Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość wisienka-1
Widze marlenka_23 że masz podobny zestaw jak ja więc lekarz chyba wie co robi:) Będzie dobrze i tyle!!! Gratuluje fasolek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Marlenka_23, my staraliśmy się o dziecko 3,5 roku. Nieraz płakałam i byłam pewna, że ja się dziecka nigdy nie doczekam, tym bardziej, że mój mąż robił badania i wszystko jest w porządku, więc miałam świadomośc, że problem jest po mojej stronie. I w końcu dostałam Bromergon i już w drugim cyklu pojawiły się upragnione 2 kreseczki. Więc uwierz, że i Tobie się uda. Na pewno wszystko będzie dobrze i Ty też doczekasz dwóch kreseczek na teście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym sie zapytać Was, czy objawy w pierwszym miesiacu brania tabletek byly dla Was jakies uciazliwe? Tzn chodzi mi o zawroty, osłabienie, wymioty itd. Zastanawia mnie dlaczego dopiero teraz (2mc ich brania) odchowam dzialanie tych tabletek. Dzieki kochane za pocieszenie! Choc jaz nawet rodzina mnie pociesza to przeciez nie kazdemu jest dane byc mamą. :( My staramy sie juz ponad 1,5 roku, ale dopiero na początku lutego dowiedzialam sie z badan o hiperprolaktynie, oraz ze moje pecherzyki na jajnikach sa bardzo małe i nie mam takiego ktory umozliwilby mi cokolwiek wiecej, no i ze nie mam owulacji. Teraz zaluje, ze nie zaczelam leczyc sie wczesniej ale wierze, ze jeszcze wsyzstko przed nami. Prosze napiszcie mi jak samopoczucia po tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Marlenka_23, ja się czułam dobrze, od czasu do czasu tylko zakręciło mi się w głowie i byłam bardziej śpiąca. Brałam tylko Bromergon, pozostałych leków nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy co powie dzis moja pani gin, umowiona jestem na 19-30, oby były jakieś dobre wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Dziewczyny, jestem po wizycie u gin. Widac pęcherzyk ciążowy, jestem w 4 tc. Następna wizyta za 2 tygodnie, wtedy będzie widac więcej. Strasznie się cieszę. Życzę wam wszystkim fasolek jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mb28 ja ide do lekarza w piatek wtedy bede w ok 6 tygodniu ciazy, ostatnio jak bylam to widac bylo pecherzyk bardzo dozu i cialko zolte i mowil lekarz ze jest juz echo zarodka ale w 6 tygoniu bedzie widac juz wiecej i wtedy beda konkrety, a powiedz mi bierzesz bromergon??ja odstawilam w poniedzialek i narazie dobrze sie czuje:) pozdrawiam was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
hej dziewczyny biore bromergon oraz luteine i moje pytanie brzmi czy bromergon zakłóca owulacje, czy ma na nią jakiś wpływ? bo nie zapytałam się gina, a staramy się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, nie biorę bromergonu już od 25 dnia cyklu, czyli już prawie od 3 tygodni. Gin powiedziała, że krótko się leczyłam i nie widzi takiej potrzeby. Dostałam za to Duphaston, tak zapobiegawczo, na 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mb28 dzięki za odpowiedź ja biorę 2 razy dziennie luteinę tak na wszelki wypadek, Bromka juz też nie biorę:) nie chciałam bo troszkę się bałam brać lekarstwa w ciąży i jak narazie dobrze się czuję:) pajkaa jak lekarz przepisał Ci Bromergon to powinna Ci wrócić owulacja jeżeli przez prolaktynę jej nie miałaś i jak najbardziej starajcie się o dzidzie:) ja miałam taki sam zestaw lekarst i jestem w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
a powiedz mi czy mialaś tez tak, że miesiaczka Ci sie wydłużala przez bromergon? ja mam owulke w 7/8 dniu cyklu dzisiaj jest mój 5 dzien a ja mam plamienia:( nie wiem czy to nie wida bromergonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
pajkaa a jakie masz te plamenia?Może masz jakieś upławy jak to jest 5 dzień to może troszke plamisz przed owulacją? Ja miałam miesiączkę po Bromergonie ładną w sumie za dużo ich nie miałam bo zasżłam w ciąże:) zaraz wybieram się do lekarza na USG:) trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
w pierwszym cyklu brałam tylko lutke i mialam miesiaczke doslownie dwa dni. w nastepnym cyklu zaczelam brac tez bromerbog i miesiaczka trwala 5 dni i zastanawiam sie czy bromergon ma jakies dzialanie na sluz i owulke tzn czy moze ja przesunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada049
cześć dziewczyny, dawno mnie tu u was nie było. Ja właśnie przyleciałam do kraju i zażywam luteinę na wywołanie okresu. Troszkę się zaczęłam martwic bo zawsze dostawałam miesiączkę po 3 dniach zażywania 3 tabletek dziennie i po 1 dniu po odstawieniu. Teraz niestety tak nie ma. Brałam luteinę przez 3 dni wczoraj był jeden dzień przerwy a tu nawet sie nie zbiera na okres i dziś znowu zaczęłam brać luteinę 3x3 może w końcu dostane miesiączkę bo chciałam zażywać clo na owulacje. w 2 dniu brania luteiny przez jakąś godzinę popołudniu bolał mnie bardzo brzuch tak jak na okres ale nic sie nie pojawiło. Dzisiaj rano pomyślałam, że może to dzidzia i zrobiłam test ale niestety tylko 1 kreseczka, wiec jak widać muszę chyba jednak poczekać. Pozdrawiam was wszystkie i przesyłam gorące buziaki dla każdej z was. jkjk21 , mb28, kamciak jak sie czujecie, jak tam wasze brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaAnia
Witam, bardzo proszę o poradę...oto moja krotka historia... od 10 miesięcy staramy się z mężem o dzidzie, niestety bezskutecznie... W zleconych badaniach wyszedł mi znacznie podwyższony poziom prolaktyny (49.9) w tym samym czasie zrobiłam również badania tarczycy (ponieważ w dzieciństwie leczyłam się na niedoczynność), TSH wyszło mi 4.13, przy normie 0.13 - 4.7. FT3 i FT4 idealne. Tak więc dostałam od lekarza ginekologa tylko bromergon, który mam brać 2xdziennie po 1 tabl na zbicie prolaktyny, skończyłam właśnie drugie opakowanie. Ale zaniepokoił mnie poziom TSH, wydaje mi się że wskazuje na niedoczynność, więc poszłam do endokrynologa, który zrobił mi USG tarczycy i stwierdził minimalne powiększenie, dostałam Jodid 100. I właśnie moje pytanie brzmi:czy sam jod wystarczy? czy nie powinnam doatać jakiś syntetycznych hormonów? Dodam, że bardzo zależy mi aby jak najszybciej być w upragnionej ciąży!!! z góry dziekuję za odpowiedź !!!Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
MADA049, czuję się dobrze, dziękuję. Najbardziej dokucza mi sennośc, mogłabym wciąż spac i bolesne piersi. A poza tym wszystko na szczęście dobrze. Zaczyna się 5tc. Za tydzień mam wizytę u lekarza. Pozdrawiam! Jkjk21, co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mada049 mb28 u mnie wszystko dobrze:) ostatnio u lekarza biło już serduszko i póki co wszystko rozwija się tak jak powinno:) mnie też męczy senność, nie potrafię rano wstać!!Kiedyś godzina 6 nie była dla mnie problemem a teraz o 8 nie umiem wstać, wizytę mam za 3 tygodnie pod koniec kwietnia, bromergonu juz nie biorę od 5 tc i dobrze się czuję staram się też nie denerwować, w piątek zaczynam juz ósmy tydzien kurcze strasznie szybko ten czas leci, nie umiem się doczekać jak już będę wiedziała co noszę pod serduszkiem. Mada049 wiesz co ja miałam identyczną sytuację z luteiną!!Brałam przed 7 dni po 3 tabletki dziennie na wywołanie okresu i nici, zrobiłam test wyszedł negatywnie, parę dni później dalej nie miałam okresu i zrobiłam test i wtedy wyszła 2 blada kreseczka, o której pisałam, więc jak po luteinie nie dostaniesz miesiączki to myślę, że jest duża szansa na ciążę, w ogóle to ja myśle że u mnie luteina spowodowała owulację bo ja zawsze w 2 fazie cyklu miałam za mało progesteronu.Dziewczyny i te smaki w ciąży mnie dobijają nie umiem normalnie jeść;p pozdrawiam Was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
ZałamanaAnia ja myślę, że z twoją prolaktynką już wszystko ok tylko tarczyca przeszkadzała Ci zajść w ciążę, ja mam wiele znajomych z niedoczynnością, które zachodzą w ciążę ale biorą hormony na tarczyce i w ciąży są pod kontrolą endokrynologa i zazwyczaj zwiększają dawke leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaAnia
dzięki za odpowiedź na mój post... ja też mam nadzieje, po tym bromergonie z prl jest ok....a co do podwyższonego tsh to chyba jednak sam jod mi nie pomoże.... czas się rozejrzec za innym lekarzeme chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
jkjk21 u mnie dzisiaj pojawiła się bardzo skąpa miesiączka a raczej krwawe plamienie i pewno jutro sie rozkręci. Mam nadzieje, ze jutro uda mi sie dostać do lekarza. Dziewczyny bardzo sie cieszę, że u was wszystko w porządku. Trzymajcie sie cieplutko. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Dziewczyny jest to mozliwe zeby bromergon zablokowal owulke? moze tak mi obnizyl prolatyne ze nie mam owulki ? dzisiaj jest 10 dc a nawet nie mam śluzu płodnego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannanorman
pajkaa bromergon raczej nie blokuje owulacji, byłam dziś na monitoringu i rosną mi dwa pęcherzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannanorman
...a bromergon biore już ponad miesiąc 1/2 tabl. na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bromergon chyba bardzo mocno wpłynął na cykl,ponieważ dziś 50 dc a @ nadal nie mam...dostałam duża dawke bo 2x1 tabl i moze organizm wariuje,sama juz nie wiem....lekarz zasugerowal ze tak sie zdarza i zeby sie tym nie martiwc,tylko ze uniemozliwia nam to starania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
no własnie widze, ze ja mam chyba to samo dlatego odstawilam ten lek i zobacze co lekarz mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moze ktoras z was mi pomoze zaczelam brac bromergon i po 2 dniach po 1/2 tabletki na noc wzielam cala i w nocy mnei wymiotowlao czy wy tez tak mialyscie ?? czy org przyzwyczai sie do tej wiekszej dawki od 3 dni biore nadal 1/2 na noc... czytalam ze niektore kobiety biora go do pochwowo ... czy ktoras moze mi poradzic czy te obiawy sa normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Kora_g, ja na szczęście należałam do tych szczęśliwych kobiet, które nie odczuwały skutków ubocznych Bromergonu, ale wiem, że dużo kobiet źle się po nim czuje. Wymioty są jednym ze skutków ubocznych, więc mogłaś tak się czuć po zarzyciu większej dawki niż zwykle. A jaką dawkę zalecił Ci lekarz? Może bierz pół tabletki na dzień i pół na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
ja brałam 1/2 tabletki na noc i dosłownie zapadałam w sen, ze do pracy nie umiałam wstawac - teraz go odstawilam i ide do gina zobacze co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
dziewczyny a mam jeszcze jedno pytanko czy po odstawieniu bromergonu jakos wczesniej pojawia sie miesiaczka? bo sie martwie troche odstwilam go z dnia na dzien i mam nadzieje , ze moj cykl nie bedzie trwal zbyt krrotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×