Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Kasia Gdańsk
Czesc dziewczyny, widze, ze jest wiele dziewczyn z podobnym problemem. Ja okresu nie mam juz od lipca a w ciazy nie jestem. Od miesiaca biore Bromergon i nadal nic :( W ciazy tez nie jestem chociaz wcale z mężem nie uważamy... Boję sie, że w ogole nie bede mogla miec dzieci :( Po jakim czasie od brania lekow dostalyscie miesiaczke?? ja sie coraz bardziej niepokoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kasia Gdansk;powiem Ci,ze bardzo Tobie zazdroszcze tego,poniewz ja mam krwawienie przez 3 tyg. i biore bromergon,wlasnie po to by ich nie miec a biore go podajze od marca i ani nie zaszlam w ciaze a tym bardziej krwawienia nie ustaly wrecz przeciwnie w tym miesiacu mam tak od 10 dc.czyli przerwa od okresu do plamienia byla az 3-4 dni. Naprawde wolala bym juz nie miec wogole :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Gdańsk
W ogole dla mnie jest niezrozumiele, żeby takie mlode dziewczyny mialy takie problemy, ja mam 22 lata i nigdy nie przypuszczałam, że moze mnie cos takiego spotkac. Dzisiaj rano robilam kolejne badanie na prolaktyne i zobaczymy czy tabletki cos pomagaja... Jezeli spadla to fajnie, z tym że na miesiaczke nie pomoglo :( Lekarz mi mowil, ze jak to nie pomoze trzeba bedzie sprobowac ją w jakis sposob wywolac :/ 5 miesiecy bez okresu to baaardzo dlugo. Na poczatku myslalam, ze to przez odstawienie tabletek antykoncepcyjnych (nie biore od stycznia) ale chyba po takim czasie powinno byc juz ok ? Sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Gdańsk
A co do plamienia to masz racje, ze jest to bardziej uciążliwe... Z dwojga złego brak miesiaczki dla kobiety jest wygodniejszy... ale ani jedno ani drugie nie jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! karola-23-szczecin o dzidzię staraliśmy się od jakiegoś roku ale leczyć poważnie zaczęłam się dopiero od czerwca 09. Brałam Bromergon, potem przez chwilę Siofor ale organizm go nie tolerował więc lekarz przepisał mi GLUCOPHAGE 500. No i chyba się udało... :) Byłam u lekarza. Z wyliczeń wychodzi jakiś 6 tydzień ale z racji tego, że miałam nieregularne miesiączki może być to wcześniejszy tydzień. Zrobiła mi dopochwowe usg ale nie widzieliśmy fasolki :( Ale pani doktor powiedziała mi, że mam się nie stresować bo może po prostu fasolka jest za mała. Jutro idę zrobić betę i mam nadzieję, że najdalej w środę będziemy w 100% pewni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie razem z Toba a wlasciwie z Wami wierze,ze wszystko bedzie w najlepszym porzadku trzymam za cala "3"kciuki.My sie staramy 2 lata a leczenie zaczelam we wrzesniu tamtego roku wiec prawie 1,5 roku i nic.5 m-cy-duphaston,2 m-ce orgametril i pozniej az do wczoraj bromergon dzisiaj bylam u lekarza i mam pozegnac sie z bromergonem a przywitac sie znowu z orgametril mam brac teraz po 2 tabletki dziennie przez 5 dni (to niby ma wstrzymac krwawienie) jakos w to nie wierze po dzisiejszej wizycie juz wiem ze to leczenie to jest metoda brob i bledow jak nie ten lek zadziala to moze inny i tak w kolko az przez przypadek sie trafi z ktoryms lekiem.Szkoda,ze musze robic za krolika doswiadczalnego jak tak dalej pojdzie to za 10 lat bedzie mi potrzebny przeszczep watroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Gdansk - koniecznie zbadaj sobie poziom progesteronu. Ja mam bardzo niski i bez pomocy luteiny okresu tez nie dostaje. A "niemanie" okresu przez dluzej niz 3 miesiace jest niebezpieczne - szczegolnie przy zachodzeniu w ciaze. Nie pamietam dokladnie, o co chodzi, ale wydaje mi sie, ze cos ze "starym" endometrium, ktore przy normalnym okresie regularnie sie zluszcza i szykuje na przyjecie ewentualnej fasolki. Ale wracajac - niski poziom progesteronu jest tez niebezpieczny w przypadku zajscia w ciaze. ja dzisiaj bylam w gienka, prolaktyna mi nie spadla, ale za to po drugim cyklu stymulacji clo mam piekny 22mm pecherzyk w lewym jajniku. czekam tydzien, az peknie, weic trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y.
Polinka jak tydzien az peknie czekasz? 22mm to lada dzien peknie. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniu beta. Wynik jutro. Już nie mogę się doczekać :) Mam nadzieję,że testy się nie myliły i że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galancia
Karola-23-szczecin ,WIESZ.. Bóg jest Bogiem.. i ma we wszystkim swoj indywidualny plan.. jego mysli to nie nasze mysli .. jego drogi to nie nasze drogi.. tak musi byc i nic na to nie poradzimy. Wiecie co dziewczyny..? Nigdy nie sadzilam ze spotka mnie cos takiego :( myslalam ,że... bede chciala miec Dziecko.. to powiem ok robimy i tak bedzie :( .. dobrze ze trafilam na lekarza .. co mnie wybadał od stop do głów i przynajmniej wiem co mi jest :( ale.. jak mysle o milionie kobiet :( ,które.. sie leczą.. a nigdy nie mialy badan hormonalnych to przechodzi mnie dreszcz..:( jak mozna tak leczyc ahh :(:( MOja kolezanke lekarz leczy na... NIEPLODNOSC!!! a nie zrobil jej ani 1 badania hormonalnego.. ;/ on chyba w oczach widzi ;/;/ chorobe.. do tego wczesniejszy wycial jej janik;/ bo podobny byl "zlY" :/ LoL.. wogole ;( Wiecie co..?? :( Mam @@@@juz miesiac Powinnam wpisac 30 @ ) :( :(:( NON STOP :( Przez te tabletki wszystkie chyba :( dziisaj odstawilam... yasminelle.. zostalo mi 2 tabletki ale lgin kazał odstawić.. :( i wziasc dopiero za tydzien..:( a moze nie wezme..?? tyLko zaczne sie "starac"? Powiedzcie mi .. miala ktoras to co ja..??? i prosze napiszcie jak sie leczylyscie!! Zespół policystycznych jajników Przedkliniczna niedoczynność tarczycy Niewielkiego stopnia nadmiar androgenów CZynnościowy nadmiar prolaktyny Otyłość.. pliss piszcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
Byłam dzis na usg i lekarz powiedział że okres dostane bo on to widzi na obrazie ultrasonograficznym. ponad to zrobil mi sie torbielek na lewym jajniku, co prawda nie duży.. ale jeszcze dwa miesiace temu go nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y. - czekam tydzien, zeby sprawdzic, czy pekl. ale nie czekam z przytulaniem sie do chopa - bo czy peknie czy nie peknie, przyjemnie jest :) ciesze sie, ze cos mi sie ruszylo, bo od roku mialam puste jajniki. ech, moze jakos sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
polinka99- no widzisz coś sie ruszyło :) ciesze sie z toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! cieszę sie z kolejnych fasolek z naszego grona :) Dzisiaj kolejna koleżanka oznajmila mi ze jest w ciąży... Wszystkie wkolo mnie sie ciesza ze zostana mamami a ja nadal nie mam powodu do radochy... W sierpniu mialam ostani @ bromergon biore od czerwca i nadal nic. Czy jest mozliwe wogole zajsc w ciąże bez @ ??? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galancia
Beata.:) pewnie ,że jest...!!! Zawsze jest...:) Jak Ci spadnie prolaktynka ,to ...zawsze większe szanse... tylko od czego zalezy jej spadek..?? Hmm... niektóre dziewczyny piszą ,że brały i brała i nic.. aLe ,niektóre zachodziły w ciąże ;-) Więc nie martw się.. :) TyLko działaj :) i wierz ,że sie uda ;-) .. i pamiętaj... nie mysl o ciąży podczas sex`u bo sie tylko niepotrzebnie blokujesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, ja bromergon biorę od 2 tyg i @ też mi się spoznia, kiedyś się zwykle spozniala ale w koncu przychodziła, czy powodem zatrzymania miesiaczki moze byc włąsnei bromergon? bo po tak krotkim czasie leczenia w ciaze na pewno nie zaszłam, lol:-) i wiecie co od 11 dnia zazywania bromergonu pojawiły się trudności w oddychaniu,które nasilają się zwłaszcza wieczorem. Chyba poprosze doktor o ten norprolac. mam dosyc juz tej meczarni. pozdraiwam Was kobietki i w koncu i na nas przyjdzie czas ja w to wierze i codziennie się modlę to pomaga:-)) a ja w ciągu miesiaca dowiedzialam się ze dwie moje przyjaciolki są w ciązy(i tez troszkę to u nich trwało) więc moze i na mnie kiedys przyjdzie pora:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
atina83- ja biore własnie norprolac ( drugie opakowanie) i nie mam okresu nadal, ale wczoraj na usg lekarz powiedziła że na dniach dostane bo widać. norprolac jest sto razy znosniejszy dla organizmu niż to świństwo bromergon, jedyną wadą jest jego cena ok 130 zl i dostępność. ja musze zawsze zamawiać z hurtowni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Gdańsk
Zrobiłam sobie po miesiacu brania bromergonu badania na prolaktyne i mam jeszcze wiecej niz mialam :( zamiast spasc to sie podwyższył.. jutro ide do lekarza i zobaczymy co na to powie. Jak wasz organizm reaguje na ten podwyzszony hormon, co jaki czas macie miesiaczke?? bo mnie jej brak bardzo martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja prl wynosi 30, a miesiaczki to mam roznie, raz co 33 raz co 45 dni a czasami musze wywolywac, dzis bylam u lekarza i powiedzial mi ze bromergon reguluje cykle niemozliwe jest zeby je wydluzal. u mnie juz 39dc bromergon zaczelam brac od 25 dc i w ciaze raczej nie zaszlam a tu @ nie ma. no nic ja tylko na nia czekam i mam nadzieje ze juz w tym cyklu mi sie uda :-)) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
mnie sie wydaje że nie jest nie mozliwe skoro ja mam to samo, i myśle że czasem przysadka musi sie dotrzec z jajnikami i dlatego sie wydłuża cykl i to sporo, wiec trzeba jeszcze poczekac, swoja drogą własnie wyczytałam na wp.pl że znalezli martwego noworodka w śmietniku.... naprawdę nie wiem gdzie na tym świecie jest sprawiedliwość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wynik beta mógł wynosić 1900? Pani z przychodni do mnie dzwoniła ale byłam w szoku (bo czekałam na ten tel) i nie wiem czy dobrze zapamiętałam. Jutro robię jeszcze raz to badanie i wynik będzie w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikus90
Hej dziewczyny ja mialalm bardzo wysoka prolaktyne ponad 2000 jesdnostek bralam bromergon przez okolo 2 miesiecy, teraz mam brac luteine 50 bardzo chce zajsc w ciaze mialam juz urojone moj organizm robi sobie ze mnie jaja od 2 tygoni ciagle chce mi sie wymiotowac, nie wiem co to znaczy szkoda mi pieniedzy na testy ciazowe bo wiecznie jest jedna kreska. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam dziewczyny ze nasze organizmy robia z nami co chcą a to wszystko przez to ze tak bardzo chemy miec dzieci. wiecei czego ja sie nabawilam czego w rodzaju nerwicy, dzis to nawet bylam u lekarza bo ciezko mi zlapac gleboki oddech, lekarz powiedzial ze pluca oskrzela i serce sa ok i nie wie od czego mowi ze musze sie bardzo stresowac bo to na tle nerwowym i to on wlasnie mi uswiadomil jak bardzo sie denerwuje i nie moge o nicyzm innycm myslec, choc tak naprawde caly czas sobie tlumacze ze nie mysle o dziecku az tak bardzo.... a jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
to prawda, wkręcamy sie mniej lub bardziej świadomie, każdy podobny objaw do ciazy włancza nam żarówke nad głowa żę móze w koncu cos,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc to 5 tydzień :) Dzisiaj już sama odebrałam wynik badania a do tego znów oddałam krew, żeby zobaczyć czy beta rośnie :) 5 tydzień...nie wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka75
basiula 84 GRATULACJE oby było nas więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
Fajnie że komus sie udaje i może byc szczesliwy:) Gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiula84 - gratuluje serdecznie :) ja dzisiaj mam troche dola, bo niby mialam wielgachny pecherzyk, ale przez te kilka dni nic mnie nie bolalo, jajnik siedzi cichutko - znaczy sie raczej nic nie peklo.... no nic, we wtorek ide sprawdzic, czy cos sie tam dzieje i troche sie boje, ze sie pecherzyk wchlonal.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×