Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Witam dziwczyny! Spontan jest doobry znacznie lepszy niz moje wczesniejsze planowania,ide do pracy usmiechnieta;) Natusia dzis mam caly dzien Wlochow i Anglikow jestem tlumaczem i oni beda na pewno zrec non stop ale ja postanowilam byc twarda i ograniczyc sie do minimum z jedzeniem.Natusia jak humorek dzisiaj????? Justa co tam sloneczko...usmiechnij sie i pisz nam vo slychac,Aniu jak sytuacja dzisiaj?Endi a co ty sadzisz czujesz ze to bol na @ czy masz lepsze przeczucia? caluuuuski dla Was lece do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj troche lepiej... tzn troche glowka mnie boli bo bylam wczoraj na imprezie z ludzimi z firmy.... troche wypilam... wiem ze nie powinnam ale powiedzielismy reszcze o naszych wypowiedzeniach i jakoś tak poszło... poszłam na godzinę a wrocilam po 6 ;)) jak fasolka ma byc to i bedzie... poprostu za duzo ostatnio "niusów" pojawilo sie i trzeba jakos odreagowac bo pewnie moja prolaktyna to skoczyla z tysiac razy .... i kolega bromek nie da sobie zrady .... dla odmiany dzis mam wesele... ale juz zgodzilam sie byc kierowca wiec bede grzeczna ;))) moj M sie smieje ze na weselu powinni ustawic wielki telewizor i zrobic strefe kibica bo duzo gosci im wybedzie na mecz ;)) u nas dzisiaj sa Targi Pracy .. wiec spadam rozejrzec sie co i jak bo troche wypadlam z rynku pracy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa wiesz co odwazna jwstes i twardo dazysz do celu,to jest to co lubie,bravo jak sie zdecydujesz na cos to siegasz po to ,trzymam kciuki aby wszystko poszlo po twojej mysli!!!! Mowie w czterech jezykach angielski wloski rosyjski hiszpanski,no i oczywiscie po Polsku;) podoba mi sie spontan na jaki sie wreszcie odwazylam koniec z planowaniem i obliczaniem,chce byc szczesliwa i przytulac sie kiedy mam ochote,wracam do pracy...dzis jest luuuzik na szczwscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Jestem. Cykle miałam 28 dniowe, ale to chyba dzięki luteinie, która brałam, a dziś 35 dc i @ nie ma, ból podbrzusza sie skończyl. Ciekawe jak ten bromek na mnie wpływa, że tak długo czekam. Narazie spokojnie czekam, wiem że to nie ciąza i się nie nakręcam może dlatego spokojnie czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a skad wiesz ze to nie ciaza????? bo ja mysle ze wrecz przeciwnie,w koncu starasz sie juz od jakiegos czasu,nie zeby Cie nakrecac bo wiem ze rozczarowania sa bardzo niemiłe i sama ich doswiadczam ,no ale hmmm tak to wyglada tym bardziej ze bol minał :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Co prawda co drugi dzień się przytulamy, nie wiem czemu, ale sądzę, ze to nie ciąża,wysoka prl, myślisz że w czasie brania bromka już w pierwszym op zaszłabym w ciążę? Tak szybko by zadziałał??? Poczekam jeszcze trochę, a potem pojadę na bete. Jak to będzie ciąża to będę skakać z radości do nieba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Dziewczyny mierzycie temperature... moze ktoras mi doradzi, jeden lekarz zalecil luteine po owulacji przez 10 dni, a endokrynolog kazal zostac tylko przy bromku i nie kombinowac. Co zatem byscie zrobily na moim miejscu? Brac czy nie? A sytuacja z temperaturami w cyklu wyglada u mnie nastepujaco: test pozytywny owulacyjny, po nim 3 temperatury rosnace ale o 0,05 stopnia, skok w czwartym dniu dopiero :( i potem 10 dni wyzszych ok. 36,90-37,10... wiec nie wiem, czy moze tak byc i to prawidlowe, czy nalezy patrzec na same wyzsze temperatatury czyli te 10 i sie wspomoc luteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania w tym cyklu tez bralas luteine ??? Bromek czasami dziala cuda i z tego co czytalam dziewczyna z wysoką prolaktyna juz w pierwszym cyklu sie udawalo, takze trzymam kciuki... a swoją droga nie korci Cię aby zrobić test??? już odpowiednia pora ;))) Balla gratuluję takiej umięjętności... ja z jednym mam problemy ....a co dopiero mowiac z tyloma ;)) antoninka ja bym chyba brala luteine... zaszkodzic napewno nie zaszkodzi..a moze tylko pomoc ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja uwazam ze spokojnie mozna zajsc w ciaze juz przy pieewszym opakowaniu bromka, ja sama nie wiedzac ze mam wysoka prl tez zaszlam ,skonczylo sie poroniemiem bo nie bralam nic a ciebie gonekolog odpowiednio poprowadzi,wiec mysl pozytywnie ;);) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Aniu xrob test jak Justa podpowiada ,wszystkie sie ucieszymy twoim szczesciem!!!! Justa pisz jak tam bylo na weselu;) ja wciaz w pracy dzisiaj 12h jeeejku mam juz dosc,dziewczyny apropo luteiny mnie lekaz tez kazal ja brac ale nic nie powiedzial kuedy , jak wy biezecie???od ktorego dnia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Aniu xrob test jak Justa podpowiada ,wszystkie sie ucieszymy twoim szczesciem!!!! Justa pisz jak tam bylo na weselu;) ja wciaz w pracy dzisiaj 12h jeeejku mam juz dosc,dziewczyny apropo luteiny mnie lekaz tez kazal ja brac ale nic nie powiedzial kuedy , jak wy biezecie???od ktorego dnia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
mi lekarz zalecil luteine od 16 dnia cyklu do 25 dnia cyklu, 2 tabletki, rano jedna i wieczorem dopochwowo, ale mowil, ze takie jest dawkowanie, bo zazwyczaj nie wiadomo kiedy jest owulacja, a powinno sie zaczac po owulacji od razu brac, w ulotce jest napisane ze przez 10 - 12 dni trzeba przyjmowac, slyszalam ze po tym czasie trzeba zrobic test ciazowy, bo gdyby ciaza byla raczej nie powinno sie nagle odstawiac... zalezy czy to niedomoga fazy lutealnej zeby przedluzyc faze II na zagniezdzenie zarodka czy profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dawkowanie luteiny uzależnione jest od długości cykli , przy tym podstawowym czyli 28 dni to powinno sie brac 16-25 dc. zrobic test i jak jedna kreska to odstawic. Wtedy w ciagu 2-3 dni przyjsc poowinna @. Jezeli wyjdzie chodz cien cienia drugiej kreski to kontynuować dalej .... ;))) i tego Wam dziewczyny życzę ;)) a na weselu .... hmmmm... troche dziwne wesele.... bawic dopiero zaczelam sie po oczepinach ;)))a wszystko przez ten mecz....W trakcie meczu sala doslownie opustoszała... zostaly tylko same ciotki ;)) mlodzi i faceci wszsyscy wybyli... My tez wrociliśmy z rodzinka wrocilismy... a ze od sal weselnej do domu mielismy 20 km to pojechalismy zaraz po drugim daniu i wrocilismy na kolejne danie i oczepiny ......takze zabawa zaczela sie dobrze po 1 ;))). Wspolczuję mlodym... lepiej chyba na ich miejscu by bylo jakby zrobili strefe kibica i zalatwili telewizor czy jakis projektor ;)) cale szczescia mama spala dzisiaj u nas z synkiem i rano zabrala go do siebie, wiec spokojnie mozna bylo pospac i przyszykowac sie do nastepnej imprezy... robiliśmy w naszym nowym mieszkanku (czyli u tesciow)grila bo wczoraj byly moje imieniny... tesciowej zreszta tez .. wiec kolejna okazja....o 20 przychodzą ci co kupilni mieszkanie od nas... wiec caly czas w biegu.... ale to chyba lepiej w moim przypadku ...przynajmniej nie mysle c o jutro bedzie sie dzialo w pracy ... . a jak Wam weekend mija?? Bella w pracy a pozostałe ???działacie troszeczkę ;)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Jak radzicie dziewczyny tak zrobię, chociaż powiem szczerze, ze wolę czekać na @ jakoś spokojnie tym razem czekam, niż zrobić test i się rozczarować, przygnębić itd:( choć może macie rację i się udało. Chociaż nigdy u mnie test się nie pomylił, jak negatywny to negatywny, a jak byłam w ciąży był pozytywny, może dlatego teraz po pierwszym teście wiem, ze to nie ciąża. Trochę zakręciłam chyba...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Justa jak już będziesz po inseminacji to daj znać. Ja zamierzam w sierpniu spróbować. Od czasu kiedy chodzę do kliniki badania niepłodności jestem spokojniejsza bo wiem, że tak mi pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochane moje,dobra to biore od 16 dnia luteine,no to teraz juz przytyje na maxa,kurcze dwa hormony mnie rozsadza,nie mam juz w czym chodzic wszystkie ciuchy rozmiar 34 wisza w szafie :( jutro znowu do pracy...jej pierwszy wolny dzien to czwartek ale musze dac rade,choc powiem wam ,ze dzis wróciłam padnieta,zameczyli mnie. Aniu nie ma na co czekac ,rob test i beta bo cos mi sie wydaje nie doczekasz sie na okres:) Justa zazdroszcze Ci wesela i zabawy ja non stop w pracy,za to zapaze sobie siemie i poczekam na m :):):) halo Monis ,nic sie nie odzywasz,co tam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
A siemię jak smakuje? Pewnie ohydne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije drugi cykl i ciagle mam odruchy zwrotne ;)) ale warto przynajmniej mam sluz... jakiego nie widzialam nigdy .... fakt ze kiedys nie obserwowalo sie swojego ciala...przy tabletkach anty takze go nie ma ... ale teraz widac go bez wiekszego wynikania czy jest czy nie .. ;)) ja pije tylko od 1 dc do dzien dwa po owulacji... teraz mam chwilowa przerwe ;)) bella slpaw tych swoich cudzoziemncow ;)) jak nie umieja sie sami dogadac to i ch problem ;)))ja jeszcze az tak strasznie nie narzekam na kg na plus.. chociaz troche ponad kg mi przybylo i to chyba najbardziej po bromku. Ale ostatni tydzien sensacji spowodowal ze waga spadla i to sporo... heh pewnie do wczorajszego wieczora ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Kobietki a bierzecie cały czas kwas foliowy? Bo ja nie biorę od 3 m-cy, po roku zażywania tych tabsów zrobiłam sobie przerwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU JA BIORE KWAS FOLIOWY , JUSTA CHETNIE BYM SIE POZBYŁA CUDZOZIEMCÓW I POSPAŁA KILKA DNI DO 10 CHOCIAZ....ALE RACHUNKI TRZEBA PŁACIĆ:) NA POCIESZENIE KG MOGE POWIEDZIEC TYLKO ZE KUPUJE SOBIE TROCHE NOWYCH CIUSZKÓW:) HIHIHIH ANKA ZROB WRESZCIE TEN TEST BO SAMA SIE TYM ZACZYNAM PRZEJMOWAC,:) BUUUIAKI DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
Dziewczyny, przpraszam, ale cały weekend uczelnia potem urodziny i mecz, a w niedzielę praca... Wogóle nie miałam czasu..... Endi86 dostałam brunatnych plamień w sobotę i trwały do niedzieli. Dzisiaj wydaje mi się, że @ nadchodzi... bella-galleria ja biorę luteinę tak jak antoninka27 tj. od 16 do 25 dnia cyklu tylko ja biorę 1 tabletkę na noc... Tylko mi lekarz nic nie mowił jak mam postępować przy II kreskach, ale na szczęście mam Was.... Anka1987 siemię jest bez smaku... Najgorzej jest na początku, potem zaczyna smakować, bo się przyzwyczajasz do smaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja stosuję się do rady jednej z tutejszych dziewczyn i przytulamy się co drugi dzień ale nie z przymusu bo trzeba ... Ja też staram się pić codziennie siemie popołudniu ale nie zawsze mi się to udaje i jeszcze efektów nie zauważyłam. Anka trzymam kciuki za dwie kreseczki ! Dziewczyny kończy mi się bromek i nie wiem co robić... kazał mi brać dopóki nie zajdę ale myślałam, że nastąpi to przed końcem opakowania. I teraz nie wiem czy mam iść teraz zanim się skończy czy zrobić sobie ponowne badanie prolaktyny? I ewentualnie wtedy iść do niego. A może w tym cyklu się uda :))))) Marzy mi się .... Ile opakowań Wy już wzięłyście? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1987
Robię postepy. Kupiłam test i jutro z rana zrobię. Dziś zaczynam drugie op bromka i bedę od dziś pić to siemię, ciekawe jaki efekt bedzie. I wracam do kwasu foliowego. Tak bym chciała, aby teraz się udało i żebym już nie musiała co miesiąc czekać na ten cud:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia1
witam zaczęłam brać 3 op bromka, po dwóch opakowaniach zrobiłam tydzień przerwy i zrobiłam badanie poziomu prolaktyny,prolaktyna wyszła 300ng/ml a wcześniej nie miałam takiej wysokiej więc nie wiem czym to było spowodowane, lekarz kazał nadal brać ten lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Witam. Mam dziewczyny do Was pytanie.W lutym stwierdzono że moja prolaktyna po obciążeniu jest dużo za wysoka w związku z tym dostałam bromergon.W maju okazało się że jestem w ciąży niestety długo nie cieszyłam się ciążą ponieważ w 6/7tyg obumarła.Czy może to być związane z wysoką prolaktyną i odstawieniem bromka?Niby lekarz mówi że nie ale... Przepraszam ale naprawdę nie mam jeszcze siły czytać całego wątku więc będę wdzięczna ze odpowiedź. Jedyną pociechą jest dla mnie to że już jedno dziecko mam. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia1
wysoka prolaktyna może być przyczyną poronienia, powinno się bromergon brać dalej,tak przynajmniej mi mówil lekarz, też mam wysoki poziom tego hormonu i problem zajścia w ciąże, a ten lek nie wpływa na dziecko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,ja znowu w pracy dzis jest crazy dsy wszyscy fiksuja i wymagaja ode mnie cudow.....Sylwia moim zdaniem zle zrobilas odstawiajac bromek mnie lekaz zabronil odstawiac bo wtedy prolaktyna od razu bsrdzo idzie w gore,teraz biez spokojnie bromek i nie odstawiajac za jakis czas zrob badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×