Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość -P 1988
Grubcia80 tez tak na poczatku sie czułam. Ja dzisiaj powinnam dostac @, ale nic nie ma. Jestem wsciekła;/ Chciałam miec wszytsko wyregulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie - czy któraś z was, która brała Bromergon - czy brala też dodatkowo coś osłonowego?? Mi po pierwszej tabletce wyskoczył na ustach w kąciku taki pęcherzyk, Myslalam ze to opryszczka, nastepnego dnia 2 pęcherzyki , wiec dalej smarowałam Antivirem na opryszczkę. Po wczorajszej nocy kolejne 2 pęcherzyki, tak że mam w kąciku usta jak u murzynki - ale tylko w kąciku... Posżłam wczoraj do apteki, i mówię,z ę to chyba od żoładka jednak, bo gdyby to yla opryszczka to by mnie swędzialo lub mrowilo w tym miejscu a to nic. Kupiłam specyfik na opryuszczkę i maść wysuszającą. teraz stosuje maść wysuszającą, moze wieczorem zoabacze poprawę. Ja myslę że to po Bromergonie, zastanawiam się czy coś osłonowo zapodać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Witajcie obecne i przyszłe mamusie :) byłam wczoraj na usg :) widac ładny pecherzyk ciazowy z echem pecherzyka zółtkowego! :) lekarka stwierdziła ze to jakis 3 tydz od zapłodnienia! kolejne usg mam na 16.06 i powinnam juz zobaczyc najpiekniejsze sreduszko swiata! :-) powiedzcie mi kobietki w ktorym tyg od zapłodnienia Wy widziałyscie kochane serduszko? miłego dnioa dla Was! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Magdula4444, ja widziałam bijące serduszko w 6 tyg. od zapłodnienia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdula - a na kiedy masz termin porodu?? Odrazu radzę Ci udzielać się na forum ciązowym z miesiącem i rokiem przewidywanego porodu. ja w 5tymm m-cu ciązy odnalazłam takei forum i zaczęłam się udzielać. Bylo to wówczas forum MARCÓWKI 2007, do dzisiaj z dziewczynami jestśmy w kontakcie, każda mówiła o objawach ciązy, wspierałysmy sie nawzajem i do dzisiaj w rócnych sprawach się wspioeramy. Duża częśc forum sie widuje ze sobą co jakiś czas, ja mam do wszystkich za daleko. Ale bardzo bym chciala się spotkać z dziewczynami, w końcu z nimi \"rodziłam\". Polecam Tobie takie forum, super sprawa, jak nei znajdziesz to możesz sama założyć forum, napewno ktoś do porozmawiania się znajdzie:-) Wczoraj wzięłam całą tabletkę Bromergonu (po raz pierwszy całą) dzisiaj się dobrze czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Tak to jest na tym forum, jedni zachodzą i odchodzą na inne fora, a nowi dochodzą z najróżniejszymi problemami. Oby nas jak najmniej było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P 1988 - niedlugo Ty odejdziesz na inne forum, a może to będzie forum marcówek 2010...:-) każdy przychodzi i odchodzi. Za mniejsza lub większa chwile będziesz miala swoje forum. Oby bylo takei fajne jak ja miałam. Oby nas tutaj bylo jak najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Grubcia80, gin mi powiedziała, ze bliższy termin poda mi po kolejnym usg tzn po 16.06 a juz taki w miare ostateczny to po tym usg 16.06 za 3 tyg zrobi mi kolejne i wtedy dokładnie bedzie wiadomo bo ja miałam baaaardzo nieregularne cykle i owu dosyc późno bo tak około 18-20dc wiec na wczoraj jeszcze nie mogła/umiała podac wiążących dat :-) jedynie ze dzimdzia ma jakies 3 tyg od zapłodnienia, to by sie zgadzało z moimi podejrzeniami :-) kurcze mam nadzieje za 16.06 juz usłysze serduszko kruszynki :-) pozdrawiam Was najserdeczniej; życze słoneczka :-) i upragnionych II kreseczek przyszłym mamom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny, jestem tu nowa ale problem mam widzę stary jak świat:(( Podobnie jak wy czekam na potomka i to bez skutku- niestety. Rok temu miałam operacje na mięśniaka, a teraz okazało się, że mam torbiel na jajniku ok. 30 mm (może endometrialną) a na domiar szczęścia prolaktynę podwyższona tez mam. Od 4 do 9 dc biorę clo, od 16 do 26 duphaston i biomergon codziennie 2 tabletki. Dziś 28dc i 2 dni po odstawieniu duphastonu a okresu brak. Juz sie ucieszyłam i popedziłam po test ale niestety 1 kreseczka :(( mam nadzieję, że wy będziecie miały więcej szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziś wrociłam od mojego ginekologa z Bromergonem i bardzo obawiam sie czy to faktycznie pomoze w zajsciu w ciaze. Mam problem z prolaktyna i brakiem miesiaczki. Dodatkowo moj lekarz wyslal mnie do endokrynologa. Poradzcie cos prosze, jestem zalamana. Bromergon mam brac przez 6mies. czy jest szansa ze w tym czasie uda mi sie zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Beata! na stówę Ci się uda! ja i kilka innych dziewczyn jestesmy chodzacym przykładem na to! powodzenia! trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Kp23 - biore leki dokladnie tak jak tym tzn te same. Duphaston 16-25 dc. i bromegron 1 dziennie. jUz jestem 5 dni po odstawieniu Duphastonu i dalej nic. Od 2 dni boli mnie tak brzuch jak nie przed a podczas @, ale susza . W sumie jestem do tego przyzywczajona ostatnio dostalam po 13 dniach ... i cykl znowu prawie 40 dni;/;/;/ Życie w wiecznej niepewności i oczekiwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Beata8937, ja też jestem przykładem na to, że po Bromergonie można zajść w ciążę. Staraliśmy się o dzidzię 3 lata, a po Bromergonie zaszłam w ciążę w drugim cyklu. Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mb28- mam pytanko, czy zaszlas w ciąze w trakcie brania tabletek czy po odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Dajecie dużo wiary w to,że prędzej czy później sie uda zajść w upragnioną ciążę. Nie chce nikogo odstraszać, ale jem bromergon 10-ty miesiąc, od 3 miesięcy po 6 tabletek dziennie i jeszcze nic. Całe szczęście znoszę go prawie normalnie. Wiem, że główny problem tkwi w głowie, no ale jak NIE MYŚLEĆ? Pod koniec miesiąca mam badania. Trzymajcie za mnie kciuki - ja za Was też! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Beata 8937, zaszłam w ciążę podczas brania tabletek. Brałam od 5 do 25 dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantiii
Witam,chcialabym zapytac was dziewczyny czy sie orietujecie co to oznacza ze fsh mam 6,04 mIU/ml LH 3,24mIU/ml prolaktyna 108,8ng/ml estadiol 77,13 pg/ml i testosteron 27,76 ng/dl chcialabym podkreslic ze badania byly wykonane w 4 dniu cyklu miesiaczkowego.bardzo prosze o pomoc bo do ginekologa ide dopiero za tydzien a juz jestem ciekawa co oznaczaja te liczby.z tego co zauwazyłam to mam wysoką prolaktyne ale co to oznacza ze nie moge zajsc w ciąze?ze jestem niepłodna?czy mozecie mi pomoc?bardzo prosze.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAM PROBLEM Z KTORYM ZACZYNAM JUZ SOBIE POWOLI NIE RADZIC OTOZ W 13 BADZ 14 DNIU CYKLU (DZIEN PO JAJECZKOWANIU) DOSTAJE PLAMIENIE KTORE Z DNIA NA DZIEN JEST CO RAZ WIEKSZE UTRZYMUJE MI SIE ONE AZ DO MIESIACZKI (DO 28 DNIA CYKLU) PLUS MIESIACZKA OK 6-7 DNI POZNIEJ MAM PRZERWE OK TYGODNIA I HISTORIA SIE POWTARZA TAK JUZ OD PONAD ROKU.PRZEZ 4 CYKLE BRALAM DUPHASTON,KTORY NIESTETY NIE POMOGL ZMIENILAM LEKARZA,KTORY PRZEPISAL MI ORGAMETRIL PLAMIENIE WYSTAPILO W 17 DNIU CYKLU POSZLAM DO KOLEJNEGO TYM RAZEM PRYWATNEGO GINEKOLOGA I JAKO JEDYNY SKIEROWAL MNIE NA BADANIA-PROLAKTYNE Z OBCIAZENIEM PIERWSZE POBRANIE KRWI DALO WYNIK 13.72 ng/ml po tym dali mi tabletke obciazeniowa przysadke mozgowa i po godz mialam kolejne pobranie krwi co dalo juz bardzo wysoki wynik 344.7 ng/ml.oprocz tego robilam estradiol i tarczyce-wyniki byly dobre,do czego daze otoz biore bromergon 2 cykl jak zaczelam go brac to bardzo sie ucieszylam poniewaz plamienie nie wystapilo az do miesiaczki,ale niestety moja radosc nie trwala zbyt dlugo poniewaz w obecnym cyklu plamienie znowu wystapilo w 13 dniu dzien po owulacji.NIEWIEM CO MAM JUZ ROBIC ZACZYNA MNIE TA CALA SYTUACJA PRZERASTAC BIORAC POD UWAGE ZE OD PONAD ROKU STARAMY SIE Z MEZEM O DRUGIE DZIECKO A JAK DOSTAJE TEGO PRZEKLETEGO PLAMIENIA TO JUZ WIEM ZE ZNOWU NIE JESTEM W CIAZY.....PROSZE O POMOC I JAKAS RADE CO ROBIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantiii
-P 1988 dziekuje za linka.mam nadzieje ze cos z tego zrozumiem:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_23
Dziewczyny mam pytanie, czy bromergon może opóźnic miesiączkę. Biorę 2 tygodnie 1/4 tabletki na noc, kilka dni temu powinnam dostać i nic. Do tej pory miałam regularne cykle. Czy któras z was miała cos takiego, że opóźnił się okres przez bromergon???? Z góry dziekuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
ania, jeżeli miałaś krótką druga faze cyklu to moze troszkę wydłużyc, ale to jest raczej w przypadku póżnej owulacji przy cyklu 28-30dniowym, jeżeli przy takim cyklu owu jest pozno to bromek musi wydłuzyc II fazę, żeby jajeczko mogło sie zagnieżdzic, a w przypadku "normalnego" ;) to z tego co sie oreintuje nie powinien miec wpływu. Ja miałam tak ze przy pierwszym cyklu brania zaszłam w upragniona ciążę :-)))) kobietki powiedzcie, w którym tygodniu było już u Was widac brzuszek? :-) miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Magdula4444 dziękuję za odpowiedź, ale właśnie dzisiaj dostałam @ :( Miałam cykle 28 dniowe, a dzisiaj mam 32 dc i miałam nadzieję, że nie dostanę. Także może w moim przypadku bromek wydłużył mi cykl, ale dziwi mnie to, że lekarz w ogóle nie wspomniał o tym, że cykle mogą się wydłużyć. Magdula a Ty ile czasu w sumie starałaś się o dzidzię zanim dostałaś bromek i zaszłaś w ciążę? Gratuluję Ci z całego serca upragnionej fasolki:), mam nadzieję, że i ja w niedalekiej przyszłości będę mogła podzielić się z Wami taką wiadomością, bo z tego co widzę coraz więcej dziewczyn, dzięki bromergonowi zachodzi w upragnioną ciążę:). Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Mam stwierdzona hiperprolaktynemię czynnościową, brałam bromocorn ale po 3 miesiącach brania tabletek hiperprolaktynemia czynnościowa nadal się utrzymuję bardzo wysoko Mój pierwszy wynik prl 228 mIu/l norma 78-511 prl po 60 min 5529 prl po 120 min 3229 a po 3 miesiącach brania bromocornu ( 3 dni przed badaniem skończyły mi się tabletki więc ich nie brałam w czasie 2 badania) prl 287 prl po 60 min 5645 prl po 120 min 3028 Chciałam was jeszcze zapytać jak z tym gruczolakiem? Mam problemy ze wzrokiem tz. widzę tak jakby przez mgłę, często bolą mnie oczy zastanawiam się czy to może przez ciskie cisnienie ale zaczeło mi sie tak po urodzeniu córki, więć raczej nie... Cykle mam co 27 dni miesiączka trwa 6 dni ale przez długi okres ok. 4 dni mam jeszcze plamienia :( i mam bolesne piersi bardzo czułe na dotyk. 15 mam mieć rezonans, jak myślicie może okazać się gruczolak? Strasznie się tego boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
magdula4444, nie pamiętam, w którym tyg., ale u mnie dosyć szybko było widać brzuszek, już w trzecim miesiącu wyglądałam jakbym się przejadła. Teraz jestem w 17 tyg. i noszę już ubrania ciążowe, bo w zwykłe się nie mieszczę, a takie ubrania podkreślają brzuszek, więc już go bardzo wyraźnie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8500
czesc dziewczyny, mam 24 lata, od 9 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko, mialam dosc i poszlam na pelne badania, okazalo sie ze po obciazeniu tabletka po godzinie z wzrosla mi prolaktyna do prawie 6000. to bardzo duzo prawda? w ogole mam nieregularne cykle od 31-39 dni i lekarz zapisal mi bromergon, biore na noc pol tabletki i jak narazie czuje sie bardzo dobrze. czy taki wzrost prolaktyny to bardzo duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Karola8500 - hm nie podałas tej pierwszej prolaktyny. Wez sobie prolaktyne po mtc podziel przez prolaktyne bez mtc, i wyjdzie Ci ile razy Ci wzrosła.( ja tak zawsze robie) Wtedy bedziesz wiedziała o ile za duzo. We wcześniejszych wypowiedziach są linki na interpretacje wyników jak coś;-) Mam nadzieje, ze wam Bromergon dobrze słuzy, bo ja na pcoztaku zle go znosiolam a teraz efektów zadnych nie widze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka0805
Witam. A ja mam takie pytanko,... biore bromergon od czterech miesiecy. Miałam prolaktyne przekroczona norme trzykrotnie, teraz robiłam badania i jest w normie wiec bromergon ślicznie zadziałał w tej kwesti... ale moje pytanie: miesiaczki do tej pory mialam regularnie choć cykle długie bo 33-35 dni ale regularne. Teraz okres spóżnia mi sie 16 dni, robiłam domowy test ciazowy i wyszedl negatywnie (choc chyba przy takim spoznieniu z @ powinien wykryc ciąże gdybym w niej byla).... czy ktos miał przypadek opoznienia miesiaczki (zatrzymania) przy braniu bromergonu (oczywiscie oprocz ciazy) bo troche to dziwne.... moze moj organizm zgupiał gdy nagle mu sie unormowala prolaktyna, ale po czterech miesiacach ?? Jakies pomysły ?? Ktos miał podobnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P 1988
Iskierka0805- Chyba tylko ja tutaj czuwam, albo tylko ja nie mam co robic i siedze na tych schorowanych forach:P Chyba nikt za bardzo Tobie nie odpowie, ponieważ każda z nas jest inna, a łączy nas tylko wysoki poziom prolaktyny. Osobiście biore 3 miesiace duphaston i 1 miesiac bromergon i wcale nie widze poprawy. A szczerze powiem, widze, że jest jeszcze gorzej. Nie mam juz na to sily. Leki. wizyta u lekarza to wszytsko kosztuje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1985000
przed tabletką miałam 204, po tabletce 5766, czyli norma 28 razy , to chyba jakiś szok co? miała któraś z was tak wysoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×