nieźle wyglądałam, było masakrycznie ciepło ale jaki efekt normalnie cała mokra. Myśle ze co jakiś czas sobie bede to ubierac , moze tluszcz sie nie wytopi ale toksyny to na pewno wydalają się z potem. miłego wieczorku, dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda.lena
Dobry wieczór. Jutro przymierzam się do kupna orbitreka magnetycznego.. Nie wiem czy dobrze robię.. Jakaś osoba na forum chyba już wypowiadała się na temat tego sprzętu, kafateriapl?? No nie wiem. A mianowicie chcę zakupić model domyos ve 300. Do kafateriapl, rzeczywiście jest drogi za taką cenę widziałam inny model z 8 kilowym kołem zamachowym. Więc nie wiem już sama.. A może Wy mi doradzicie? Tylko oby szybko, bo jutro jak już mówiłam jadę po zakup sprzętu. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nałożyłam to mazidło antycellulitowe, okręciłam sobie uda, ramiona i brzuch folią i zaczęłam ćwiczyć. Po ok. 30 min jak zaczęły wychodzić co raz większe poty, to musiałam szybko ściągać bo zachlapałam sobie sprzęcik i podłogę :-) tak ze mnie "ciekło". Pewnie to przyspiesza działanie odchudzające, ale jednak nie lubię chlapać potem pokoju. Ale fakt - minął tydzień i wydaje mi się, że przemiana materii jest znacznie lepsza - pomimo, że nigdy nie miałam problemów z wypróżnianiem, to teraz jest tego "znacznie więcej". Ja mam największy problem z wystającym brzuchem :-( może później dołączę znienawidzone brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki kobitki więc magnetyczny tak jak myślałam :D więc będę szukać usilnie ponieważ nie mam zbyd dużego budżetu na niego więc pewnie trochę to potrwa ale jak tylko kupię napewno się odezwę życzę udanej soboty i owocnych ćwiczeń ;) pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a na jakich programach ćwiczycie? Czy tętno też bierzecie pod uwagę? Bo ja mam chyba z 10 programów do wyboru + 2 takie z pomiarem tętna na spalanie. Ale powiem Wam szczerze ze nie umiem z tym ćwiczyć. Bo jak już zacznie się pomiar to ustawienia się tak podkręcają że nie mam siły pedałować. Wolę jedno z tych 10 ćwiczeń, tam tez jest pomiar tętna ale on nie wpływa na sile z jaka pedałuję. Tam sobie sama ustawiam. Sama nie wiem co lepiej. Nie potrzebuje w sumie za dużo spalić tłuszczu, ale troszkę tylko, chcę natomiast ujędrnić ciało. Chciałabym żeby któraś z Was mi coś doradziła :) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriapl
Witam Was po mojej dłuugiej nieobecności! Dzisiaj byłam na zakupach.. tak, tak. Nareszcie się zdecydowałam:) Jutro przystępuję do składania sprzętu, bo dzisiaj już nie mam siły.. Zatem, mogę się w końcu dołączyć do osób ćwiczących :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriapl
magda.lena - Ja właśnie zdecydowałam się na ten model:) Kiedy wypróbowałam go w sklepie był całkiem ok.. Mam tylko cichą nadzieję, że ten sprzęt mnie pochłonie i będę z niego długo korzystała.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska3232
witam Do kaja361:) 25 stycznia bedzie 3mce po ciazy :) ten spadek wagi tez moge zawdzieczac temu ze karmie piersia ale podczas moich cwiczen wyciskam ostatnie poty z siebie i robie to naprawde solidnie tzn wciagniety lekko napiety brzuch,sylwetka odchylona do tylu,zero odpoczynku i napiete wszystkie miesnie dzieki czemu wiem ze wszystkie pracuja:) po spadku tych 11 kg czuje sie o polowe mniejsza :):):)Zostalo mi jeszcze jakies 10 bo ciaza zrobila swoje i przytylo mi sie 30 kg teraz trzeba nad tym pracowac:)Pozdrawiam i zycze wszystkim swietnych osiagniec:)Odezwie sie za dwa tygodnie po kolejnym wazeniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×