Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

A jeszcze zapominalam dopisac ze @ znow mi sie spoznila i to rowne 6 dni wiec nadal rozregulowana wiec nawet bez bromka to nie widze innej opcji, jak mus to mus, czego sie nie robi by pomoc szczesciu, oby tylko nas dosięgnęło!! :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężatka12345
witajcie dziewczyny Pisze prosząc o to żebyście mi pomogły zinterpretować moje wyniki...kurde mój gin wraca z urlopu za pare dni a troche sie amrtwie tymi wynikami, jak Was podglądam od jakiegoś czasu to Wy takie oblatane w tych wynikach...ja dopiero zaczynam starania o dzidzie wiec moja wiedza nt wyników jest mała. Mam tak na dzień dzisiejszy: Estradiol: 189 ( poprzednie badanie 222) Progesteron 19,81ng/ml ( poprzednio 5,57) Prolaktyna 14,03ng/ml (poprzednio 34,85) Co wynika z tych badań ??? Od kilku dni jestem na Luteinie ( 2 razy dziennie po 2 tabletki i na Bromergonie 2razy dzinnie 0,5 tabl) Dziekuję za pomoc Kochane !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatkia 1234
w 20. Tak mi gin kazał...24.03 miałam okres...4.04 byłam u ginekologa a badania mi kazał robić 13.04 nic juz z tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Franka, jestes na prawdę kochana. Dziekuję za słowa otuchy :) Nie załamuję się, jest mi tylko troche przykro, że przez pracę męża mamy mało czasu , ale co ma wisieć nie utonie :-D poczekamy zobaczymy. Juro mój mężus idzie na badanie nasienia. Cały przejęty :-D Ale szczerze mówiąc jestem ciekawa wyniku. co do mojego @ ......nie wiem czy Wy też taka macie przy bromku, ale ja mam tak strasznie bolący okres,skurcze, że szok!!! dodam że do delikatnych nie należę :/ nie wiem co jest. Przed braniem leków takich bóli nie miałam. skurze brzucha, ból na wysokości kości ogonowej, normalnie porażka. Przeżyję :-D aczkolwiek jestem w małym szoku. Mężątko, nie chcę wypowiadać się na temat Twoich badań, bo nie jestem żadną specjalistką, ale wydaje mi się że masz trochę wysoki progesteron. Poczytaj w necie, a najlepiej to poczekaj na wizytę u lekarza, bo czasem można źle zinterpretować wyniki i nie potrzebnie się stresować. Aisza26 kurcze nie poddawaj się! i nie zamartwiaj ciesz się że masz męża w domu :) mój przyjeżdża na 2-3 miesiące i wyjeżdża na 4 miesiące, zobacz jak mam przechlapane :/ Napisałam to byś wiedziała, że inne mają gorzej :-D Także łapię się na jakieś 2 pełne cykle, teraz był tylko 1, bo w zeszłym miesiącu byliśmy wszyscy chorzy i dobre dni zostały nie wykorzystane :/ Trzymaj się i do roboty!!! :-D ;-D Pozdrawiam Was wszystkie a w szczególności nasze ciężaróweczki Frankę i Sabinkę87 :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kobietki co tam u Was taka cisza??? Corrine37 Franka ma rację teraz przygotuj swój organizm do zajścia w ciążę a jak mąż wróci to wykorzystaj go na max-a :)))) Franka a jak Ty się czujesz?Jak tam Twój maluszek w brzuszku? Ja mam kolejną wizytę we wtorek 26 i już nie umiem się doczekać żeby zobaczyć małą Oliwkę:) chyba wszystko z nią w porządku bo kopie strasznie:) Pozdrawiam Was wszystkie bardzo cieplutko:* i czekam na dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) A tu znowu cisza:) Chciałam Wam i Waszym rodzinom złożyć najserdeczniejsze życzenia: Kolejna Wielkanoc, kolejne żonkile kolejne życzenia, lecz specjalne, miłe! Radosnych, pogodnych świąt spędzonych wśród bliskich. Święta, święty czas już tuż wcinaj jajka ale już. Kiedy zając Cię zaś wzruszy, daj mu marchew, podrap uszy. A gdy jajko będzie puste, daj mu kopa wprost w kapustę. Niech nie myśli, że jest cwany, za to Ty miej rok udany. Życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy pełnych jajek i dużo szczęścia Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Samych radości, kolorowych jajeczek, białych owieczek, uśmiechu bez liku, i bakalii w serniku, kiełbasy tłuściutkiej, i atmosfery milutkiej :-D Dziewczyny WESOŁYCH ŚWIĄT !!! :-* Sabinka dziękuję za życzonka :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcela00
Witam. Weszłam na to forum bo mam podobny problem.Chciałam się Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Czy ktoś może mnie pocieszy. Mam 10-krotnie podniesioną prolaktynę po obciążeniu, ale nie mam mleko-toku, tylko ból piersi. Oczywiście nie mam owulacji, moje cykle są nieregularne i najczęściej regulowane lekami ostatnio Regulonem (lek antykon..) Jestem po usunięciu cysty z częścią jajnika, a drugi mam zdrowy i zaplanowałam ponowne macierzyństwo (mam córkę 16 letnią) a tym samym nie jestem już taka młoda. Moja lekarka stwierdziła, że jest już za późno nie dając mi nadziei i nie kierując mnie na żadne badania.Znam dużo koleżanek w moim wieku które są obecnie w ciąży, albo co urodziły.Właśnie dlatego im pozazdrościłam dojrzałego macierzyństwa. Prolaktynę pobrałam sama, gdyż w przeszłości miałam z nią problem.Nie wiem jakie badania mam jeszcze sobie zrobić. Może mi ktoś podpowie? I czy wy też uważacie że 39 lat to za dużo? Odpiszcie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
MARCELLA, nie zamartwiaj się proszę i znajdź innego lekarza gin-endokrynologa. Ja mam syna 14 letniego również nie jestem już 20-latką :) Prolaktynę również miałam tylko po obciążeniu około 10 krotnie zawyżoną. Dostałam od mojej endo, lek o nazwie dostinex. Brałam go 1/4 tabletki raz w tygodniu , po 2 tygodniach 1/2 tabletki również raz na tydzien. Zrobiła badanie prolaktyny, i mam znakomitą, na tyle że kazała zmniejszyć mi dawkę Dostinexu na 1/4 tabletki raz w tygodniu. Dodam że również nie miałam żadnych wycieków z piersi. Co do owulacji nie mam jeszcze sprawdzonej, ale @ mam co miesiąc. Różnie bywa raz w 28 dniu, a zdarza się w 32 dniu ale zawsze jest. Masz jeden zdrowy jajnik czyli zawsze jest szansa, nie poddawaj się! Co do wieku...ja w grudniu skończę 38 lat, i w cale się wiekiem nie przejmuję, chociaż pewnie prawda jest taka, że nie jesteśmy już tak płodne jak 20 latki tylko możemy im pozazdrościć, i zachęcać dziewczyny by nie zwlekały z macierzyństwem. co do badań...na pewno warto o ile nie miałas zrobionego badania progesteronu. To wazne będzie wiadomo czy masz jeszcze zapas jajeczek do zapłodnienia. nie wiem co tam jeszcze ale z tego co piszesz myslę że dobrze byłoby skonsultować się z innym lekarzem. zawsze jest szansa, w końcu kobietki nawet w latach przejścowych, zachodą w ciążę, a nam do tego jeszcze daleko. Trzymaj się, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
MARCELLA, dodam jeszcze, ze również mam dużo koleżanek w moim wieku co mają malutkie dzieci. W cale nie jest to w dzisiejszych czasach dziwne. Kurcze kiedys myslałam o mojej mamie gdy była w podobnym wieku co teraz ja jestem ja, że jest juz stara:-D kurcze jak to jest? wiele się człowiek w duszy nie zmienia tylko ta metryka:/ Co do lekarzy nie uwierzyłabyś u ilu ja byłam, również podobne stwierdzenia, zero badań. Kiedyś również brałam leki antykoncepcyjne, przy których powinno robić się badania, nigdy żadnych doprosić się nie mogłam :/ znam ten ból. To jest strasznie żenujące. Człowiek prosi o badania, a patrzą na nas jak na kosmitki :/ w przychodni jak nie chciał mi dać skierowania na badania, powiedziałam zę rozumie ze srodki są ograniczone wiec proszę by powiedział mi jakie badania mogłabym sobie prywatnie porobić. Też mi nie powiedział, że nie ma niby takich! Porażka! Wkurzające jest to jak człowiek odprawiany jest z kwitkiem i pozostawiony samemu sobie. Ach poemat mogłabym napisać. Kurcze jak masz mieć jakąkolwiek szanse na zajście w ciążę jak bierzesz lek antykoncepcyjny? myslę że od tego trzebaby było zacząć... Nie ma rady wejdz na neta i szukaj opini dziewczyn odnośnie lekarzy gin-endo w swojej okolicy. Ja leczę się w Gdyni... Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, troche mnie nie było ale widze ze i wiele nie ominelo, cos cisza tu jakas, ja nie mialam dostepu do neta, jak tam po swietach bo mi zaraz przed nimi skonczyl sie okres i zaczal 8 cykl staran a razem z nim nadzieja ze byc moze ten bedzie owocny, w swieta pojedlismy potem szybko kalorie zrzucilismy, poczatek cyklu wiec pewnie ze staranek nici ale za to bylo bardzo milutko, poza tym po staremu, bez zadnych zmian, bromek mi sie konczy w piatek a w czwartek lece na NFZ po recepte, nie znam tego lekarza do ktorego mnie zarejstrowano, mam nadzieje ze mi przepisze bez problemu hmm, bo jak nie to nie wiem co wtedy zrobie a nie chcialabym kuracji przerywac, no zobaczymy, moze nie zrobi problemu, dam znac co i jak!! Musze konczyc pomalutku puki co, zycze zdrowka i pomyslnosci, trzymajcie sie cieplutko i do uslyszenia, papa:):***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrine 37 wiesz masz rację, ja tez wychodze z zalozenia ze teraz coraz czesciej lekarze jakby umywali rece, zostawiali z problemem samą sobie i radz sobie dziewczyno, nie wiem czemu takjest, natłok obowiązkw czy co, ale po to zostawali lekarzami by nam pomagac, chora sytuacja, ja np nie narzekam na moja gin ale w jednym mam do niej zal ze nie rozumie ze czas leci i jesli nie wychodzi to znaczy ze jest cos nie tak, jej teoria ze pary do dwoch lat powinny starac sie a potem robic badania dopiero to dla mnie starata czasu i wcale nie takie normalne, dlatego po czesci sama wzielam sprawy w swoje rece i w zasadzie dzieki tym forum zbadalam prolaktyne i poszlam po bromka, noi faktycznie okazalo sie ze prl za wysoka i moze przez to nie wychodzilo i potrzebna ta kuracja a jakbym posluchala mojej gin to jeszcze kilkanascie miesiecy siedzialabym i zastanawiala co jest nie tak, takze sama nie wiem co o tym myslec, dobrze ze istnieja te fora i mozna sobie pomoc dzieki doswiadczonym kobitkom, bo jak sie okazuje czasem na lepsze sie dzieki temu wychodzi niz sluchajac lekarzy, w takich czasach zyjemy, kazdy sobie rzepke skrobie i trza sobie radzic jakos, no zmykam papapapa :):***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcela00
Dziękuję za rady Corrine37. Dużo mi dało do myślenia to forum i rzeczywiście wzięłam sprawy w swoje ręce. Nie byłam dzisiaj w pracy i ten czas spożytkowałam.Sama poszłam do prywatnego (niestety) lab. i sama zleciłam sobie badania:morf., ca, mg,TSH i FT4. (progesteron zrobiłam razem z prolaktyną i wyszedł mi dobry). Wyniki miałam już o 12-ej. są ok. I właśnie wróciłam od innego gin., który mnie pocieszył że bez przesady za późno nie jest, ale ostatni dzwonek i trzeba to szybko wykorzystać. Mam łkać bromergon 1/2 tb. wieczorem, luteinę od 16 dcyk. przez 10 dni, kwas foliowy i działać. Badania powtórzyć za 1 mies. i do niego jak dostanę miesiączkę po jakieś leki na poprawę owulacji o ile dobrze go zrozumiałam.Tak że się trochę uspokoiłam i będę próbować, zobaczymy co z tego wyjdzie.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za motywację i pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki:) dziś byłam u lekarza a jutro idę do szpitala:( z moją córeczką wszystko w porządku ale ciągle skraca mi się szyjka macicy i muszą to zahamować :( bo inaczej będzie w maju dzidzia na świecie. Trzymajcie za nas kciuki Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Sabika 87, bedę trzymała kciuki. Trzymaj się :-*** Marcella, super że w końcu masz konkretne leczenie :) i normalnego lekarza. Teraz to masz zdecydowanie szanse na zajście w ciążę :) bo przy tabletkach anty, szans na pawdę nie było. Aisza, tak u nas w sumie bez zmian, ciąż jakoś nie przybywa, ale co tam poczekamy, może będzie wysyp fasolek :-D trzeba byc dobrej mysli :) Pozdrawiam Was cieplutko :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
FRANKA JAK TAM SAMOPOCZUCIE? BRZUSZEK ŁADNIE ROSNIE? BUZIAKI :-***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juka26
Corine 37 ja tez lecze sie w gdyni w gamecie a ty?jesli mozna wiedziec u kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spineczka86
hej mam pewien problem mianowicie juz 2 tydzień spóżnia mi się miesiaczka a od 4 miesiecy biore bromergon i to sie wcześniej nie zdarzało abym czekała na miesiączkę mam test lecz boję sie go zrobić bo podejrzewam że się rozczaruję ale zauważyłam ze częściej oddaje mocz po pare kropelek i mam wzdecia bez powodu uwazam co jem boli mnie podbrzusze i piersi ale miesiaczki nie widać za to pod czas stosunku zauwazyłam dziwny serek z mojej pochwy zapachu brak ale mnie to martwi poradzcie mi coś?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juka26
Spineczka po co sie martwic,2 tyg.jesli bylaby ciaza to powinnien pokazac test,zrob go!napisz co i jak trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Julka26, ja leczę się w evi- Medzie u dr. Ostrowskiej. Na prawdę jestem zadowolona.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Spineczka86, Mi to wygląda na ciążę :) dawno bym zrobiła test :) miło byłoby stwierdzić, że są 2 kreseczki, a jak jedna to przynajmniej bym się nie nakręcała. Wiem co to rozczarowanie ale chyba najgorsza jest niewiedza. Czekamy na wynik Twojego testu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spineczka86
hej dzieki za wsparcie ale niestety tylko 1 kreseczka na tescie tak jak przypuszczałam jak widać mnie bromek jeszcze nie chce uszczęsliwić zobaczę co mi ginekolog powie mam wizyte za tydzień pewnie znowu inny hormon mam za wysoki fatalnie chyba się nigdy nie doczekam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuchy, ja tak na chwilke ale widze ze wiele mnie nie ominelo, chcialam tylko napisac ze bylam iu lekarza i na szczescie przepisal mi bromka bez problemu niestety tylko na dwa opakowania i kazal sie zdecydowac czy bede chodzic do niego czy do swojej gin, hmm to mnie postawil pod sciana, jesli przez nastepne dwa cykle sie nie uda to bede w kropce no ale kto wie takze bede sie martwila pozniej, w kazdym razie biore bromka nadal pol rano i pol wieczorem i czekam na rezultaty, czas pokarze, nadziei nie trace i wierze sie uda wkoncu:) Spineczka przykro mi ze sie nie udalo, wiesz jednak ja Ci powiem z wlasnego doswiadczenia ze mialam podobna sytuacje (nie po bromku tylko wczesniej) bylam prawie pewna ze to ciaza, pisalam tu dziewczynom, zrobilam test, wyszly dwie kreski, bylam wniebowzieta, ale nastepne dwa pokazaly jedna kreske, potem dr luteina a teraz bromek, ja bym Ci polecala nastepnym razem odrazu isc na bete bo testy zawodza i to dosc czsto niestety, ja bynajmniej nastepnym razem tak zrobie, nie wierze juz testom, objawom ciazy ani nie ciesze na zapas, napisalam to bys pamietala ze zeby miec pewnosc najlepiej zrobic bete hcg i wtedy jest 100% pewnosci bo roznie bywa. Zycze szybkiego zafasolkowania Wam a w zasadzie nam wszystkiem:) Pozdrawiam:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Spineczko, przy takich objawach jedna kreseczka, normalnie jestem zawiedziona :/ Cóż faktycznie nie jest łatwo ale nie wolno tracić nadziei. Głowa do góry! Pozdrówka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spineczka86
Dziękuję za wsparcie nadal nie mam okresu biore bromka nadal tak jak brałam i czekam na wizyte u mojej ginekolog bo co mogę zrobić moze następnym razem sie uda jak nadejdzie następny cykl ale już nie mam siły ale nie poddam się chwilowo się rozczarowała lecz mam koleżanke która 3 testy zrobiła i wyszły pozytywnie na badaniach krwi wyszło ze tez jest w ciąży a juz mija 5 miesiac i mówiłam mi wczoraj że to wszystko było mylne bo dawno ginekolog rozwiłała jej szczęście w drobny mak ja nie kumam jak tak może być to może ja jestem jednak w ciąży?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Spineczko, nie wiem czy dobrze zrozumiałam....Twoja koleżanka zrobiła 3 testy które wyszły pozytywnie, również badanie krwi które wyszło pozytywnie, a ginekolog stwierdziła brak ciąży??? Co najmniej zastanawiające. Mam pytanko, czy kiedykolwiek spóźniała ci się @ ? bo jesli nie to 2 tygodnie spóźnienia to już nie spóźnienie. Spóźniać się może ale pare dni, nie dwa tygodnie.... Dziewczyny co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskooo
czesc dziewczyny dawno mnie nie bylo, a nawiazujac do tego tematu to mam ten sam problem spoznia mi sie okres juz 5 dzien objawow miesiaczki nie ma tylko ten dziwny sluz jak nigdy, i rowniez juz biore bromergon 4 miesiac... nie wiem co sie dzieje testu nie robie bo mam wizyte za tydzien u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
...co jest, czyzby Bromergon zatrzymywał @ ? ciekawe rzeczy się tu dzieją, a może jednak jestescie w ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spineczka86
hej tak dokładnie koleżanka miała i na dzień dzisiejszy powinna być w jakimś 5 miesiącu masakra ja dostałam lekkiego krwawienia nie nazwała bym to miesiączką bo na wkładce mam ze dwie kropelki krwi a ostatnią miesiączkę miałam 19.03 az do 1.05 dopiero te kropelki się pojawiły na noc założyłam podpaskę ale rano nic nie było na niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×