Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

witam jestem zalamana dzis jest 14 dzien cyklu i znowu dostalam plamienie misiac temu dokladnie tak samo bylo prosze o podanie nazwisk tych dobrych lekarzy w szczecinie (ja chodze do pani doktor Debskiej na staromlynskiej i prywatnie do dr Ira)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i gdy rozmawiałam z gin przez telefon to kazała narazie brać 1 tabletkę Bromergonu na noc i 1,5 tabletki Euthyrox 25 rano na czczo - czyli tk jak dotychczas. No i powiedziała ze od dzisiaj mam stosować Feminatal metafolinum 800, zaznaczyła ze od dzisiaj. W pierwszej ciązy brałam tylko feminatal N a ten ponoć nowszy i kwasu foliowego nie trzeba brać. Mysle że po 17 lipca zmieni mi dawki. Bromergon napewno działa! od stycznia sie starałam, a odpoczatku czerwca buiorę Bromrgon i jakos mi się udało, obym w tym stanie dotrwała do rozwiąznaia! Życzę wam upragnionych fasolek!!! Ja jeszce w to nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P 1988
Grubcia80- i co miałam racje!!! Mówiłam Ci, że mam przeczucie;-) Jak zwykle nie omylne;))) Także Gratuluje:)))) W Szczecinie w państwowo przyjmuje Dr. Bączyński. Godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P 1988 - to ja poprosze o takie przeczucie dla mnie tez :) :) Ja narazie troche zglupialam, bo okresu nie ma, piersi mnie bola jak na okres, test owulacyjny pozytywny, 32 dzien cyklu... znaczy sie wszystko naraz... tak bym juz chciala, zeby cos sie wyjasnilo, albo owulacja, albo okres, bo co za duzo to niezdrowo... karola-23-szczecin - nie wiem, co Ci doradzic. Kiedys mi sie obilo o uszy, ze plamienia moga byc z nadzerek, ale podejrzewam, ze Twoj gin by to wykryl. Nie pamietam, czy robilas jakies hormony? moze to przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
grubcia80! serdeczne gratulacje :-) z całego serducha!!!! :-)))) dbaj teraz o siebie i fasoleczkę! ja przestałam bra bromek jak się dowiedziałam o ciąży tak mi zaleciło 2 gin i endokrynolog, ale z moich obliczeń wynika, że tak czy tak brałam go do około 3 tygodnia od zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Grubcia80, gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdula - widzisz troche mnei to martwi że mam nadal brać Bromergon. Wizyte mam 17 lipca dopiero , może to i dobrze bo pewnie teraz jeszce nic nie byloby widać nic na USG. Może po tej wizycie mi odstawi albo zmniejszy, zobaczymy. czytałam ze ostawienie może spowodować wzrost prolaktyny a ta z kolei może spowodować poronienie lub przedwczesny poród. Kiedys jak z ginekologiem rozmawialam to mowiła, ze jak zajde w ciąże to mi zmniejszy dawkę Bromergonu. Biorę cały czas 1 tabletkę na noc. A jak pódę na wizytę to myślę, ze to będzie 5-6 tydzień od ew.zaplodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
grubcia80, słuchaj najważniejsze to miec zaufanie do lekarza i bedzie dobrze! ja ta podstawowa prolaktyne miałam w porzadku tylko ta po obciążeniu miałam strasznie wysoką. też się bałam odstawiac, ale zmniejszałam dawkę, aż do całkowitego odstawienia i jest ok! :-)))) więc głowa do góry i myśl poztywnie, bedzie dobrze! i inaczej nam nie wolno myślec, no! :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Ja również gratuluje Grubcia80:) pozdrawiam i oby było więcej takich wiadomości!!!trzymam za nas kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
hej dziewczynki przebrnełam przez prawie całe forum:-) problem mam taki sam jak wszyscy WYNIKI !!!!!!!!!!!! robione w 4dc FSH 7,85 faza folikularna 3,5-12,5 LH 7,54 faza folikularna 2,4-12,6 ESTRADIOL 31,80 faza folikularna 12,5-165,0 PROLAKTYNA 39,90 norma 1,9-25,0 i od 10dc czyli od 18.06 zaczełam brać bromergon.najpierw po 1/2 tabletki przez 4 dni na noc a potem już po jednej na noc. tylko po pierwszej połowce miałam zawroty głowy i samopoczucie jak bym się upiła, spiąca też się bardziej zrobiłam i jak tylko moge śpie dłużej. kilka dni bolała mnie również głowa ale wszystkie te objawy nie były jakoś bardzo uciążliwe.i jest to już 8 dzień z bromkiem i czuje się całkiem normalnie. wasze historie dały mi wiele nadzieji na to że może się uda:-) nie licze na ten cykl gdyż pewnie bromek zaczełam brać troszke za póżno.ale moze w nastepnym??? gratuluje wszystkim zafasolkowanym :-) i mam nadzieje ze i nam sie wkrotce uda pokonać tą wredna PRL:-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
i jeśli którejś sie udało w pierwszym cyklu to napiszcie prosze od ktorego dnia cyklu zaczełyście brać bromek.magdula4444 tobie się chyba w pierwszym udalo jak dobrze wyczytałam:-) i zauwayłam jeszcze coś moja temperatura skacze jak szalona. i nic niewiem z tych moich obserwacji??? jesli mierzycie również tempke prosze o info czy i wam tak wariuje;-//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - ja tez wlasnie zauwazylam, ze mi temperatura skacze jak jaka glupia - 36.4, potem 36.8, potem 36.6, potem znowu 36.8..... ja to juz zupelnie zglupialam, nawet nie wiem, w jakiej fazie cyklu wlasnie jestem... do tego od dwoch dni jestem strasznie oslabiona, chyba przez ten bromek. biore luteine 10 dzien, a na @ nawet sie nie zanosi. testowo mi wychodzi owulacja, temperaturowo cyrk, kalendarzykowo okres. juz bym chciala, zeby mi sie cos wyjasnilo.... wiem, marudze o tym od kilku dni, ale musze pogadac, a moj maz juz nie ma sily sluchac.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - moja wyglada bardzo podobnie. nie mam tak profesjonalnego wykresu, bo ja dlubie oloweczkiem na karteczce, ale tez mam takie zawirowania. i nie mam pojecia, co o tym sadzic, bo przy okazji biore luteine, ktora podwyzsza temperature... 35 dzien cyklu mam, @ niet. po luteinie powinien sie pojawic. zawsze mialam tak kolo 7 dnia brania. a teraz - echo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
ja tez na to licze ze wdrugim zajde. dostalam bromka tylko na 2 miesiace. a jak nie zajde w tym czasie to monitoring bedzie mi robił. no ale lekarz optymistycznie nastawiony ze ma sie udac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
Polinka to moze test???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
Polinka to moze test???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - jeszcze troszke poczekam, bo moze mi bromek przedluzyl cykl? bralam go od 26 dnia cyklu, wiec moze cos sie tam poprzestawialo.... ale w przyszlym tygodniu, jak nie dostane @ to na pewno zrobie test.... chociaz az trudno mi uwierzyc, ze bromek moglby zadzialac tak szybko.... chyba ze moje jajniki tylko czekaly na okazje, zeby eksplodowac :) zobaczymy, bede brala luteine, czekala na @, a o wynikach testu powiadomie wszem i wobec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
no prosze a w ktorym dniu cyklu zaczlas go brać bo ja dopiero w 10 tak wyszlo bo zanim doczekalam sie na wyniki to prawie tydzien i zaraz na drugi dzien bylam u gina noi to byl akurat 10dc. a teraz to i tak niewiem czy owulacja byla czy nie bo mi sie wykres w jakies zygzaki zrobi. testow owu nawet nie robiłam zeby sie nie stresować wiec kompletnie nic z tego teraz niewiem pozotaje mi czeka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... z poza tym nie zrobie testu, dopoki P1988 nie bedzie miala co so mnie przeczucia.... Co do Grubci 80 miala, i sie sprawdzilo, wiec ja poczekam na swoja kolejke :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
zeby sie nam nie pomieszało to pytałamgrubci80 w ktorym dniu zaczeła brać:-) a ty polinko kiedy zaczełaś brać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia-
ha ha ha no to dobra to w takim razie czekamy na przeczucie:-)))) coprawda ja bym wolala szybko wiedziec zeby bromka odstawic bo moj gin kazal go odstawić jak tylko tes bedzie pozytywny:-) poza tym ja to niecierpliwa jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - zaczelam brac 26 dnia cyklu. Bo porobilam badania hormonalne (8 i 22 dnia cyklu), potem polecialam do gina. a ten kazal od razu kupowac bromek i go brac. Biore go 11 dzien, wiec chyba niemozliwe, zeby w miedzyczasie odbyla sie owulacja. szczegolnie, ze jak mnie gin badal, to zadne pecherzyki mi nie rosly. ja nie wiem, czy one moga tak jak grzyby po deszczu, ze w kilka dni wyrosnac. Ale nawet jesli, i nawet jesli sie zrobila owulacja, i nawet jesli sie udalo, to z testem i tak jest za wczesnie. Wiec jeszcze z tydzien trza poczekac. Ja w sumie tez jestem niecierpliwa, ale na logike mi wychodzi, ze jeszcze trzeba zagryzc zeby i odczekac. W sumie i tak bardziej licze na nastepny cykl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie u lekarza jeszcze nie byłam - 17ego lipca sie okaże wszystko. Jednak objawy mam podobne jak przy i ciąży. Inna sprawa że podczas wizyty u endokrynologa -ginekologa troche po rozmowie z nia odpuściłam sobie \"psychicznie\" staranie sie o dzidzię. Dopiero w 25 dc zaczelam podejrzewać co nieco gdy @ nie dostała,m, i tak czekałam do 30 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczełam brać bromergon 4 dnia cyklu czyli 29 maja (sorki, teraz dokładnei policzyła,m, mwydawało mi sie że brałam na poczatku czerwca) 12 dnia cyklu byłam u gina i widziała pęcherzyk wielkości 8 mm, mialam przyjśc 17 dnia cyklu i o dziwo pęcherzyka nei widziała. Nie znam się na tym, mowi ze owulacja napewno byla ale nei wiadomo czy pęcherzyk urósł do odpowiedniej wielkości by mogło dojśc do zapłodnienia. Moja koleżankę z którą sie potem konsultowałam trochę dziwilo to, ze wogóle nie bylo widac pęcherzyka. No i od 25 dnia cyklu byłam w oczekiwaniu na @, czułam tak jakbym lada dzień miaal dostać. w 30 dc za wasza anmowa zrobilam teścik i wyszly 2 kreseczki. Zadzwoniłam do gina, mam brać bromek i to na tarczycę no i feminatal Metafolium 800 od zaraz . Pytalam zczy Bromek może zafałszować wynik - nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×