Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość corrine37
Karolla, Mobilizuj się oj mobilizuj :) poczytaj wcześniejszych wypowiedzi dziewczyn, warto. Dużo mądrych informacji mozna się dowiedzieć. Dziewczyny już przy 2 opakowaniu Bromka zachodzą w ciążę, a bez niego walczyły nawet kilka lat i bez rezulatów, tzn bez ciąży. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
karolla to możemy sobie rękę podać, ja też mam wycieki z piersi i to dosyć mocne juz drugie opakowanie bromka kończę i jak narazie wycieki są, jedyna poprawa jak narazie to duuużo mniejszy ból piersi i nie są takie twarde przed@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również miałam wycieki, ale powiem Wam że jakoś mi się to wszystko normuje ostatnio. Prolaktyna jest na razie ok, wiec może i inne rzeczy zaskoczą u mnie. Wiecie co, jestem dobrej myśli, najważniejsze że wszystkie jesteśmy już w jakimś stopniu zdiagnozowane i wiemy co nam dolega. Teraz musimy się tylko z tego szybko wykaraskać ;) mamy na forum, żywe przykłady, że bromergon działa. Musimy tylko same w to uwierzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskooo
wczoraj mialam wizyte u lekarza i moja prolaktyna nic ni nie spadla. tzn mialam miesiac temu 56,46 a teraz mam 56,29... nie wiem dlaczego taki maly rezultat, piersi mnie nie bola tak jak zawsze a tu mi nic nie pomaga bromek. za 2 tyg mam znowu wizyte bo wzmocnil mi dawke. zobaczymy co to bedzie dalej, jak narazie znowu wrociłam do punktu wyjscia, trace nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciskooo może faktycznie brałas za małą dawke, trzeba być dobrej myśli, że jak zwiększysz dawkę Twój organizm zaskoczy i ureguluje prolaktynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
ja dostałam @ dwa dni wcześniej, od roku albo i wiecej był regularny co do dnia co 30 dni, może bromergon wyregulował mi wszystko i teraz jest właśnie ok. za tydzień idę do gina poproszę o skierowanie na badanie prolaktyny, sprawdzę jak się moja ma, pewnie nadal jest wysoka bo wycieki są mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskoo
miejmy nadzieje ze ta dawka byla za mala. juz tyle sie mecze z moimi chorobami ze juz mam dosc, a po tym bromergonie tez za dobrze sie nie czuje. oby po tych 2 tygodniach cos wiecej tym razem spadlo. dziekuje za wszystko to forum podnosi mi nadzieje i daje wiare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaa - a na badanie prolaktyny bierzesz skierowanie??? robisz wynik z ta tabletka co sie czeka godzine??? zawsze robilam to w szpitalu i bylo to badanie platne i skierowanie nie było potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
pierwszy raz będę badała prolaktynę, bo moja lekarz na oko stwierdziła, ze mam podwyższoną przez te wycieki z piersi ale teraz już nie wyjdę z gabinetu jak nie da skierowania, chce wiedziec na czym stoję, z tego co wiem skierowanie jest potrzebne, ale nie wiem refundowane, tu dziewczyny pisały,że nie, jak się dowiem to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to za pierwszym razem ja tez dostalam skierowanie ale i tak musialam zaplacic, pozniej juz chodzilam bez skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
Dziewczyny, od ponad miesiaca biore Bromergon. Znosze go naprawde dobrze, super sie czuje, mam bardzo duzo energii, zadnych skutkow ubocznych :) Biore go ze wzgledu na wysoka prolaktyne. Cykle mialam zawsze 32 dniowe co do dnia, czasem zdazyl sie jakis malenski poslizg i raz cykl trwal 36 dni. Dzis 36 dc @ nie ma nadal nie ma. Czy u was Bromergon tez wplynal niekorzystnie na cykl?? wydluzyl, skrocil?? Z gory dzieki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bangawanga27 hej ja zaczelam w zeszlym miesiacy brac bromergon i powinnam miec @ ok 31.01.11 i nie mam wiec mi przedluza a tez znosze go dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
oo to jstesmy w podobnej sytuacji :) ja zaczelam brac od 5.01 :) a okres powinnam miec 4.02 . Masz jakies objawy na nadejscie @?? wczesniej mialas regur larne cykle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bangawanga27 wlasnie ja mialam zawsze regularne 28-29dni objawow w sumie zadnych nie mam w terminie miesiaczki mialam kropke krwi na drugi dzien tez kropke krwi ale nie takiej zywej i cisza poczekam sobie jeszcze z tydzien testu nie bede robic bo niechce sobie nadzieji robic poza tym nie wierze ze stosujac nie caly cyk bromek moglabym zajsc a pozatym ja mam wogoel inne objawy z bromkiem niz inni bo niemam ani mdlosci ani sennsoci wrecz przeciwnie innym sie cykl skraca a mi chyba wydluza ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bangawanga27, basienka85 ja biore bromka od 31 grudnia, poprzednie cykle miałam 26 dniowe a ten ostatni przy bromergonie trwał 34 dni... Podobnie jak wy bromka znoszę bardzo dobrze. Zauważyłam jedynie, że strasznie wysuszyła mi się skóra, ale to chyba raczej nie od tego ;) stawiałabym raczej na żel pod prysznic. Jutro idę do gina zobaczyć czy mam owulację. Prolaktyna znacznie spadła, wiec może już mi się to wszystko zaczyna normować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
basienka no wlasnie ja po bromku mam strasznie duzo energii i czuje sie naprawde super :D no i teraz przed spodziewanym okresem nie napuchlam i cycki mnie nie bola jak to zawsze bywalo :D dlatego sie bardzo ucieszylam. Ja testowalam wczoraj, ale test negatywny wyszedl wiec czekam nadal na @ a jaka mialyscie prolaktyne?? wow nie myslalam, ze po juz po miesiau moze spac duzo :) ja na razie mam 2-miesieczna kuracje, pozniej zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
wow!!! super :) ja mam 72, a jak drugi raz robilas badania, to zrobilas 2-dniowa przerwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
wow!! super :) ja mam ponad 72 :? a przed drugim badaniem robilas 2-dniowa przerwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie robiłam przerwy, miałam tylko sprawdzić czy dawka leku jest dobra i czy na mnie działa. Dalej biore bromergon, ale teraz przynajmniej ze świadomością, że działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny...mam podobne problemy jak wy...miałam wysoka prolaktyne i zaczęłam brać 1/2 tabletki bromergonu...a jeszcze wcześniej brałam od 16dc luteine,by moja miesiączka była w miare regularne bo cykle miałam różne...powiedzmy ,ze teraz mam prawie w normie...choc nie dokońca.robiłam w grudniu badania i okazało sie ze prlokatyne mam w normie bo pytałam gin...tylko co mnie martwi ze mam niski progesteron..da sie jakos wyrównać żeby on byl wyższy,,w chwili obecnej moge mieć problemy z ciążą??? gin kazała mi odstawic luteine i dał mi duphaston od 16 dc przez 10 dni brać.martwi mnei jeszcze to ,że nie wiem kiedy mam owulacje,ost gin mowiła ze mam liczne pęcherzyki...jak obserwuje czasami śluz to widze że osttanio był przerzroczysty i rościągliwy... chociaż na ostatnich badaniach wyszlo i tak powiedz ,żę nie mam owulacji pomożcie laski co mam dalej robić,,,a chce wszystko uregulować bo chcemy sie z przyszłym mężulkiem staraćo dziecko,,,w lipcu mamy ślub ciesze sie bardzo,i bardzo bym chciała mieć dzidziusia odrazu:)ale mam takie cykle pomieszane niewiadomo o co chodzi...czy po duphaston pojawi sie owulacja i progesteron wzrośnie?? w maju mam iść do gin ale przed wizytą do gin mam zrobić badania jeszcze raz PG i PRL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hejka dziewczyny :) Ja od jutra zaczynam brać Dostinex, 1/4 tabletki 1xw tygodniu przez 2 tygodnie, potem 1/2 tabletki przez 2 tyg. zobaczymy co będzie czy będzie.... Poza tym gin-endo dała mi dziś skierowanie na badanie progesteronu...ach z tym leczeniem... Mam problem jak tu przekonać męża do badania nasieienia... Uwaza ze jeśli ma być dzidzia to i tak bedzie, a badanie nasienia nic nie zmieni :/ Kiedyś mozna było zanieść nasienie do badania teraz już nie to strasznie krępująca dla faceta. Czy mogłybyście mi powiedzieć jak to wygląda? :) Czy któraś leczy się Dostinexem ? jak się czujecie po nim? Franka jak się czujesz? czy wszystko oki? Pozdrawiam Was cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Corrine :) czekałam na wieści od Ciebie :) widzę, że endo-gin zapisał jakies nowe leki, na co mają działać? Na prolaktynę? Może spróbuj powiedzieć mężowi, że u gina nie tak krępujące badania mamy, a poświęcamy się dla dzidzi :] Ja czuję się ostatnio jakoś za dobrze, aż się boję czy to normalne..ech jakies złe przeczucia mam, no nic, wszystko wyjaśni się w poniedziałek.. Pozdrawiam Cię cieplutko, trzymam kciuki za Twoją siłę przekonywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Franka, Dostinex, działa w sumie taka samo jak Bromek, z ym że cholernie jest drogi i niby ma nie dawać ty;le skutków ubocznych, no zobaczmy :/, tu tez na ulotce pisze ze może być duszność, cholipa tego sie najbardziej przy swojej astmie boję, ale fakt niemożna popadać w psychozę :) więc wezmę i się zobaczy :) Rożnica między tymi lekami jest taka, że Bromek bierze się codziennie, a Dostinex 1x w tygodniu. podobno dłużej działa w organizmie. Z tego co czytałam to tyle jest zwolenników tego leku co i przeciwników. wiem że koszt jest zabójczy, zapłaciłam za 4 tabletki ponad 200zł :/, ale starczy na długo, bo zaczynam od 1/4 tabl, 1x w tygodniu, po dwóch tygodniach mam zwiększyć do 1/2 na tydzień. Franka, ciesz się że dobrze się czujesz wręcz wyśmienicie, też tak miałam, i jakby nie to że brzuch rósł, to w cale bym nie wiedziała że jestem w ciąży :) Później pod koniec ciąży było trochę ciężko, wiadomo, ale nic nadzwyczajnego. Musi byc wszystko dobrze, nawet nie myśl że mogłoby być inaczej!nie wywołuj wilka z lasu... nie wolno Ci źle mysleć. Zabraniam :):);-) Trzymajcie się kochane, jak któraś brała lub bierze dostinex proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredziocha111
hej dziewczyny!! Nie pisałam ostatnio bo po tym jak dwa testy wyszły pozytywnie byłam tak podekscytowana że nie myślałam o niczym więcej jak o ciąży... Byłam też u lekarza i to prawda 4 tyg i 6 dni...:) wychodzi na to że ja bromek brałam tylko 4 dni i wyszło,później nie świadomie brałam go jeszcze przez 2 tyg kiedy spóźniała się miesiączka ale lekarz powiedział że nic nam nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Fredziocha, Wielkie gratulacje, strzał w dziesiątkę :):):) super że tak od razu Ci się udało :) Ja od dzisiaj zaczynam dobre strania, mężuś dziś wraca :-D:-D :-D Oj po 4 miesiącach będzie się działo :-D Pozdrówka :) Szkoda tylko że u mnie 21 dz.c :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
fredziocha111 gratulacje :) bardzo wczesna ciaze wykryl lekarz ;) kasiek1984 to niedobrze ze nie zrobilas przerwy, wynik moze byc przeklamany. Moja ginka to non stop powtarza. Mi kazala koniecznie zrobic dwa dni przerwy przed nastepnym badaniem. Pytalam tez kilku innych lekarzy i kazdy twierdzi to samo. U mnie dzis 37 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
fredziocha ogromne gratulacje!!!!spokojnej ciąży życzę!!!! u mnie okres pojawił sie szybko i szybko sobie poszedł bo już po dwóch dniach, ciekawe nigdy tak nie miałam, do tego ten ból brzucha oszaleć można cały miesiac na no-spie:( w piątek idę do gina ciekawe czy chociaż mnie zbada ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaa
corrine powodzeia w starankach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka72
Witajcie laseczki kochane a u mnie od wczoraj @ teraz wiem że nerwy i stres wpływ ogromny maja na prolaktyne. W piatek ide robic wyniki a w poniedziałek do gin -endo zobaczymy co mi powie. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×