Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość obcia
Nati 86, ja z kolei i przed i po odkryciu niedoczynności tarczycy cykle nadal mam po 25 dni, wcześniej owszem miałam nieregularne i krwawienia między miesiączkowe, ale to przez endometrioze. Po zabiegu (wszystko zostało elegancko usunięte) i od tamtej pory mam regularne cykle, a nigdy wcześniej takich nie miałam. Też brałam rano euthyrox, a wieczorem bromergon, ale cykli mi nie ruszyło. Poza sporymi zawrotami głowy i mdłości, które z czasem minęły, wszystko było ok. Także każda z nas ma inne doświadczenia. W tym tyg. idę na badania i sama jestem ciekawa jak mi się utrzymują hormony, oby nie było żadnego wzrostu. Dziękuję Nati, że wspomniałaś o tym, że TSH przy niedoczynności wpływa na prolaktynę, nawet nie wiedziałam, więc tym bardziej chyba zapiszę się na wizytę do endokrynologa... Prolaktynaaa a może lekarz jednak wyznacza dni do robienia badań hormonów w zależności od długości cyklu. Ja mam krótkie, a Ty trochę dłuższe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
No tak to prawda ja mam akurat dłuższe cykle wiec i owulacja jest później itd :) wiec lekarz może ustalić w jakie dni dokładnie zbadać hormony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TEŻ WIEDZIAŁĄM O TYM ZE TSH PODNOSI PROLAKTYNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona 84
Ja staram się już 4 lata i nic.Mój facet jest zdrowy. Baaardzo nieregularne cykle, 40,50,70 dniowe. Czasem się zdarzyło 30 dniowe. lekarz od razu faszerowal mnie clostibegytem,obserwował owulacje.Nic z tego nie wyszło, nawet nie zlecił badań żadnych!!! Zmieniłam lekarza., pierwsza wizyta od razu informacje i zrobieniu badań, wyszła wysoka prolaktyna 50,23 ng/ml. Recepta na bromergon.Jutro zaczynam brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
ta prolaktyna nieszczęsna , bardzo duzo osob zaczyna miec z nia problem , a po obciazeniu robiłas prolaktyne tez ? , na szczescie prolaktyna po tabletkch szybko spada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
No niestety lekarze często sami nie wiedzą co się dzieje i leczą bez skutków, ale miejmy nadzieję że każda z nas znajdzie w końcu konkretnego specjalistę, który będzie potrafił zastosować leczenie i będziemy miały upragnione dzieciątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dzisiaj odebrałam wyniki nasienia męża i są odchylenia szczególnie w ruchu nasienia są za niskie , ogólnie jest rozpoznane Asthenooligozoospermia zobaczymy co powie ginekolog , ta babka co robiła to badanie mówi że nie jest najgorzej , ale do specjalisty będzie trzeba pójść , teraz już jest chyba wyjaśnione czemu ciąży nie ma mimo dobrego wyniku prolaktyny , trochę się obawiam że już tylko inseminacja została albo in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Prolaktyna pewnie maz dostanie jakies leki i wynki sie poprawia bedzie dobrze trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dziękuję Nati a wasi mężowie jaki wyniki maja ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Ja na razie nie wyslalam męża na badania skoro u mnie wyszedł problem z tsh. Najpierw musze ogarnac ta sprawę... A jak wygląda takie badanie nasienia ? Można donieść nasienie do laboratorium czy wszystko musi odbyć się na miejscu ? Długo czekaliście na wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
my zrobilismy w prywatnej przychodni , koszt 80 zł , badanie podstawowe , nasienie u nas trzeba było doniesc w 20 min ale bysmy nie zdazyli tam dojechac , wiec oddal mąż na miejscu , na wynik czekalismy tydzien , u mojego jest za malo *****iwych plemnikow i za mala liczba plemnikow ,bedzie musial brac witaminki :) , na szczescie tragedi nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Badanie jest robione w przychodniach albo jakis klinikach leczenia niepłodności u mnie w miescie koszt podstawowego badania 100zl a maz jak robil rozszerzone placil 170zl. Maz oddawał nasienie na miejscu jest specjalny pokoik i tam do pojemnika oddaje się materiał.wyniki po godzinie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Dziewczyny dzis mam robione Hsg w szpitalu beda sprawdzac droznosc jajnikow. Troche sie boje bo nigdy nie bylam w szpitalu, wlasnie siedze na jakims oddziale czekamy odezwę sie jak bedzie po. Sama jestem ciekawa co wymysla tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Trzymam kciuki :) , a jak sprawdzają ta drożność ? Ja czytałam o jakimś płynie kontrastowy ze go podają i sprawdzają pod usg , ale nie wiem właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Nati - koniecznie daj znać jak będzie po wszystkim. Trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Hsg to badanie rentgenowskie macicy i jajowodów, polegające na robieniu zdjęć po podaniu kontrastu.Samo badanie mnie w ogole nie bolalo najpierw robia zwykle badanie ginekologiczne,potem jakis wywiad ankieta i biora na sale rozbiera sie dol wchodzic polozyc na metalowy stol nogi uniesione do gory jak na fotelu ginekologicznm wsadzaja jakieś sprzęty,psikaja czyms na znieczulenie, przesuwa sie pod rentgen pstryka zdjecia i od razu widac czy sa drozne jajowody czy nie w zależności jak wpłynął podany kontrast. Mi badanie robil moj ginekolog trwało chyba nawet nie 5 minut okazalo sie ze wszystko ok do jednego szybko wpłynął kontrast do drugiego wolniej ale sa drozne. Po dostaje sie mega podpaske jakby pojawilo sie krwawienie siedzi sie z dwie godziny i do domu. W sumie to myslalam ze wyjdzie ze cos jest nie tak...a tu kolejne ok,...a ciazy brak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
o to super :) widocznie gdzie indziej leży problem , a jak z męzem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molli
W końcu znalazłam forum, które mnie interesuje! Cześć dziewczyny, dołączam bo mam 1000 pytań :) od kilku dni biore Bromergon na obliżenie prolaktyny, która jak Twierdzi moja Pani Endokrynolog jest za wysoka do zajścia w ciążę. Powinnam dostać juz @ ale jakoś się przeciąga. Miałyście tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwe, że to przez Bromka? Może mogłam poczekać do @ i wtedy zacząć brać. Ale w sumie nikt mi nic nie powiedziała, więc uznałam,że mogę wziąć w każdym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja historia w skrócie to: 2 lata temu ciąża. Radość ogromna ale nie na długo. Jak później się okazała (według lekarza ) poronienie. :( No cóż trzeba żyć dalej.. najgorsze dopiero miało przyjść. Po dwóch miesiącach okazała się, że wcale nie było poronienia tylko noszę w sobie ciążę pozamaciczną, która umiejscowiła się w jajowodzie. zarodek 3 centymetrowy. Po zabiegu laparoskopii dowiedziałam się, że musieli usunąć mi ten jajowód, ponieważ był strasznie zniszczony przez tę ciążę :( Po tym zdarzeniu staraliśmy się o nową ciążę- bezskutecznie. Zrobiłam badanie HSG na drożność drugiego jajowodu i wynik byl ok. zaczęliśmy czukać przyczyny w klinice niepłodności, ale nie byliśmy zadowoleni z podejscia lekarzy, któzy od razu mówili IN VITRO. Nie jestem przeciwniczką, ale uważam, że najpierw trzeba wypróbować wszystkie naturalne sposoby. Rok temu czułam się fatalnie. Myślałam, że to jakiś stan depresyjny. Porobiłam wyniki i wyszło, że mam niedoczynność tarczycy. zaczęłam przyjmować Euthyrox 50, później dawka zwiększyła się do 75/88 naprzemiennie. Tarczyca ładnie zaczyna się wyrównywać ale zdaniem lekarki ( której bardzo ufam ) wynik Prolaktyny 19,2 jest za wysoki do tego aby zajsc w ciążę. Powinien być w granicach 9-10. więc przepisała mi Bromergon wieczorem na początku 1/4 tabletki, później 1/2 az dojdę do całej. W marcu mam mieć wizytę kontrolną. Dr powiedziała mi, że bardzo często kobiety szybko zachodza w ciążę po Bromergonie. Więc jestem pełna nadzieli. Dodatkowo biorę witaminki i męża też faszeruję ...oby coś pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Moli ja biore Beomergon 5 miesiac w pierwszym cyklu okres dostałam 4 dni później niz zwykle. W kolejnych cyklach bylo juz ok,tylko miesiac temu znow przesunięcie o kilka dni, podobno tak sie dzieje jak normuja sie hormony. A co do tego co u nas jest nie tak to ciezko stwierdzić narazie mamy znów wizytę u androloga kolejnego a kolejny krok to test badania wrogości sluzu na plemniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati dzięki za odp. my nie mieliśmy jeszcze badania na wrogość śluzu. Ale w tym miesiącu zakupiłam olej z wiesioła na poprawę śluzu. Ma być go więcej i ma ulepszyć przenikanie robaczków :P podaję tez mojemu M. Poza tym kupiłam mu witaminy, bo jego wyniki są średnio zachwycające, więc mam nadzieję, że się poprawią. Ja miała już monitoring owulacji i okazało się, że pęcherzyk ładnie rośnie w mając okolo 22 mm zaczyna maleć i się wchłaniać. Miałam tez już stymulację Clostylbelgytem ale mój lekarz (dawny) nie widziała sensu podawania zastrzyku na pęknięcie i kolejny cykl zmarnowany ;( Więcej już nie stymulowałam, bo dowiedziałam się o niedoczynności tarczycy i najpierw z tym postanowiłam zrobić porządek. Na czym polega to badanie na wrogość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Moli , te cykle z bromergonem sie unormuja , ja mialam wczesniej 30-33 dniowe teraz 26-29 , co do prolaktyny to nie byla bardzo wysoka twoja ja mialam ponad 30 i z obciazeniem bardzo wysoka , a ty mialas badanie z obciazeniem? teraz prolaktyna spadla do 13 i jest ok , miesiaczki regularne owulacja , jest , mała dawka bromka tobie wystarczy bo nie masz wysokiej bardzo prolaktyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynaa, miałam test prolaktyny z Metoclopramidem (pewnie o to Ci chodzi) rok temu. Miałam wtedy prolaktyne 28,94 ng/ml po godzinie po leku >200,00 , po 2 h >200,00 i po 3h 189.00. Nie wiem czemu mam tylko podane , że powyżej 200, widocznie laboratorium ma takie czytniki. W każdym bądź razie przekroczył 6-cio krotność. Dzisiaj miała odlot po Bromku. Najgorzej z rana. Też tak macie? ja miałam wesołe miasteczko w głowie .. uuuuu :):):) już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
no to znaczy ze jest prolaktyna za wysoka wiec dobrze ze bierzesz :) , na poczatku tez sie zle czułam ale minelo i juz teraz nic nie odczuwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Moli pierwsze 2-3dni u mnie z Bromergonem tez byly ciężkie uczucie szybko bijacego serca,goraca osłabienie i wrażenie jakbym miala stracić przytomność...ale zaczelam brac tylko na noc lek i znacznie sie poprawiło. A co do testu na wrogość sluzu to lekarz w okresie owulacyjnym kilka godzin po stosunku pobiera próbkę sluzu i sprawdza pod mikroskopem czy sa plemniki czy tez sa przeciwciala ktore je niszczą uniemożliwiając dotarcie do jajka tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info. :) Będzie mi raźniej wiedząc, że nie tylko ja tak reagują na ten lek :) Miłego weekenduu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moncia85
Dziewczyny po 5 miesiącach brania Bromergonu dziś zobaczyłam na 3 testach dwie czerwone kreski. Nie poddawajcie się... ja też się nie poddawałam Dziś jesteśmy najszczęśliwsi na świecie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
To gratulacje :) niestety u nas to nie tylko moja prolaktyna ale też nasienie męża , ale nie poddajemy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
Moncia85 gratulacje! Dziewczyny w czwartek byłam zbadać hormony, TSH i FT4 ok, ale prolaktyna nadal wysoka 40,55 :( nie biorę Bromergonu, bo tak jak pisałam, lekarz uznał, że nie ma potrzeby. A ja czytam Wasze historie i mam mega wątpliwości, nie trafiłam do byle jakiego doktora, ale zgłupiałam :/ Możecie napisać ile kosztuje takie badanie na wrogość śluzu i drożność jajowodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×