Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość karlaaaaa
witam wszystkich :) kupiłam sobie orbitreka i ćwicze codziennie rano ale niestety tylko po 15 minut bo nie daje rady więcej :(( teraz zamowiłam sobie spodenki neoprenowe bo słyszałam że można w nich się nieżle wypocić :) czy jest okreslony jakis minimalny czas cwiczen zeby troszke zrzucic ciałka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas 26 jaki ty masz model orbitreka??? pomozcie mi chce kupic orbitrek a nie wiem jaki, mam ok 175cm wzrostu slyszalam ze to jest wazne bo jak jest sie wysokim to trzeba wiekszy i jakie wagowo powinno byc kolo zamachowe??? jakie modele sa najlepsze? slyszalam ze magnetyczne sa najlepsze czy to prawda?? jak mozecie to odpiszcie dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie, historia Thomasa26 natchnęla większośc do cwiczeń, a Thomasa nie ma :( Odezwij się, napisz jak utrzymujesz wagę, czy cwiczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macchiato78
Witam A czy ktoś ćwiczy na mięśnie czy wszyscy sie odchudzają? Mam 170 cm 50 kg 29 lat. Chciałabym żeby brzuch mi schudł a reszta nabrała mięśni :):)Na razie nie mam orbitreka ale zamierzam kupić bo zawsze mi sie marzył no i mam nadzieje ze będę wytrwała. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jap
czy na orbitreku schudnę też z oponek tzw boczków i sadełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jap ----> mnie juz po tygodniu ćwiczeń zmniejszyło się sadełko na brzuchu, była to pierwsza rzecz, jaka zaczęła \"znikać\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKICH ORBITREKOWICZÓW TRENAŻERÓW ITP. OD WCZORAJ JESTEM SZCZĘŚLIWĄ POSIADACZKĄ TRENAŻERA KETTLER VERSO100- CICHY , ŁADNY ELEGANCKI PRZYRZĄD MOIM ZDANIEM W BARDZO DOBREJ CENIE OK. 1100 ZŁ JUŻ WCZORAJ NIE MOGŁAM SIĘ DOCZEKAĆ BY GO NIE WYBRÓBOWAĆ HIHI NIE UKRYWAM BYŁO CIĘŻKO , ZRESZTĄ NADAL JEST , ALE TO JESZCZE NIE TEN MOMENT NA OPISYWANIE TAKICH SPRAW, NAPISZĘ COŚ WIECEJ PO TYGODNIU MAM NADZIEJĘ ŻE WTEDY BĘDĘ MIAŁA JUŻ WIĘKSZĄ WYDOLNOŚC I JESZCZE WIĘKSZE CHĘCI DO MOJEJ GAZELI - TAK NAZWAŁAM MÓJ ORBITREK POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH BECIARELLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura33
kochani mam pytanie... jak to jest z poczatkującymi.. ile dziennie powinno mniej wiecej sie ćwiczyc? ja zaczełam od 10-15 minut... cwicze jakies 2 tyg(codziennie).. myslałam ze koło 30min było by super ale jako poczatkujaca 10 minut było dla mnie wyzwaniem.. z orbitreka schodzilam cała mokra.. teraz mysle zeby zwiekszyc do 20-25 minut... a po miesiacu mam nadzieje ze dojde do pol godziny bez przerw... A wy jak zaczynaliście ? Napiszcie prosze jak było z wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura33, ja na początku przejechałam 1 km i robiłam przerwę, bo ledwo żyłam, miałam tak marną kondycję. W sumie starałam się żeby łączny czas ćwiczeń i przerw zajął mi pół godziny, tak więc więcej było w tym przerw niż samych ćwiczeń:) Ale z czasem mogłam juz wytrzymać 5 min, 10 a w końcu pół godziny. Nie załamuj się, początki bywają naprawdę straszne, zwłaszcza jeżeli nie masz żadnej kondycji. Jak już nabrałam kondycji, jeździłam 20, 30 km dziennie, zajmowało mi to ok 45 min. A teraz ćwiczę tylko pół godz dziennie, i to wystarcza:) Orbitrek jest też fajny na rozgrzewkę, żeby się rozruszać przed innymi ćwiczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galaretka_21
Witam wszyskich:) mojego pierwszego orbitreka kupilam jak mialam 15lat. Zadko na nim cwiczylam, ale musze przyznac ze strasznie halasowal, kilka razy musialam go naprawiac. Od roku mam nowego magnetycznego( York elliptical 3400) musze przyznac ze jest rewelacyjny. Kupilam go okazyjnie za 500zl:) prawie nie uzywany, dziala bez zarzutu.Od nie dawna cwicze na nim minimum 2 razy w tygodniu przez 60min, teraz bede chodzic dodatkowo raz w tygodniu na silownie. Chcialabym pozbyc sie paru centymetrow w udach, ale co najwazniejsze ujedrnic cialo i zrobi cos z moimi galaretowatymi posladkami. Sa jak gabka!! Chcialabym tez zredukowac cellulit, i lekko umiesnic brzuszek ale to juz chyba szczyt marzen:) Doradzcie mi prosze jakies cwiczonka, chce miec tylek twardy jak orzeszek. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitaM wszystkich orbitrekowiczów!! Mam od parunastu dni problem, zamierzam kupić orbitreka, bo naocznie przekonałam się na mojej przyjaciółce że działa i się chudnie , ona schudła ok.5-6 kg. przy wadzie około 68 kg i wzroście 172cm. No właśnie i ja zamierzam. Chcę kupić orbitrek z Macro Kettler Verso 300 , ale nie wiem czy ma programy treningowe i jak się sprawuje. Może ktoś z forum ma taki , czy nie trzeszczy nie hałasuje, czy nie trzeba nic dokręcać! Bardzo bym prosiła o jak najwięcej informacji na ten temat. Obecnie w Macro kosztuje on 1060 zł . I to jest maksymalna kwota przeznaczona na sprzęt, może macie jakieś inne propozycje?? Chodzi mi o elektroniczne sterowanie, programy treningowe nie musi być dużo , parę np 6. No i solidna konstrukcja , żeby nie trzeba bylo niczego dokręceć , smarować. Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam wszystkich na forum i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jap
w jakim czasie udalo Wam sie schudnąć przy pomocy orbitreka? czy sotsowałyscie do tego jakies diety? da się schudnąć przez mieisąc dobrych kilka kg na samych cwiczeniach bez diet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daszeńka11
Do Laury 33. Poniżej fragment instrukcji do orbitreka BK TE 005 , którą skopiowałam z internetu. Pisze tam jeszcze o rozgrzewce ( 5 min) i ćw. rozciągających na zakończenie. Jaki ma być prawidłowy puls ( nie obciążać serca i spalać tłuszcz) itp. 7. Na początek trenować tylko 2-3 w tygodniu, po 3 miesiącach można zwiększyć częstotliwość na 4–5 w tygodniu, jednodniową przerwę należy wykorzystać na odpoczynek. Ćwiczyć zawsze według zaleceń trenera z uwzględnieniem stanu zdrowia. Ja mam orbitreka od 02 października. Pierwszy tydzień nie miałam czasu ( codziennie po pracy jeździłam z psem do lekarza i wracałam wieczorem). Teraz chętnie ćwiczyłabym codziennie ale wzięłam sobie do serca wskazówki z wspomnianej instrukcji i robię przerwy. Mój rowerek jest używany i nie mam do niego instrukcji jak korzystać z programów. Może ktoś mi podpowie jak korzystać z komputerka . Na monitorku jest nazwa PERFEKTUM a z boku naklejka APOLLO 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mam gorącą prośbę - może ktoś z Was posiada instrukcję obsługi do orbitreka FAVORIT NO1 albo przynajmniej wie gdzie można taką zdobyć, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitka 24
witam, ja jutro dostane swoj orbitrek, mam model jak Thomas i Big mama BK coś tam olpran,i powiem wam ze spoko, cichy, ładnie wygląda komfort jazdy srednio, mialam doswiadczenie na profesjonalnym sprzęcie ale wyszłam z założenia ze do domu wystarczy taki, jak zaczęłam ćwiczyć ważyłam 60 kg,w 2 miechy bez diety straciłam 3 kg,i do dzis nie przytyłam, miałam przerwe w ćwiczeniach, bo najpierw przeprowadzka a potem niestety straciłam dziecko i nie mogłam ćwiczyć, jutro zaczynam bo faktycznie przytyc nie przytyłam ale trace powoli jędrność, nogi super chudną na orbicie,pozdrawiam serdecznie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura66
Ja mam orbitreka od 12.10.2007, dziś jest 23.10 ćwiczę codziennie po 35 min. Jak dotąd żadnych efektów, zanim zaczęłam ćwiczyć ważyłam 61,3 kg, dziś ważę 62.1. Mam model XL Sport z trasami, sprzęt nie najgorszy ale na razie efettów "O". Może ktoś mi wyjaśni dlaczego? Jem normalnie, może nawet mniej niż zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indianeye
A ja własnie dzis zakupiłam APOLLO PERFECTUM 500, wg oceny fachowca ktory sugerował koło powyzej 10kg, wiec kupiłam z takim co ma 13kg.. I zaczynamy:) Zapał i ochota jest.. ciekawe jak z efktami:) Pozdrawiam i trzymam kciuki, za wszystkich ćwiczacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka30
Witam wszystkich od dłużeszego czasu śledziłam wasze wpisy muszę przyznać że było to dużą motywacją zarówno do zakupu jak i ćwiczeń na orbitreku. Ćwiczę już od lipca i musze powiedzeć że widać efekty choć nie stosuję żadnej specjalnej diety (może tylko to że nie jem słodyczy) i zanotwałam niezły wynik 10 kg mniej, Chmura66 poczytaj uważnie wszystkie wpisy widocznie wyrabiają ci się mięśnie i dlatego tak jest ja jeżdzę na najniższym oporze. Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że jest nas coraz więcej:-D Ja też próbowałam różnych metod na dobrą kondycję i fajną figurę - i zawsze wracałam do orbitreka, bo lubię na nim ćwiczyć i jest the best:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura66
Dzięki za odpowiedź Malinka30. Napisz jeszcze ile minut ćwiczyłaś i ile razy w tygodniu, że udało Ci się osiągnąć taki piękny wynik. Gratuluję!!! Ja na razie ćwiczyłam na programie "spalanie tłuszczu" zaczyna się to od poziomu 2,4,6 dochodzi do 8 i wraca z powrotem do 2. Czy zacząć ćwiczyć całe 35 min na 2 ? Myślałam, że tak będzie bardziej skutecznie. Na razie nie widzę żadnych efektów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka30
Hej na początku na najniżym czyli 1 (kondycja kiepska ) potem doszłam do 3 poziomu, a teraz ćwiczę codziennie po 60 min ostanio na najniższym poziomie, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejsii
hej mam do was pytanko czy opłaca się kupować orbitrek magnetyczny na allegro taki za około450zł czy to od razu sie zepsuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indianeye
do kejsii : jeśli mogę Ci doradzic, to kup taki orbitrek ktorego koło zamachowe wazy powyżej 8-9 kg, mnie udało sie kupic orbitreka z 12 kg za 550 zł sprowadzonego z niemiec.. Te ktore maja 4-6 kg z reguły sa kiepsko wykonane, tzn plastikowa obudowa i po kilku "przejażdzkach" wszystko w nich trzeszczy i nalezy skrecac.. Nie posłuży Ci długo, wiem to odznajomych ktorzy połakomili sie niska cena, i po 4 miesiacach ich orbitrek nadawał sie do kosza.. Ale oczywiscie wszystko zalezy od tego jaka gotówka dyponujesz, w kazdym razie nie polecam schodzic ponizej 7kg, bo bedziesz zalowac wyrzuconych pieniędzy.. Lepiej dołozyc te 200zł, a uda Ci sie kupic coz naprawde porządnego na lata :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaevo9
Witam!!!!!chciałam się podzielić swoimi osiągnięciami,ćwiczę na orbitreku od kwietnia,straciłam 11kg,moje ciało stało się jędrniejsze,uda szczuplejsze.na początku ćwiczyłam 60min.codziennie było cięzko,następnie skróciłam czas ćwiczeń do40min.dziś ćwicze 30min.Staram się ćwiczyć nadal codziennie,nie stosuje żadnej diety,ale też nie objadam się.Wszystkim życzę zadowalających osiągnięć i wytrwałości!!!!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evian
dziewczyny mam pytanie czy sam orbitrek pomaga w schudnieciu? chodzi mi glownie o partie brzucha i ud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaevo9
Witaj Evian!!ja straciłam 11kg.ćwicząc TYLKO na orbitreku,ponieważ nie mam czasu np.na siłownie czy basen.Moje uda stały się jędrniejsze,i mniej też jest tzw.skórki pomarańczowej pupa uniosła się także .Jeśli chodzi o brzuch to ja zakładam dodatkowo pas grzejący.dziś z chęcią staję przed lustrem co parę miesięcy temu było dla mnie koszmarem,najgorzej na samym początku ale pierwsze efekty zmotywują Cię do dalszej pracy.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evian
dzieki za odp ja wlasnie chcialabym sie zapisac na orbirtek, bo nie wiem czy jest sens kupowania? mysle o tym zeby chodzi jakies 3 razy w tyg rano przed praca, czy to da efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaevo9
Do Evian:JeSli nie jesteś przekonana co do kupna własnego sprzętu,myślę że to dobry pomysł,oswoisz się ze sprzętem i wtedy zadecydujesz czy chciałabyś taki mieć.Jeśli chodzi o ćwiczenia,to powinny być efekty wiadomo że nie zobaczysz ich po jednym czy dwóch razach,ale jeśli będziesz konsekwentna i będziesz ćwiczyć dluższy cza to napewno ujrzysz rezultat swojej pracy.Zyczę powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×