Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Witam Panie Ja dzis ide do endrokrynologa z wynikami i ciekawe co mi przepisze bo teraz odkrylam ze mam wysoka prolaktyne ,Buziaki powodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Ninjaa, to rzeczywiście nie mialas wysokiej prolaktyny, teraz kiedy bierzesz bromka, moze powroci sama owulacja. ja tez nie umiem wyczuc moich dni plodnych, zero plodnego sluzu, teraz po okresie pojde do gina na monitoring cyklu, ach trzeba bedzie troche wybulic, zeby zafasolkowaac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
chociaz przy pierwszej ciazy nie mialam takich problemow, zaszlam za 3 razem, wczesniej nie bralam antykoncepcji, lekarka powiedziala mi, ze antykoncepcja rozregulowuje cykle, ach i na co mi byly te tabsy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Koliberek, ninjaa, gabi, i cala reszta - dziewczyny macie juz dzieci???? czy staracie sie o wasze pierwsze bobo? gabi pewnie dostaniesz bromka...... a wysoka masz ta prolaktyne???? Czy wam po bromu tez tak niedobrze, mnie normalnie czasami mdli,i mam zaparcia, ale od kiedy jem wiecej jogurtow juz jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - ja już bromka skończyłam brać. Ja wcześniej brałam antykoncepcje, ale na wyregulowanie okresu, bo mi zanikał, albo bardzo rzadko występował..Nie mam jeszcze dzieci i staram się o swoje pierwsze bobo. Po bromku na początku miałam mdłości, ale minęły, a zaparcia miałam przez cały czas jak go zażywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toola ja staram się o pierwsze dziecko. Okres zwykle mam regularnie. jeśli się spóźniał to max o 5 dni. zaczynam drugi miesiąc brania bromergonu. Dr powiedziała że będe go brała aż do zajścia. moja prolaktyna to 47 wiem że norma jest do 25 ale do zajścia w ciąze musi spaść poniżej 10 - tak czytałam. nie wiem czy po m-cu brania bromka prolaktyna mi spadła gdyż nie robiłam teraz badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renula
WITAM . Przeczytałam dziś wpisy od 1 str , chciałam się dowiedzieć jak najwięcej o podwyższonej prolaktynie . Mam 12letniego syna i dwa poronienia na koncie . Jedno 9 lat temu. kolejne 2.5 roku temu - po roku leczenia zaszłam w ciąże jednak w 14 tygodniu ciąża obumarła , wtedy nie miałam pojęcia o jakiejś prolaktynie... lekarze też nie kwapili się do takich badań i już 3 miesiące po poronieniu dostawałam kupe leków typ duphaston itd mam problemy z wagą , wzratała miesiąc po miesiącu . Aż powiedziałam dość !!! Nie moge brać hormonów bo strasznie tyje i od roku nic nie biore . Ale nie moge stracić wagi , to jakś horror. Usłyszałam o prolaktynie i poszłam do gina zapytać . no i moje wyniki to ; 7.44 a prolakt po obciążeniu to 171 , niestety glukoza 6.49 a norma to 3.9-5.6 jednocześnie dostałam sie do endokrynologa który stwierdził prawdopodobieństwo zespołu policystycznych jajników =PCO :( w czwartek mam zrobić kolejne badania : testosteron , obciążenie glukozy+insulina , kortyzol . Wydaje mi się że ta prolaktyna nie jest bardzo wysoka więc może to nie dramat bardziej martwi mnie PCO . Będe wdzięczna za jakieś spostrzeżenia , rady . POZDRAWIAM cieplutko wszystkie panie a szczególnie te w odmiennym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Toola ja mam juz dziecko 2 letnia coreczke a moja przygoda z prolaktyna zaczela sie od tego ze nie moge schudnac i tak ja wykryli . do renula ja po porodzie nie moge schudnac , bralam tab antyk ,jak odstawilam na 2 miesiace i wrocilam to zaczol sie horror zaczelam tyc , bylam u endrokrynologa ale tarczyca ok ,bylam w klinice leczenia metabolizmu i dali meridie i ruszylo mnie 1,4 kg w 3 tyg a i jakie skutki uboczne ,w koncu trafilam do endrokrynologa co dal mi na prolaktyne i wyszlo ale ja mam 5991 po obciazeniu dzis ide do innego i zobaczymy ,a co do kortyzolu to robilam jak zazywalam antykoncepcyjne tab i wyszedl wysoki teraz robilam i jest niski bo odstawilam tabletki . powodzenia zmykam do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Ja również mam problemy ze schudnięciem. Cały czas przybieram na wadze, a żeby ją zgubić to mam ogromny problem. Diety mi nic nie dają więc nawet nie forsuję organizmu. Od młodych lat leczę się hormonami i to przez nie tak przytyłam, ale mam nadzieję, że jak wszystko unormuje się w organizmie to waga również się unormuje. renula - jeśli chodzi o PCO to ja Ci nie pomogę, bo u mnie tego nie wykryto i nigdy się tym nie interesowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, dziś dowiedziałam sie od mojej endokrynolożki, że z moim poziomem prolaktyny też można zajść, tym bardziej przy bromergonie ;-) ja narazie pierwszy cykl mam spalony ;-) Teraz owulacja wypadnie mi w okolicach Sylwka, więc, jak już pisałam na jednym topiku, mam nadzieję, że mój małż będzie celnie strzelał szampanem i pleminikami :-D czego Wam wszystkim życzę ;-) Dowiedziałam się przy okazji, że wszystkie wyniki poza prolaktyną mam wzorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja bylam u endrokrynologa i powiedziala ze mam wysoka prolaktyne bo zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i wynik moze byc falszywy , nie od tego tyje ,ale podejzewa cukrzyce ukryta i jutro ide na krzywa cukrowa zwariowadz idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sassetka
Dziewczyny ratujcie! Prolaktynka teraz 65,5! Od 1,5 miesiąca biorę Bromergon i chodzę po ścianach, znoszę go okropnie. Jak wezmę na noc, to nie śpię, a jak na dzień to jestem jak pijana i mam mdłości. Jeszcze miesiąc temu moja prolaktyna wynosiła 70,35. Staramy się z mężem o dziecko i nie ma dla mnie szans, póki co tracę nadzieję:(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Sassetka, reczywiscie malo Ci spadl poziom prolatyny po miesiacu, widzisz, jednak twoj organizm potrzebuje jeszcze troche czasu, glowa do gory, wszystkie tu walczymy z nia, ale mamy bron w reku:bromka, wiec musi sie udac!!! gabi, tak mi tez powiedziala gin, ze jak sie odstawie tabletki anty to prolaktyna moze byc zafalszowana, i sama bedzie spadac z miesiaca na miesiac, wiesz ja tez mam nadzieje, ze sie z nia rychlo uporam maryna oj maryna jaki masz poziom prolaktyny? mi gin tez mowila, ze mimo wysokiej mozna zaciazyc:))) gabi 22 kiedy odstawilas antykoncepcje? ja pod koniec wrzesnia, prolaktyne badalam w listopadzie, mam 31(norma 5-29), teraz nie wiem jaka mam Dziewczyny mam pytanie, pojawia sie u was sluz plony przed okresem? co to moze oznaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
koliberer, mi gin powiedziala, ze mam brac bromka do czasu kiedy zaciaze,, zastanawiem sie jednak, ile cykli mam czekac, moze lepiej pojsc na monitoring cyklu, sprawdzic kiedy mam ta owulke, bo sama juz nie wiem,a ty jakie masz plany??? jak sie czujesz po bromku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Tolola a nie lepiej kupić test owulacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Toola wiesz ja kolo 18 pazdziernika a prolaktyne robilam 1 grudnia ale w listopadzie miesiaczki nie mialam ale tez niby przed okresem za 3 miesiace mam powtorzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia81
Laseczki ile miesiecy bierzecie bromek? Ja juz 5 miesiac i ciazy nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - Jeśli chodzi o monitoring cyklu to powiem Ci, że mam koleżankę, która przez trzy lata starała się o dziecko, ale nie wychodziło jej. Monitoringi nic jej nie dawały współżyła wtedy, kiedy miała dni płodne, ale nie zachodziła. Po tych trzech latach powiedziała sobie, że dość starań, że już ma to po prostu, gdzieś jeśli się uda to będzie szczęśliwa, a jeśli nie to trudno i jak ręką odjął zaszła w ciąże. Teraz jak będę szła na wizytę to zapytam o monitoringi, ale powiem szczerze, że zacznę od testów owulacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Ninjaa wiesz cos w tym jest, że jak sie czlowiek mocno stara to g.. wychodzi!! mialam tak w pierwszej ciazy, chcialam zaskoczyc od zaraz i juz w pierwszym miesiacu kupilam sobie testy owulacyjne, czytalam jakies fora, nakrecalam sie, szukalam u siebie objawow ciazy, i nic przez 2 miesiace, potem lekarka powiedziala mi, ze jak nie opuszcze do conajmniej rok bede sie starac9powiedziala"Pani to ma strach w oczach, conajmnie rok Pani wróże). Wtedy dotarlo to do mnie, wywalilam testy do kosza, pokasowalam z kompa durne srony o ciazy, przestalam sie nakrecac........... i zaszlam w 3 miesiacu, nawet nie wiem kiedy, bo w miedzyczasie wyjechalismy do mojej babci na imieniny na 3 dni, przegapilam nawet pierwsze symptomy tego, ze moeze jednak sie udalo!!Potem sobie zdalam sprawe, ze fasolka dawala mi znac, a ja myslalam ze okres idzi:) hm..cos w tym jest..hm......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - No tak masz rację, ale nie sądzisz, że testy owulacyjne byłyby lepsze od monitoringu? Ja sobie je kupię tylko ze względu na to, że chcę zobaczyć, czy w ogóle występuje u mnie owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Słyszałyście może o tym, że jak chce się zajść w ciążę to seks codzienny jest nie wskazany? Mit czy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Hm. .........a mi gin powiedzial, ze od 9-20 dnia cyklu mamy sie kochac codziennie, ale sama sie zastanawiam, czy to nie oslabia plemników, a wam co gin mowi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
a co do owulacji, sama sie zastanawiam, czy u mnie ona wogole jest!!! nie mam tzw sluzu plodnego, tylko taki bialy lepki albo nic innego, wiec sie zastanawiam. a powiedzcie mi testy owu robi sie od ktorego dnia? bo z tego co czytalam w opakowaniu jest tylko 5 sztuk, latwo wiec przeoczyc owulke!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - zależy jakie długie masz cykle. Jeśli masz 30 dniowe to najlepiej zacząć wcześniej np. od 13dc. Ja właśnie chce je kupić tylko dlatego, bo u siebie też nie zauważam śluzu płodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Ninjaa pierwszy okres po odstawieniu tabletek anty dostalam po 34dniach, drugi wieczorem dnia 28, moj gin kazal mi liczyc, że okres przyszedl 29, teraz czekam na moj trzeci okres po odstawienu tabletek, nie wiem czy bedzie regularny, moze sie znowu przesunie, wiec nie wiem sama kiedy te testy zaczac uzywac!!!! a ty masz regularne okresy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - Nie ja nie mam regularnych okresów. Moje cykle są rózne 30, 36,40 dniowe. Po bromergonie myślałam, ze chociaż w pewnym stopniu mi sie unormują, ale się myliłam. Ja jak kupię sobie testy owulacyjne to zacznę je robić właśnie mniej więcej w 13dc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toola, ja miałam 10-krotnie podwyzszoną prolaktynę. Ninjaa, nie chcę Ci mieszać, ale moje cykle trwają mniej więcej 32 dni. Owulację miałam zawsze ok. 15-18 dc, a w tym cyklu miałam w 11 dniu :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Maryna oj maryna masz 10krotnie podwyzszona prolaktyne? ale ta podstawowa czy po obciazeniu tabletka??? jak znosisz bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Ninjaaa co do testow owulacyjnych to musze sobie przemyslec sprawe, moze lepszy bylby monitoring cyklu... na pewno droższy wr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Dziewczyny a ktorego dnia cyklu badalyscie prolaktyne, mi gin kazala 8. Moze ktoras z Was badala progesteron? w ktorym dniu najlepiej? mi gin powiedziala, ze w 12, ale czytalam gdzies ze sie robi w 5, zgupialam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×