Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Naczelnamiasteczka

Wklejam swoja wypowiedz z topiku o temp: Wytlumaczcie mi blagam, bo juz nic nie rozumiem!!!! Kochalam sie w czwartek wieczorem, sluz byl taki jak białko kurze (sory za okreslenia). Temperatura podniosla sie dzis rano. Czyli byla owulacja. Ale kiedy??? Dopiero w nocy w niedziele? I teraz to jajeczko sobie po mnie krąży? Czyli teraz najlepiej sie kochac? Ale sluz juz jest grudkowaty i suchszy... czy jezeli stosunek bykl w czwartek to są szanse na zaplodnienie? Najwazniejesze pytanie to kiedy jest owulacja, po czym ja rozpoznac???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naczelnamiasteczka
dziewczyny prosze o odpowiedz bardzo bardzo bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naczelnamiasteczka
upupupupu PROSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z tych owulacji to jestem zielona i zeby bylo smieszniej zaszłam w ciaze w 1-wszym dniu cyklu, nie tylko ja jestem zdziwiona, aaa jednak lekarz potwierdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluz plodny moze swiadczyc o zblizajacej sie owulacji, ale to nie jest pewny objaw i nie mozna go samego interpretowac. Niektore kobiety maja bolesne owulacje - klucia w okolicach jajnikow. Tak naprawde zeby na 100% stwierdzic owulacje to albo monitoring - czyli co ok 2dni USG i obserwacja pecherzyka, albo badanie poziomu progesteronu ok. 7 dni po owulacji. Na wlasna reke mozna tez stosowac testy owulacyjne - pokazuja wzrost hormonu LH, ktory nagle wzrasta (jednorazowy szczyt) ok. 36h przed owulacja - jesli test owulacyjny wychodzi dodatni to najlepiej wlasnie wtedy wspolzyc. Ale zdaza sie, ze pomimo dodatniego testu owulacyjnego do samej owulacji nie dochodzi:( Jesli masz jeszcze jakies watpliwosci, albo cos niezrozumiale napisalam to pytaj - troszke sie orientuje w tych tematach i jesli dam rade to chetnie pomoge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naczelnamiasteczka
dzięki Doris!!! Widze ze rzeczywiscie jestes zorientowana... na razie pytan nie mam, zobaczymy jaki efekt bedzie. jak bede miala wątpliwości, to odszukam Cie jakos na forum ;-) dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej mnie znalezc na forum - Rodzimy w sierpniu 2006 - tam zagladam codziennie:) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3155041&start=450 Co do ewentualnej ciazy - jesli chcesz ja rozpoznac po podwyzszonej temperaturze to dopiero utrzymanie sie podwyzszonej temperatury przez co najmniej 16 dni - moze wskazywac ciaze. Co do testow - sikany - wiarygodny dopiero w terminie spodziewanej miesiaczki - a i tak czasem daje bledne wyniki. Najpewniejszy test z krwi - oznaczenie beta-HCG - powinien wyjsc dodatni juz od ok. tygodnia od zaplodnienia. Jesli zrobisz w terminie miesiaczki to daje 100% pewnosci o ciazy lub jej braku. Najpewniejszym objawem ciazy jest brak miesiaczki - i tylko nim sie sugeruj, zadne bole piersi, brzucha itp. - bo te objawy sobie latwo wmowic! Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papaki
A ja nie mialam kompletnie zadnych objawow:nie zmienial mi sie wyglad sluzu,temperatura stala przez caly cykl,zero bolu jajnika.Robilam sobi testy owulacyjne(co ja na nie kasy wydalam) i rowniez one nic nie pokazywaly.Bylam juz bliska depresji,myslalam,ze musze sie leczyc.Tymczasem zaszlam w ciaze-nawet nie wiem jak,bo testy ciagle pokazywaly brak owulacji.Mam piekna,zdrowa dzidzie.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retyyy
potwierdzam ze testy owulacyjne sa g.. warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adelajdka
No to po czym rozpoznac owulacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
owulacje poznać : -po wzroście temperatury(spełniającym odpowiednie kryteria) -po ciąży Myslę ze zajście w ciąże w pierwszym dniu cyklu (tj w pierszym dniu krwawienia jak rozumiem) jest zajściem w ciąże w momencie krwawienia śródcyklicznego które jest bardzo czesto okresem bardzo dużej płodności-żeby mieć 100% pewności ze miesiączka to miesiączka to trzeba mierzyć temperaturę-prawdziwa miesiaczka występuje w cyklu dwufazowym-tj takim w którrym mamy fazę wyższej temperatury przynajmniej przez kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
co dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajda- lek med
dlaczego co 2 dni?? :)) o owulacji świadczą przede wszystkim regularne cykle (2 dni wjedną czy drugą str nie ma problemu) takie jest zdanie mojego gineko jestem w trakcie starań o dzidzię- zobaczymy co wyjdzie z konfrontacji teorii z praktyką:)) a raczej naturą:)) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. post sprzed dwóch lat, więc nie wiem, czy lek_med akurat odpowie :-)2. regularność cykli ma tu namniej do gadania... bo cykle bezowulacyjne takżę mogą być regularne (regularność zamyka się w 10 dniach różnicy) a owulacja może jak najbardziej występować w nieregularnych cyklach - gdyby występowała tylko w regularnych, to żadna antykoncepcja nie byłaby potrzebna3. starać się należy co 2 dni, bo w 24 godziny plemniki nie zdażą dojrzeć, potrzebują między 48-72 godziny na to, czyli przy codziennym współżyciu prędzej nie zajdziesz, niż zajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! staramy się z mężem o dzidziusia. Nie wiem czy dobrze obliczam dni płode i kiedy najlepiej współżyć czy przed, w trakcie czy po owulacji. proszę o pomoc. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsangia
Tak ja przeglądam bo właśnie zaczeliśmy się starać i kurde przy pierwszym dziecku to jakies prostsze było!!!!tempki mierzyc nie dam rady bo moje dziecko w nocy częśto się budzi i łaże do niego,testy chyba nie bardzo są pecyzyjne i teraz to sama się zastanawiam jak się te dzieci "robi"?2 miesiące prób narazie bez efektu a nie tak dawno bo 2 lata temu staraliśmy się o pierwsze i poszło jakoś od razu! ech ....ta naturateraz mam 12 dzień cyklu i zaczynam się już lekko schizowac że znowu się nie uda!!!!pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati 26
Witam ! ja właśnie niewiem poczym poznać owulacje mam miesiączke co 23 dni i na poczatku yen śluz jest delikatnie biały a póżniej bardziej biały , jest ciągliwy . To wlaśnie jest owulacja ? Jesli ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie prosze napisać E- mail. Z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ani25
Heika! dsangia 2 miesiące to niewiele statystyki mówią ze średnio po pół roku staran się udaje, heh ja od 9 miesięcy próbuje i nic ... oboje z mężem jesteśmy zdrowi, śluz jest jaki powinien wszystko dokładnie policzone ... więc ja juz nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ciagle mam nadzieje i tłumacze to sobie tym ze ciąża jeszcze nie teraz jest mi pisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga..
witam kobietki jak to jest z tą owulką jak śluz zaczyna super się ciągną to to znaczy że jest owulka pełna zwana szczytem,. błagam o odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pheobe
hej, trudno jest jednoznacznie pwoiedzieć że taki i taki śluz oznacza owulację. W większości przypadków tak, jednak sa kobiety ( takie ja niestety ja) które nie mają typowego śluzu płodnego a jednak owulacja występuje i to nawet dojrzewaja u mnie 2 jajeczka. Staramy się z mężem od maja tego roku i ja jestem już bardzo zdenerwowana że ciągle nic. Na śluz biore olej z wiesiołka, a poza tym mase innych wit. jak B6, Bcomplex, E itp. itd.... Trzeba sie po prostu wstrzelić. Nie ma żadnej sprawdzonej metody..ani nogi góry, ani pozycja taka czy siaka...Jedni po prostu maja szczęście, inni nie... :(((( życze Wam forumki jak najszybszego zaciążenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze poznawałam
po kłuciu jajnika i takich małych rewolucjach w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi23
ja mam całkiem inny problem mam 23 lata regularny w miare cykl tylko ten sluz co powinła byc owulka jest biły ciągnie się ale nie jest przezroczysty!!! nie mam swędzenia , nie jest to twarozkowe pomocy kobietki co mam zrobić !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi23
przepraszam miałam namyśli biały śluz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi23
coś cicho na tej kafejce! zaglada tu ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi 23
cicho tu chyba zapomnieli o tej stronce szkloda..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagleniemamusia
Tak sobie czytam, bo tez sie staramy o dzidzie i narazie nie wychodzi nam. A juz w tym miesiacu mialam nadzieje, bo ostatni okres mialam 16.08 :) ale nic z tego, dzisiaj zrobilam 2 testy!!! i tylko jedna kreska...a piersi bola mnie tak strasznie ze nie moge przez nie spac :-) i to juz trwa jakies 3 tygodnie.Brzuch tez mam taki wielkii wydety ale to najwidoczniej przed okresem. No nic bede musiala przejsc sie do ginekologa. Jedna ciaze mam juz za soba (niestety poronilam w 11 tyg) i teraz sie boje,ze moze w czasie czyszczenia cos mi uszkodzili. Bo poprzednim razem zaszlam w ciaze bez najmniejszego problemu. A teraz staramy sie juz chyba 4 miesiac. I kochamys ie nie tylko w te niby plodne dni ale na wszelki wypadek przez caly cykl ( co nie ejst akurat takie najgiorsze ;-) ) najgorsze jednak jest jak po raz kolejny na tescie ciazowym pojawia sie tylko 1 kreska... :( czasami to juz sie boje po prostu robic ten test... nie mowiac o tym,ze glupio mi co chwile w aptece je kupowac. Czasem mam wrazenie ze sie od tego uzaleznilam. Trzymajcie sie dziewczyny. A jak tylko ktorejs uda sie zajsc w ciaze to niech zaraz sie tu pochwali!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
co do owulacji i wygladu sluzu podaje linka przez ktorego chyba najwiecej sie dowiedzialam... sa tam fotki sluzu w roznym etapie cyklu... http://apt.republika.pl/Tajemnica.html Rowniez staramy sie z mezem o dziecko ale jakos nie wychodzi... Mowia ze jak sie ciagle mysli o chcianej ciazy to nie udaje sie zafasolkowac, wiec dziewczynki prosze sie odpręzyc :) siostra nie myslala (bo jeszcze nie chciala) a jest zafasolkowana :) no i jeszcze jedno... plemniki dojrzewaja 2 tygodnie, wiec wspolzycie co 2 dni nie zaowocuje ciaza poniewaz plemniki nie zdaza dojrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badzai
a jak sie kochasz w ten sam dzien kiedy doszlo do owulcji?? to znaczy mialam bole podbrzusza ale tem niemialam wyokiej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Casthia
Witam. Tak czytam te wasze wypowiedzi i wsumie to sie duzo z nich dowiedzialam.Mam 21 lat i tez z mezem staramy sie o dziecko ale od 2 miesiecy nic. Tez robie ciagle testy i chyba faktycznie sie juz od nich troche uzaleznilam chociaz wiem ze za kazdym razem wyjdzie to samo-brak ciazy, ale mam taka cicha nadzieje ze wkoncu beda te 2 kreski.Teraz mam nadzieje bo okres mi sie spoznia ok 3 dni ale i tak najpierw zrobie test.No coz zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×