Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Nati 86
No te kliniki niepłodności robią szczegółowe badania a niestety wizyty sa kosztowne ale coz trzeba walczyc o dzieciątko żeby sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza91
U mnie prolaktyna ładnie spadla. Teraz jest w granicach 5 ale to tsh mnie troche zaniepokoiło bo wszędzie właśnie czytałam ze jak na ciążę to powinno być mniej. Ale zastanawia mnie czy to jedyny problem... Chyba macie rację z tymi specjalistycznymi klinikami. Tam przynajmniej wiedza jak się za wszystko zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Stwierdziłam że nie ma sensu co miesiąc czekać czy przyjdzie czy nie ta miesiaczka , tam przynaniej powiedza dokładnie co jest nie tak i wezmą się za leczenie , a myślę że skoro prolaktyna jest ok , sa miesiączki itd to coś być musi : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Jak ja byłam z mężem pierwszy raz w czerwcu rok temu w klinice to od razu zlecili zestaw badań z krwi dla obojga dla męża badania nasienia a mi leki. Generalnie szukają problemu bardziej kompleksowo niz sam ginekolog ale mam wrazenie ze trochę zalezy im na tym zeby zrobić in vitro.Poki co nie chodzimy juz tam tylko znaleźliśmy prywatnego ginekologa i androloga ktory zajmuje sie niepłodnościa i on poki co próbuje podnieść wyniki plemników meza. Teraz jest w trakcie kuracji w kwietniu idziemy na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2o
Cześć dziewczyny. Ja staram sie od lipca i nic. Byłam na wizycie u lekarza na NFZ i powiedział ze nie ma co sie martwić, czekamy aż minie rok. Poszłam prywatnie i lekarz od razu zleciła zbadać poziom prolaktyny i zonk, wyszła za wysoka. Zonk bo mam juz jedno dziecko i nie sądziłam ze z drugim bedzie problem. Od wczoraj biorę ten bromergon. Narazie skutków ubocznych, o których sie naczytałam brak. Mam jednak pytanie. Po jakim czasie od brania leku spadł Wam poziom progesteronu? Zapisałam sie teraz na wizytę na koniec maja i mam przed nią powtórzyć badanie krwi a szczerze myślałam ze do tego czasu zajdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Gość2 wiesz co u mnie pierwszy efekt byl juz po 2tygodniach spadlo z 56 do normy wiec szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
Gość 2o jestem w podobnej sytuacji co Ty.. tez się staramy od czerwca i mamy juz 1 dziecko.. mi prolaktyna spadła po 1,5 msc z 26 na 13.. Teraz jestem w 27 dc i czekam na @.. jestem też umówiona w poniedziałek u gin bo kończą mi się tabletki I w razie gdybym dostała okres to będę chciała się umówić na monitorowanie owulacji w nowym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubekx2
ja biore bromergon 1,5 msc i spadł mi z 53 na 0,8 :( i tak źle i tak nie dobrze. nie wiem czy odstawić tabletki bo wizyta u Endokrynologa dopiero w maju.. co robić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2o
A jaka dawkę bierzesz? Moze na początek powinnaś sprobowac zmniejszyć zamiast całkiem odstawić. Ja jakoś jestem mega pozytywnie nastawiona. Cykl, góra dwa i ze sie uda ;) zobaczymy. Powiem Wam ze na szczęście nie wystąpiły skutki uboczne, czuje sie dobrze, nic nie boli, jestem pełna energii. Krótko biorę ale czytałam ze niektóre dziewczyny juz po pierwszej dawce miały problemy. Piszecie jakie macie poziomy i zerknelam na swój i tak patrze ze poziom na czczo mieści sie w normie, zaś po MTC jest wyższy niż powinien. Nie wiem co to oznacza. Lekarz powiedziała ze moze uda sie w miarę szybko rozwiązać "problem" i z tego szczęścia nie zapytałam o wszystko co bym teraz chciała wiedzieć ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
Jeżeli Twoja prolaktyna po MTC wzrosła więcej niż 6 krotnie to masz tzw hiperprolaktynemie czynnosciowa, która powoduje problemy z owulacja(zbyt wysoki poziom prolaktyny obniża poziom estrogenow= problemy z jajeczkowaniem) i bromergon ma ten problem rozwiązać. . Ja biorę pół tabletki rano I wieczorem na początku byłam bardzo śpiąca i głowa mi pękala z bólu ale teraz już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubekx2
Mi od samego poczatku kazali brac jedna. Kurde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2o
Dziubekx2 ja zaczynałam od 2 razy po 1/4 tabletki pierwszego dnia a teraz 2 razy 1/2 tabletki. Nie bierz całej, tylko po pol. Tak mi sie wydaje ale nie jestem lekarzem wiec moze lepiej to skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
Tez mi się wydaje ze dużo na początek całą tabletkę. . A u mnie już po nadzieji dostałam @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
I zaczynam 3 cykl z Bromkiem ale jak to mówią do 3 razy sztuka może w tym cyklu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2o
Moniaaa007 w tym cyklu zalapiemy obie. Ja w pierwszym, a Ty w trzecim! Na pewno! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
gość 2o mam taką nadzieję i życzę nam tego :) ale wczoraj mimo że dostałam @ to byłam szczęśliwa bo dowiedziałam się że moja siostra która starała się 8 lat o 1 dziecko zaszła w ciążę :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubekx2
powodzenia wszystkim przyszłym mamą :) oby wasze ciąże przyszły szybciej niż tegoroczna wiosna ;) ja do endokrynologa nie dostanę się szybciej niż w połowie kwietnia więc wybiorę się może do rodzinnego, może on mi coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Miejmy nadzieję ze wszystkim uda sie szybko zajść kiedyś ten Bromek musi zaczac działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa007
Dzięki dziewczyny :) ja byłam wczoraj u gin i za tydzień w środę w 13 dc zrobi mi monitoring owulacji ale nie wiem czy coś to da bo on przyjmuje tylko w poniedziałki i środy a ze wypadają święta to mi została tylko środa. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lezka9
Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 2016
Witajcie dziewczyny:) Od kilku miesiecy chcialam cos wrzucić na forum ale balam sie ze zapesze.. Leczylam sie na pcos przez 4 lata. Skutek tego taki ze okazalo sie ze to nie pcos tylko mikrogruczolak przysadki. W marcu zeszlego roku odwiedziłam endokrynologa i dostałam bromergon. Nie będę wspominać jak się czułam po tym bo to nie do opisania. Horror.. Bralam go 3 msc i okazalo sie ze bez okresu w lipcu pojawił sie pęcherzyk.. Poszłam po leki anty na wywołanie miesisczku a tu na usg 24 mm pęcherzyk. O Malo zawalu nie dostałyśmy z panią doktor.. Potem zastrzyk z pregnylu i dzis kończę 39 tydzień ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 2016
Witajcie dziewczyny:) Od kilku miesiecy chcialam cos wrzucić na forum ale balam sie ze zapesze.. Leczylam sie na pcos przez 4 lata. Skutek tego taki ze okazalo sie ze to nie pcos tylko mikrogruczolak przysadki. W marcu zeszlego roku odwiedziłam endokrynologa i dostałam bromergon. Nie będę wspominać jak się czułam po tym bo to nie do opisania. Horror.. Bralam go 3 msc i okazalo sie ze bez okresu w lipcu pojawił sie pęcherzyk.. Poszłam po leki anty na wywołanie miesisczku a tu na usg 24 mm pęcherzyk. O Malo zawalu nie dostałyśmy z panią doktor.. Potem zastrzyk z pregnylu i dzis kończę 39 tydzień ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska2016
nigdy bym nie uwierzyla ze ten paskudny lek tak szybko zadziała.. a teraz najwazniejsze- zycze wam wtrwalosci duzo szczescia i upragnionego obrazka na usg. goraco was sciskam i mysle o was kobitki za kazdym razem siedzac w poczekalni u lekarza pozdrawiam!!!! nadzieja umiera ostatnia. dziekuje za to ze jesteście bo czytałam Was od wielu miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Aska 2016 gratulacje czyli ten lek działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubekx2
Gratulacje ;) ja byłam u rodzinnego i powiedział, że mam zmniejszyć dawke bromergonu i brać pół tabletki na wieczór. na koniec wizyty stwierdził, że jeżeli chce mieć dzieci to powinnam się jak najszybciej o nie postarać bo potem może być tylko gorzej.. nie wiem ile w tym prawdy ale mnie nie pocieszył..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Hej dziwczyny :) ja byłam wczoraj u gina od niepłodności , jest pecherzyk ładnie rośnie , endometrium ładne , hormony mówi że są ok :) , ale jeszcze idę na na dokładny monitoring bo chce zobaczyć jak ten pecherzyk rośnie , nasienie podobno nie najgorsze ale musi przestać palic mój mąż , jeśli u mnie wyjdzie ok to jeszcze raz nasienie no i później u mnie drożność jajowodow , boję się strasznie :( na całe szczęście wszystko ok z owulacja :) , najgorsze te jajowody bo jak nie drożne będą to nie ciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Prolaktyna badanie drożności nie jest takie straszne mialam je robione w grudniu w szpitalu. Można sprawdzić od razu jaki jest stan macicy i jajowodow czesto jeśli w trakcie badania okaze sie ze byl jakiś zatkany to pod wplywem kontrastu sie udrozni. Samo badanie trwa kilka minut bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynaaa
Dziękuję Nati :) strasznie się martwię że będą niedrozne :( , a jest szanasa ze ten kontrast je udrozni ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati 86
Prolaktyna moja przyjaciółka miala jeden niedrozny jajowod i wlasnie podczas badania to wyszlo wówczas badanie jest troche bolesne bo kontrast pod ciśnieniem odblokowuje jajnikbi powoli wplywa co bedziesz widziała na monitorze no i u niej tak to pomogło ze za pol roku byla w ciąży teraz ma 8miesiecznego syna. Mnie nic nie bolało w trakcie badania bo moje okazalo sie ze drożne będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×