Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość palolinkaaa
Malina299 Ćwiczenia tak, ale pamiętaj, że bez mądrego odżywiania się nie osiągniesz efektów. Jedzenie to 70 jak nie 80% sukcesu:) Kiedyś pytałam się trenerki czy lepiej jest ćwiczyć rano czy wieczorem i powiedziała mi, że to nie ma znaczenia. Ważne jest to co się je. Jeśli chodzi o puls to ćwicz na najmniejszych obciążeniach przy pulsie 75-80% Wylicza się to ze wzoru: od (220-wiek) *0,75 do (220-wiek)*0,8 Czyli na granicy ćwiczeń aerobowych i beztlenowych (trzeba się pocić). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta1985
Tak, zgadza sie wazne jest co sie je, ale najbardziej efektywne cwiczenia sa rana na czczo. W taki sposob cwicza zawodowcy, np fitnesski przygotowujace sie do zawodow. Tak jak wspomnialas dieta. Na sam poczatek wystarczy ograniczenie weglowodanow. Niestety 15 minut to troche malo:-(. Spalanie tluszczu nastepuje dopiero okolo 30-stej minuty, wiec wolnym tempem postaraj sie np na 4 przepedalowac tyle ile mozesz lub zwiekszajac sobie co 5 minut kazdego dnia. Jeszcze dzis 15 jutro 20 minut itd.Trzeba pozwolic organizmowi wykazac sie :-) Pozdrawiam, Aneta P.S i woda 50% sukcesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palolinkaaa
Na czczo to można zemdleć. Przed treningiem trzeba zjeść węglowodanów trochę, by mieć energię. Ona nie trenuje na zawody ale chce schudnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko i Palolinko czyli z tego co piszecie to powinnam mieć tętno 145-155 (220-26=194 * 0,75=145). Juz dziś zabrałam się ostro na siebie, ostatni posiłek zjem o 16 a później 20 minut ćwiczeń np. ok. 1730 i następna runda po godz. 2030. To chyba zależy od orbitreka (ja mam firmy Horyzont Fitness) te rodzaje oporu. Mam od 1-16. Teraz ćwiczę na 1 ale po tygodniu zwiększę na 2. Anetko a ty już masz orbitreka w domu z tego co czytałam. Zaczynamy wiec ćwiczyć w tym samym czasie. trzymam mocno kciuki!!!! Palolinko na jak u Ciebie wygląda sprawa chudnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha dziewczyny napiszcie mi jeszcze proszę czy ta szybkość jest w granicach 6,0-10,0. Czy to dobra czy ćwiczyć szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palolinkaaa
U mnie ok z chudnięciem. Tak 1-1,5kg na tydzień zależy jak się mocno zepnę w sobie. Napiszę Ci jak ja robię. Jem obiad ok 16.30-17.00 potem robię ok 1,5h przerwy (odpoczywam, oglądam tv) bo bezpośrednio po jedzeniu nie można ćwiczyć bo żołądek i wątroba pracują. Wątroba jest wtedy obciążona, a jak dodasz do tego wysiłek to będzie kolka murowana. Po prostu trzeba odczekać, spokojnie przetrawić. Potem wskakuję na orbiego. Godzinka interwałowo w przedziale 8-11km/h przy pulsie 145-155u/min. Interwałowo czyli zaczynam spokojnie i coraz bardziej się rozkręcam (10min). Kolejne 10min do tyłu (tylne partie mięśni nóg i pośladki) również interwałowo. Później 2x10min do przodu. Potem znów do tyłu 10min. Na końcu 10 min spokojnie już do obniżenia tętna kręcąc do przodu. Kończę, jestem mokra od stóp do głów. Idę do kuchni po szklankę soku pomidorowego i kanapkę (lub 2;)) z chudym serkiem z cebulką no i jak mam to ogórkiem kiszonym. Ewentualnie lekkie mussli z mlekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd maliny
palolinka długo już ćwiczysz na orbitreku? chyba tak skoro już wyciągasz godzine ćwiczeń - oj ja tez już bym tak chciała. A jestem na samym początku drogi. A jak twój brzuch, bo ja mam tak strasznie wystający ze szok. Oj te niedobre boczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palolinkaaa
hej:) No już trochę na nim ćwiczę. Swojego mam od października i tak jadę. Wcześniej chodziłam na siłownie.Zaczynałam od 45 min takim wolnym tempem. Jeśli chodzi o brzuszek to schodzi ładnie i ładnie kształtuje talie i wyszczupla raniona (trzeba tylko czasem popracować samymi rękami). Polecam jeszcze spodnie neoprenowe do ćwiczeń i pod nie wysmaruj się kremem Eveline Termoaktywne serum wyszczuplające 3d. Wtedy poczujesz, a potem zobaczysz różnice:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolcia
witam wszystkich, ja właśnie zabieram się do zakupu - zaczęłam od prześledzenia wątku i z każdym kolejnym postem i opinią mam coraz większe wątpliwości - początkowo chciałam wydać ok. 700 zł, ale oję się "kwadratowych ruchów"....więc jestem w rozterce; może macie radę dla mnie - jak się zabrać do wyboru orbitreka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palolinkaaa
hej Yolcia:) Kwadratowe ruchy występują przy tych tanich orbitrekach, krótkich i najczęściej z obciążeniem taśmowym. Przy zakupie orbiego kieruj się: - max. wagą osoby ćwiczącej! - orbi tylko magnetyczny, - musi być zaopatrzony w komputerowy programator (rodzaje treningu, pulsometr, pomiar dystansu, licznik kalorii) on motywuje do ćwiczeń, - musi posiadać ciężkie koło zamachowe min 8kg, - rączki na łożyskach, z regulacją wysokości, - uchwyt na bidon bo się przydaje:) - polecam niemieckie firmy np. sportsline, kettler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tak teraz sobie patrzę na allegro i znalazlam jakies 3 różne rodzaje orbitreków.. magnetyczne, mechaniczne, i eliptyczne.. Patrząc [po obrazkach to mojego chyba bym zaliczyła do eliptycznego... tzn jest to najgorszy rodzaj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek2419
Witam Was Kobietki, gratuluje wytrwałosci :) ja sie zabieram za kupno, ale szczerze Wam powiem ze nie wiem na co sie zdecydowac tyle ich jest :( mam do zrzucenia 35kg, po dziecku nic nie zeszło :( ale dam rade mysle:) Maz mowi ze mnie bedzie motywował a mysle ze to tez bardzo wazne prawda??jakis czas temu cwiczyłam na sprzecie marki hammer bardzo fajny ale skrzypiał strasznie:) jak moge zapytac jakie macie orbitreki? moze ktos poleci? interesowaloby mnie koło zamachowe 15kg wzwyz :) dziekuje bardzo i pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość york 202-12
Ja juz posiadam orbitreka 22 dni..super wynalazek Codziennie cwicze z reguły: - 1 x 30-35 min- z pasem sam dopasowuje obciazenie-spalanie tłuszczu -1 x 15 min interwał i jak czas pozwala wolne dni -1 x 30-35 ponownie Co do wagi spadek nieznaczny przez te 22 dni 1 kg w doł za to na swieta nie przytyłam a jadłam.))) Czuje sie o wiele lepiej,nie zaauwazyłam jakisc konktetnych zmian na razie.Ale mam pol roku na zgubienie paru kg i lepszej sylwetce. Zakpuiłam Yorka 202 dla mnie dobry zakup magnetyczny, cicho chodzi ,dokupiłam pas... Mam nadzieje ,ze kasa sie zwroci w moim wygladzie)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palolinkaaa
Dziewczyny ja mam tego orbiego http://www.royalbeach.de/fitness/fitnessgeraete/crosstrainer/crosstrainer-x11-weiss-b-ware/a-35064/ Jestem bardzo zadowolona. Trzeba tylko dobrze skręcić wszystko i lata jak szalony. Kupiłam go za 900zł ale teraz widze, że jest tańszy. Bardzo dobry sprzęt niemieckiej firmy. Ma też uchwyt na bidon i bidon. Dokupiłam sobie do niego pas do pomiaru tetna z zegarkiem lifetec (ok. 50zł), odłączyłam czujniki w rączkach i radiowo mam zczytywany puls na ekran wyświetlacza. Co niemiecka technologia to nie pogadasz:) W każdym razie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd maliny
Dziewczyny dzisiaj wyciągam 2,72 km przez 20 minut. Mam nadzieje, ze teraz będzie już coraz lepiej. Czytałam o tym pasie neonowym ale są różne opinie, mogą pojawić się po nim oparzenia. A wy jakie macie opinie o nim? Czy jak w nim ćwiczycie to nie ciśnie was za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ichudniemy
witam wszystkich muszę się pochwalić na wadze -1kl przez tydzień ale muszę powiedzieć ze zaczęłam konsekwentnie codziennie 60min I NIEDZIELA ODPOCZYNEK na zmiennym obciążeniu a co do sprzętu to ja mam VE 590 http://www.decathlon.com.pl/PL/ve-590-87991744/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek2419
Kurcze widze ze wszystkie konsekwentnie darzycie do celu:) ja sie boje ze pekne... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek2419
Ja tez o tym pasie czytałam, z moich obserwacji owszem moga sie zrobic odparzenia ale jak sie kupi jakis za 5zl bo takie tez sa:( wydaje mi sie ze lepiej zainwestowac troszke wiecej i miec pewnosc ze pomoze a nie zaszkodzi, moge sie mylic ale tak mysle:) pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ichudniemy
ja mam najzwyklejszy i najtańszy zakładam go na koszulkę nie mam żadnych odparzeń za to jak schodzę z orbieo to koszulkę można wykręcać :) i dziewczyny najważniejsze nie poddawać się :) moje 60 min już zaliczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek2419
Jak cwiczyłam po 30 min wczesniej na Hamerze to padałam na twarz, jestem pełna podziwu ze 60 min wytrzymałas:o obym tez dała rade :) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabobasa
Hej!Wczoraj zrobiłam tą owocową dietę oczyszczającą i jest super kolejne 0,5Kg w dół:) w rezultacie od początku grudnia czyli od kiedy mam orbitreka zjechałam już 4 kg :D Pozdrawiam i wytrwałości kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd maliny
Ja tez się zastanawiam nad tym pasem. Widziałam na allegro za 24 zł ale nie wiem czy jest dobry. Kochane trzymam za Was i za siebie kciuki, żebyśmy schudły tyle ile zamierzamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek}}i{{
hej;] cwicze na orbitreku od paru lat z przerwami i goraco polecam. rok temu, co prawda glodzac sie, schudlam 15kg. dzis waze 67kg i wzielam sie za ostry trening. 2h rano i wieczorem, czyli razem spalam ok -1500-2000kcal, jestem troszke slaba ale czego sie nie robi dla urody;]] powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabobasa
Alicjo21 można jeść wszystkie owoce ale trzeba wypić przynajmniej 2l wody niegazowanej i przez cały dzień nic innego!owoce najlepiej jeść ze skórką lub naprawdę cieniutko obrać a cytrusy najlepiej zjadać jak najmniej obrane z tej białej błony bo to właśnie w niej jest najwięcej błonnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolcia
dziękuje bardzo za rady, odnośnie parametrów na które warto zwrócić uwagę, jutro zamierzam zwiedzić Decathlon pod tym kątem i może do Kettlera też podjadę, chociaż ceny (powyżej 2000 zł) trochę przerażają a co sądzicie o tym? http://mmo.pl/106-orbitrek-technorun.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd maliny
Kochane jestem z siebie dumna, Przeleciałam 3 km w ciągu 22 minut. ale jestem padnięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ichudniemy
Yolcia ten orbitrek jest nawet fajny i stabilny no i ma dobrom cenę :) a to najważniejsze :) - Szerokość: 56 cm, - Wysokość: 158 cm, - Długość: 120 cm, - Waga urządzenia: 45 kg, - Maksymalna waga osoby ćwiczącej: 150kg, - Waga koła zamachowego: 7,7 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ichudniemy
moim zdaniem ten wyżej jest lepszy trzeba zwracać uwagę ile ten sprzęt wazy bo przede wszystkim musi być stabilny :) wcześniej miałam zwykłego orbitreka z marketu i wytrzymał tylko 3 tyg żadnej stabilizacji nie polecam :)on się porostu rozleciał rama poszła kolo się opsuneło kasa wyrzucona w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×