Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Nati 86
Prolaktyna trzymam kciuki za wyniki mam nadzieję ze beda dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos223
Hej dziewczynki ! Ja właśnie jestem prawie 2 miesiące po odstawieniu bromka... Powiem szczerze, że bałam się, że nie dostanę okresu (wcześniej miałam problemy), ale po kilku dniach spóźnienia okres się pojawił :) Teraz czekam na następny, tyle że nadal są problemy z zajściem w ciążę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie czuję się bardzo dobrze i mój gin powiedział, że zajdę w ciążę tylko potrzeba czasu. Na razie jest wszystko ok, wyniki bardzo dobre i mam się starać :) Także jestem dobrej myśli i Wam dziewczynki też życzę wszystkiego dobrego, nie ma się co łamać, będzie dobrze !! :D Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dziękuję :) A jaki masz wynik prolaktyna kokos ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynaaa- w tej chwili nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo nie mam tego wyniku przy sobie, ale postaram się niebawem napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dobrze :) może u Ciebie prolaktyna nie wzrosła po odstawieniu bromka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem właśnie czy nie wzrosła, bo nie sprawdzałam :) Ale gin powiedział, że jest dobrze, ja się ok czuję i wgl, także chyba dobrze. Ostatnio w szpitalu sprawdzali mi poziom prolaktyny, ale jeszcze bromka brałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Jak ginekologa mówi że dobrze to pewnie tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
U mnie też wszystko jest ok :) na usg było widać że jest owulacja i lekarz mówił że wszystko jest dobrze , teraz robiliśmy badanie nasienia i zobaczymy jaki będzie wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Prolaktynaaa- jak jest owulacja to jest nadzieja :) Działajcie ;) A mam jeszcze pytanie odnośnie TSH. Dzisiaj calkowicie przypadkowo byłam na takim badaniu (akcja badania tarczycy w moim mieście) i mam wynik 3.249. Niby mieszcze się w normie ale czytałam ze co do ciąży to raczej za wysoki wynik... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
hej ja miałam TSH różne i endokrynolog i ginekolog mówili, że jak jest lekko ponad 2 to jeszcze w miarę, ale przy staraniach o ciążę to najlepiej mieć 1,5-2, ale to zależy jaki lekarz, każdy inaczej :) pzrez to juz dwa lata biorę euthyrox aby poziom utrzymać, an poczatku wahało się, raz w górę, raz w dół, ale teraz już ok. Tylko co jakiś czas sprawdzam wyniki. Jak miała poniżej 1 też lekarz był zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dokładnie tak jak obcia pisze Tsh najlepiej mieć tak do poziomu 2 na ciążę ale lekarze nawet 2 coś uważają za odpowiednią , 3 coś to już trochę za dużo oczywiście w normie się mieści ale na ciążę podobno musi być mniej , i prolaktyna może być wysoka przez Tsh , ale to się zbija lekami i dużo dziewczyn zachodzi w ciążę jak się wynik już unormuje wiec nie jest to takie straszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Tak dziewczyny najlepiej żeby tsh bylo okolo 1 lub 1.5 a jak jest za wysokie to endokrynolog da euthyrox ja biore juz z 3 lata bo mam niedoczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. Czyli taki jak myślałam jest kolejny problem... Boje się tylko ze jak pójdę do endo to zbagatelizuje to tsh. Po tych wszystkich tułaczkach u ginekologów mam juz przekonanie ze ludzi w moim wieku zbywają tłumacząc ze na wszystko mam jeszcze czas i ze wszystko unormuje sie samo :/ A najlepsze jest to ze najbliższy termin na nfz do endo w moim miescie jest na 10.2016.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
A powiedzcie mi jeszcze jedno. Biorąc leki na obniżenie tsh bierzecie w tym samym czasie leki na obniżenie prolaktyny ? Nie mam juz pomalu sily na to wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
U mnie Tsh jest niżej niz 2 wiec jest ok , nie powinna bagatelizować tarczycy ale wiadomo obawiamy się tego , na NFZ niestety długo się czeka , jeśli prolaktyna jest wysoka przez tsh a tak się często zdarza choć nie musi to powinno wystarczyć branie samych tabletek na Tsh ale na pewno można łączyć te tabletki , na paru stronach przeczytałam ze niedoczynność tarczycy może być powodem wysokiej prolaktyny bo jednak jakoś ten hormon musi wpływać na ten drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
Dzieki za informacje. Ach dziewczyny, kiedy te problemy sie skończą... ? Ja na razie odpuszczam. Może po nowym roku zacznę ta walkę na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikastepel
Dziewczyny moje TSH jest 4,O1 . Czy jest to odpowiedzialne za wysoką prolaktynę w 25 dniu cyklu? W ogóle jak PRL rośnie w cyklu a kiedy maleje wie ktoś ? Kiedy najlepiej robić badanie PRL jak miesiączki sa nie regularne powyżej 35 cykli.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
wiesz co mi sie wydaje ze prolaktyne mozna zrobic w kazdym dniu cyklu ja tak robie i wyniki sa ok , tsh moze wplywac na prolaktyne bo masz niedoczynnosc wiec mozesz miec wysoka prolaktyne przez tsh , i miesiaczki moga nie byc regularne , 35 dniowy cykl to troche długi ale nie znam sie wiec moze jest dobry , ale prolaktyne zbadaj rano na czczo i zrob z obciazeniem ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli mój wynik sugeruje o tym że mam niedoczynność ? nie znam się na normach a lekarz dopiero za tydzień . Zwariuje do tego czasu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Niby jest na granicy normy ale taki wynik powinno się już leczyć , po tabletkach poziom Tsh się unormuje i na pewno będą regularne miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shafuli
Oj ...po 4 miesiącach i podwyższeniu ....Teraz miałam 18 dniowy cykl...nigdy nie miałam takowego tzn ...zawsze 28/29 dni....oszalałam ...czy to normalne po Bromergonie czy ja już głupieję ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Raz może się zrobić jakiś dziwny cykl choć to dość wcześnie było , może za dużo stresu było itd , J z bromkiem mialam raz tylko 25 dnowy cykl tak to 26-29 , jeżeli jeszcze raz Ci się powtórzy tak szybko to pójdź do ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikastepel
A czy musze iść do endoktynologa czy ginekoleg tez może wypisać coś na Tsh , czytałam ze dużo osób bierze EUTHYROX i jest poprawa. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
Dziewczyny ja przy braniu bromergonu nie miałam problemu z nieregularnymi cyklami, także TSH na różnych poziomach nigdy na cykle nie wpływało. Od ponad 2 lat, może już 3 nawet biorę TSH, bo miałam najwyższy wynik prawie 6 i lekarz tylko ze względu na to, że staram się o dziecko podjął leczenie farmakologiczne. Powiedział, że gdyby nie starania to nie byłoby euthyroxu, tylko kuracja jodem (gdyby dłużej się taki wynik utrzymywał). To wszystko. TSH na początku leczenia waha się, raz za wysoko, raz za nisko, endokrynolog zmienia dawki, bo każdy organizm inaczej reaguje na leki, ja już dłuższy czas mam dawke 75 i 88 na zmiane i TSH utrzymuje mi się 2 lub poniżej 2, więc ustabilizowało się :) Prolaktyny nie łykam od miesiąca i ciekawa jestem ile mi wzrosła, w grudniu zrobię sobie badania. A propos, któraś z Was pytała kiedy wykonać badanie. Oczywiście jak najbardziej można zrobić w każdym momencie rano na czczo , ale ja dostałam już nie raz wytyczne od ginekologów, że dane hormony mają największe stężenie w określonych dniach cyklu i wtedy są najbardziej miarodajne wyniki. Ja dostałam wydrukowane od doktora wytyczne. Już Wam podaję kiedy... FSH, LH, Estradiol 1-3 dzień cyklu, a progesteron, testosteron i prolaktyna 20-23 dc. Widzę jednak, że w internecie są czasem te dni poprzesuwane, widocznie niektórzy muszą w innych terminach, ale ja z tego co wiem to miałam takie ogólne wytyczne. A co do to TSH to nigdy nie miałam podanego dnia, tylko po prostu rano i oczywiście jeśli ktoś przyjmuje jakieś leki, to badanie musi zostać zrobione przed przyjęciem leków, ale to chyba każdy wie ;) monikastepel, ginekolog też może wypisać euthyrox, ale zawsze wysyła do endokrynologa, bo to on się tym zajmuje i prowadzi leczenie, a ginekolog mi wypisywał jak już byłam na wizycie i mi się kończyły leki to przy okazji mi wypisał. Jednak przy pierwszej styczności z problemami tarczycowymi na pewno zostaniesz skierowana do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcia
tfu... poprawka w trzecim zdaniu *biorę euthyrox ( a nie TSH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
No z tymi badaniami hormonów to różnie jest niby Fsh można zrobić do 5 czy tam 4 dnia cyklu chyba to zależy od lekarza ale najwidoczniej w tych dniach też można bo ja robiłam w drugim i mi ginekolog powiedział że w 4 też mogę zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Dziewczyny Tsh przy niedoczynności tarczycy ma wplyw na gospodarkę hormonalną i takze prolaktyne. U mnie niedoczynność wykryli kilka lat temu biorę euthyrox naprzemiennie 75 i 50 dawkę teraz wynik w normie okolo 1. Leki przypisuje mi endokrynolog i on tez robi usg tarczycy co pol roku. Pół roku temu okazało sie ze prolaktyna jest tez za wysoka wiec od ginekologa dostalam Bromergon takze rano lykam tabletki na tsh a wieczorem na prolaktyne. Wyniki sa teraz ok. A co do cykli to przed leczeniem tarczycy byly bardzo dlugie nieregularne powyżej 35dni teraz przy braniu lekow sa krotsze i regularne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×