Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość justynarutka
witam ja tez mam problemy z prolaktyna przez miesiac bralam bromergon i prolaktyna z 50 zrobila mi sie do 91:(od 2 lat staram sie o dziecko i nic:(ja mam problem ze strasznie bola mnie piersi czy ktoras z was tez tak ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynarutka a jak często brałaś bromergon ? ja najpierw brałam 1 raz dziennie i też po miesiącu podniosla mi się. a pozniej brałam 3 razy dziennie i dopiero wtedy zaczeła mi spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynarutka
przez miesiac bralam 2 razy dziennie i teraz znowu lekarz kazal mi brac 2razy ale przez 3 miesiace a bola cie piersi bo ja jak bralam tabletki to mnie nie bolaly a jak je odrzucilam to znowu zaczely mnie bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
ehj Wam! :-) kurcze dzis mam 34dc i nadal nie mam @????? cały czas czuje sie tak jakbym zaraz miała dostac, co chwile biegam do toalety, a tam nic juz zgłupialam! jedyne co mnie dziwi to zaczeły mnie pobolewc sutki, czego nigdy wczesniej nie mialam, ale moze to przez leki, tak to sobie tłumacze bo nie chce sie napalc ;-) bede Wam pisała jak sie ma sytuacja na "froncie" hehe pozdrowienia dla Was! i dzięki za słowa otuchy! Dziewczyny bedzie dobrze! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynarutka teraz mnie bolą ,ale już nie biore leku ponieważ jestem w ciaży udalo sie po 22 cyklach liczać od 1 straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
Witajcie, udało się jestem w 8tc, czuję się całkiem dobrze !!!! Jest super, mam nadzieję że tak będzie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Mala_19, gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
mala_19 gratuluję z całego serca! powiedz mi pls czy zauwazyłas jakies objawy tak wczesnej ciazy, pytam bo mi okres spoznia sie 2 dni, ale boje sie zrobic test - boje sie kolejnego rozczarowania! :-( a od soboty czuje ze zaraz dostane a tu nic, upławów juz nie mam, boli mnie dół brzucha i to uczucie ciagniecia mam od soboty? juz zaczynam sie nakrecac?! wiem ze kazda jest inna ale bede wdzieczna za Twoje spostrzerzenia. dzięki i wszystkiego naj, naj, naj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
mala_19 mam jeszcze pytanie czy przestałas brac bromergon? w ktorym tyg ciazy sie o niej dowiedzialas i czy brałas wowczas bromek? dzięki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynarutka
malawronka mam pytanie zaszlas w ciaze jak bralas tabletki czy juz wczesniej je odrzucilas?przed ciaza ci sie zmiejszylo czy jak jeszcze mialas podniesiane ?wiesz ja nie wiem czy powinnam teraz probowac czy powinnam sobie dac przez 3 miesiace spokoj bo nie wiem co mam teraz zrobic ?Gratuluje:)i zycze wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Kochane! zrobilam dzis test i mam 2 GRUBE kreseczki!!!! :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynarutka
magdula 4444 gratulacje :)ale wam zazdroszcze dziewczyny :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
magdula4444 jesteś żywym przykładem na to że nigdy nie wiadomo!!Serdecznie Ci gratuluję!!A widzisz, a Pani ginekolog mówiła, że raczej stracony cykl:) ciesze się naszym szczęściem:) mi się zaczyna 16 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kolezanki , tak przegladalam sobie rozne tematy i trafilam na was, poczytalm troszke i powiem wam dla pocieszenia ze oto ja jestem zaywym dowodem na to iz przy bardzo wysokim poziomie prl mozna ito nawet dwukrotnie zajsc w ciaze pomomo wszelkich zapewnien lekarza ze nie ma na to szans :) 9 lat temu udalo mi sie zajsc w ciaze pomomo tego iz lekarz twierdzil ze nie mam szans na to prl byla wowczas 4 krotnie wyzsza niz norma , zaczynalam leczenie od wyniku 6krotnie wyzszego niz przewiduje norma - bralam bromergon ale zaczynalam od 3 tabletek dziennie, potem zeszlam do jednej, jak bylam juz w ciazy to przerwalam bromergon w 4 miesiacu, potem po porodzie dopiero po jakis 2 latach wrocilam do leczenia i tak z tym bylo roznie , raz bralam przez 2 lata potem na rok z lekami dalam sobie spokoj, potem znow musialam wrocic bo organizm zaczynal szalec i ta 2 lata temu postanowilismy postrac sie o drugie ale prl znowu byla za wysoka i bez pomocy farmakologicznej nie moglo sie to wydarzyc wiec wrocilam znowu do leczenia bromergonem, po miesiacu okazalo sie ze jestem w ciazy :) i tak w zeszlym roku w pazdzierniku urodzilam kolejna core - i rzadnych skutkow ubocznych po braniu bromergonu tak wiec wszystkim starajacym sie i leczacym sie zycze powodzenia i glowa do gor, badzcie dobrej mysli a napewno sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Gratuluje Wam dziewczyny:) cieszę się Waszym szczęściem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem kolejną z tych którym się udało.nie będę dokładnie opisywać mojej historii.wiem że kiedy człowiek stara sie o dziecko i mu nie wychodzi przezywa wewnetrzny dramat.ale cuda sie zdarzaja.musicie wierzyc w to ze kazda z was kiedys zobaczy 2 krechy,ze ujrzy pukajace serduszko na usg...trzymam za Was mocno kciuki.Każdej z Was życzę takiego kochanego urwisa.a bromergon potrafi zdzialac cuda...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Magdula4444, gratulacje!!! Jak pisałaś, że lekarz powiedział, że ten cykl jest już stracony to od razu sobie pomyślałam, że może akurat nie. Bo moja koleżanka miała podobną sytuację, też lekarz powiedział jej, że cykl jest już stracony, wyluzowała się, pojechała do innego lekarza ze swoimi problemami, a on jej mówi, że najprawopodobniej jest w ciąży. I jest. Dlatego pomyślałam, że może Tobie też akurat teraz się uda. Jeszcze raz gratuluję i życzę zdrówka. Ja wczoraj miałam wizytę u lekarza. Pani dr dokładnie obejrzała maluszka. Wszystko jest w porządku, maluszek rozwija się prawidłowo, przeziernośc karkowa też wyszła dobrze. Jestem w 14 tyg., maluszek ma już 7,5 cm. Strasznie się cieszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
dziękuję Wam za miłe słowa! jeszcze do dzis nie moge uwierzyc! :-) mam w karcie wpisany 5 tydzień ciazy :-) dzis robiłam badania moczu i krwi, czekam na wyniki, pierwsze usg mam na 09.06 i powinnam usłyszec serduszko! :-) mnie jak na razie bola tylko piersi, a najbardziej sutki, pobolewa mnie brzuch, ale to ponoc normalne? tez Was tak bolał?! dostałam L4 bo mam stresujaca prace i trzeba dmuchac na zimne. poza tym biore luteine 4x na dzień dopochwowo i witaminki feminal. pytałam o odstawienie bromergonu - mam odstawic od razu, ale sie boje tak od razu tyle sie naczytałam o tak szybkim odstawieniu i złych skutkach, powiedzcie mi proszę jak to było u Was z odstawieniem bromergonu, od razu czy powoli zmniejszałyscie dawkę?! Kochane cuda sie zdarzaja a zycie jest piekne :-))))) pozdrawiam Was najserdeczniej jak umie :) duzo mi dało Wasze wsparcie i miłe słowa! zdrówka dla przyszłych mam i 2 kreseczek dla starajacych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynarutka
dziewczyny ale wam zazdroszcze :)super ze wam sie udalo mam nadzieje ze mi tez kiedys sie uda:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
justynarutka! uda Ci sie na pewno!!!! uwierz w to :) zobacz ja mialam miec stracony cykl i co?!?! 5 tydzień! tez byłam załamana i w ogole,a tu pod serduchem rozwija sie najukochańsze serduszko! :-) Życzę Ci też tego z całego serca! ja juz nawet zaczełam szukac na necie jak badac nasienie meza! a tu taki prezent! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam bromergon przed ciaza.jak dowiedzialam sie o ciazy lekarz kazal odstawic go natychmiast.nie zmniejszalam dawki.wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynarutka
magdula4444 dzieki:)za slowa :)no super prezencik dostalas:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Cześć Dziewczyny:) Miło tak popatrzeć, że się Wam udało wówczas sama nabieram pozytywnej energii i wierzę, że dostane upragnioną fasolke:) Byłam wczoraj u swojego gina i rosna mi dwa ładne jajeczka czekam więc na owulacje a potem mam nadzieje, że @ nie będzie;) a jak będzie to kolejny cykl mam mieć bez Clo i jak znowu nic to czeka mnie drożność jajowodów, a tego się kurcze boje bo ponoć nie jest to zbyt przyjemne, no ale czas pokarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc wam dziewczyny, jestem z forum marcówek2007. W tej chwili mam synka 2letniego i od listopada starm sie o druga dzidzię. Pierwszy raz zaszlam w ciąże zgodnei z planem i za pierwszym podejściem się udalo. Myslalam, że i tym razem pójdzie tak łatwo a nie idzie. Zrobiłam sama dla siebie testy na hormon prolaktyny i tarcczycy bo nie dawalo mi to spokoju. I dobrze że zrobilam. Popnizej podaję Wam moje wyniki: Prolaktyna 249,14 mlU/I Prolaktyna po godzinie 2825,58 ml/U/I TSH 2,851 mlU/I FT4 13,55 pmol/I Do endokrynologa zapisałam się dopiero na 23 czerwca. Wstapilam z wynikami do pobliskiego gabinetu ginekologiczneg i powiedziano miże podwyższona prolaktyna, zapisano mi Bromergon 1 tabletka raz dziennie zacząć od 5 dnai cyklu czyli już od jutra. O początkowym zmniejszeniu dawki Bromergonu nic nie mówiła. Własnei trochę podczytałam Was i wydaje mi się żę odrazu dawka 1 tabletki to chyba za dużo??? Nie wiem czy spróbować brac te tabletki czy mam czekac do 23 czerwca, a jak przepisze mi endokrynolog to samo??? Ponoć z tarczyca coś nei tak. Jesli znacie sie na tych wynikach, to prosze napiszcie mi czy jest to barzdo wysoko czy nie??? Z góry Wam dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
grubcia80, ja tez miałam zapisany bromergon przez gina, i tez za kilka dni poszłam do endokrynologa i zapisała mi dokładnie to samo, tylko zacznij moze od 1/2 tabletki przez kilka dni, aby "przyzwyczaic" organizm i ja brałam wieczorem na noc, aby jak najmniej odczuwac skutki bromka, choc nie było u mnie z tym zle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Do Grubcia 80: Odnośnie Tsh to mi lekarz kazał rozumować tak: Im wynik wyższy TSH to objawy niedoczynności Im wynik niższy TSh to objawy naddczyności. Co do Prolaktyny to wyliczyłam Ci, że masz 11 razy większą po godzinie. http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych Tu masz linka na analize wyników tych innych. Łącznie z podanymi dwoma rodzajami jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P 1988 - dzieki Ci wielkie, az 11 razy większą???? To chyba dużo... A tej niedoczynności tarczycy to chyba nei mam az takeij dużej... no ale przez telefon endokrynolog powiedziała że mi ta tarczycę podleczy. To od jutra biore Biomergon i zaczynam od minimalnej dawki, trochę się boje po tym co przeczytałam na waszym forum... Magdula - z tego co pamiętam , bo sporo dzisiaj przeczytałam z tego forum to jesteś świeżutką przyszłą mamusią... ja tez tak mialam bolące sutki... to byl pierwszy z objawów ciązy. teraz juz tak łatwo nie będzie raczej z zajściem. Dlugo męczycie się ztym Biomergonem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Bromegron biorę od 10 dni. Po jednej tabletce na noc. Przez pierwsze trzy dni bolała mnie głowa, zbierało na wymioty, i baaardzo chciało mi się spać. Teraz też jakoś bez rewlacji sie czuje, ale miedzy czasie od 16 do 25 d.c biore jeszcze Duphaston. Najbardziej teraz przeszkadza mi ból głowy i to, że nigdy nie wiem kiedy dostane @. Swój wynik prolaktyny podstawowy miałam dobry a po mtc miałam 17 razy większy. Ale w moim przypadku już mnie nic nie zdziwi. Mam nie wiele lat a chemii w sobie tyle, że czasami sie zastanawiam czy bez leków da sie życ:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekawa ile mi zajmie czasu wyregulowanie prolaktyny... miesiaczki mialam zawzse regularne jak w zegarku co 28-29 dni, od prawie pół roku mam co 23-26 dni, średnio co 25 dni.. no i staly sie bardziej obfite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×