Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Kicia

jakie kwiatki do ślubu?

Polecane posty

Gość oliwka24
kalie sa piękne sama je chcialam ale moja ciocia uświadomila mnie że są to kwiaty pogrzebowe i tego sie nie robi na wesele ??? niewiem ile w tym [prawdy ale zrezygnowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa1979L
Ja też się nad kwiatkami zastanawiam. Mam bialą suknie ze srebrnymi dodatkami,partner czarny garnitur z popielatą kamizelką..., chyba jednak czerwone róże, co Wy na to? I jedną panu młodemu do butonierki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpiękniejsze są orchidee, ale bardzo urocze są białe frezje i goździki, skromne, ale można z nich wykombinowac prawdziwe cudo, wszystko zależy od utalentowania kwiaciarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham frezje
i do białej sukni miałam kolorowy bukiet frezji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie tego bukietu z frezji, czy nie było problemów z ta wiązanką bo ja tez uwielbiam frezje ale ktoś mi powiedział ze te kwiaty są nietrwałe. moge prosić o opinie osoby ktore mialy takie bukiety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kainkas
podobno roz nie powinno sie brac do bukietu slubnego.... ja mialam slub 3 tyg temu i mialam sliczny bukiet z 11 zoltych tulipanow, wygladal rewelacyjnie i niepoetarzalnie. wszyscy byli zachwyceni. ten wybor uwazam za bardzo dobry. druhna miala czerwone tulipany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajetany
a ja polecam eustomy:)piękne i delikatne...Są białe i ecrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej iść do kwiaciarni i obejrzeć katalogi lub podpatrzeć coś w necie. Wszystkie kwiaty są piękne, jednak bardzo dużo zależy od ułożenia. A co do trwałości to każdy kwiat wytrzyma te kilka godzin....W czasie wesela można go przecież włożyć do wody. Poza tym coraz więcej wiązanek robi się w tzw. mikrofonach. Mają one specjalną gąbkę, które zatrzymuje wodę i tym samym przedłuża świeżość kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą jestem ciekawa ile przeznaczacie pieniążków na swoją wiązankę ślubną? Jeżeli ktoś z Warszawy i okolic chciałby trochę zaoszczędzić nie rezygnując z jakości wiązanki (i innych dekoracji) to proszę o kontakt (podanie adresu e-mail bądź nr GG). Dotyczy ślubów po 10.06 - wcześniejsze terminy niestety odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kainkas- mogłabys moze w jakis sposob zaprezentowac te złote tulipany??? a moze ktos z was ma zdjecia podobnych??? Aha... a jak wygladaja te eustomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eustomy są trochę podobne do rozwiniętych róz, ale mają dleikatniejsze płatki i wiotkie łodygi na których jest zazwyczaj kilka kwiatków i pączków. Są naprawdę ładne. Sama użyję ich do swojej wiązanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złotych tulipanów nie ma...Można je co prawda przy pomocy specjalnych farb pomalować, ale będa wyglądały sztucznie i ciężko. Dla wysokiej panny młodej proponowałabym róże o większych główkach, np kremowa Vendela. Bardzo ładne są moim zdaniem wiązanki mieszane - z różnych rodzajów kwiatów. Można też łączyć kolory. Jeżeli ktoś ma np białą suknię z różowymi dodatkami w takim kolorze proponowałabym też zrobić wiązankę. Jeżeli jesteś wysoka, a ni epodobają Ci się wiązanki długie to proponowałabym Ci wiązankę w kształcie półksiężyca. Oryginalna i odpowiednia do Twojego wzrostu. Malutka wiązanka będzie prezentowała się nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbym brała
ślub w maju to chyba chciałabym bukiet z bzów, tak pięknie pachną :) niestety ja dopiero w sierpniu więc nie ma szans....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiaciarki stosuja takie preparaty, że nie ma obaw, by kwiatki padły w połowie slubu, nawet delikatne frezje, są wzmacniane drucikami, i innymi cudami, tym bardziej jeśli ma to byc slubny bukiet. Za etykietke ślubny płaci Cie zwykle więcej, dlatego dba sie o to, by kwiaty wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałązko a co myślisz o tych?ja mam 1,74wzrostu i suknia bedzie biała lub lekko ecri? http://www.green-line.com.pl/gfx/gal/wiazanki_slubne/02_wiazanka_1.htm a co to za kwiatki??? : http://www.green-line.com.pl/gfx/gal/wiazanki_slubne/03_wiazanka_1.htm jak bys mogła to napisz mi w jaki sposób przesłać na kafe zdjecie (które nie ma linka)???bo chciałabym wysłać tu zdjęcie bukieciku który mnie oszołomił pięknością, ale nie zdaje mi sie zeby to był naturalny kwiat w taki sposób zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczko znalazlam na tej stronie nastepujaca informacje dot. tego bialego bukietu: \"Intrygujący bukiet ślubny ułożono z kwiatów stefanotisu, które zostały ułożone w kulę za pomocą drucików. Środek każdego kwiatu zdobi drobna perełka. Rączkę owinięto satynową wstążką i ozdobiono przezroczystymi, miniaturowymi koralikami\" - podano tam tez cene - ok. 270zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie jest tam opis,a cena .... myslałam ze z wiazanka zmieszcze sie do 150 zł. Ale co ładne to i swoja cene niestety ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena faktycznie bardzo wysoka, ale moze gdzies udaloby sie to zrobic taniej? ja jeszcze sie nie zdecydowalam na bukiet - nie mam pojecia jaki... :( slub w sierpniu, dodatki rozowe. ktos cos doradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mgdalena16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ho lewa prawa
jak tak oglądam ..... sama ohyda najlepiej to wziąć jednego słonecznika , fajnie , przaśnie , a nie taka ksieżniczka mariolka kozioł z baranich trąbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kainkas
nie złote aleźółte miałam tulipany z białą wstążką i wyglądało to delikatnie, oryginalnie i ślicznie... nie jakies tam wymyslance z kwiatów za 200 zł ja zaplacilam 40 zł.... nie żałuję tego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momika
mnie sie wlasnie strasznie podoba bukiet z bialy6ch tulipanow no po prostu jest przesliczny tylko ze ja mam slub koncem lipca i nie wiem czy mi niepdna tulipany jakmyslicie czy ktos mial o takiej porze roku bukiet z tulipanow?? doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczko, jeżeli o chodzi o pierwszą wiązankę, to jestem przekonana, że znajdziesz kwiaciarnię, która wykona ją o połowę taniej. Możesz też pokombinować z kolorem róż i dodatkami...Ja podobną wiązankę wykonuję za 90-120 zł, w zależności od tego, jaka jest cen akwiatów na giełdzie. W okresie letnim są one o wiele tańsze. Co do drugiej wiązanki, to rzeczywiście ta może być droższa ze względu na to, że jest bardzo pracochłonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tijko, radziłabym Ci wybrać najpierw kształt wiązanki, ogólną formę...Różowych dodatków i kwiatów jest naprawdę sporo, więc spokojnie można będzie ten kolor wpleść do każdego typu bukietu. Najpierw zdecyduj czy chcesz bukiet mały czy większy, okrągły czy wydłużony? A może w kształcie półksiężyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Momiko, niemartw się - tulipany z pewnością nie padną. Jedyne co może się przytrafić to rozwinięcie się pąka, ale zapobiegliwe i doświadczone florystki potrafią zatroszczyć się także o to...Należy też pamiętać o tym , że tulipan nawet po ścięciu rośnie, więc wiązankę najlepiej prztygotować w dniu ślubu i przechowywać w zacienionym miejscu, żeby nie skierowały się w stronę słońca - tak, to też potrafią :-). Sam ślub i uroczystości wiązanka z tulipanów przetrwa. Uczulmy tylko kwiaciarkę na zabezpieczenie główki kwiatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hej ho lewa prawa: nie wiem czy pisałaś poważnie, ale jeżeli tak tosie z Tobą w 100% zgadzam. Dekoracje ze słoneczników są naprawdę ciekawe. Osobiście polecam słoneczniki do dekorowania samochodu. Wygląda fantastycznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ho lewa prawa
pisałam poważnie i miałam na myśli dekorowanie panny młodej , a nie samochodu zresztą samochód tez można , co za problem , będzie adekwatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×