Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Fredziocha, gratulacje!!! A jeśli zrobiłaś test po południu, to myślę, że jeśli wyszedł pozytywny to już na pewno pewne :) z porannego moczu robi się dlatego, że wtedy jest wyższe stężenie hcg :) (Też brałam bromek niewiele ponad miesiąc) Dziewczynki, byłam dziś u gin. i widziałam na usg małego człowieczka, takiego tyciego :)) ale najlepsze jest to, że obok pęcherzyka ciążowego jest drugi mniejszy... Gin mówi, że może się wchłonąć, a może się okazać, że będą bliźniaki OMG :D Trzymam kciuki za Was wszystkie!!!!!!! Życzę powodzenia z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franka_firanka super po prostu super 1 czy 2 oby zdrowe w ktorym tygodniu jestes? jeszcze raz gratuluje mam nadzieje ze nie dlugo i ja do was dołącze dbajcie o siebie dziewczynki i piszczcie o wsyztskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
Gratuluje kochane dziewczyny fajnie sie czyta takie wiadomości a u mnie @nie ma mdłości tez jak by ustapiły teraz za to bola mnie jajniki. Podejrzewam jakies zapalenie pewnie dlatego @sie nie pokazuje. A przez to moje nie jedzenie waga spadła mi o 4kg. Pozdrawiam cieplutko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Basieńko :) To koniec 5 tygodnia (jutro zacznie się 6). Bromek powoli mam odstawiać, ale cały czas jeszcze zażywać mam luteinę. Aha, Corrine - moja gin mówiła, że te "pakiety" witaminek dla kobiet w ciąży (coś jak feminatal czy inne) brać dopiero od 7 tyg. Wcześniej wystarczy kwas foliowy :) Pozdrówka, życzę miłego weekendu Wam wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
dziewczyny a jakie właściwie macie wyniki prolaktyny bo u mnie było 808.3 ulU/ml a po obciazeniu 1562 teraz mam zrobić powtorke lekarz mówił ze to nie aż tak strasznie jak to u was wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Fredziocha i Franka, przeogromne gratulacje :):):):):):):):):) :-D Bardzo mocno wraz z Wami się cieszę, choć Fredziocha co to była za krzywa minka :-/ po informacji ze test wyszedł pozytywnie??? Franka to niesamowite że jest szansa na bliźnięta! Jak byłam z moim synem 14 lat temu w ciąży to marzyłam o bliźniakach, a tak i owszem mam bliźniaka ale zodiakalnego :-D:-D :-D Co do witaminek to własnie kupiłam Prenatal clasic i chyba fakycznie odstawię i będę brała zwyczajnie folik. Dziękuję że zapytałaś :-* Co do wyników ja miałam : PRL 0 MIN - 173,2 uIU/ml co daje jakieś 8,5 ng/m/ PRL 60 MIN PO MTC - 3190 uIU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskooo
GRATULACJE!! zycze zdrowka:) i oby wiecej nas dolaczylo do waszego grona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredziocha111
Corrine37 Ta minka krzywa to dlatego że nie mogłam uwierzyć w to co widziałam, poprostu robiąc test nawet się nie łudziłam że coś wyjdzie , nawet Pani w aptece powiedziałam przy kupowaniu że sprawdzić trzeba ale pewnie i tak nic nie będzie , no i wogóle nastawiłam się na dłuższa droge a tu rachu ciachu i po strachu:) Ja miałam poziom 50ng nie miałam testu obciążającego od razu przepisał mi bromergon. Dzięki dziewczyny za dobre słowa życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Fredziocha, To super,że tak znienacka wyszło :) nabieram wiary dzięki Wam że i mnie może się w najbliższych miesiącach poszczęści :) Aptekarka chora kobieta :/ żeby tak jeszcze negatywnie nakręcać :/ wiem że te testy są wiarygodne bo sama kiedys miałam 2 kreseczki z synem dzis prawie 14 letnim :) a teraz myślę że są jeszcze lepsze niż kiedyś.Zdecydowanie wierzę w czułość tych testów. Wszystkiego dobrego kochane ciężaróweczki - zazdrośnica Corrine - Asia. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Ach chyba czytam to co chciałabym wyczytać :) przepraszam Fredziocha, źle zrozumiałam myślałam że aptekarka :):):) mówiła Tobie że test i tak nie wyjdzie hahahahahhahahaha sorki!!!!! Ach zakręcona jestem : ) milion mysli na sekundę, chyba dlatego że już strasznie tęsknię za swoim staruszkiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam takie pytanko czy u was jest podobnie biorę bromka od ponad tygodnia i nie mam objawow mdlosci itd ale za to mam taka bezsenność ze az mnie przeraza wogole nie mogę zasnac a rano trzeba wstac wiec po prostu jestem wykonczona nawet jestem zmeczona i nic wieczorem do 1-2 w nocy nie daje rady no i ta nerwowosc moglabym wszytskich rozszarpac ale to moze przed @ poniedzialkowa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
basienka bromergon pewnie działa na każdą z nas inaczej, ale z tego co wiem on obniża ciśnienie i sam fakt tego powinien raczej działać usypiająco, ja przynajmniej tak mam, a z tą nerwowością to u mnie też na odwrót jestem bardziej opanowana, zbyt wysoka prolaktyna chyba powoduje to, ze jesteśmy bardziej podminowane, ale tak jak pisze u każdego pewnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredziocha111
Szczerze to ja naprawde nie miałam żadnych objawów brałam go prawie przed samym snem więc spałam i tyle.Choć przyznam że jak brałam go wcześniej np o 18 to mnie o 22 później mdliło i faktycznie gorzej usypiałam -taki sen jakbym spała z otwartymi oczami hehe. Dziś robiłam drugi test i wyszedł tak samo pozytywnie więc coś w tym chyba jest ....(hurrrrra) Teraz czekam na potwierdzenie po wizycie u gin.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskooo
jeszcze raz gratulacje! a czy po bromku mialyscie w 18dc parcie na siku? bo ja co 30 min jak nigdy musze isc siku i brzuszek zaczyna mi puchnac. nie wiem czy to jakis skutek uboczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki, kilka dni mnie nie było a tu takie miłe wieści ;) fanie, że nam forumowych dzidziuśiów przybywa. Gratulacje mamuśki!!!!! Mam nadzieje, że za jakiś czas przeniesiemy się wszystkie na inne forum ;) takie dotyczące dzieci! A wiecie, że dziś Międzynarodowy Dzień Przytulania? To taka mała podpowiedź gdybyście nie wiedziały co robić wieczorem ;) Kasiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
jak tam dziewczyny samopoczucie??? u mnie 26dc ból brzucha straszny no spa na trochę pomaga i od tych tabletek to mnie mdli, bromek spisuje się na medal, piersi mięciutkie a zawsze przed @ kamienie bolące, tylko mnie kłują od czasu do czasu i jakieś takie gorące ale to pewnie przed @. ogólnie samopoczucie nawet ok, trochę nerwa mam ale to za 4 dni powinno minąć:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
Witajcie laseczki u mnie załamka:)):)):)) wczoraj robiłam wynik betaHCG ciąży na pewno nie ma @w dalszym ciągu też nie. W walentynki o ironio ide do mojego gin zobacze co mi powie. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabetkaaaaa
hej , zakonczylam leczenie bromergonem , przy ostatniej tabletce robilam wyniki krwi i byla za niska 1, 24 a noemazaczyna sie od 4,02, dodatkowo musze braz Yaz , powiedzcie czy to ze bolą mnie piersi od 3 ygodni jakbym miała tam mega zakwasy ma cos wspolnego znowu z ta prolaktyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
ja teraz wiem, że przynajmnie u mnie ból piersi był przyczyną wysokiej prolaktyny teraz w tym cyklu już przy bromku jest o niebo lepiej. Biedronka kuczę to nie fajnie, a ile już Ci się spóźnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
Ostatnia @ miałam 24 grudnia żadnych objawów fakt ostatnio czuje jajniki. Szczerze już mi sie nawet myśleć nie chce co to musze uzbroić sie w cierpliwość i czekać na wizyte u gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Biedroneczko, to na prawdę zastanawiające.... ciąże lekarz wykluczył, a miesiączki nie ma :/ hmmm Pozdrawiam Was wszystkie, ja nadal czekam na wizytę u endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corrine, to już na dniach :) ciekawa jestem co powie ten endo-gin. Biedroneczko będzie dobrze, czasem tak bywa, że okresu nie ma i nie ma... my kobiety nie mamy lekko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
Boje sie tylko aby to nie coś złego nie pisalam wam o tym ale półtora roku temu majac problemy z @ nieswiadoma o wysokiej prolaktynie chyba trafialam nie do tych lekarzy co trzeba,bylam w ciąży nie wiedzac o tym . Niestety w 6tyg poronilam wiecie jaki to byl szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Biedroneczko, przeżyłaś swoje, trzeba mieć nadzieję, że najgorsze już za Tobą. Co do lekarzy to wiadomo jacy są. Ja przez całe życie prosiłam lekarzy o badania hormonalne i nigdy nie mogłam się doprosić. Wiem jak to jest :/ Musi się coś stać by cokolwiek zadziałali, albo pójść prywatnie. :/ Franka, u mnie nowość :) mój mąż w sobotę wraca :) a miał wrócić za trzy tygodnie :) a do endokrynologa juz w poniedziałek :) No może w końcu wspólnymi siłami z lekarzem coś zdziałamy :) Trzeba być dobrej mysli. W niedzielę byłam na chrzcinach u kuzynki, jejku cudownego ma synka :) Spokojny że szok, nawet raz przez cały dzień nie zapłakał :) Fajnie prowadziło się wózek :) i cierpliwości jakby więcej niż 14 lat temu do dzieci :) chyba do wszystkiego trzeba dorosnąć. :) Franka a jak się czujesz? Pozdrawiam cieplutko Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corrine, no to super, że mąż wraca wcześniej :D trzymam więc kciuki!! Ja się czuję nieźle, prócz delikatnych mdłości nie jest źle, ale śpię po 14h dziennie ;) Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem tu nowa i mam pytanie. Od ponad dwoch lat mam wysoka prolaktyne, ktora ciezko mi zbic, od 5 m-cy biore jedna tanletke bromergonu dziennie, za kilka dni wybieram sie zrobic wyniki i do lekarza, bo z mezem wkoncu zdecydowalismy ze chcielibysmy miec juz dzidziusia :) mam wiec pytanie, czy mimo wysokiej prolaktyny mozna zajsc w ciaze, czy najpierw trzeba ja zbic do normalnego poziomu?? wiem ze moge sie o to zapytac lekarza ale chcem wiedziec wczesniej z waszych doswiadczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolla, przy wysokiej prolaktynie raczej nie ma możliwości zajśc w ciążę - to tzw. naturalny środek antykoncepcyjny (dlatego karmiąc piersią, gdy prolaktyna jest wysoka, nie zachodzi sie w ciążę :) ) Ale jeśli bierzesz Bromek już tak długo, to wysoce prawdopodobne, że prolaktyna jest już na odpowiednim poziomie :) nic tylko działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Carolla, znalazłysmy się na tym forum z powodu trudności z zajściem w ciążę przez zbyt wysoką prolaktynę. Nigdy nie jest jednak powiedziane, możesz zajść i tak w ciążę. Zwiekszona prolaktyna powoduje zmniejszeniewydzielania progesteronu, a co za tym idzie niewydolność ciałka zółtego. Tym samym marne szanse na zajście w ciążę. Wskazanie dla lekarzy by skierować na badanie prolaktyny jest: mlekotok, niepłodność, osłabione libido, osteoporoza, bóle głowy co może wskazywać na makrogruczolaka, zaburzenia miesiączkowania, (brak miesiączki, rzadkie miesiączkowanie), poronienia nawykowe. Jest tego dużo :/ ale jeśli leczysz się od dłuższego czasu to na pewno Twoja prolaktynka jest już ok, i szanse na ciążę duże :) Życzę powodzenia :) pozdrawiam Was cieplutko :) Franka, ta ciągła senność to nie jest taka zła :-D przynajmniej wyśpisz się na zapas ;-) a szczerze dokładnie tak miałam przy moim synku :) Wiecznie bym spała :) Sen to nie grzech hahahahahahaha gdy spisz nie grzeszysz ;-) a szczerze przejdzie ta senność za jakiś czas. Ja oprócz senności i na początku ciąży bólu podbrzusza i piersi to nie miałam innych dolegliwości. Czego Tobie i innym dziewczynom życzę :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz. Prolaktyne mam wysoką własnie ze względu na mlekotok czy jak to sie tam nazywa :) Ok to w takim razie musze się zmobilizować do brania bromegronu bo ostatio cos zapominam, Pozdrawiam!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×