Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość bobolka
Nawet dostałam od niej testy owulacyjne bo stwierdziła że u niej w gabinecie i tak się nie przydają. Oprócz tego kupilam jeszcze jeden zapas w aptece i testowałam oboma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
monikkkk a ty kiedy testujesz? Ja zamierzam 1.05. straszne to wyczekiwanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki, u mnie 2 kreseczki były wczoraj wieczorem, więc dzisiaj rano przystąpiłam do dzieła!! ja na temat moich cycków się nie wypowiadam, bo nie ma oczym niestety;( w ciąży były super, ale po ciąży wróciły do poprzednich rozmiarów, zdjęcia na nk macie super, jesteście wogóle super :), pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
jesli moge pare slow tikotiko to chcialam powiedziec ze usg w ciazy powinno byc wykonywane 3 ,4 razy : na poczatku , po 20 tyg ciazy pozniej gdzies tam pod koniec , wiecej sie wykonuje w sytuacjach koniecznych w pierwszym trymestrze usg nie powinno byc wykonywane zbyt czesto poniewaz zarodek a pozniej plod jest malutki i moga szkodliwie wplywac na niego fale jakie emituje ultrasonograf, oczywiscie jesli ciaza tego wymaga to usg wykonuje sie czesciej ale o tym powinien zdecydowac rozsadny lekarz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewuszki ! Wiecie ja konta na nk nie mam i nie zmierzam mieć bo kiedyś troche czytałam i ogłądałam jak koleżanka u mnie była (z jej konta ) i stwierdziłam, to co ludzie tam wypisują czesto niewile ma wspólnego z rzeczywistością. Ani ja ani mój mąż się w to nie bawimy, ale chętnie pooglądam wasze fotki i sama mogę wam wysłać swoje jesli na maila. Bobolka - no chyba pozostało ci czekanie, bo testy owul. niestety nie pokazują czy pęcherzyk pękł czy nie. Ale może jednak się udało. Monika - no to rzeczywiście trudna sytuacja z tą rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Bobolka ja testuje w srode ale bede czekać @ bo mysle ze dostane na 90% a do srody powinnam dostac :( chyba ze bedzie ciaza :) a jak nie a test bedzie negatywny to tez wiem dlaczego bo te tab. co biore to moga opóznic @ wiec sie nie zdziwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Tiko zebys wiedziała :( ze z ta rodzina nie zaciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO ASHIA..........22.........15........15.03.......Ślask(st arania odłozone) MONIKK........23.........15........23.04.......Podlasie. ...........0 JULITA.........25..........5........15.05.......Wielkopo lskie......0 BOBOLKA......25..........18.......1.05........Dolnoślask ie........2 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie......0 AGA.............31..........2.........3.05.......Ślaskie ...............1 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. .............1 ANULKA.......23............10.....08.05.......Śląskie... ..........0 Amerkat.......27............2.......25.02.......pomorski e........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK...........TYDZIEN..........TERM IN... TIKOTIKO..........30................6.................gr udzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Tikotiko ja też mam nadzieję że się jednak udało ale pożyjemy zobaczymy nie napalam się za bardzo(chociaż jestem po tabsach więc jak nie ten pękł to może inny:) )A co do USG ja w I trymestrze miałam często robione bo już wspominałam że miałam plamienia. A bardzo częste USG w pierwszej ciąży bo za bardzo panikowałam:) Monikkkkk z całego serca będę za Ciebie trzymała kciuki (za inne panie też:)) bo wiem co to znaczy bardzo chcieć i nie raz się rozczarować. Bądz dobrej myśli!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dzieki bobolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dziewczynki jest ktos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
allooo puk puk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Ja jestem ale wpadłam tylko na chwilkę. Zrobiłam test znów test o 18.00 i znowu pozytywny... o CO TU CHODZI????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
znalazlam takie uwagi do tych testow moze sie przyda :) 1.Jeżeli test owulacyjny wyjdzie ci w dzień przed owulacją, w dniu owulacji i w dzień po owulacji to bardzo dobry znak, tzn. że pik był wysoki i duże szanse na powodzenie 2.Jeżeli uważasz, że test jest prawie pozytywny ale jednak widać lekką różnicę testuj za 6-12 godzin wtedy kreski powinny być takiego samego natężenia, staraj się przed kolejnym testem nie pić za dużo. 3.Zazwyczaj starcza 5 testów do wykrycia owulacji przy bardzo regularnych cyklach wystarczą 3 4.Jeżeli chcesz zwiększyć szanse należy zastosować minimum 3 dniowy post przed staraniami. 5.Jeżeli testy nie wykazują owulacji w ciągu 2 cykli należy udać się do lekarza. Możliwe przyczyny hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy, nie pękające pęcherzyki. 6.Jeżeli test zawsze jest pozytywny możliwe, że masz za wysoki poziom LH, warto wykluczyć wówczas PCO 7.Udaj się do lekarza jeżeli owulacja ma miejsce przed 10 dniem cyklu lub po 20 dniu cyklu Jeżeli mierzysz temperaturę to test pozytywny zazwyczaj ma miejsce 1-2 dni przed nagłym wzrostem na wykresie. 8.Pomocna jest również obserwacja śluzu. Śluz przeźroczysty i rozciągliwy tzw. jajko kurze to również objaw owulacji i powinien wystąpić najpóźniej 12 godzin po pozytywnym teście. Jeżeli masz za mało śluzu możesz brać od 5 do 14 dnia cyklu (do dnia owulacji) olej z wiesiołka 2 razy dziennie 9.Nie należy wykonywać testów jeżeli był podany pregnyl (bądź inne leki zwierające LH, HCG) ponieważ zaburza on wynik testu owulacyjnego 10.Test owulacyjny wyjdzie pozytywny w okolicy okresu jeżeli jesteś w ciąży, ale zalecam używanie testów ciążowych 11.Jeżeli monitorujesz cykl to wystarczą 2 wizyty pierwsza zaraz po teście pozytywnym (sprawdzasz czy jajeczko osiągnęło odpowiednią wielkość) druga 24 godziny po pierwszej wizycie, jeżeli wiesz że twoje jajeczka rosną prawidłowo wystarczy wizyta 36 godzin po teście owulacyjnym pozytywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż zajął się córcią a ja sobie wypoczywałam, trochę pospałam bo jakas dzis senna jestem. Becia bardzo cenne informacje przedstawiłaś. Fajnie :) Co do usg to pisałam wcześniej że też uważam,że jesli nie ma wskazań to usg powinno się robić nie więcej niż 4 razy .Pierwsze na początku by potwierdzić ciąże, drugie ok12 tyg to jest bardzo badanie kraczku gdzie wyklucza się różne choroby genetyczne, trzecie ok 20 tyg. to takie szczegółowe badanie połówkowe, ostatnie czwarte pod koniec ciąży żeby zobaczyć m.in jak ułożone jest dziecko do porodu. Ja miałam tak właśnie w pierwszej ciąży. I dlatego się tez waham kiedy pójść na pierwsza wizytę. Z mężem ustaliłam właśnie ,ze pójde dopiero w kolejną środę 29 kwietnia albo 4 maja a na weselu będę się oszczędzać. Nie dzieje się nic niepokojącego więc nie ma powodu się śpieszyć takż uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dziewczyny odpowiedzcie mi mam dzis 25dc. i zobaczyłam z 3 kropelki krwi na majtkach nigdy ale to nigdy tak nie miałam zawsze najwczesniej 28dc i nie kropelki tylko okres co jest grane za zagniezdzenie sie zarodka to chyba juz zapózno a na okres za wczesnie !!!!! nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - mimo,że ty masz mało nadzieii, że się udało, ja jednak mocno trzymam za ciebie kciuki i wierze że będą dwie krechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika zagnieżdżanie sie zarodka może nastąpić 7-14 dni od zapłodnienia więc to jest prwdopodobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
powiem szczeze ze teraz mam troszke nadzieji :) dzieki tiko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dobre przeczucia :) I myśle,że juz w tym tyg nie będę sama w dolnej tabelce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
tiko ty masz czesto racje i zebys teraz miała :) bo juz sie załamie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dziś juz coraz częściej mdłości zaczynają męczyć :O. Zaczęły się książkowo więc mam nadzieje,że zakończą się też książkowo najpóźniej w 12 tyg. No jest to dobry objaw ciąży i gin mi mówił że on sie bardzo cieszy jak wystepują bo to świadczy o wyskokim poziomie hormonu podtrzymującego ciąże - no ale są takie męczące :O Ojjj niedobrze mi buuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córcia już śpi, ja chyba też niedługo pójde się polozyć bo na leżąco mi lepiej. Na razie, jak nie będę mogła zasną to jeszcze tu wpadne :) Trzymaj się Monika :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
oj biedna tikotiko nie wiem jak to sie tyczy mdlosci w ciagu dnia ale o porannych mdlosciach slyszalam ze ustaja jezeli przed wstaniem z lozka sie cos zje odczeka chwilke i dopiero wstanie :) moze sprobujesz hehe :) monikkkkk trZymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Monikkkkk zgadzam się z tikotiko. Drobne plamienie może wystąpić przy zagnierzdżaniu się zarodka:) Poczekaj jeszcze parę dni i jak nic się nie będzie działo to rób test ciążowy!!! Będę trzymała kciuki!!!:):):) A jak tam twoje piersi??? Dalej bolą cię sutki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no monika mnie też się wydaje że całkiem prawdopodobna jest ciąża trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tiko ojjj te dolegliwości są takie męczące, oby trwało krótko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam piękne dwie kreseczki w dalszym ciągu i dalszy ciąg staranek, musi się udać i koniec ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
dzieki dziewczyny za otuche :0 z tego wszystkiego nie moge spac :) sutki mnie bola nadal :)ale tak jak by mniej no juz nie wiem :( o co tu chodzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO ASHIA..........22.........15........15.03.......Ślask(st arania odłozone) MONIKK........23.........15........23.04.......Podlasie. ...........0 JULITA.........25..........5........15.05.......Wielkopo lskie......0 BOBOLKA......25..........18.......1.05........Dolnoślask ie........2 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie......0 AGA.............31..........2.........3.05.......Ślaskie ...............1 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. .............1 ANULKA.......23............10.....08.05.......Śląskie... ..........0 Amerkat.......27............2.......25.02.......pomorski e........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK...........TYDZIEN..........TERM IN... TIKOTIKO..........30................6.................gr udzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
Becia a ty czemu nie jestes w naszej tabelce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×