Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość kasiaczek0301
polinka99 a co za róznica z którego jajnika? chyba że ukochany bedzie celował w konkretny jajnik:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiaczek0301 - roznica jest taka, ze w jednym mam dwa pecherzyki, a w drugim nic. no i jak boli ten z pecherzykami, to moze pekaja, a jak boli ten bez pecherzykow, to sobie sama wymyslam owulacje :) tak czy inaczej okaze sie za kilka tygodni czy ta owulacja byla czy nie... a co do celowania w konkretny jajnik... hmmmm.... kilka pozycji by sie wymyslilo... :) :) :) CANDYNS - ech, nie potrafie odpowiedziec na wszystkie pytania, ale troche sprobuje. Jak sie ma zmiany hormonalne, to rozne rzeczy sie dzieja z okresem. Ja na przyklad mam o wiele bardziej skapy niz kiedys. Nie wiem, co z kropeczkami - na pewno to nie sa jajeczka. ale jesli Cie to niepokoi, zapytaj lekarza. Jajniki moga bolec na owulacje - moze rzeczywiscie cos Ci sie tam odblokowuje, ale chyba lepiej mierzyc temperature i na tej podstawie okreslac, czy masz owulacje, czy nie. Co do bolesnych sutkow - mnie bolaly, jak mialam bardzo niski progesteron - generalnie bola, jak sa zmiany hormonalne. Skoro musisz wywolywac okres luteina, to znaczy, ze tez masz niski progesteron, wiec maja prawo bolec. W sumie nie potrafie powiedziec, czy Twoj organizm sie naprawia, ale narazie nie martw sie. Obserwuj wszystkie zmiany i potem zapytaj gienka, co o nich mysli. Uffff.... mam nadzieje, ze choc troche Ci pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
CANDYS, musisz byc cierpliwa :) mozliwe, że dzieje sie tak dlatego że coś sie wreszcie ruszyło i jajniki zaczęły pracować, ale żeby osiągnąć zadowalający rezultat to musi troszke potrwać, u mnie udało sie zajść w ciąże po 4 m-cach odkąd zaczęłam brać bromek,a wcześniej nie miałam dużych problemów z okresem, cykl zawsze był co m-c chociaż nieregularny. Jak zaczęłam brać bromek cykl troszke mi sie przyspieszył o jakieś dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
nenak6 ja biore bromek od 3 cykli i też @ przyspieszyły się o jakieś 2 dni to coś w tym musi być.A w tym miesiacu bolały mnie oba jajniki a to przecież nie możliwe żeby dwa pracowały na raz.Dzisiaj sie dowiedziałam że moja koleżanka jest w 6 tygodniu ciąży co tu gadać zazdroszcze jej może i nam się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
polinka99 każda pozycja dobra była by skuteczna byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Andziulka 75, mi się udało zajść w 4 tym m-cu odkąd zaczęłam brać bromek, teraz jestem w 8 tygodniu ciąży. Już na pierwszej wizycie gin kazał mi odstawić bromek, ale zmieniłam tego lekarza bo nie bardzo mi pasował i poszłam do innego. Mczoraj byłam na pierwszej wizycie u "nowego gina" i też stwoerdzi,ł że bromek lepiej odstawić na początku ciąży. Mam nadzieje, że Tobie również sie uda z zajściem, bromek działa:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka75
nenak6 dziękuje za wsparcie mi też lekarz powiedział że jak test pozytywny to mam odstawić bromek.Gratuluje i dbaj o fasolke:)mnie strasznie bola piersi od połowy cyklu i ogónlie biorac to mam doła chyba od tego bólu sprawdzałam progesteron i jest ok więc nie wiem od czego ta bolesność może znowu coś nie tak ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batonik
Czy ktos by mogl wytlumaczyc po co sie robi prl z obciazeniem? Czy cos to wnosi? bo nie wiem czy mam sie pytac lekarza czy nie. Bo niby wyniki mam ok z prl ,ale mam tyle objawow ze jednak jest wysoka. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Ja robiłam lekarka kazała zrobić bo nieraz wynik jest ok a po bociążeniu jest wysoki ale nie wiem czemu tak się dzieje.Poproś swojego lekarza to wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Andziulka 75, wcześniej nie bolały cię piersi? ...bo wiesz... mnie zaczęły boleć w ciąży heh :P ...może akurat....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W sierpniu miałam ostatnią miesiaczkę, jak się okazało po zrobieniu wyników mam podwyższoną prolaktynę. Bromergon biorę od miesiąca, a miesiączka nie wraca. Czy to normalne? Kiedy wróci? Bardzo chę mieć dzieciątko, a wiem, że bez owulacji jest to niemożliwe. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 19
Dziewczyny chcialam sie z Wami podzielic moim doświadczeniem. Leczyłam prolaktyne ponad pół roku bromergonem i ona skakała jak szalona raz mialam po za duzej dawce 0,8 a znow za chwile 89( w normie do 25) po czym trafiłam do kliniki w Łodzi gdzie lekarz kategorycznie zakazał mi brania tego leku ( wcześni8ejszych dwoch zleciło kuracje bromergonem). Powiedzial ze to hormon stresu i co trzecia kobieta ma z tym problem dość nieufnie ale odstawiłam co wiecej stwierdzono u mnie pcos co calkiem odebrało mi wiare po czym po badaniu na drożność jajowodów zaszłam w ciążę. Pisze to tylko byście nie mjusiały truc sie jak ja bo moze nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko mnie lekarz chce wysłać do kliniki endokrynologiczno ginekologicznej w Katowicach, czeka tylko na moją decyzję. Myślisz, że powinnam się zgodzić? Trochę się boję ale może jest szansa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak patrze w stecz to żałuję ze nie pojechałam do Łodzi wcześniej. Jak masz mozliwość jechać do kliniki to z niej skorzystaj. Powiedzieli mi ze badania ktore robilam do tej pory są z przed 15 lat. Dopiero w klinice zlecili mi podstawowe badania na niepłodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
nenak6 nie bolały w ciązy nie jestem dałam sobie w tym mniesiacu na luz tego napiecia już nie wytrzymuje jeszcze mam problem ze soba bo w zeszłym roku straciłam ciąze i boje się ze znowu się to przytrafi @ powinnam dostać za tydzień i wtedy znowu zaczniemy próby.Diękuje za wsparcie to dużo pomaga.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 19
Majka 3131 Zapomnialam dodać najważniejszego ja nie miałam wycieku z piersi i mialam regularne miesiaczki- to apropos bromergonu. I kazdy przypadek jest inny ale faktem jest ze badania wykonywane są n innym sprzecie i fachowcy tez są inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie mam wycieku z piersi, lecz nie mam miesiączki. w Przyszłym tygodniu idę do lekarza i powiem mu, że decyduję się na klinikę. Powiedz mi proszę jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batonik
Bylam u lekarza. Stwierdzila ze moje wyniki sa dobre i zebym sie nie martwila. Powiadziala ze nie ktore dziewczyny sa bardziej wrazliwe na skoki prl. no i nie wiem co o tym myslec. Na razie jem castagnus i witaminy. Juz zglupialam z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja Pierwsza wizyta w Klinice Niepłodności Gameta w Łodzi zaczęła się od porządnego wywiadu. Lekarz wypytał się wszytsko o mni i o męża. Wtedy kazał mi odtsawić bromegon. Zlecił badanie usg i nasienie u męża ( mieliśmy wyniki wcześniejsze ale powiedział ze te robione były w zeszłym stuleciu i on posługuje się nowymi). Na usg okazało się ze mam pcos i tym trzeba się zająć, męża wyniki były ok. Moja reszta hormonow tez ( testosteron lekko podwyższony - mozliwe ze od pcos). nasienie, hormony i drożność jajowodów są podstawowymi badaniami przy leczeniu niepłodności. To ostanie trzeba robić między 6-9 dc więc musiałam poczekać. Z całą stertą wyników udaliśmy sie na kolejną wizytę na której lekarz zlecił Clostilbegyt 2x po dwie. ( wczesniej mialam monitorowany cykl i czasem pęcherzyki pękały czasem nie). Miałam zacząc brać ten lek w drugim dniu cyklu ale nie zdążyłam - nie doczekałam sie na @. Brałam go wcześniej od innego lekarza w mniejszej dawce ale nie pomogł. Jak rozmawiałam z lekarzem to powiedział mi że bardzo dużo kobiet zachodzi w ciążę po badaniu drożności jajowodów u mnie były drożne ale widocznie coś sie tam jeszcze przepłukało. Jak bedziesz mieć jakieś pytania to jest moj gg pytaj o co chcesz 15760412. Mam nadzieje ze wszytsko sie ułoży i nie trać wiary bo ja moja straciłam dość szybko a teraz wiem ze się uda . Gorąco Ci tego życze bo wiem co przeżywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
batonik- test na prl z obciążeniem robi sie po to by sprawdzic czy nie ma się mikrogroczulaka przysadki mózgowej, jesli po metoklopramidzie prolaktyna ci nie skoczy paro krotnie tzn że ma się mikrogroczulaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batonik
Dzieki Kasiaczek! Ale moja doktorka nawet nie zaproponowala. stwierdzila tylko ze wyniki sa bardzo dobre. wiec zaczelam jesc castangus. A to badanie chyba sobie zrobie w polsce. Czy do niego jest potrzebny szczegolny dzien cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa105
dziewczyny czy możliwe jest żeby podwyższona prolaktyny oraz TSH 3,7 wyszedł mi przekłamany test ciązowy dodatni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
jaaaa105 dla mnie to niemożliwe ja miałam wysokie TSH i prolaktyne i nigdy mi nie wychodził test pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
batonik- jesli masz regularny okres to wypadało by w konkretny dzien tylko nie pamietam jaki, ja mam nieregularne okresy wiec mnie sie to nie tyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batonik
Dzieki kasiaczek! Musze jednak odpuscic sobie ciaze w tym roku. Moja coreczka choruje. To jest moj priorytet obecnie. Milego starania dla wszystkich. Jeszcze sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia1990
witam dziewczyny!!!! ja poroniłam moja pierwsza ciaze 3 miesiace temu! zrobiłam prolaktyne i wyszla mi za wysoka i zazywam Bromergon, w sumie dzis biore pierwsza tabletke! jestem dobrej mysli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia1990
dziewczyny wyszla mi prolaktyna 17,91 to bardzo wysoka jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,weszłam tu przypadkiem,czy mogłybyście mi napisać w którym dniu cyklu mogę zrobić prolaktynę????Bardzo proszę o odpowiedź,z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Katia5 mi kazał zrobić ginekolog endokrynolog między 3 a 4 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki,szkoda bo chciałam zrobić w poniedziałek a to będzie mój 20 dc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×