Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość AndziaK83
Dziewczyny jeśli staracie się o ciążę a macie zbyt wysokie tsh i prolatkynę, lub samą prolaktynę (moja dobiegała do 80), zaczęłam brać bromergon, bo przepisała mi go Pani Dr. endokrynolog. Troszkę się męczyłam w sumie nie tak bardzo jak niektóre dziewczyny o tym piszą a propo skutków ubocznych ja miałam właściwie tylko jeden z nich ale był bardzo uciążliwy po bromergonie miałam ileś godzin zatkany nos i nie mogłam oddychać (ale laryngolog wypisała mi lek rupafin, który troszkę to hamował i jakoś udało mi się przez to przebrnąć). Prolaktyna i tsh (na tsh- niedoczynność tarczycy biorę także eutyrox) wyniki spadły do odpowiednich norm, prolaktyna do ok 10 i się udało jakimś cudem JESTEM W CIĄŻY- cierpliwość popłaca. A staraliśmy się ok 4 lat to dość dużo i dopiero endokrynolog postanowiła zaryzykować z tym bromergonem mimo tych nieprzyjemnych skutków ubocznych i super bo podziałało. To dopiero początki kapnęłam się ponieważ nie pojawił się okres, testy wykazały ciąże, lekarz już potwierdził po beta hcg, że to już ok 4 tygodnia ;-) nawet już widoczna jest niewielka kropeczka 9 mm super cieszę się że wreszcie się udało oby i wam pomogło jak mi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndziaK83
A i zapomniałam dodać że to nasza pierwsza ciąża zatem wcześniej różne rzeczy chodziły mi po głowie bezpłodność też (albo u mnie albo u męża) a jednak nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leka92
Hej dziewczyny jestem tutaj nowa biorę Bronka od miesiąca jedyne skutki uboczne to to że jestem,, przymulona" ciągle bym spała. Biorę 2tabletki na noc od dzisiaj zaczynam brać 2IPOL muszę dojść do dawki 3x1 na noc. Moja prolaktyna to 36,51 po obciążeniu po60- 552, 1 natomiast po120-401,8 czy któraś z was miała podobne wyniki, czy branie Bronka pomogło w zajsciu w ciążę i po jakim czasie. A i jeszcze jedno pytanie czy palenie papierosów ma jakiś zły wpływ na działanie tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leka92
Zamiast Bronka miało być Bromergon słownik w tele płata mi figla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska2286
Witam wszystkie forumowiczki. Jestem tutaj nowa. Tez mam a raczej miałam wysoka prolaktyne na która brałam bromergon i bromocorn ale niestety nic nie pomagało. W końcu przypadkiem zmieniłam na Parlodel. Mieszkam w Irlandi a tutaj maja tylko Parlodel. I teraz nie żałuje bo super mi się unormowalo przy dawce 2*1. Tez się staram o dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Cześć dziewczyny! Przeczytałam cały temat od pierwszej strony i jestem bardzo poruszona, zajęło mi to kilka dni, ale czytając was przeżywałam każdy wzlot i upadek razem z wami. Wiele nas łączy i pewnie dlatego tak bardzo przeżyłam wasze historie, a każda kolejna wiadomość o ciąży dodawala mi nadziei. Teraz coś o mnie.. staram się z mężem półtora roku o dziecko i nic z tego nie wychodzi. Postanowiłam zrobić badania i wykazało, ze mam niedoczynnosc i wysoka prolaktyne. Pierwsze co pojechałam do ginekologa i zapisał mi bromergon, a następnie kazał zgłosić się do endo i endo przepisała mi letrox 50. Biorę miesiąc i mam nadzieje, ze pomoże, bo pomału brakuje sił.. pozdrawiam was dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po przepisaniu przez lekarza bromergonu za miesiac bylam juz w ciazy. Hiperprolaktynemia i niedoczynnosc. Okresy mialam nawet co 80 dni. Dzis moje szczescie ma 11 miesiecy :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Szczerze Ci gratulujuje tego szczęścia!! A brałaś może coś na tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam wczesniej euthyrox najnzsza dawke ale zle sie po nim czulam, mialam znowu objawy jakbym miala nadczynnosc. wymyslali ze mam pcos. przestalam chodzic do endokrynologa, poszlam do ginekologa ktory powiedzial ze to zaburzenie miesiaczkowania jest spowodowane hiperprolaktynemia. Przepisal mi wtedy bromergon i taki kwas foliowy do rozpuszczania w saszetkach, powiedzial ze to niekoniecznie ten kwas jesli chodzi o ciaze ale ze dodatkowo reguluje cykl. Niecaly miesiac zazywania i bylam w ciazy. a wczesniej mialam takie okresy ze przez pol roku mialam tylko 3, wahania wagi. Ciąża bezproblemowa, zadnych przykrych dolegliwosci, nawet nie odczuwalam ze jestem w ciazy. Wyniki tarczycy w trakcie i po ciazy najlepsze jaki kiedykolwiek mialam. Dobrze mowia ze ciąża reguluje takie rzeczy. 29 lat mialam jak urodzilam, wczesniej nie staralam sie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jakos przez ten czas starania nie bylo takiego nacisku, nie oczekiwalam ze zajde po prostu bylo jak wczesniej. Jak mialam dostac okres to tez sie nie przejmowalam bo mialam tak nieregularne ze nie wiedzialam czy to ciąża czy po prostu sie spoznia okres jak zawsze. Zrobilam test i to byl 5 tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie właśnie sytuacje dają nadzieje :) ciesze się, ze Ci się udało i mam nadzieje, ze i ja się doczekam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten kwas foliowy w saszetkach to Inofolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Dziewczyny może dacie jeszcze trochę nadziei i podzielicie się tym, ze się wam udało z bromergonem. Pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba juz tu nikt nie zaglada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) ja miałam prolaktyne 50. I co? Udało się za pierwszym razem starań, bez jakichkolwiek leków. Mój gin stwierdził, ze z 2,3 cykle się postaramy na luzie i spokojnie, a jak nie to wprowadzi Bromergon. Chyba tak wyluzowałam, ze od razu się udało. Za to w szpitalu leżała ze mną dziewczyna o prolaktynie poniżej 40 i nie mogła zajść od kilku lat - dużo chyba psychika robi. TrzymAm kciuki dziewczyny za Was ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Super, gratuluje :) a ja sie spinam strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze się fajnie mówi... Polecam zbadać cykl u ginekologa (przepraszam, jeśli pisałaś, ze to robiłaś, a ja nie doczytałam). Jeśli okaże się, ze masz owulacje, to może jakoś Cię to odblokuje :) nie martwcie się, z wysoka prolaktyna da się żyć i zajść w ciąże! Mam nadzieje, ze jakiś pocieszyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Wlasnie mimo mojej wysokiej prolaktyny, mam owulacje, ale cos musi mnie blokowac jeszcze.. pewnie tarczyca, ale odebralam wyniki i po lekach mam w normie :) dziewczyny, a jaka prolaktyna jest najlepsza na zajscie? Ja mialam 41, a po bromergonie spadla na 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Dziewczyny stal sie cud!!! Po poltora roku staran dzis zobaczylam 2 kreski!!!! Bromergon dziala cuda!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaaaaaaa
Opowiem swoją historię, starania od czerwca. Udało się w listopadzie ale już w połowie grudnia strata :(. Od grudnia niestety nic. Po badaniach wyszła mi prolaktyna 10, a po tabletce 220, czyli 20 razy większa. Od soboty mam zacząć brać Bromergon- mam nadzieje że się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Ulaaaaaaa Po bromergonie prolaktyna sie unormuje i zajdziesz w szczęśliwą ciaze! Ja dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy i tez latwo nie bylo, a dzis bylam na usg i ciaza blizniacza, ale jedno bijace serduszko.. mam mieszane uczucia i z jednej strony sie ciesze, a z drugiej jakos mi smutno. Zycze powodzenia kazdej z nas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamini
Też mam brać ten lek. Mam nadzieję, że to nam pomoże... Dziewczyny a czy wy też słabo czulyscie się po tych tabletkach? Bóle głowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letka92
Kiki92 ile czasu brałas bromegon ja brałam ponad pół rok i nic dostawilam i od poniedziałku zaczynam brać na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam bromergon miesiąc i pomógł. Po bromergonie czułam się dobrze. Po norprolacu strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Letka92 Ja bralam bromka poltora miesiaca i zaszlam, a bez bromka poltora roku i nic.. Dziewczyny z wysoka prolaktyna, zbadajcie jeszcze tsh, bo prolaktyna skacze przy tarczycy tez. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Letka92, ja bromergon bralam poltora miesiaca i udalo mi sie, a predzej poltora roku staran i nic.. dziewczyny zbadajcie tsh! Czasem prolaktyna skacze przez tarczyce.. bromergon wtedy pomaga, ale dodatkowo musi byc wprowadzony lek na tarczyce. Trzymam kciuki za wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaaaaaa
Gość... pomógł tzn? Zaszłaś w ciąże po miesiącu brania czy unormował prolaktyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaaaaaaa
Kiki92 Cieszę sie ze sie udało, i przykro mi ze jedno serduszko nie bije bo wiemco to znaczy :( trzymam za Ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulaaaaaa po miesiącu brania bromergonu byłam już w ciąży :) teraz córka za tydzień skończy roczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki92
Ulaaaaaaa, tez trzymam kciuki za Ciebie! Musi byc dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×