Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość natusia1207
Dziewczyny głowa do góry... Zgadzam się z justaa27 w 100%... kaja prolaktynowa trzymam kciuki za Was :) monis-miś każda z nas wie co czujesz... Też myślę, że 2013 będzie bardzo owocny dla nas wszystkich... Pamiętaj, że nie jesteś sama!!! Mnie każdy post na forum podbudowuje, a każde dwie kreski u dziewczyn jeszcze bardziej, bo ufam, że leczenie daje efekt, którego najbardziej pragniemy... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh wsparcie to baaardzo dużo a nawet podstawa aby się nie poddać. tylko wiecie zastanawia mnie dlaczego prl i tsh wzrosło??czytałam troszkę i dziewczyny piszą że to przez bromka i zazwyczaj dostają parlodel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten drugi lek ponoc jest duzo droższy niz bromek, ale lepiej tolerowany przez organizm. Jest jeszcze Castagnus - lek ziolowy ktory tez obniza prolaktyne , nie wiem czy o nim slyszalyscoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mam też parlodel,przepisałam mi doktor gdybym źle się czuła po bromku,a na mnie ten bromek to w ogóle nic nie działa,zero skutków ubocznych więc może dlatego ten skok.pozostaje tylko cierpliwie czekać do wizyty.heh najgorsze to te czekanie...Endi a co u Ciebie??Natusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
hmm u mnie drugi dzień z bromkiem (1/4tabl.) i odpukać czuję się normalnie...Po tygodniu mam brać 1/2 tabl. Luteinę zaczynam w czwartek... Też się zastanawiam, jakie wyjdą mi później badania na prolaktynę, tsh, ale to jest dopiero początek, więc nie ma sensu ich powtarzać. Kolejna wizyta u lekarza we wrześniu, akurat miną 3 cykle (przynajmniej powinny). Trochę obawiam się, czy @ przyjdzie szybko po odstawieniu luteiny, ale to się okaże w praniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po luteinie @ okres na ogoł przychodzi po 2-5 dniach po odstawieniu... no chyba ze bedzie to ten szczegolny przypadek i okres nie przyjdzie na najblizszy rok ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa słyszalam o Castagnusie dziewczyny o nim piszą na innymch forach, ale to jest bez recepty nie wiem może jak ktos ma minimalnie przekroczoną to może pomóc, ale ja miałam 42 przy normie do 23 więc wątpię czy by to cos pomogło, kurde czuję jak by mnie nerki bolały, nie mogę się naciągnąc to chyba od bromka, albo od letroxu sama już nie wiem, w poniedziałek jak mi nie przejdzie to idę do lekarza z tym, Minis ja po "owulacji" jeżeli mogę tak napisac bo śluzu to naprawdę na lekarstwo było, ledwo zauważalny, także mój M ma teraz trochę spokoju bo go wymęczyłam :), teraz tylko czekac do 18 czerwca na @, wątpię żebym przy moim tsh zaszła, to może potrwac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poradzcie cos staramy sie o 2 dziecko juz prawie rok- porobilam sobie wstepnie hormony, progesteron (wyszly ok)- no i zrobilam prolaktyne przed tabletka 11 (normy 4-28 ng/ml), po tabl 155- powtorzaylam po 2 dniach- wyszlo ponad 200 czekam na wizyte u lekarza i sie zastanawiam- czy faktycznie cos nie tak (chociaz nie mam zadnych objawow)- czy moze cos zaklocilo badanie (stres, alkohol?) nie wiem co mam myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak juz pisalam wystarczy troche wiekszego stresu i juz rosnie prolaktyna... albo wystarczy masaż brodawek i znowu bedzie wzrost.. tazke te wyniki trochę moga być oszukane i jescze Cie pocieszę " mi tez lekarz nie kazal robić tej prolaktyny po obciazeniu bo ponac najnowsze badania wskazują ze nie ma zalezności miedzy nią a problemami z zajsciem w ciąze... tylko wskazują w jaki sposób reagujesz na stres ... ale co lakarz to opinia.... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... czy macie już weekend??? ja własnie go zaczynam... z dala od pracy przez całe 4 dni ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie 1 dzien w pracy- po 10 dniowym urlopie- nie ma tak fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
o tak Justi,weekend należy już do nas.trzeba go dobrze wykorzystać bo w poniedziałek cza na @ niestety,więc przytulania ciąg dalszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do endokrynologa i powiedział że nie może mnie bolec ani po bromku ani po letroxie, hm... nie wiem czy mu wierzyc, w pon. idę oddac mocz, dziewczynki ja jestem w Wiśle z mężulkiem, mam internet bo mi chlop udostępnił z komórki :D Buziaki kochane i odpoczywajcie w ten dłuuuuuugi weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpoczywaj a nie przy necie.... wykorzystacie Endi dobrze ten czas Moniś a może @ nie bedzie... napewno jej nie bedzie ... u mnie w koncu skonczyl sie okres...ostatnio troche przeszadza bo ciagnie sie po 7 dni.. do tej pory mialam 4-5 max...mam nadzieje ze ta zmiana cos pozytywnego wniesie ;))) np jakąś mała fasoleczkę ;))) takze nie dosc ze mamy dlugi weekend... dni plodne... to jeszcze w sobotkę 5 rocznice slubu... przydało sie coś zmajstrować z tej okazji ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dxiewczyny mam wresxcie necik poxdrawiam z pieknej Italii tak cieplutko jak i temperatura dzidiejsza 34C zycze wspanialego dnia a ja spaduje nad morze,specjalne dla Monis Justy i Endi dziekuje ze mi pomagacie buuuziolr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalne pozdrowienia tam mialo byc hehe pisze z telefonu i cos mi nie idzie,,ale pozdrowienia posylam,koncze kochane bo z netem tu tragedia ale za to jest pieknie a wy sie tam rozmnazajcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
Bella dziękuje ślicznie,przywieź nam troszkę tego ciepła i opalenizny,za tydzień wesele przyda się.no i staraj się tam o maluszka-nie leniuchuj :) buziaczki Kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
Ja także rozpoczęłam swój długi weekend.... Zostajemy w Krakowie, bo zaczyna się Euro, a mój mąż to fanatyk piłki... Robimy własną strefę kibica w ogrodzie... Więc będzie wesoło... Do tego zaplanowane wizyt znajomych, więc zleci...jak zawsze szybko :) U mnie chyba już po dniach płodnych, jeszcze dzisiaj coś spróbujemy... Śluzu na razie nie zauważyłam albo przegapiłam...upsss Odpoczywajcie dziewczyny i korzystajcie z życia... justaa27 no to macie co świętować, życzę z tej okazji spełnienia marzeń i fasolki... bella-galleria zazdroszczę tego słońca... U nas bardziej chłodno niż ciepło. Wypoczywaj przede wszystkim... Moje drogie, wczoraj dzwoniła do mnie moja dobra koleżanka i niestety przekazała mi złą wiadomość, że poroniła w 11 tyg. Wczoraj miała wywołanie porodu... :( :( jest mi straszenie przykro... Najgorsze jest to, że nic nie wskazywało na jakieś problemu... Podczas wizyty u gin, lekarz nie stwierdził bicia serca i żadnego tętna.... Coś okropnego :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
Natusia może czasami takie wiadomości powinny dawać nam do myślenia,lepiej cierpliwie czekać niż cierpieć po stracie dziecka. przytul mocno koleżankę,niech tylko się nie poddaje.walczy o swoje szczęście. w krakowie byłam w podróży poślubnej-piękne miasto w którym zakochałam się,spacery wieczorem nad wisłą,coś wspaniałego.mam nadzieję że uda mi się jeszcze tam wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia tu jest booosko jestem jak w raju, maz starapo sie abym zapomniala o koszmaze.poronienia wiec wiem co przezywa twoja kolezanka to byl najgorszy koszmar ale co zrobic.....zycie,pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis posylam.CI upal i opalenizne ja pomimo bromka opalona na czekoladke, jakos nie przeszkadza mi ta choleraa ,myslalam ze zepsuje mi wypoczynek ale.jest ok.Caluje was i milego wesela wytancz sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) We Wiśle piękna pogoda, właśnie leżę sobię na leżaczku i łapię słoneczko, Justa wszystkiego najlepszego, taka ładna rocznica, ja będę miala 31 lipca drugą dopiero :), nerki przestały bolec może były przeziębione... Bella ty szczęściaro ja się juz nie mogę doczekac wakacji i wyjazdu. No ale bardziej bym się cieszyła z fasoleczki :D, eh jakoś tak czuję że w tym miesiącu nici, Justa to teraz do dzieła ! :D Monis ja też czekam do poniedziałku ale 18- go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endi zanim sie obejrzysz a bedzie i 5 ;) u nas dzisiaj na obiadku byla rodzinka... chodz do 5 latek jeszcze 2 dni to dzisiaj puścilismy sobie płytkę z wesela,, ale sie ubawiliśmy... chyba pierwszy raz oglądałam ją od czasów nagminnego oglądania 5 lat temu...super pamiątka ... teraz na rocznice musimy w koncu sie postarac ilez mozna czekac ;)) Bella przywieź nam trochę słoneczka bo u nas straszna pagoda.. zimno.. nie ma słoneczka...wcale ta pogoda nie pasuje na czerwiec (5 lat temu bylo 30 stopni ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jestem tutaj nowa, ale mam nadzieje, ze odpowiecie na moje pytanie. Mam za wysoka prolaktyne ((25). W zwiazku z tym ze teraz nie przyjmuje zadnych lekow oprocz luteiny, kupilam sobie Castagnus. I mam pytanie kiedy zaczac je brac? Dzis mam 20 dc, cykle mam 30 dniowe, dzieki braniu luteiny. Nie wiem czy poczekac do nowego cyklu czy moge juz zaczac brac? Z gory dziekuje za odpowiedz i zycze owocnego i spokojnego dlugiego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
Witaj Biedroneczko :) ja też mam wysoką prolaktynę,z tym że biorę bromergon i niestety mi nie pomaga.poczytaj na ulotce co piszą o dawkowaniu-myślę że chyba w sumie możesz już zacząć brać,ale pewnie dziewczynki coś więcej Ci podpowiedzą.buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka2323 - mój ginekolog wprawdzie zapytał który mam dzień cyklu ale powiedział żeby zaczęła brać od razu bromka zaraz po wizycie po 1/2 tabletki na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingwinn ja mysle, zeby poczekac do nastepnego cyklu, bo w ulotce jest napisane, zeby nie brac w ciazy, co prawda to by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe jakby sie okazalo, ze jestem w ciazy, ale wole nie ryzykowac. Chodz ostatnio dziwnie sie czuje, bola mnie piersi, co zwykle sie nie zdarza, pobolewa mnie podbrzusze raz mocniej raz lzej, najgorzej wieczorem i krzyz, czesto tez korzystam z toalety. Nie wiem czy to mozliwe, zeby tak szybko pojawily sie objawy, bo owu byla gdzies 14-15 dc, ale juz te pare dni mnie nie zbawi :) dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
@miała być w poniedziałek a jest dziś :( cykl wyszedł 26dni,i jeszcze ta prolaktyna.dziewczyny czy jak cykl skrócił się to ma to coś wspólnego ze wzrostem tsh albo prl? a jak Wam mija weekendzik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×