Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Galancia
Odebralam wynik i mam dzisiaj 33 dc ( u mnie to cykle sa 34-35) i 11 dni po zastrzyku BHCG wyszla mi 2969,2 czyli prawie 3000 a ciaza zaczyna sie od 25 no ale ten pregnyl :( W piatek mam powtorzyc.. ahh alee nie dopbieram sobie do glowy wole byc MIŁO ZASKOCZONA NIŻ BOLEŚNIE ROZCZAROWANA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galancia
A I JESZCZE ZAPOMNIALAM DOPISAC ze to mIU/ml Kobiety nie bedace w ciazy 25 no a jesli ja bym byla to juz 2 tyg w ciazy i co taki wynik..?? ahh nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola 23 szczecin no jak to karola Twój lekarz tego wcześniej nie widział?przecież chodzisz na kontrole i pewnie nie raz miałaś robione badanie dopochwowe...Wiesz co,jeżeli byłaby to ciąża pozamaciczna to na pewno Pani dr.powiedziałaby Ci o tym i od razu skierowała na oddział a nie kazała czekać...Karola głowa do góry nie będzie to nic strasznego...a po laparaskopi pewnie szybko zobaczysz dwie grube kreseczki!Pamietaj jeśteśmy z Tobą i na nas mozesz liczyć!Wierze Ci ,że się boisz(bo kto by się nie bał)ale na pewno bedzie wszystko dobrze...musisz być dzielna,my kobiety dla dzidzi jesteśmy w stanie zrobić wszysto i znieść każdy ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pisze bo moim zmarwieniem jest wysoki poziom prolaktyny, po pierwszym badaniu wyszla mi 78ng , pozniej dostalam bromergon bralam przez 2 miesiącie , odebrałam dzis badania a wynik to 93 ng i jestem totalnie przybita, w przyszłym tygodniu ide do lekarza. Czy to oznacza ze w takiej sytuacji moge nie miec dzieci? I czemu po braniu leków poziom prolaktyny wzrósł a nie spadł? z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
gosiaczek - z prolaktyna to jest tak, ze moze ona, ale nie musi blokowac owulacje i co za tym idzie mozliwosc zajscia w ciaze... Niektore kobiety zachodza z bardzo wysoka wartoscia prl. Takze spokojnie! Skoro te leki na Ciebie nie podzialaly, moze powinnas je zmienic. I koniecznie popros lekarza o monitoring jajeczkowania, zeby sprawdzic, czy jest w porzadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, cieszę się,że znalazłam Wasze forum. Staramy się z mężem o upragnioną fasolkę już 3 rok. Dopiero niedawno dowiedziałam sie że mam za wysoką prolaktynę. Właśnie skończyłam 1 cykl z dostinexem ale niestety sie nie udało. Mam nadzieję że się niedługo uda bo moja koleżanka miała taki sam problem jak My i udało jej się :-) także jest nadzieja. Najbardziej boli mnie to że tak długo sie lecze i nadal nie jestem pewna czy to jedyna przyczyna tego że nie zafasolkowałam do tej pory. Czy Wasi lekarze też tak cieżko wysyłają na HSG lub inne badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggdula-no niestety u nas w Polsce tak to juz jest ja bylam chyba juz u 10 roznych lekarzy jak w koncu trafilam prywatnie jako jedyny skierowal mnie na badanie prolaktyny i rownierz wspominal o tym badaniu tsh .Zdarzylo sie tak ze mialam malo kasy by isc do niego wiec poszlam znowu do innego tylko ze na nfz i jak jej powiedzialam ze staramy sie z mezem o 2 dziecko juz 3 lata od razu dala mi skierowanie do specjalistycznej kliniki leczenia nie plodnosci i bardzo sie z tego ciesze w srode bylam w tej klinice i okazalao sie ze cos jest nie tak i od razu dostalam skierowanie do szpitala na laparoskopie i tsh i juz za 2 tyg musze sie tam zglosic ( zaraz po miesiaczce) wiec w konu cos sie ryszylo u mnie mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i juz nie dlugo zobacze te upragnione dwie kreseczki.Maggdula napisz z kad jestes bo jak ze szczecina to bym Ci podala namaiary na ta pania doktor od ktorej dostalam skierowanie do tej kliniki moze i u Ciebie by sie cos ruszylo bo nie warto eksperymentowac na sobie i byc krolikiem doswiadczalnym bo lekarzom szkoda pieniedzy na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha26
dziewczyny właśnie zaczęłam leczenie BROMERGONEM w grudniu poroniłam i teraz mam wyższą prolaktynę mam nadzieję ze mi uda zajść w ciąże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja miałam badaną prolaktynę 23dc wyszła mi 36,71 norma jest do 25, gin przepisał mi własnie bromergon, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toxi
odsprzeadam Cabaser 1 mg( 1 opakowanie-20 tab)zakupiony w tym tygodniu w Niemczech, odsprzedaje poniewaz ten lek jest pakowany i sprzedawany w dwoch opakowaniach w jednym po 20 tabletek, a mi jest potzrebne tylko 1 opakowanie cena za opakowanie to: 200 PLN kontakt : toxi82@wp.pl info o tym leku : http://www.narp.kastor.strefa.pl/index.php?action=search&findbyid=801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
czesc dziewczynki ja znow przezylam zalamke, biore bromek juz 3 miesiac i znow kiszka. @ przyszla niestety i nie wiem co o tym myslec:( mam troszke dosc bo wierzylam ze z tym lekiem pojdzie gladko a tu d...:(((( pobolewal mnie brzuch w polowie cyklu, pojawil sie sluz w duzej ilosci i myslalam ze sie udalo, a tu rozczarowanie na maxa. trzymajcie sie i informujcie co u was:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Hej Dziewczyny....ja też jestem po 3 miesiącach brania Bromocornu i nic....też myślałam, że będą jakieś efekty, a tu nic.....:( ale miejmy nadzieję, że niedługo już którejś się uda. Ps. Wiecie może kiedy można zrobić badanie prolaktyny po zakończeniu ostatniego opakowania Bromku? żeby wynik był wiarygodny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacinqo
Cześć dziewczyny!!!Ja dzisiaj zrobiłam test z krwi i okazało się,że.....jestem w ciąży.Ja tak jak wy zażywałam bromergon od lipca 2009 roku. We wrześniu 2009 zaszłam w ciążę, ale poroniłam, mam nadzieję, że teraz będzie ok!Nie traćcie nadzieji, od 1,5 miesiąca odstawiłam bromergon i zaszłam!!!!Trzymam za was kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Agacingo- wielkie gratulacje! Może zła passa się zakończy od dzisiejszego dnia! Dziewczynki głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Dziewczyny a macie monitorowane jajeczkowanie? Bo z samego faktu, ze sie bierze leki i prolaktyna spada niestety nic nie wynika... Ja biore bromka od grudnia i tez efektow jak na razie nie ma. Ale wiem, ze pomimo dobrego poziomu prl moja owulka nie jest jeszcze taka jaka byc powinna. Bo przeciez dojrzewanie jajeczek to dlugotrwaly proces i nawet przy dobrych wynikach prl na dzien dzisiejszy moga one byc jeszcze pod wplywem jej wysokiego stanu. Dlatego nie zaciazamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 26
Justyssa- właśnie zamierzam iść na monitoring niedługo...teraz czekam na @, a po niej wybieram się do gina sprawdzić, jak się sprawy mają z owulką. Dobrze by było, gdyby @ w tym miesiącu już nie przyszła :) Ale nie nakręcam się na zapas... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. No wiec po miesiacu brania norprolacu moja prl z 83 ng/ml spadła na 0,5 ng/ml!! Piewrsze badanie robione przed @ a wtedy mi sie bardzo spoznial wiec jakis 37 dc, te drugie robione w 4 dc. Lekraz kazal mi zmiejszyc dakwke do polowki dziennie. I co Wy na to?? A jak przestane zazywac to znow skacze. Wybieram sie do endokrynologa w koncu - moze dowiem sie od czego ta prl jest taka rozhustana!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
U mnie bylo nieco podobnie: bralam po 2 tab bromka dziennie i po miesiacu prl spadla z 40 do 1. Zaczelam wiec zazywac tylko pol tab dziennie i teraz jest idealna - 13,7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucja83
Witam wszystkich. Ja o prolaktynie dowiedziałam się całkowicie przez przypadek poszłam zrobić sobie badanie beta HCG i zrobiłam sobie przy okazji badanie prolaktyny. No i wyszło ze jestem w ciąży a na dodatek że mam bardzo wysoką prolaktyne :( gdy lekarz zobaczył moje wyniki to powiedział że ciąża to cud i że moze tak się zdarzyć że poronię :(( jestem w 9 tyg. bardzo boję się o moją maleńką fasolkę u której już bije serduszko. Czy któraś z Was zażywała bromergon w ciąży ja wzięłam pół tabletki i zaczęłam wymiotować straciłam przytomność czułam się jakbym miała zaraz odejść z tego świata. Czy ktoś jest może w takiej sytuacji?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Tak - bromergon biore caly czas. Od polowy grudnia do konca stycznia bralam po 2 tab, a od tego czasu do dzisiaj pol tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia;-)
łucja 83 spróboj zacząć od 1/4 bo bromergon ma wlasnie takie skutki uboczne. wiec trzeba od malutkich dawek i pomalu zwiekszac. co do brania w ciazy hmmm nie mam pojecia jedni lekarze kaza brac do 12 tyg inni odstawic jak sie zajdzie widac u ciebie ta prl za wysoka. jak 1/4 bedzie zaduzo to sprubuj bardziej ja pociachac.trzymam kciuki za ciebie i fasolke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucja83
Dziękuję Ewciu:-) skonsultuję sie z moim ginekologiem i może wspólnie znajdziemy jakiś sposób na obniżenie prolaktyny. Ja mam bardzo niskie ciśnienie i to jest duży problem gdyż Bromergon dodatkowo go obniża :(( Co noc budzę się i boję się czy nie poronię przez prolaktyne. I do dziewczyn które starają sie o dzidziusia: MÓJ PRZYPADEK WSKAZUJE NA TO ŻE I Z WYSOKA PROLAKTYNĄ MOŻNA ZAJŚĆ W CIĄŻĘ ja nie miałam pojęcia czym jest prolaktyna - zaszłam w ciążę i dopiero wtedy dowiedziałam się o tym że mam wysoką prolaktynę i jeszcze jedno- nie staraliśmy się zbyt długo :)) wręcz odwrotnie za pierwszym razem :)) teraz tylko liczę na cud by moja maleńka fasolka żyła :(( pozdrawiam wszystkie forumowiczki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
no a ja nadal okresu nie mam... ale w ten poniedzialek ide juz do ginekologa-endo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
Byłam dziś u tego endokrynologa. Wydaje się kompetentny. O wiele rzeczy pytał (nawet czy często spię) Zbadał piersi. Dostałam provere i skierowania na pare badań. Aaaaa zrobił też usg i okazało sie żę mam pecherzyk 20 mm ale ponoć wygląda na pęcherzyk luteinizujący czyli taki co nie pęknie ale może i pęknie. Zobaczymy. Czy któras miala do czynienia z lekiem o nazwie Provera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaJ-103
Witam wszystkch! W ubiegłym miesiącu zrobiłam badanie prolaktyny: 604 (40-530 norma) po podaniu leku 4155 (dopuszcza się 3-6 krotny wzrost) Pani doktor przepisała mi bromergon i od 10dc brałam 1/4 tabletki na noc. Wczoraj (w 14-tym dniu od owulacji) zobaczyłam dwie kreski na teście i nie wzięłam już bromergonu. Dzisiaj jestem umówiona na wizytę do lekarza, ale rano test się potwierdził i jestem w ciąży!!! W każdym bądź razie to był mój pierwszy cykl z bromergonem i od razu się udało, mam nadzieję, że dzidzia będzie rosła zdrowo :) Pozdrawiam wszystkie starające się i walczące z prolaktyną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_S
czesc laseczki, co tam u was? ja nadal sie staram, nadal biore bromek, na szczescie moj organizm dobrze go toleruje. tylko ile jeszcze??? gratuluje tym ktorym sie udalo, dziewczynki dajecie nam wiare w to ze w koncu sie uda!!!! pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×