Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Dzieki dziewczyny :) Tak zrobie. Od jutra na 2 bede jezdzic i postaram sie trzymac sie 24-25km/h. Super. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisy33
Witam, Mam pytanie do Was Zamierzam kupić orbitreka. Czytałam to forum trochę i wywnioskowałam, że jeśli mam 170 wzrostu i wagi 108 to najlepiej taki z duuuużym kołem (np.17kg) bo krok dłuższy lepsze efekty -ok. I teraz pytanie czy lepiej wziąć kredyt na jakiś model firmowy za ok. 2000 czy wydać ok. 1000 za „mniej znaną firmę. I jak do tego się ma kettler 109 za 1300(12kg koło)? Czy taki wystarczy dla mnie? Nie chcę by się mi po tygodniu rozpadł a i cena gra rolę. Bardzo proszę o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja wczoraj mimo bolesnej miesiaczki dalam rade zrobic pol godzinki 8km i 130kc:) Dzis powinien by dzien przerwy ale moze zamiast orbiterka zrobie stepper 40 minut zeby sie nie zasiedziec:) Dieta jak narazie idzie niezle wiec oby tak dalej!:) Szczupla sylwetko uwazaj zblizam sie do Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowyherbacianyogrod
kettler to bardzo dobra jakosc wykonania- przy zalożeniu,ze trening bedzie intensywny i regularny warto w niego zainwestowac.Gdy ktos chce cwiczyc rekreacyjnie co jakis czas moze na spokojnie zdecydowac sie na niższej jakososc sprzet z dobrymi parametrami. a jak ma słuzyc orbi jako wieszak na ubrania /jak często bywa/ to najlepiej jakis model za 400 pln:) polecam kettlera i hop sport oraz body sculpture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisy33
malinowyherbacianyogrod-dziękuje za odpowiedz:) mam nadzieję, że nie będzie robił za wieszak. Rok temu kupiłam nowy rower i wtedy 3mies(letnie)jezdziłam min6x w tyg po 1.5h. Waga nie spadła, bo nie było odpowiedniego żywienia i jak sie okazało robiłam "siłowo", ale samopoczucie, kondycja(jak na kg) i skóra rewelacyna. Chcę schudnąć więc teraz wiem, że najnizszy poziom byle równo i długo. Tego kettlera 109 wskazał kolega. Chcę żeby był odpowiedni do mojej wagi, wzrostu i myślę na nim co2dzień ćwiczyć, bo tak ma być.(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomozcie mi bo nie wiem co robie zle!!!!!! Cwicze na orbitreku po 40minut. Przejezdzam 16km, puls trzymam taki jaki powinien byc do mojego wieku i jade z predkoscia 23-25km/h. Po tych .... 40 minutach mam ze spalilam tylko - 80kcal. Mam kettlera rivo p. Moj maz przy 40 min na obiazeniu od 6-10 spala 350kcal. Te kcal musza byc wieksze. No nie wierze ze spalilam po 40 min tylko 80kcal. Czytam u Was i Wy naprawde spalacie duzo. Moze to byc blad orbitreka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba cos nie tak z TYMI KALORIAMI JA PRZY TYM SAMYM CZASIE PODOBNYCH PRZJECHANYCH KILOMETRACH i km na godzine spalilam 210kcl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Razem z mężem zamierzamy kupić orbitreka. Proszę o pomoc w wyborze modelu, bo tak naprawdę nie wiem jaki kupić aby pasował do mnie i do męża (ja: 180 cm, 70 kg; mąż 190 cm, 100 kg). Zależałoby mi na czymś nie drogim. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowyherbacianyogrod
Angela najlepiej ok 40 min na najnizszym obciązeniu. wtedy spala sie tk tluszczowa - niskie tetno czyli nie bardzo intensywny trening =dotlenienie a to niezbedne by organizm spalal tłuszcz. orbitrek jest do tego rewelacyjny! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowyherbacianyogrod
Gabiss spokojnie pewnie cos z ustawieniami sie pomieszało- w koncu nawet kettler ma prawo:] Daisy daj znac jaki model wybralas i jak się kreci na orbitku:) W malina- j/w polecam zwrocic uwage na cięzar koła zamachowego- z uwagi na gabaryty Męza polecam cos mocniejszej konstrukcji z kolem min 12 kg i programami. York np x202, aspire , kettler to droższy sprzęt ,ale warto wydac więcej $ jak mają cwiczyc 2 osoby i plusem jest to,że mają programy ,więc nie nudzi a i mężczyzna na większym obciazeniu muskulature moze podbudować. Polecam tez zwracac uwage na gabaryty maszyn- w przypadku kupowania drogą internetową- bywa,że orbitki ze sporym kołem i dla użytkowników +110;125 kg są to potezne maszyny-co jest plusem ,ale w mieszkaniach może to byc spory mebel na stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Trzaskoma
Witam. Piszę z wielką prośbą do wszystkich czytelników i użytkowników orbiteka reebok edge 2in1. Zależy mi na polskiej instrukcji obsługi tej zabawki. Jeżeli znalazła by się tutaj osoba która by mogła przesłać ową instrukcję na pocztę po wcześniejszym przeskanowaniu byłbym bardzo wdzięczny. Mój adres maciejtrz@vp.pl Dziękuję i Pozdrawiam Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariana88
Witam wszystkich, Potrzebuję pomocy w zrzucaniu zbędnych kilogramów na orbitreku. Od ok. 3 tyg. mam orbitreka York X202. Ćwiczę na nim praktycznie codziennie. Staram się też trzymać dietę z czasowymi odstępstwami w postaci napadów głodu i nieodpartej chęci zjedzenia czegoś słodkiego, słonego lub ogólnie niezdrowego. Dietę stosuję już od kilku miesięcy i po spadku wagi (prawie do tej upragnionej) waga zaczęła powracać (mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do mniejszej liczby kalorii i znów zaczął gromadzić zapasy). W związku z tym postanowiłam zwiększyć aktywność fizyczną, żeby wspomóc dietkę. Obecnie ważę 59 kg przy wzroście 160 cm. Mój wiek to 29 lat. Wg. wyliczeń tętno przy ćwiczeniach na zrzucanie wagi na tym sprzęcie powinno być w granicach 115-134. Jeszcze nigdy w ciągu tych 3 tyg. nie udało mi się osiągnąć takiego tętna. Chyba nie rozumiem na czym ma polegać ćwiczenie z kontrolą tętna. Do tej pory ćwiczyłam najpierw na najniższych obrotach i stopniowo je zwiększałam. Od kilku dni robię ćwiczenia na najwyższych obrotach a i tak nie osiągam takiego tętna. Najwyższe było chyba kolo 100 a to i tak tylko przez chwilę, bo nie dawałam rady :( Dodam, że ćwiczę ok. 1h dziennie, piję dużo wody w czasie ćwiczeń i praktycznie natychmiast ją tracę pocąc się. Jeśli ktoś z was ma takiego orbitreka i wie jak rozkminić te wszystkie programy i indywidualne ustawienia, żeby zrzucić wagę, spalić tłuszcz a jednocześnie nie rozbudowywać mięśni (mam dosyć solidne mięśnie i gnaty :P), to bardzo proszę o pomoc i z góry za każdą dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, orbi z firmy York to bardzo doby sprzet. Byc moze faktycznie cos w ustawieniach masz nie tak.Własciwy dla aerobowych cwiczen puls to m/w taki,ze mozesz swobodnie podczas cwiczen rozmawiac...jak masz zdecydoanie zadyszke to znaczy,ze zbyt intensywny jest wysilek. Godzinka lekkiego krecenia na orbim spokojnie da efekty -ja bylego czasu krecilam tak i najpierw byly efekty male a pozniej rach ciach i bardzo szybki spadek wagi i widoczne schudniecie-twarz, biodra, ramiona wszystko wyszczuplało bardzooo takze ćwicz i sie nie martw az tak tym parametrem tetna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhfdidahidhfd
Jeżeli mierzysz tętno na rączkach to sobie taki pomiar daruj. Oszukaństwo jak nic. też mam yorka. Dodatkowo mam do niego pas do mierzenia tętna. I np. na rączkach tętno mam max. 98, to jeżeli założe pas to wtedy pokazuje 140. Mierzę też palcami i wynik zbliżony do tego z pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikixx
witam, czy ktos uzywa orbitreka Hammer elyptech? zastanawiam sie nad juegokupnem, wydaje sie byc stabilny itd/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaxx
a uzywa ktos orbiterka HAMMER ELLYPTECH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cwiczace i zamierzajace cwiczyc na orbiterku:) Chce Was zmotywowac i pochwalic sie sze po okolo 3 tygodniach cwicvzen (35-45min) 4razy w tygodniu plus brzuszki po trningu na orbim i diecie mam 2 kilo w dol!:) Byly grzeszki ale mimo wszystklo waga nieco spadla plus naprawde widze roznice na ramionach, brzuchu i posladakch a rowniez moje piersi staly sie ladniejsze i bardziej ksztaltne! Polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariana88
____Malinowa____ Dziękuję za radę. Na razie faktycznie staram się zmieniać tempo ćwiczeń. Na początek krótka, lekka rozgrzewka na manualu, później jazda na najwyższych obrotach przez jakieś 10-15 min na programie zrzucania wagi albo spalania tłuszczu, następnie na tym samym programie na lżejszych obrotach i kilka minut na uspokojenie na koniec. Do tego brzuszki. Jak na razie waga stoi praktycznie w miejscu ale widzę, że np. łydki i uda w okolicy kolan są jakby bardziej wyżeźbione :D uhfdidahidhfd - Tak tętno mierzę za rączki i muszę je trzymać tak ok 30 sekund, żeby dobiło do tych 100-105. Faktycznie zastanawiałam się nad tym pasem piersiowym, bo coś czułam, że jestem notorycznie oszukiwana ;p Dziękuję wszystkim. Jak na razie nie zamierzam się poddawać. :) Może faktycznie efekty będą później. Mam tylko nadzieję, że nie będę zbyt umięśniona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanka Orbi
Witam, Ja jestem wielką fanką tego urządzenia- mam już 2 Orbi, 1 był tani zakupiony w markecie- przy częstym użytkowaniu rozleciał się po około roku. Teraz mam od 5 lat Yorka - jest jak nowy, a ćwiczę na nim praktycznie codziennie po 40-60min w zależności od nastroju i czasu jakim dysponuję. Oczywiście miewam okres w którym zapominam o jego istnieniu. Także, polecam zainwestowanie w dobry sprzęt albo w siłownie bo tani to niestety strata pieniędzy albo kolejny mebel w mieszkaniu. To, że jest niezastąpiony w redukcji tkanki tłuszczowej przy odpowiedniej diecie oczywiście, zdążyłam się już przekonać na własnej skórze. Ale czy ktoś z użytkowników wyrobił sobie mięśnie za jego pomocą? I jeśli tak to jak można tego dokonać? Bo nie zależy mi na anorektycznej figurze z jaką zaczęłam ostatnio się utożsamiać /skóra i kości/. Czy komuś udało się osiągnąć sportową sylwetkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka555
Witam chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma orbitreka z Tesco nr HE-671ghkg-h-b i instrukcje do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy32
Niektórzy z Was mają nieracjonalnie ustawione prędkość itd. Może zależy to od koła zamachowego... Logicznie myśląc czy jesteście w stanie w ciągu godziny przebiec 24 km?Normalny bieg sprintem 1km to ok 4 min.czyli biegnąc bez przerwy 60 minut to 15 km w przypadku 40 minut to 10km. Moj orbi ma koło zamachowe 18 kg nie twierdze że ma idealne pomiary, bo to tylko maszyna. Ja w czasie 30 minut przebiegam z prędkością9-10 km/h ok 4,7 km spalam ok 210kalorii -wydaje mi się najbardziej prawdopodobne,bo do pracy mam ok 4 km i niestety zdarzyło mi się biec ten dystans ok40 min-oczywiście nie tak szybko jak na orbim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasianr
Meggy, biegam na orbim prędkością 23-25km/h robiąc w ciągu 25-30 minut 10-12 km. Nic w tym dziwnego i niedorzecznego. to jest sprint pozwalający zwalczyć tłuszcz a nie spacer. Będąc na urlopie na 2 tygodnie rozstałam się z orbim. Wieczorkami piwko, chipsy. Z bólem glowy stawałam na wadze po powrocie. Myślałam, że waga wzrosła znacznie. A tu... WOW, kolejne porzucone 1,5kg :) przerwy w ćwiczeniach sa niezbedne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajlona31
Meggy32, zgadzam się z Tobą. Ja mam Kettlera i też biegam z prędkością około 10 km/h. Kiedyś pod wpływem czytania forum próbowałam osiągnąć prędkość 23 km/h i niestety nie jest to możliwe. Przy prędkości 15km/h prawie skakałam na nim i nogi nie nadążały pedałować. Na rowerze po prostej drodze można jeździć z taką prędkością, ale nie biegać na orbitreku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazy licznik pokazuje inaczej, ja tez biegam z predkoscia 24-26 km/h( wedlug mojego licznika) robie to naprawde bardzo szybko i jestem cala mokra jak chodze, ale czy to prawda to nie wiem wydaje mi sie ze jest to mozliwe. Dodam ze robie to na malym obciazeniu to moze tez jest roznica wiadomo na malym jest latwiej i jedzie sie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta__312
ja mam tak samo jak meggy32 koło zamachowe 18 kg i na 2 stopniu obciążenia najszybciej jechałam 14 ale tak jak ajlona31 przwie na nim skakałam Ewelka1988, kasianr może w macie liczone w km/h a ja w m/s (bo właściwie to nie mam napisanej jednostki) a jak kiedyś u koleżanki pojeździłam sobie trochę na jej orbitreku tak samo jak jeżdżę na swoim to u niej miałam 23-25 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja biegam na orbitreku TS OP2 ( http://allegro.pl/profesjonalny-orbitrek-magnetyczny-trenazer-ts-op2-i1716610600.html ) i w ciągu 30 minut przebiegam ok. 10 km, z prędkością24-25 km/h. Czy to możliwe? I jeszcze jedno...niby tak dużo km przebytych a tylko 150-200 kcal spalonych? A może to jest 1500-2000? Już sama nie wiem, pokazuje mi po przecinku 000,0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasianr
dziewczyny, czy istotne sa szczegóły typu prędkośc na godz, etc? Wypowiedziałam się jak jest w przypadku mojego Laubr"a. Na początku faktycznie podskakiwałam przy takiej prędkości, wynikało to ze złej techniki. POrędkośc jest jak najbardziej realna ponieważ udałam się na siłownię, żeby kilka razy spotkać się z instruktorem który powie mi co robić by sobie pomóc w bólach kręgosłupa a nie zaszkodzić. Najwazniejsze by czerpac z tego satysfakcję, patrzeć jak w pozytywny sposób zmienia się ciało i potem dbac o to by nie wróciło do stanu z przed posiadania tego świetnego w moim odczuciu sprzętu jakim jest orbitrek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość please pomóżcie
do "teraz ja zaczynam - Basia" Czy jestes zadowolona ze swojego orbitreka? Nic nie skrzypi, źle chodzi itp? Ja chcę kupić orbitreka, ale nie potrafie sie zdecydować. Chciałam na niego przeznaczyc 1.000zł i nie bardzo chcialabym przekraczać tą kwotę. Ten, który Ty kupiłas kosztuje 200zł wiecej i nie wiem czy warto dołożyc. Ja na allegro znalazłam firmy "koweline", ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii na ich temat. Proszę, poradźcie coś. !!! Już od 4 miesiecy przeglądam allegro i różne strony i wciaż nie mogę się zdycować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój orbitrek był tani, troszkę skrzypi ale ogólnie jestem z niego zadowolona! Przecież skrzypienie czy niedokładny odczyt nie przeszkadza w wypoceniu się i straceniu zbędnych kg. Wiadomo, że warto zainwestować w lepszy sprzęt ale tak naprawdę za 1000 zł można już taki kupić! Decyduj się szybko, bo nie wiesz co tracisz ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×