Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Witajcie :) No u mnie mdłości są już na dobre :O , przychodzą i odchodzą falami i juz nawet od rana mnie nawiedziły :O No ale trudno trzeba jakoś to przetwać, stosuję się do zasad by mało i często jeść więc mam nadzieje,ze będzie tak jak w pierwszej ciaży czyli mdłości bez odruchu wymiotnego. No i jak narazie nie mam obrzydzenia do jedzenia typu warzywa i mam najdzieje, że tak pozostanie :) Monika - sutki bolą więc musi być dobrze i tego ci życzę z całego serducha :D A jak plamienie? tylko te trzy kropelki i koniec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Cześć dziewczynki!!!:) Znalazłam ciekawy fragmęcik dotyczący wczesnych objawów ciąży. Pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety w czasie ciąży, już od momentu zapłodnienia mogą pojawiać się pewne objawy sugerujące jej istnienie. Czasami są one jednak tak subtelne, że niezauważalne lub mylone z dolegliwościami innego pochodzenia. Najbardziej prawdopodobnym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Część objawów można jednak zauważyć już przed jej zatrzymaniem. Pod wpływem wzrostu poziomu progesteronu następuje nieznaczne podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Można również zauważyć zmiany w gruczołach sutkowych. Stają się one nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne, tkliwe. Zwiększa się również obfitość wydzieliny pochwowej zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka. W kilka dni po zapłodnieniu w momencie zagnieżdżania się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy może pojawić się nieznaczne plamienie lub krwawienie nazywane krwawieniem implantacyjnym. Mogą pojawić się także nieznaczne bóle podbrzusza, nadmierna senność, wzmożone wydzielanie śliny. Osoby palące papierosy mogą odczuwać niechęć do palenia, jak również drażniące działanie dymu tytoniowego. Opisane powyżej objawy są objawami mogącymi jedynie nasuwać przypuszczenie istnienia ciąży. Bywa również tak, iż pomimo braku ciąży kobieta odczuwa powyższe dolegliwości. Najczęściej wywołane jest to czynnikiem psychicznym w sytuacjach ogromnej chęci posiadania potomstwa lub też strachu przed niechcianą ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Cześć dziewczynki!:):):) Znalazłam ciekawy artykuł dotyczący wczesnych objawów ciąży, może się przyda!!! Pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety w czasie ciąży, już od momentu zapłodnienia mogą pojawiać się pewne objawy sugerujące jej istnienie. Czasami są one jednak tak subtelne, że niezauważalne lub mylone z dolegliwościami innego pochodzenia. Najbardziej prawdopodobnym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Część objawów można jednak zauważyć już przed jej zatrzymaniem. Pod wpływem wzrostu poziomu progesteronu następuje nieznaczne podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Można również zauważyć zmiany w gruczołach sutkowych. Stają się one nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne, tkliwe. Zwiększa się również obfitość wydzieliny pochwowej zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka. W kilka dni po zapłodnieniu w momencie zagnieżdżania się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy może pojawić się nieznaczne plamienie lub krwawienie nazywane krwawieniem implantacyjnym. Mogą pojawić się także nieznaczne bóle podbrzusza, nadmierna senność, wzmożone wydzielanie śliny. Osoby palące papierosy mogą odczuwać niechęć do palenia, jak również drażniące działanie dymu tytoniowego. Opisane powyżej objawy są objawami mogącymi jedynie nasuwać przypuszczenie istnienia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
A jeszcze sobie przypomniałam że kiedyś wyczytałam w książce mojej mamy dotyczącej ciąży że jednym objawów wczesnej ciąży może być zasinienie warg sromowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO ASHIA..........22.........15........15.03.......Ślask(st arania odłozone) MONIKK........23.........15........23.04.......Podlasie. ...........0 JULITA.........25..........5........15.05.......Wielkopo lskie......0 BOBOLKA......25..........1.......1.05........Dolnoślask ie........2 NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie......0 AGA.............31..........2.........3.05.......Ślaskie ...............1 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. .............1 ANULKA.......23............10.....08.05.......Śląskie... ..........0 Amerkat.......27............2.......25.02.......pomorski e........0 BRZUCHATKI NICK................WIEK...........TYDZIEN..........TERM IN... TIKOTIKO..........30................6.................gr udzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
poprawiłam u siebie tabelkę bo coś mi się pochychmaciło i w cyklach zamiast 1 cyklu starań wpisałam 18:):):) Ale jestem zakręcona...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobolka - no to ja miałam wiekszość tych objawów : tj sutki, podwyższona tempka, senność, troche więcej śluzu no i właśnie zasinienie warg srmowych też mam- zapomniałam wam napisać o tym a też to wiedziałam. No tylko nie miałam tego plamienia ani w tej ciąży ani w pierwszej. No właśnie bobolka też tak sobie pomyslałam ,że to twój pierwszy cykl bo pisałaś,że odstawiłas tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Tak jak wcześniej wspominałam każdy organizm reaguje inaczej. Ja w pierwszej ciąży zupełnie nie miałam mdłości a w drugiej to wymiotowałam na sam widok indyka...:):) Są to objawy co mogą ale wcale nie muszą wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo jest później jak juz test potwierdzi ciąże to jedne mają całą gamę objawów, a inne praktycznie bezobjawową ciąże. Te które mają wszystkie objawy to narzekają,że się męczą a te które nie mają to się martwią że skoro nie mają to może coś jest nie tak. Więc i tak żle i tak niedobrze. Ale ja już wole mieć objawy bo przynajmniej czuję że w ciązy jestem ;) hehe Bo inaczej to bym chyba testy ciązowe robiła co drugi dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mąż zabrał córcie na spacer - w ich wykonaniu to zwykle baaaardzo długi spacer, gdzie zaliczają wszystkie place zabaw, idą na loda więc mamusia ma 2 - 3 godzinki dla siebie :) No chyba,że córcia po godzinie zatęskni za maminką bo i tak bywa to czasami są szybciej. Zwykle takie ich spacerki są w sobote (no ale mąż w pracy był), a w niedziele idziemy wszyscy razem. Dziś jednak nie mam na to siły i strasznie juz od wczoraj wieczora boli mnie głowa więc w połączniu z mdłościami czuje sie fatalnie :O Energii brak całkowicie na cokolwiek :O Wy pewnie pochłonięte życiem rodzinnym więc życzę miłej niedzieli i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
czesc dziewczynki :) ja byłam na spacerze :) zjedlismy obiad znaczy ładna pogoda to grila zrobilismy :) i powiem szczeze ze albo sie nakrecam albo to te słonce :) w główce mi sie kreci nie za mocno :0 ale cos tam wiróje :) a co do plamien to wczoraj cos tam jescze pociekło ale mniej a dzis nic :0 mam nadzieje ze to dobry znak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dziewczyny a powiedzcie jak sie odczuwa zgage ??? bo nigdy nie miałam a przełyk mnie troszke piecze najbardziej przy przełykaniu sliny smiesznie nie ale naprawde nie miałam zgagi jak sobie przypominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobolka
Ja jak miałam zgagę to mnie tak przełyk i żołądek piekł ( tak jak by mi go miało za chwile rozerwać) to dosłownie zwijałam się z bólu...:( Ale to była bardzo silna zgaga. Miałam ją po soku KUBUŚ. Monikkkkk coś się kroi...:):):):):):):) Dalej mocno trzymam za Ciebie kciuki:):):) Za parę dni będziesz już wiedziała na 100% Wszyscy mamy nadzieje że dołączysz do tikotiko!!!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
oj dziewczyny naprawde dzieki :) ale mi sie nie chce wierzyc w to :( bo to by było za piekne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
juz zawrotów nie mam moze to było chwilowe i juz nie wróci :( najgorsze dni teraz :( chyba nie wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
nie ma was :( szkoda :( to mnie tez nie bedzie juz dzis :) papa do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
monikkkkk narazie jeszcze nie do tabelki jestem ale mysle ze bede mogla wkoczyc do tabelki na przelomie sierpien wrzesien wtedy zaczniemy sie starac :) chcialabym sie dobrze przygotowac moze jakies podsuniecie mi dzialania ktore powinnam podjac w tej sprawie? :) jak narazie przechodze kuracje castagnusem ze niby ma cos pomoc wyrownac moje zwariowane cykle jak narazie ciagly stres...uczelnia..a stres nie sprzyja regulacji pozyjemy zobaczymy monikkkkk sprobuj sie relaksowac miec jakies zajecie za tydzien wszystko jasne sie stanie :) kciuki trzymam caly czas pomyslnego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki :) Ahhhh od rana znów mdłości :O No ale zjadłam takiego suchego chlebka wasa z masełkiem i już jest dobrze. Tylko ta głowa boli też jeszcze od czasu do czasu, tak pulsuje chwilami, podobno bóle głowy na początku to też normalne i mam nadzieje,że odejdzie razem z mdłościami. No i jestem bez sił. Wczoraj poszłam spać już o 20 i dziś rano wcale wyspana sie nie czuje mogłabym spać dalej no ale się nie da. Oj Monika kroi się ta dzidzia kroi :) Do czwartku już pare dni i będzie wszystko jasne :) Becia - najlepiej wybierz się do gina i on ci na pewno powie jakie badania w twoim przypadku najlepiej wykonać. Można sprawdzić czy masz przeciwciała na różyczke, toxoplazmoze no i może pomoże ci wyregulować cykle. Lepiej to wszystko zrobic za wczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
witam dziewczyny :) jednak juz nie mam nadzieji na dzidzie bo ta tiby zgazg to sie okazało ze nie bo wczoraj wieczorem zaczeło mnie bolec gardło no i do tej pory boli :(piersi juz nie bola no moze sutki jeszcze bola i brzuch zaczyna bolec i wiecej nic !!!!!!! to koniec dzis albo jutro dostane @ !!!!!!!!!!!:(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
jestem załamana cały dzien dzis pewnie bede ryczeć !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - nie podłamuj się, ja wciąz pisałam,że cycuchy to raz mnie bolały bardziej a raz prawie wcale. Najważniejsze,że sutki bolą to jest ważne ! No i to plamienie wyglądało na zagnieżdżanie się zarodka a zgaga wcale nie jest ważna bo rzadko występuje jako pierwszy objaw ciąży. Więc co tu się martwić..... Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - jeszcze raz podkreślam ja głównie po bólu tzn. takiej wrażliwości sutków podejrzewałam u siebie ciąże i to jest ważne. A to że cycuchy juz nie bolą albo że brzuchol zaczął pobolewać jeszcze o niczym nie świadczy. Wiele dziewczyn na początku pobolewa brzuch jak na @ i okazuje się ze jest ciąża. Będzie dobrze ja w to wierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
zebys wiedziała tiko jak ja bym chciała w to wierzyć !!! do tej piry sie podbudowałam i cały czas miałam nadzieje ale dzis juz nie a jaj bede to bedziec cud tak to bede tłumaczyc ! jedynie te plamienie mnie zaskoczyło nawet myslałam ze pewnie lada chwila dostane @ bo to było cos dziwnego !! ale juz nie wierze :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dzieki tiko ty niewiesz jak twoje zdanie jest mi wazne :) dzieki ze mnie podtrzymujesz :) a moze mnie bola bo cały czas je macam :( z tego wszystkiego :( :(:( jej juz mam doła !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wierze :) No zobaczymy już niebawem kto ma racje :D Coś mi się wydaje,że jednak ja wygram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Wszystkim dziewczynom co mnie wspieraja " dziekuje bardzo " za to bardzo lubie tu siedziec i z wami pisac :) to mi pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
Tiko ja wygrasz to ci wódzie stawiam :0 no ale ty nie mozesz wiec cos inniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie, sutki albo bolą albo nie i jest to związane tylko ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciąży a nie z ich podrażnianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×