Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Evusia
Madzikbrom a jak długo po ubraniu bromka wróciła miesiączka? Moja prolaktyna wynosiła 57 a bromek biorę już prawie miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzikbroo
Ja prolaktyny mialam ponad 300 i wrocila po prawie dwóch opakowaniach bromka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
A jakie macie dawkowanie bromka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzikbroo
Jedną tabletkę przed pójściem spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Właśnie czytam że dziewczyny biorą tabletki z reguły przed snem a mi kazała brać rano do śniadania ale pół tabletki tylko i dawkowanie do końca opakowania takie ma zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mnie ucieszylas ta wiadomoscia :) mam nadzieje ze u mnie tez sie szybko pojawi. Ja jestem na 28 dniu brania tabletek. 1 tabletke na noc i na reszcie zaczynam sie zaczynam czuć dobrze. Koko 17/ 18 dnia zauwazylam inny sluz niz ten co zawsze mialam. Nie byl to ksiazkowy plodny ale wydaje mi sie ze też był płodny bo bardzo rozciągliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
To super ja też się ucieszyłam może w koncu uda nam się coś z mężem wykombinowac :) Wcześniej az tak bardzo mi na tym nie zależało ponieważ on nie był chyba gotowy ale jakiś czas temu powiedział że bardzo chciał by mieć bejbi więc działamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Dzięki i również powodzenia :) mi też strasznie zależy na dzidzi. Moje problemy zaczęły się w 2014. zdecydowaliśmy sie z partnerem że chcemy dzidziusia i wtedy odstawiłam tabletki anty i od tamtej pory nie dostałam okresu. Byłam z tym u lekarza ale angielscy lekarze są do kitu i powiedział mi że to normalne i kazał przyjść z pół roku jeśli dalej mi nie wróci. Tak więc znów się u niego pojawiła i zrobił mi badania hormonalne ale żeby odczytać wyniki musiał zajzec do książek medycznych!!! Po 15 minutach zamknął książkę i powiedział mi "Problemy kobiece nie są uznawane za chorobę więc nie jestem w stanie pani pomóc, ale jeśli nie ma pani okresu to znaczy że pani nie owuluje i nie może mieć dzieci". Byłam zdruzgotana ale wciąż miałam cicha nadzieję że się uda. Przez kolejny rok wciąż robiłam testy ale zawsze było to samo, jedną kreska :( w końcu się poddalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Z partnerem pojechaliśmy na urlop, popilismy, po bawiliśmy się , totalnie zrelaksowalismy i wtedy musiałam zafasolkowac. Zorientowałam się dopiero jak mi brzuch zaczęło widać i ludzie w pracy zaczęli się pytać czy jestem w ciazy. Nie miałam pojęcia bo początek przeszedł mi całkowicie bezobjawowo. I tak dzień przed Wigilia 2015 zrobiłam test i szczęścia nie było końca jak zobaczyłam 2 kreski.byłam w 22 tugodniu! Niestety nie trwało to długo :( po świętach pojechaliśmy na skan i lekarze powiedzieli nam że nasz synek ma wadę i jeśli przeżyje poród to będzie jak małe warzywko :( :( i musieliśmy podjąć najcięższa decyzję w naszym życiu :( :( i tak 14 stycznia 2016 już naszego maleńkiego aniołka z nami nie było :( :( dlatego teraz jestem tak zdesperowana żeby mieć kolejnego malucha bo tak naprawdę jest to jedyna rzecz która trzyma.mnie przy życiu teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Evusia strasznie mi przykro :( Naprawdę szczerze ci współczuję ale wiara czyni cuda :) :* Jednak niestety dużo zależy też od naszej psychiki dlatego nie możesz desperacko myśleć tylko o ciąży i dziecku bo to nie pomoze :( daj kochana na luz odrobinę tak jak wtedy na urlopie :) ja właśnie straraam się w ten sposób do tego podchodzić (nie ukrywam że mi jest trochę lżej bo staaram się dopiero od 3 mscy) Głową do góry ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Dzięki Lwicapolska :) wiem wiem że tak nie mogę ale jest ciężko tak o tym nie myśleć . przynajmniej teraz wiem że mam szanse niedługo zafasolkowac :) oj nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała tak wyluzować i się czegoś napić hehe :) niestety nie powinno się bromka z alkoholem mieszać :/ :( :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny! Mam wysoką prolaktyne. Nie mam miesiączki. Mam kilka pytań. Jak się czujecie biorąc bromergon? Naczytałam się w internecie ze ma mnóstwo skutków ubocznych. Jak to jest? I drugie pytanie. Czy lekarz rodzinny przepisze mi bromergon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Evusia co ty, ją normalnie pije alkohol oczywiście nie pprzesadzajac :) wczoraj wypilam 2 piwka z mężem i dawaj :) Bo test wskazywał dni płodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Gosc a jakie masz dawkowanie ? Ją przez pierwsze 2 dni byłam bardzo senna, głową mnie bolała i kręciło mo się w głowie ale już jest ok a biorę tabletki od połowy miesiąca :) i obawiam się że lekarz rodzinny nie przepisze ci bromka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Hahahaha no po alkoholu to najlepsze "przytulanki" są hahaha :) to życzę ci Lwicapolska powodzenie i żeby ci się udało zafasolkowac ;) Ja wczoraj test ciazowy zrobiłam i był negatywny ale się nie załamuje. W sumie to mój pierwszy cykl z bromkiem, mierzeniem temperatury i obserwacja śluzu. Jeszcze muszę sobie nakupic testów owulacyjnych i mogę działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Gość, ją przez pierwszy tydzień brania bromka czułam się okropnie. Dawkowanie miałam odrazu jedną tabletkę na noc. Większość dziewczyn z tego co czytałam zaczynała od pół tabletki. 3 pierwsze noce spędziłam w toalecie na podłodze bo mnie cały czas mdlilo i kręciło w głowie. Nie byłam w stanie utrzymać się na nogach. Później już było coraz lepiej a teraz po miesiącu w nocy już nie odczuwam nic. W dzień jeszcze tylko czasem mi się w głowie kreci. A i od początku towarzyszą mi zaparcia. Nie wiem czy lekarz rodzinny może ci przepisać bromka, bo mieszkam w Anglii, ale radziła bym ci iść do ginka bo on dostosuje ci dawkowanie do twoich potrzeb i poziomu prolaktyny. Przynajmniej mi moją pani ginekolog powiedziała że inne dawkowanie by mi zastosowała gdybym tylko chciała uregulować okres a inne gdzy chce robić dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
No dokładnie :) ją będę testować dopiero za jakieś 2 tyg ale też się nie nastawiam za bardzo bo to też dopiero pierwszy miesiąc z bromkiem a dokładnie pół miesiąca :) a później mąż za granicę na miesiąc więc pewnie w listopadzie się znów zacznie :) dziś zjadłam z rozpędu cała tabletkę i odczuwam to.. głównie senność ale jakoś dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
A to do testów i śluzu to się poglubilam.. jakiś tydzień ponad temu zaobserwowalam śluz płodny w dużych ilościach więc pomyślałam oho zaczynamy :) a przed wczoraj z głupia zrobilam test owu i pojawily się 2 Kresy o jednakowej barwie ale średnio widoczne. Wczoraj ta ważniejsza była już dużo ciemniejsza, więc nie wiem czemu mam ufać ( śluz też mam ale w dużo mniejszych ilościach i zauważalny tylko na papierze toaletowym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
A to ciekawe... Za bardzo nie wiem o testach owu ale czytalam ze musza byc Obie kreski bardzo ciemne I widoczne. A mierzysz sobie temperature? Bo tez mozna okreslic owulke przez obserwacje zmiany temperature. Ja nie mialam typowego ksiazkowego sluzu plodnego przezroczystego, ale bylo widac duzo przezroczystych "nitek" ii byl bardzo rozciaglowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Nie, nie mieerze temp bo jakoś nie chce mi ssie o tym myśleć ;D a co do testów to na ulotce pokazuje że albo obie mają być mocne albo kolor lini w polu testowym ma być ciemniejszy i taki właśnie miałam wczoraj i właśnie też teraz w tym okresie mam takie "nitki". No nie wiem zobaczymy co to będzie. Jaak dostanę okres to sobie mniej więcej oblicze kiedy mialam owulke i sprawdzenie czy sluzz czy testy stwierdzaly okres płodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Nie mogę sobie pozwolić na tydzień nie obecności w pracy. A te skutki uboczne sa niepokojace:/ A czy są jeszcze jakieś inne leki oprócz Bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Wlasnie dostalam okres! Normalnie tak sie ciesze! Wiem ze to hlupie ale prawie sie poplakalam ze szczescia bo to znaczy że owulka była!!! ;) a następna ma.niby być wtedy jak będę mieć urlop więc już zaczynam zapasy alkoholu kupować hehe :) Gość ja w dzień czułam się ok prócz tego że byłam zmęczona i tak może do godzinki po tym jak wstałam to mi się lekko w głowie kręciło. I normalnie pracowałam. Tylko pamiętaj że organizm każdej z nas jest inny więc nie jest powiedziane że ty też musisz mieć skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Jeśli zaczniesz od małej dawki np pół tabletki to będzie dobrze ;) ja też chodziłam do pracy i dawałam radę więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Gość, nie wiem jakie są inne leki ale najlepiej idź do ginka on ci wszystko powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Evusia to super ! ;) Ją jeszcze około półtorej tygodnia muszę czekać na okres choć skoro dopiero mam dni płodne (wykaz z testów owu) a jest już 27 dzień to może mi się przesunąć trochę.. a ty jak długie masz cykle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
Miałam koło 30 dniowe cykle ale to na tabletkach anty a jak było bez to nie pamiętam. Wiesz czytalam że czasem owulka po prostu występuje później niż tak typowo w środku cyklu, albo nawet zaraz kilka dni po krwawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Owulacja występuje około 14 dni przed kolejnym krwawieniem , a jeśli krwawienie jest szybciej oznacza to że faza lutealna jest krotka czasem za krótka żeby jajeczko zdarzyło się zagniezdzic.. ;( a ogólnie dostałam też od gin luteine na wywołanie okresu ale przeczytałam na necie że lykana w nieodpowiednim momencie może zatrzymac owulke więc zrezygnowałam i nie wiem czy dobrze zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evusia
No tak ale czasem sie zdarza że cylk jest dłuższy niż 30 dni i wtedy owulka następuje później niż typowe 14 dni. Jestem zalogowana na stronie OvuFriend o tam użytkowniczki dzieła się swoimi wykresami i możesz popatrzeć a nawet wyszukać tylko wykresy użytkowniczki np z wysoką prolaktyna, długimi cyklami i niedowaga. Myślę że naprawdę warto jest mierzyć sobit temp i prowadzić taki "kalendarzyk" bo wtedy super poznaje się swoj organizm. Co do tego leku to nie wiem może poczekaj na działanie bromka żeby on ci normalnie hormony unormowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lwicapolska
Też tam się zalogowalam ale dopiero w połowie tego cyklu więc dopiero od następnego cyklu przyloze się i zacznę chyba mierzyć sobie tą temperaturę. ;) Tak właśnie zrobię narazie się wstrzymam i zobacze co sam bromek mi "wykombinuje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
cześć dziewczyny dawno nie zaglądałam tu , jestem juz w 26 tyg , ciąży i wszystko przebiega dobrze na szczescie , bromergon odstawiłam stopniowo w 8 tyg ciąży i nic sie zlego nie stalo :) , ja przed ciąża miałam prolaktyne 32 ng wiec podwyzszona , brałam bromergon rok czasu i ładnie spadała , miesiączki mialam jak w zegarku :) , zobaczymy czy po porodzie znowu mi wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×